After Dunaj-party 2015

Setkání, regaty, výstavy a akce pořádané v souvislosti s jachtingem

Moderátoři: MARIS, Pepa, vilma

mjr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod mjr » pon srp 24, 2015 9:39 am

Ahojte.

Tak vidím, že sa nám debata krásne posunula. Vyplýva z nej, že prichádza do úvahy termín 18. - 20.9. na Hrušovskej zdrži alebo 25.9. - 28.9. kdekoľvek (s bratmi aspoň oslávime českú štátnosť).

V prípade Hrušovskej zdrži nereba vymýšľať už vymyslené a osvedčené, tam by som navrhoval rovnaké miesto ako minule.

V prípade maďarského Neszmély si nechám poradiť, nikdy som tam nebol. Len netreba podceniť aj to, že je to z Bratislavy 120 km tam a 120 km späť, čo je aj s komorovaním možno 3 - 4 hodiny plavby a aj nejaké tie náklady. Niektorí z nás majú totiž na Dunaji trochu ťažšie loďky, ktoré sa neoplatí vyťahovať z vody a prepravovať po súši. Ale ak by táto varianta uspela, viem si predstaviť, že buď vezmem malý čln autom, prípadne sa viacerí dohodneme a prídeme spolu jedným člnom, čím znížime o niečo náklady.

Tak hor´sa plánovať. Lebon, mám to chápať tak, že vám to tentoraz nevyjde?
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod lebon » pon srp 24, 2015 11:42 am

Leboňovi to vždycky vyjde,kdybych vás neviděl,tak mám pokažený zbytek roku.Leboň už je plnoletý,leboň nepotřebuje ani přípravu,ani předehru,jede přímo po kůži.
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod jsekera » pon srp 24, 2015 10:37 pm

No začíná nám to téma uvadat, přiložím pod kotel:
kdyby se to snad mělo rozhodnout demokraticky, tak hlasuju ,co se týká termínu
pro ten již mnou avizovaný 25-27 září,
co se týká místa, tak pro ten (ty?) Nesmel (y) , bo s třema šklebošama za řiťů ocením zázemí..........
už jsem o tom slyšel z vícero stran a jsem zvědavý.......
tož zatím tak,
sek
mjr
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mjr » úte srp 25, 2015 9:21 am

Keď teda referendum, tak hlasujem za 18.9-20.9. v Šamoríne, ale prispôsobím sa aj o týždeň neskôr. Ak by sme šli do Neszmély, tak hľadám parťáka, čo by šiel z BA s druhou loďou dole cez komoru po vode.

Už tu máme prvú dlhodobú predpoveď:

http://www.pocasie.sk/slovensko/samorin/30.html
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jozef. » stř srp 26, 2015 1:56 pm

Súhlasím
Naposledy upravil(a) Jozef. dne úte zář 08, 2015 12:34 pm, celkem upraveno 1 x.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » stř srp 26, 2015 7:34 pm

Jozef ja som za. Veľmi pekná lokalita. :good:
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod jsekera » stř srp 26, 2015 10:53 pm

ještě předložím rodinné radě, ke vstřebání, ale jsme PRO,
se uvidí co ostatní,
no a ten termín...? teda z mého pohledu
sek
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

teermíny

Příspěvekod Jozef. » čtv srp 27, 2015 9:25 am

Zúčastním sa
Naposledy upravil(a) Jozef. dne úte zář 08, 2015 12:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » čtv srp 27, 2015 9:32 am

Jozef, môžeš ma pridať tiež. Mne je jedno kde to bude. Termínom sa prispôsobím, weekendy mávam volné. Len v prípade extrémneho počasia neprídem.
ballo
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 6

Příspěvekod ballo » čtv srp 27, 2015 9:51 am

A ja som kde ??? Ci kto nema stolicku sa nerata ?
11-13. som na splave.
najviac by mi tiez asi vyhovoval Koniec 09.
Teda 25.-27.9.2015
vovsky
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 15

Příspěvekod vovsky » čtv srp 27, 2015 10:21 am

Ahoj Jožo,

Neszmely je výborný nápad. Co se týká termínu, první dva víkendy jsme v HR, třetí nemůže manželka a čtvrtý víkend máme volno.
Ale Dědko a Červík budou muset vyplout den předtím.
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 9

Příspěvekod kilda » čtv srp 27, 2015 8:35 pm

Zdravím kamarádi, návrh je super, rád si připomenu místa kde jsem poprvé poznal Dunaj a taky urazil vrtulu, jen bude dobré zjistit kde nechat auta. Bude-li fungovat marina Patince klidně beru, loni chtěli 10 E za noc, ale raději mám kemp v Neszmely. Jenže tam už bude asi po sezoně. Jinak nahlasuji dvě lodě Gumimafie (já a Blahoš) a aby byla Gumi komplet tak se přikláním k termínu co vyhovuje Jsekerovi. Koláčky by měli byt:))))
Jozef.
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jozef. » pát srp 28, 2015 10:12 am

Účastníci
Ak som dobre vyhodnotil predošlé príspevky:
Kilda, Vovsky, Denis, Muro, Gabo, Jozef, jsekera, mjr, lebon, vasilacer, Ballo, Ozzie,
[hr]
Naposledy upravil(a) Jozef. dne úte zář 08, 2015 12:36 pm, celkem upraveno 1 x.
mjr
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mjr » pát srp 28, 2015 2:58 pm

Takže to vidím tak, že termín je oficiálne určený na 25.9. - 27.9. (prípadne s predĺžením do pondelka, keďže u bratrov je sviatok). Kto nesúhlasí, nech prehovorí teraz alebo nech mlčí naveky :D

Otázkou je už len miesto. Pokiaľ máme ísť dole medzi Komárno a Štúrovo, tak tam je to už naozaj jedno, či to bude o kilometer bližšie alebo ďalej, či slovenská strana alebo maďarská. Kempy sú síce pekné riešenie, ale v sezóne. Aby sme tam nedopadli ako v opustenom pionierskom tábore. A tiež charakter tejto akcie bol vždy založený na sebestačnosti. Akonáhle zakotvíme pri nejakom bufete, už sa začne trhať parta. Kempovanie v blízkosti plavebnej dráhy alebo prúdu vylúčme úplne. Ok, ak príde niekto gumákom, alebo malým laminátom, tak ho vytiahne až na pláž a v noci sa vyspí. Ale my, čo máme ťažšie kajutovky, to až taká sranda nie je, keď sa o tretej ráno valí na Budapešť tá švajčiarska opacha okolo.

Prosím, aby sa väčšina ľudí vyjadrila k základnej otázke, a to či sa stretnúť na Hrušovskej zdrži alebo pod VD Gabčíkovo. Všetko ostatné sú už len drobné varianty týchto dvoch zásadných riešení.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pát srp 28, 2015 4:28 pm

Jozef videl som Vás parkovať v Medveďove. Bolo by možné tam nechať autá? Napr. Spoluplavba z Medveďova do Neszmélya a na koniec naspäť? Viem späť je to x kilometrov, ale nepotrebovali by sme "servis".
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » pát srp 28, 2015 9:45 pm

Jožko, nie úplne správne si spravil tú tabulku, ja v termíne 19, - 20. 09 môžem, ale len na priehrade. Ak bude pekné počasie, resp. prijatelné, tak ja tam v tom čase budem, nezávisle na tom či bude Dunaj párty, alebo nie. Budem tam s loďou, poprevážam moju rodinu a budem variť guláš, opekať mäso na rošte a prinesiem nejaké dobré sudové víno a pivo. Každý kto chce prísť bude vítaný. Toto berte prosím ako pozvánku a ak prídete, tak mi dajte vopred správu, aby som vedel kúpiť dosť mäsa.

K termínu 26, - 27, -28. 09,
1, Vzhladom k tomu že vyhovuje večšine, tak som za a samozrejme rád sa zúčastním.
2. V Medveďove kde obvykle spúšťame lode mám záhradu, je možné tam zaparkovať asi 6 áut s vlekom.
3, Oblasť Nesmély je vhodná aj pre malé člny, neschopné dlhšej plavby proti prúdu, jednoducho treba prísť autom do Maďarska a spustiť si loďku na vodu tam.
4, V Nesmély je kemp aj Skanzen s marínou ešte v prevádzke, takže tam problém nie je. Ak nás bude do 10 lodí, tak sa v pohode pomestíme. Či ísť k mólu, alebo na prírodný breh na ostrov je otázka, mólo je pohodlie, ostrov je krajšie táborisko. Bude závisieť od počasia. Vzhladom k tomu, že si všetko musíme doviesť v lodiach, tak altánok, stôl z lavicami, 50 l kotol s kotlinou a pod. asi nehrozia, takže v prípade nočného dažďa poskytne márína zázemie na spoločné posedenie.
5. Ak zvolíme miesto stretnutia pod priehradou, tak to bude prioritne o plavbe, ak aspoň trochu výde počasie, tak to bude nádhera. Ak počasie nevýde, tak to bude skúška či ešte niečo vydržíme. :)

Jožko, zabudol si na nového kamaráta Mira, ten povedal že pôjde. Muro, Gabo? Peťa Gregora sa spýtam a aj vodákov z okruhu jeho známych, napr. Fajkoša. Zavolám aj nášho spolubudovateľa sklzu v Medveďove Ďura Fencla.
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod jsekera » sob srp 29, 2015 4:21 pm

Jupí :good: prijedu. kamkoliv :D
sek

P.S.: aj my snad ještě něco vydržíme, su pro variantu ostrov :-)
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kilda » pon srp 31, 2015 8:09 pm

tak datum už je. oblast jak jsem pochopil taky. Místo nechám na většinovém rozhodnutí a tak abych nebyl alibista dávám svoju úvahu o místě. Všechny místa mají své kouzlo, ale počasí je sviňa. S ohledem na to ,že v kempu budem asi jenom my, navíc hospoda zavřená, přípojky otevřené , záchody ,sprchy taktéž, přikláním se ke kempu. Dají se vzít párty stany a místo kotla postačí kotlík. Snad do té doby hladina trochu stoupne.
mjr
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mjr » pon srp 31, 2015 8:53 pm

OK, ešte niekto nejaký iný typ na miesto?

P.S.: Viete niekto overiť, či v daný termín bude kemp otvorený a s čím tam môžeme počítať?
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 100

Příspěvekod Denis » pon srp 31, 2015 9:22 pm

Jožko o kus vyššie písal, že kemp aj Skanzen je otvorený, navyše má tel. čísla na miestnych šéfov a zavolá tam. Ak Dunaj nestúpne aspoň o meter, tak do kempu sa nedostaneme.
viita
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod viita » pon srp 31, 2015 11:57 pm

Ahoj kamarádi, nějak jsem nestíhal sledovat toto tema, ale jak koukam, pro nas je bohužel vyreseno, v poslednim terminu nemůžeme. Tak ať se vam akce vydaří :)
vasilacer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vasilacer » úte zář 01, 2015 7:07 am

Kildo v tom kempu sem chtěl nechat auto a spíš teda bejt pro akci ostrov...,nebo Patince

http://www.mapy.cz/zakladni?x=18.437542 ... ase=ophoto
mjr
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod mjr » úte zář 01, 2015 8:11 am

Ostrov nevyzerá zle. Len to môže byť trochu nepraktické. Všetky veci bude treba prepravovať člnmi. A na akciu chodí tiež kopec ľudí len autami bez člnov. Nie je to síce neriešiteľné, len trochu nepraktické. Ostrov si viem predstaviť pri romantikuš výlete s Lenkou, prípadne v menšej skupinke.
kilda
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kilda » úte zář 01, 2015 4:31 pm

Pánové včera jsem mluvil s Blahošem, ukazoval mi jak bylo o víkendu v Nezsmeli. V marině lodě nasedlý, hloubka na vjezdu 20 cm, sjezd nemožno použit . Navštívil Patince, hloubka 60 cm , sjezd mimo provoz. Snad do té doby zaprší. Panice nepropadám , termín znám a směr je furt na jihovýchod:)))
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » úte zář 01, 2015 5:41 pm

Stav Dunaja je žalostný. Včera v Medveďove som sa ledva dostal z vody. Nemám štvorkolku a rampa je už na dne. Vlek stál už ďaleko za panelom na štrku čo tam vysypali miestný vodáci. Keby to neurobili, rampa by bola nanič, vlek by padol do bahna a von by sa dostal iba s pomocou traktora. Podobné je to všade. Keď padne ešte voda o 0,5-1 meter, tak sa na vodu už nedostaneme. September nezvykne byť "mokrý", takže zatiaľ to naše párty na dolnom Dunaji vyzerá zle.

Zpět na