Dunaj-party 2018

Setkání, regaty, výstavy a akce pořádané v souvislosti s jachtingem

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Dunaj-party 2018

Příspěvekod ballo » sob dub 21, 2018 11:07 am

Vyhlasujeme dalsiu Dunaj-party 2018.

Termin: 5-6-7-8- jul(cervenec) / 2018
Cechy a Morava - 5-6 - jul(cervenec) / 2018 - statny sviatok
Slovensko 5. -jul(cervenec) / 2018 - statny sviatok
Madarsko - v tomto tyzdni ziadny sviatok nema

Vzhladom na problemy s pristupovou cestou k zjazdu v Kalinkove presuvame party o cca 100 km nizsie. (ratam cestne km z Kalinkova)

Neszmely HajosSkanzen.

Podla nazvu je asi vsetkym jasne, ze sa to nachadza na Madarskej strane Dunaja.
Predpokldam, ze vacsina z vas tuto oblast pozna.
Viaceri z vas Nesmzely zatoku casto navstevuju. A okrem toho tam bola aj After Dunaj-Party 2015.
Pre istotu vsak v dolnej casti posielam link-y, ktore by vam mali s navigaciou a blizsim info pomoct.

Cerveny koberec pri prichode necakajte.
Problem je napr. s ubytovanim. Aktualne su priamo v skanzen obsadene vsetky izby cely 6. aj 7. mesiac cez vikendy.
Ubytko vsak nebolo ani po minule rocniky, tak pevne verim, ze to velky problem nebude.

Co vieme slubit:
- zjazd do vody priamo na mieste
- pristupne toalety aj sprchy v skanzen lodi dohodnute - volali sme s Tiborom a problem v tom nevidi. Zlozime sa na nejaky maly spolocny poplatok ako kazdy rok.
- moznost stanovat
- obsadime altanok s ohniskom
- moznost zopar parkovacich miest pre lode + samozrejme dostatok miesta na kotvenie alebo vytiahnutie k brehu
- ak budeme mat zaujem a dohodneme sa vcas vie nam Tibor uvarit dostatocne mnozstvo dobreho gulasu
- je tam bufet, takze komu sa nechce nosit zasoby ma par metrov od party za rozumnu cenu moznost capovaneho piva, nealka, vina, palenky, Heik, Kebab langos atd...
- zmrzlina v dedine (5min pesi) od party
- vyborna csarda v dedine (15 min pesi)

Co nam to moze prekazit:
- extremne zle pocasie
- extremne vysoky stav Dunaja pri ktorom zacne pretekat voda z hlavneho toku az do zatoky

Pevne vsak verim, ze v tomto termine nam ani jedno nehrozi a ucast napriek zmene destinacie bude velka.

Ja bohuzial budem mesiac mimo internetu.
Takze do cca 01.06.2018 vam Juro velmi rad na vase pripadne otazky odpovie za mna.

https://www.google.sk/maps/dir//47.7364 ... m2!4m1!3e0
http://www.neszmely.hu/
http://www.hajoskanzen.hu/
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Re: Dunaj-party 2018

Příspěvekod Denis » sob dub 21, 2018 8:45 pm

Nechcem do toho mudrovať, ale mohli by sme to spraviť ako Dunaj párty-trip. Vyrazili by sme z Medveďova, zoradisko by mohlo byť na pláži oproti Sápu a odtial by sme sa mohli plaviť do Nesmély Skanzenu, trochu by sme sa pobavili a ráno, ak by sme vládali, by sme sa odplavili do Maďarského Nagymarošu /Naďmarošu/.
Jediný problém by bol s pomalými loďkami, tie by sa nevedeli vrátiť proti prúdu. To by sa dalo riešiť zorganizovaním odvozu po vlastnej ose.
juro
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod juro » sob dub 21, 2018 11:31 pm

Denis
Áno zorganizuj.

Je to výborná myšlienka!!!!!!
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » pon dub 23, 2018 7:31 am

Neszmély je miesto pekné, ale ten lodný skanzen je malý a večne plný. Párty by malo byť cez weekend a vtedy je tam plno, neni kde zaparkovať. Predpokladám že kopec ľudí by prišlo s autami a vlekmi. Vedľa je pekný kemp, ale ten stojí peniaz. Na okolí sú pekné zašité zátoky, ale len za priaznivého stavu.
Ja si ešte počkám s akým nápadom príde majiteľ patentu na DunajPárty Dedko :D Týmto ho pozdravujem a dúfam, že je fit.
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod jsekera » pon dub 23, 2018 10:08 pm

Tak po dlouhé (na můj vkus, bo za sebe bych řekl hned jedem!!!) debatě,
a okamžitém zabůkování termínu dovolené v obou pracích,
poslušně hlásím posádku ve složení:
sek+sekyšovka+3sekyšovčata (honzík+jáchym+pepina),
tedy konečně komplet posádka.
odkud a kam pojedeme je nám vlastně fuk, bo s váma aj do pekla, ale hlavně na pěkné lodi :D :D :D

Osobně jsem pro variantu medveďov, tam parking pro nás čehůny a pak dunaj trip party, než pro jedno místo, ale nebráníme se jakékoli varintě v tomto termínu......
tož tak
sek

P.S.: Lajči co ty na to????
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 9

Příspěvekod kilda » pon dub 23, 2018 10:43 pm

Pro mě začíná Dunajparty prvním spuštěním lodě a končí s první jinovatkou tím oznamuju, že na daný termín objednávám koláčky a kam je dovezu je mi jedno :) Zdraví Kilda s rodinou
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 106

Příspěvekod Denis » úte dub 24, 2018 11:03 pm

juro píše:Denis
Áno zorganizuj.

Je to výborná myšlienka!!!!!!

Rád :) . Ozzie, ak ballo vyhlasil Dunaj párty, tak asi vie čo robí. Ja som tento rok v delikátnej situácii, moja svokra aj môj otec sú vo velmi zlom zdravotnom stave a spolu s manželkou ako milujúce deti im venujeme patričnú starostlovosť. Osud môže zariadiť, že naše možnosti plnohodnotne sa zúčastniť Dunaj párty budú minimálne. Ale ak budeme čo len trochu môcť, velmi radi sa zúčastníme a priložím ruku k organizácii. Predpokladám že tak ako už viac krát sa k organizovaniu pripojí Jožko, Gabo, ballo, Juro a ďaší
S čím môžme pomôcť.
1, Parkovanie áut a vlekov v Medveďove
2, odkomunikovanie v maďarskom jazyku pobyt v skanzene v Nesmély
3, pomoc pri zorganizovaní dopravy k autu pre pomalé člny, ak by bolo treba.
4, uvarenie klasického spoločného jedla / Hovedzí guláš, Jókay fazulovica, Držkový perkelt/
5, pitný režim si zabezpečí každý sám a ako je dobrým zvykom, každý zoberie tolko , aby mohol ponúknuť aj kamarátov. Prax je taká, že je toho vždy viac ako vládzeme.

Kotvenie v Neszmély, Ako ozzie písal, kúsok pred skanzenom je kemp, cena nie je vysoká, ale ak je malá voda nedá sa tam vojsť loďami, ak sa bude dať, tak asi nie všetci budeme stáť pri móle. spraviť táborák je problém, rovnako ako byť moc hlučný po 22,00.
V skanzene sa nedostaneme asi všetci k mólu, ale dá sa stáť kotva breh, vlnobitie nehrozí. Tak ako ballo popisoval, je tam bufet, nefalšované dolnozemské langoše, paluba historickej lode, aj historické záchody na tej lodi. Jednoducho má to atmosféru.
Ďalšia možnosť je kotviť na ostrove Barnabáš v romantickej zátoke, podla toho kolko nás bude a ako bude toto kotvisko obsadené. WC bude v lese, ale môžme si spraviť táborák, kontakt s Dunajom a prírodou je tam velmi silný, pre toho kto tam nebol to bude emotívny zážitok.

Druhá noc by mohla byť na Mravenisku, to je materiálová jama, jazero vzniknuté pri výstavbe vodných diel na Dunaji, oproti dedine Nagymaros, /Naďmaroš/. Jazero je obrovské, zázemie žiadne, je to tak trochu divočina. Je to však bezpečné kotvisko kde sa zmestíme všetci, dá sa stáť zapichnutý špicou do pieskového brehu.

Cestou je možné zvoliť zástavky v reštauráciach pri brehu Dunaja, alebo zakotviť na krásnych dunajských plážach, kto chce môže pozrieť Ostrihom. Nič nebudeme siliť, každý má osobnú volnosť, môže ísť individuálne. Ale ak pôjdeme spolu, tak občas vypneme motory, vytvoríme súlodie a necháme sa unášať prúdom.

Takže teším sa na Vás a na Dunaj.
viita
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod viita » ned dub 29, 2018 9:29 pm

Ahojte všichni , moc rád opět přijedu i s celou posádkou. Co navrhuje Denis nezní špatně.Škoda Kalinkova , bylo to fajn a hlavně spousta místa.Ale ať už to bude kdekoli , moc se těšíme.
martin76
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Příspěvekod martin76 » úte kvě 01, 2018 5:41 pm

Ahojte,v sobotu som bol v Hamuliakove a rampa bola otvorená :-)
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kilda » úte kvě 01, 2018 8:42 pm

Co pomuže že je rampa otevřená když najedeš a zachvílu vyjedou policajti. Já byl v sobotu za Dědkem na mole, situaci vidím problemově ve stylu dojet na misto po hrazi. Pupi spouštěl v Šamoríně a nadšený z toho nebyl. Škoda slov
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » úte kvě 01, 2018 9:48 pm

Hele třeba jsem naivni, ale neexistuje nejakej způsob, jak legalne ohlasit Dunaj party uradum a zustat na stejnym miste?
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » stř kvě 02, 2018 7:13 am

Je tu ešte možnosť ten starý prístav pri Šamoríne, kde sme boli prvý krát. Zo Šamorína vedie tam cesta, lebo na polovici toho "poloostrovu" je Yachtklub a tí sa tam nejak dostať musia. Treba sa ich opýtať či by sa dalo. Tam je aj sklz do vody, akurát miesto na kúpanie je ďalej.
Dolný Dunaj je nádherný, ale pre x ľudí je ďaleko a len Boh vie aký bude stav.
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod jsekera » pát kvě 04, 2018 12:24 am

za nás raději medvedov, nebo nesmey,
samorin rovna se vlny, rovna se nutnost noci na kotve dal od brehu..........
sek
juro
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod juro » pát kvě 04, 2018 2:13 pm

jsekera píše:za nás raději medvedov, nebo nesmey,
samorin rovna se vlny, rovna se nutnost noci na kotve dal od brehu..........
sek

Sek vystihol si to úplne presne!!!!!!
ebi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod ebi » čtv čer 07, 2018 11:56 am

Zdravím všetkých, Dunajplavcov zvlášť.

Už niekoľko rokov som sa chcel ísť pozrieť na túto skvelú akciu, žiaľ nikdy to z rôznych dôvodov nevyšlo. Tento tohtoročný termín to vyzerá tak, že by som sa snáď mohol zúčastniť. Nakoľko sa termín blíži, chcem sa opýtať, či nejako pokročilo rozhodnutie o mieste a charaktere DP, resp. či vôbec bude. Ďakujem.

Edo
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod ballo » pon čer 11, 2018 10:12 pm

Fuha, za ten mesiac sa tu prispevky pekne nakopili.

Nieco na objasnenie:
Myslim, ze sme sa pehupli do doby kedy si Dedko zasluzi, aby mu bol oznameny iba datum, cas popripade doprava na Dunaj Party a nie aby sme od neho ocakavali, ze vsetko zariadi, my iba prideme, najeme sa, pouzijeme zabezpecene prenosne WC a zdrhneme.

Kedze datum uz bol vysoky a vsetci sme boli iba vo vyckavacej pozicii, dovolil som si (po zopar telefonatoch) pasovat sa do funkcie "usporiadatela" a vytvorit prispevok Dunaj-party 2018. Nie preto, aby som dedkovi myslienku a x rokov zauzivanu party ukradol, ale prave opacne, aby sa kazdorocna akcia zachovala.

Bolo by mi velmi luto, ak by Dunaj Party skoncila, pretoze si myslim, ze je to kazdorocne stretnutie skvelych ludi, kde sa daju povymienat informacie, skusenosti, domace "napoje" a jedla z roznych kutov, vecer skvela hra pri ohni na gitare atd ...

Pevne verim, ze moj nazor zdiela vacsina kazdorocnych ucastnikov a spolocnymi silami sa postarame o to, aby Dunaj Party pokracovala s kazdorocnou pravidelnostou.

Bohuzial sme boli nuteny zmenit aj miesto, vzhladom na problem s prijazdom do Kalinkova.
Myslim si vsak ze 100km navyse (priblizna vzdialenost Kalinkovo - Neszmely) v dnesnej dobe dennodennych presunov nic neznamena.

--------

Takze Dunaj Party bude.
Vsetky info v mojom prvom prispevku su platne.
O parkovisko na privesne voziky sa nemusite bat. Miesta v lesiku kde budeme grilovat je dost.
Jedine, co by nas mohlo zaskocit je velmi vysoka voda.
Ak by nieco take hrozilo, budem vas cez jahcting info vcas informovat...
Pevne verim, ze koniec juna nebude o 2 tyzdnovom dazdi a vysku dunaja prvy julovy tyzden extremne neovplyvni.

Takze ja uz sa tesim na: Termin: 5-6-7-8- jul(cervenec) / 2018 a pevne verim, ze ucast napriek zmene miesta bude min. tak velka ako v roku 2017.
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kilda » stř čer 13, 2018 6:43 am

Ballo napsal si to skvěle a v pravý čas.Dík . Bylo by ještě dobré zjistit kolik ma průjezdnou výšku ten most jak se vjíždí do skanzenu.Podle posledních zpráv to vypadá, že gumimafia dojede komplet :D
juro
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod juro » stř čer 13, 2018 7:49 am

Kto by mal vysokú loď a nezmestí sa pod železničný most,prejde po tejto ulici a poľnej ceste.
https://www.google.com/maps/dir/Alm%C3% ... 364237!3e0
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod ballo » stř čer 13, 2018 8:14 pm

Ak sa mi podari tento piatok konecne doriesit vsetky tohtorocne problemy s elektrikou na lodi, pojdem si nasledne pre zasluzenu odmenu v podobe Heik-a a vinnneho striku do Neszmely. Samozrejme popritom zistim aj podjazdnu vysku.

Sekera: Uz od vianoc dostavam otazku od mladsej generacie ci pride aj Jachym a Pepa. Pokazde som odpovedal "ano". Tak dufam, ze som nekecal.
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod jsekera » čtv čer 14, 2018 12:47 pm

Ballo, nekecal , jedou všichni.... Sek
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod lebon » pát čer 15, 2018 4:19 pm

Jedu už ve středu,protože musím v sobotu odjet,ale beru ssebou 2 letého vnuka,ať má Pepča za trest něco na hraní....a Lojza hravý je.
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod ballo » sob čer 16, 2018 3:02 pm

Najnižšia podjazdna výška 2,60 m. Vlastnoručne merané. Ak je to pre niekoho malo obísť sa to dá podľa mapky od Jura.
viita
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod viita » ned čer 17, 2018 5:26 pm

Ahoj všichni ,
taky se chystáme , i s novou posádkou, myslím od pátku do neděle, pokud je potřeba přispět na guláš nebo toalety,nebo cokoli dalšího, samozřejmě není problém, pokud by byla možnost stání , aby moje posádka nemusela do vody , budu přešťasten.Platit se dá na místě v eurech , kartou , nebo je lépe forinty? Díky a už se moc těšíme :)
juro
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod juro » pon čer 18, 2018 9:23 am

Ahoj viťa,forinty a eura,s kartou nie.
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod ballo » pon čer 18, 2018 10:20 pm

Parkovanie Vyriesime na mieste. Tibor má voľný pontón pri ktorom ešte minulý rok stala veľká loď. 3-4 lode sa tam zmestia. Parkovanie ak si dobre pamätám cca 10-13 eur/noc. Dve lode sa môžu vyviazat o mňa. A ostatný kotva- breh alebo iba kotva a rozvozime sa malým člnom. Klasika ako kazdy rok.

Zpět na