ČANY Offshore Cup 2013

Setkání, regaty, výstavy a akce pořádané v souvislosti s jachtingem

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon zář 30, 2013 1:24 pm

Libor píše:Baharis měl a má vždycky pravdu!
No proto!!! :rtfm:
Až se místní velectěná společnost rozhodne plout jakkoliv dlouhý a těžký závod pod 45tou, ještě lépe 40tou rovnoběžkou, dejte vědět.
(Myšlena třeba Egej, se stejně krásně větrným počasím :crazy: )

"Má" Apalucha zrovna tento týden dělá jednosměrku Kos - Atény. Jen bečím do rukávu a posílám jim předpovědi :cry:
Akce co jsem kvůli ní nejel, se nakonec stejně nekonala....
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pon zář 30, 2013 1:24 pm

lynx píše:...Chcete mít Balt pro sebe, že? ...

Neee, to neee ...... bych si nedovolil. Ja jen v obave o dusevni zdravi vsech potencialnich navstevniku ;)
Tam se, panecku, deji veci :? . Napr. stojite v kajute obleceni a pripraveni, chybi uz jen patery teple ponozky a boty, a najednou se sprchujete :whist: . Brrrrr.....
To by se doma v koupelne malokomu prihodilo :lol:

P
Dvojka
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 93

Příspěvekod Dvojka » pon zář 30, 2013 1:55 pm

Nooo, mě zas to sprchování tak moc veselé a komické nepřipadalo :shock: , ale v kokpitu se mohli potrhat smíchy (možná i poch..., bo na záchod se moc chodit nedalo). Ale uznávám, trochu hygieny to už chtělo (příště kuci méně slanou a trochu teplejší ;) ).

Jen počkejte, taky napíšu postřehy z plavby ... :whist:
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pon zář 30, 2013 2:14 pm

'Souhlasim proti vsemu', ten Balt je divny.
Lidi se tam rehtaji, jako by jeli na 'trave' a ne na lodi :P

P
Dvojka
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

reporátž - ČANY Offshore Cup

Příspěvekod Dvojka » pon zář 30, 2013 6:37 pm

Závod na Baltu měl jedno fakt velké plus, snaživě foukalo, nebo alespoň válo, bezvětří jako na Jadranu tam nehrozí a taky člověk neumírá na vedro.

Charteru lodě předcházelo školení na pyrotechnický průkaz (jehož vlastnění alespoň jedním členem posádky se docela rozmáhá, asi tím, že výbava je čím dál lepší), tak jsme si jej všichni udělali. Bylo to poučné, testy, jak říkal školitel, nejsou důležité, ale vyzkoušet si na vlastní ruce pistoli :gun: a další signální udělátka, a vidět co k čemu je a jak funguje, to se může hodit (stokrát přečtené z knihy je nic proti jednomu reálu ;)).
Heslo týdne ze školení (a neocenitelná nápověda pro případné zájemce o průkaz :D : ggfpunkte - psáno „ggf.“ znamená „pokud je to nutné“).

Loď - fajnová, trochu víc houpavá*, plně vybavená vším o co si člověk řekl (v ceně), lehká dezinformace ohledně výšky stěžně (následek - jemné zaváhání před mostem), pěkně sedla do ruky, hravá (zvláště když naznala, že plachet má moc :shock:).
*Houpavá – na záchodě se prostě neudržíte bez modřin ani na hladkém moři, nalévání a podávání nápojů je vyšší dívčí, jejich konzumace také, cokoliv není PEVNĚ přidělané okamžitě mění polohu, matrace a další věci změní místo okamžitě po vyplutí a po zbytek plavby budou šíleně překážet vždy tam, kam zrovna potřebujete jít. Příďová kajuta je obyvatelná pouze ve stabilizované poloze a nebo v poloze „rozplácnutý žabák na břichu“.

Výbava k navigaci – asi takto: „vic software – vic plavba“ aneb, když máte dvě navigační udělátka a každé se ovládá hůř a ještě hůř, možná trefíte švédský maják :mad:. A nebo je fajn si přibalit další, bude možná ještě veseleji. Identifikace lodí soupeřů byla jednoduchá a nebylo zapotřebí žádné speciální software výbavy – ty jediné světla plachetnic patřili soupeřům, jinak jen ty velké krávy a rybáři.

Posádka - dokonalá, pouze japonec Bušíto nezůstal počas celé plavby (slibotechna :x) a někdo (v podezření je Invisible Man) tajemně vypíjel Svoboďákovi rum i když skleničku nepustil z ruky. Pánové se starali o mé svaly (ty lícní – smíchy jsem je posilovala v podstatě neustále), taky mi dopřáli hygienu (není nad to vyplout a nechat nastraženou větračku, že …) a hlídali mi pitný režim (asi budu alkoholik, není to zas tak špatné, sem tam to i zahřeje).

Počasí – pěkné. Foukalo. Sem tam pršelo, buď zespodu, nebo z nebe, dohlednost různá - podle zraku kormidelníka. Lehce taky poťouchlé, protože naznalo, že dojezd do cíle bude spíše závod pevnějších nervů (a močáků) než boj s větrem a vlnami.

Oblečení – chce to polární kalhotky/trencle a možná lyžařské brýle, jinak standardní výbava na dobytí severního pólu :whist: (no únava taky udělá své), pyžámko není zapotřebí, spacák raději zateplený (pokud se do něj člověk dostane).

Moře – jak to jen říct – pokud hloubkoměr ukazoval dvojciferné číslo, byla to už panečku hloubka a mělčiny byly celých 40cm hluboké (loď neměla kotevní vrátek - asi se tam moc nekotví, ale přitom je to možné v podstatě kdekoliv uprostřed moře :lol:, pokud se tedy nebojíte kotvit na malých hloubkách). Jinak pěkné a klidné moře (chorvatský překlad ;) – byly tam vlny, bylo studené, šedivé, nikdo nikde).

Shrnutí – v čase závodu jsme nic neviděli (i ten maják nad Bornholmem jsme točili v noci), ale nám to nevadilo (pro „městečkovo-procházkovo-konobové vyznavače nic moc), zato jsme jeli co to dalo, takže místo slibovaného týdne závodění bylo 41h furtmakání a pak se už jen společensky plavilo (přemístění do jiného přístavu k novým hospodám), bavilo (popíjelo se, pilo se, chlastalo se… každý podle sebe) a konverzovalo se (se v těch hospodách a na molech toho nakecalo). Heslo celého týdne z plavby bylo - „řídím, ale nevidím“.

Mimochodem, za nej… ženu v posádce byl zvolen Svoboďák! :shock:, tady je jasný důkaz, co ten Balt z lidmi dělá, fakt tam nejezděte! Toto je vážné varování!

Jo, aha, a závod – šíleně náročný, nejezděte, a pokud vás neodradí naše varování, tak se smiřte s tím, že příští rok si tu skleněnku (křišťálový globus) stejně berem my (já nemám z čeho doma stírat prach).

Start jsme lehce zaspali (což se ukázalo být výhodou, posádky, které na něm byly delší dobu, se ve vlnách málem fyzicky vyřadily z provozu – ono houpat se na docela vlnkách bez plavby je výzva k blivanci), startovní linii jsme tuším dali jako druzí nebo třetí, ale bóji jsme už točili jako první (jsme je dali na pár metrech, to muselo být pro ostatní asi lehce demotivující :bleble:).

Pak to bylo dlouho vyrovnané, v podstatě na dohled (vítězná posádka jela trochu jinou trasu, měly by pak být k dispozici srovnávací animace (nebo grafiky) všech lodí), ovšem jak jsme pak zjistili, stejnou otázku jako my – „co oni vědí, co my nevíme?“ si kladli také na vítězné lodi.
Jerryx pak musel vybrat variantu obeplutí Bornholmu podle pravděpodobného vývoje větru, otočným bodem/ pomocným cílem (kdyby nefoukalo a nestíhal se cíl) byl totiž maják na ostrůvku Christianso, který se musel točit pravobokem ze severu na jih, protnutí bylo měřeno na traverzu (270). Výhodnější na vítr i na délku bylo jet to opět vrchem (jeli tak všichni, nikdo neplul jižní variantu).

Dopoledne byla plavba opět na dohled vítězné lodě a pak jim holt přifouklo a nám ne, pozdě jsme nasadili genakr (ale hlídali nás, takže by asi nasadili taky dřív), ale odstup byl pořád 20 minut. Poslední rána přišla tak 12NM před cílem, kdy vítr začal docela rychle lehat, což pak následně zvýšilo dostup od vítězů (oni stihli ještě za relativního větříku cíl, my už ne).

No jo, byli fajn soupeři, chtělo to možná víc lodí, aby byl větší nervák. Ovšem počas celé plavby neklesla rychlost pod nějakých 3,5 Knt (jinak loď jela i 10 Knt), což bylo příjemným překvapením proti Májovce, kde rychlost některých dojezdů byla měřena pliváním do vody, aby člověk věděl, zda jede, nebo stojí, nebo couvá).

Celkem v závodu upluto 290NM v čase 41:05:00.

Byla to také plavba různých „poprvé“ :D
Jerryx poprvé refoval a nasadil si teplou čepici.
Svoboďák potkal tajemného a neviditelného záškodníka, co mu pil rum.
Richard získal bobříka zadržování tělesných potřeb a pochopil záludnosti švédských majáků.
Libor (pozor, za kormidlem se kochá!) poprvé naznal, že Baharis má pravdu (teplo je teplo) a hrníčková česnečka podávaná z rukou nej ženy posádky (Svoboďáka) má ty pravé léčebné účinky na neposlušný žaludek.
Já si poprvé v životě na moři chlapsky uplivla (jednou a už to dělat nebudu, zas takové terno to není).

Díky všem zúčastněným, pořadatelům a sponzorům za fajn závod.

Výsledková listina nultého ročníku ČANY Offshore Cup 2013 (koeficient 5):
tým Lanex na lodi Punta d´Oro, Salona 38 Race – 40:08:55 (4000 bodů)
tým Jachting Info na lodi Exess, X-37 – 41:05:00 (2495 bodů)
tým ČANY I na lodi Long John Silver, Elan 37 – 45:59:30 (1614 bodů)
tým Letiště Praha na lodi Meltemi, Elan 38 – 40:08:55 (990 bodů)
tým ČANY II na lodi Jan II, Hanse – DNF (505 bodů)
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod heavy » pon zář 30, 2013 7:06 pm

No nevím jak všichni ostatní, ale já byl nadšen ;)
Moje moto, "Pršet může, ale foukat musí!". Se naplnilo. Jen dojezd byl jak z HR :D v létě.
Byl to můj první "závod". Nikdy jsem neplul na čas, spíš takovou kochačku.
Jako člen posádky lodi co doplula poslední, za sebe můžu říct jedíné.
Uplout cca 280Nm za 48hod a pár minutek.... no nevím, alspoň pro mne docela fofr :P.
Bohužel první den jsem nebyl ve stavu abych fotil svým "kravským" foťákem, takže uvidím časem co kamarád/já a ostatní nafotili na mrňouse.

Tady alspoň fotky z předávání cen.
https://plus.google.com/photos/10287409 ... u6LD8MefaQ

Až zpracuji fotky vložím odkaz.

Tomas
vilma
moderátor
Reputace: 44

Příspěvekod vilma » úte říj 01, 2013 5:58 am

koukám, když je plavba pořádná, tak endorfiny tu dlouho stříkají až na obrazovku :)
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 71

Příspěvekod Richard » úte říj 01, 2013 7:05 am

Všechno bylo, jak bylo zda napsáno ... jen ty vlny měly pouhých 7 metrů.
A navíc to pro mne bylo setkání se skvělými lidmi, můj svět se zvětšil. Děkuji.

PS: ... a nejsem Endorfín stříkající na obrazovku! :mad:
washman
nováček na fóru
nováček na fóru

No raději bych se tam vrátil.

Příspěvekod washman » úte říj 01, 2013 8:24 pm

Libor píše:No i na nějakou reportáž dojde. Ale psát to na mobilu nebo čtečce nebylo dost dobře možné.

Dojmy od - do + a opačně.....

Ale vážně.
Lidi nejezděte tam! Není proč. Nevěřte všemu co se tu píše!
Baharis měl a má vždycky pravdu! Že já starý "censored" ho neposlechl nejel radši někam kde kapitáni nenosí nikdy ponožky....

.......je to daleko na severu, cesta daleká..., zima je tam jak v Rusku ....bez zimní výbavy si ani neškrtnete a stejně se budete klepat jak osiky i když budete mít temoprádloa nepomůže vám ani litr rumu, slunko skoro nevyleze jak je den dlouhý, fouká tam jako prase....
a nejhorší jsou vlny, asi tak 9m ,, nebo možná 8m...už nevím co jsem viděl. Lejou pořád na vás slanou vodu a když nelejou tak zrovna prší. Budete o hladu. 2 dni jen suchary a voda. Nebo taky nic. Natlučete si řádně palice, protože jinak to na záchodě neuděláte, lepší je nechodit na záchod vůbec, prostě to nejde. Nevyspíte se ani trochu......bo neustále levituje několik desítek centimetrů nad matrací nebo podlážkou ve zcela náhodném rytmu a když se náhodou nějakým zázrakem někam namáčknete abyste tomu zamezili tak přijde nějaký obrat a jste v takové poloze, že už vás přejde chuť zkoušet nějakou vodorovnou polohu.
V zápětí někdo přijde s tím že střídáte, budete točit 4 hodiny kolečkem zcela nesmyslně sem a tam....v takové nepřirozené poloze, že budou bolet ruce a chytnete křeč do nohy na které ponesete celou váhu...A to vás ještě každá třetí vlna bude chtít shodit, srazit do kolen... A kdyby se náhodou dlouho nic nedělo tak budete refovat, pak zase dávat plné prádlo a sem tam si to vylepšíte genakrem, to zcela podle nálady kapitána...
Tma po většinu závodu, nic není vidět. Hláška během závodu byla: "řídím ale nevidím"....
To by mě zajímalo proč tam ti lidi jedou a dokonce pojedou zase.... :?

No prostě veliká paláda. ;)

Přesněji to snad vystihnout nejde.
Naposledy upravil(a) washman dne čtv říj 03, 2013 1:23 pm, celkem upraveno 2 x.
washman
nováček na fóru
nováček na fóru

Re: No raději bych se tam vrátil.

Příspěvekod washman » úte říj 01, 2013 8:33 pm

washman píše:
Libor píše:No i na nějakou reportáž dojde. Ale psát to na mobilu nebo čtečce nebylo dost dobře možné.

Dojmy od - do + a opačně.....

Ale vážně.
Lidi nejezděte tam! Není proč. Nevěřte všemu co se tu píše!
Baharis měl a má vždycky pravdu! Že já starý "censored" ho neposlechl nejel radši někam kde kapitáni nenosí nikdy ponožky....

.......je to daleko na severu, cesta daleká..., zima je tam jak v Rusku ....bez zimní výbavy si ani neškrtnete a stejně se budete klepat jak osiky i když budete mít temoprádloa nepomůže vám ani litr rumu, slunko skoro nevyleze jak je den dlouhý, fouká tam jako prase....
a nejhorší jsou vlny, asi tak 9m ,, nebo možná 8m...už nevím co jsem viděl. Lejou pořád na vás slanou vodu a když nelejou tak zrovna prší. Budete o hladu. 2 dni jen suchary a voda. Nebo taky nic. Natlučete si řádně palice, protože jinak to na záchodě neuděláte, lepší je nechodit na záchod vůbec, prostě to nejde. Nevyspíte se ani trochu......bo neustále levituje několik desítek centimetrů nad matrací nebo podlážkou ve zcela náhodném rytmu a když se náhodou nějakým zázrakem někam namáčknete abyste tomu zamezili tak přijde nějaký obrat a jste v takové poloze, že už vás přejde chuť zkoušet nějakou vodorovnou polohu.
V zápětí někdo přijde s tím že střídáte, budete točit 4 hodiny kolečkem zcela nesmyslně sem a tam....v takové nepřirozené poloze, že budou bolet ruce a chytnete křeč do nohy na které ponesete celou váhu...A to vás ještě každá třetí vlna bude chtít shodit, srazit do kolen... A kdyby se náhodou dlouho nic nedělo tak budete refovat, pak zase dávat plné prádlo a sem tam si to vylepšíte genakrem, to zcela podle nálady kapitána...
Tma po většinu závodu, nic není vidět. Hláška během závodu byla: "řídím ale nevidím"....
To by mě zajímalo proč tam ti lidi jedou a dokonce pojedou zase.... :?

No prostě veliká paláda. ;)
Naposledy upravil(a) washman dne sob říj 05, 2013 12:26 pm, celkem upraveno 2 x.
washman
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod washman » pát říj 04, 2013 6:40 pm

Richard píše:Všechno bylo, jak bylo zda napsáno ... jen ty vlny měly pouhých 7 metrů.
A navíc to pro mne bylo setkání se skvělými lidmi, můj svět se zvětšil. Děkuji.

PS: ... a nejsem Endorfín stříkající na obrazovku! :mad:

Přátelé,
můj svět se také zvětšil a rozšířil, pochopil jsem mnoho věcí ohledně lásky k lodím a k moři, odvahy, a přátelství, ale jak tak tak pozoruji Teoretiky přestal závod zajímat a dále se k němu nevyjadřují. Jsem rád, že alespoň na krátký čas to pár lidí zaujalo a možná se příští rok zúčastní a nebudou jen kibicovat.
:P :P :P
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » sob říj 05, 2013 10:31 am

Je chválihodné Washmane, že se ti rozšířil svět. To jistě každého potěší a obohatí.

Nicméně by mě celkem zajímalo, kdo to jsou ti lidé, kteří to štěstí neměli. Ti "Teoretici" i ti "co se neplaví a jen kibicují". Ti co na ně vyplazuješ jazyk.....
Díky za konkrétní jména, na ty si dám jistě pozor. :roll:
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » sob říj 05, 2013 10:49 am

washman píše:
Přátelé,
můj svět se také zvětšil a rozšířil, pochopil jsem mnoho věcí ohledně lásky k lodím a k moři, odvahy, a přátelství, ale jak tak tak pozoruji Teoretiky přestal závod zajímat a dále se k němu nevyjadřují. Jsem rád, že alespoň na krátký čas to pár lidí zaujalo a možná se příští rok zúčastní a nebudou jen kibicovat.
:P :P :P

Proč mám dojem,že jsi zatím nepochopil zbla nic...

howk
Monty
Dvojka
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Dvojka » sob říj 05, 2013 12:29 pm

Baharisi klid :), všichni víme, že teoretici tady skoro nejsou (já znám tedy jen aktivní jachtaře nebo námořníky). Čím víc lidí z fóra pozná člověk osobně, tím víc vidí různých způsobů užívání si plavby/lodě/moře/vod obecně. A všechny mají něco do sebe (ať dřevo v historickém, nebo karbon na závodech, nebo bydlení v plechu, nebo charter na čemkoliv, co je po ruce a co člověk zvládne).

Ale rozumím Washmanovmu povzdychu, byl to fakt veselý týden a závody mají vždy zcela výjimečnou atmosféru – plout se musí, ať se děje cokoliv, člověk se únavou už směje čemukoliv, potěší ho i to, když se v klidu vyčůrá, no prostě jiný pohled na věc. A Balt má proti jiným mořím docela vtipné specifika, takže pochop ty stesky ;).
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » sob říj 05, 2013 12:47 pm

Jsem velmi klidný, usměvavý, oholený a rozpaluji uhlí na grilování. Sluníčko svítí, dřevo na zimu naštípané, zítra ráno odjíždím na týden fotit do Dolomit. Co víc si přát. Jsem klidný a té happy náladě snad rozumím také.

To ale přeci nikoho neopravňuje kategorizovat lidi na ty co plují "cokoliv" a co to něco neplují. To je zcestné, ubohé a prostě to nefunguje. Ani jako snaha o vyprovokování k účasti. Jsou lidé kteří stráví na moři celý život, většinu roku, nebo celé léto, prostě na moři jsou (nepatřím do žádné kategorie). A pak jsou tímto neadresným povzdechem zařazeni do teoretiků a kibiců.
Takto se prostě podle mě debata nevede.... :thmbdn:
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Surcouf » sob říj 05, 2013 11:02 pm

Baharisi, já se hrdě hlásím k těm teoretikům, možná i k pozici toho nejteoretičtějšího z teoretiků a snílků, ale slibuji, že až překročím tu bájnou hranici mezi teorií a praxí, tak budu celé léto trénovat trasu závodu, abych se pak na své vysněné "mikro" plachetce závodu zúčastnil. Sice asi mimo všechny povolené kategorie, ale popluji.
ROLER
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod ROLER » pon říj 07, 2013 1:49 am

Baharisi,nejsem z těch kdo pravidelně přispívá,spíše sleduji diskuze a snažím se nasávat z cizích zkušeností. Ještě žádné téma mě nevyprovokovalo k reakci jako téma ČANY offshore cup. Já osobně jsem se závodu zůčastnil a akce to byla fantastická a žádná regata pořádaná čechy se tomu asi nevyrovná. Proto mě tu dráždí některé reakce těch co píší o svých důvodech proč nejeli (např.absence potřebných pap.na vedení lodi,počasí,nezastavení se na Bornholmu,slabá propagace závodu a pod.) Ale to jen jejich škoda protože o mnoho přišli. Musím s Washmanem jen souhlasit a chápu ho,taky si všimni že ti co tady remcají a kritizují tak tam nebyli a ti co tam byli tak pějí jenom chválu. Závěrem gratuluji všem kteří se zúčastnili a nezůstali sedět doma u kamen a děkuji všem kteří připravili takovou akci.
jerryx
Site Admin
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » pon říj 07, 2013 3:43 pm

a ja se zase divim, ze te to drazdi. lidi budou vzdycky remcat, tak at si remcaji ;-) ... ono je to nakonec i dobre, aspon se rozsiri povedomi o teto akci ;-) ... a nic vyslovene spatneho tady nevidim napsano,
tak je to v poho ne ? ;-)
[hr]
... a ze se nezastavovalo na bornholmu, tak z toho jsem byl taky straaaasne smutnej :mad: :crazy:
ROLER
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod ROLER » pon říj 07, 2013 9:23 pm

Tak si to příště po dojezdu do cíle dáme ještě jednou a v klídku si to tam projdem :D
a můžeme se tam i vožrat 8)
Libor
bez hodnocení
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát říj 25, 2013 1:28 pm

Než se pustím do popisu dojmů ze svého pohledu, chtěl bych uvést na pravou míru jeden záběr uvedený výše
s popiskem "fyzická příprava"

Bylo to toto, já jsem dával dobrý pozor jak se to dělá ;)
Obrázek
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Reputace: 71

Příspěvekod Richard » pát říj 25, 2013 1:30 pm

Tak vidíte ... Libor s jerryxem do nás lili vrchem, spodem ... To se pak nedá vyhrát.
Dvojka
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Dvojka » pát říj 25, 2013 4:11 pm

Dovolím si uvést pár věcí na pravou míru, aby zde nedošlo ke klamání čtenářů zavádějícími obrázky:

1) nejen z data vespod fotky je patrné, že se nejedná o Balt (nýbrž o něco na Jadranu) – napovídá tomu lehké oblečení, sluníčko, hlubinná modř hladkého hlubokého moře (Balt je šedá mělčina :D)
2) na Baltu Jerrryx použil jinou pokrývku hlavy – a to teplou čepici :lol:
3) se lilo vrchem i spodem zcela něco jiného :crazy:: vrchem zahřívací nápoje - rum, kafe s rumem, čaj s rumem, rum s rumem; spodem vlny a jiné vlhké mořské radosti
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod kolovratek » pát říj 25, 2013 4:28 pm

foto je určitě z jarní JI. Tam měli strašnou žízeň. Jo na Jadranu táhne jinak
heavy
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod heavy » sob říj 26, 2013 6:46 am

Ahojky lidi o čem to mluvíte počasí bylo parádní... :D foukalo přece ;)

Domů jsme dovezli jen dva kousky :)

Baltu ZDAR!

Obrázek
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

Příspěvekod pik » čtv lis 28, 2013 9:41 pm

Zpět na