Člun bez (nutnosti) registrace v ČR, provoz v Evropě(?)

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Uživatelský avatar
Corwin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 291
Registrován: úte kvě 31, 2011 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Praha / Stará Boleslav

Člun bez (nutnosti) registrace v ČR, provoz v Evropě(?)

Příspěvekod Corwin » pon črc 25, 2011 8:20 am

Zdravím
Nemáte někdo zkušenost - hypoteticky: mám člun, který nepodléhá nutnosti registrace na SPS a není na řízení třeba průkaz VMP. Jak je to s jeho provozováním v dalších zemích evropy? (Přeplavba po Labi do Německa, plavba po Dunaji....). Dík
Martin
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pon črc 25, 2011 9:14 am

Lod nepodlehajici v CR registraci muze na vodu i jinde, ale budou k ni chtit nejakej papir, zejmena ze lod je tvoje a pripadne ze v CR nepodleha registraci, aby vedeli ze nekecas.
Asi by nebylo od veci si na zahranicni cestu udelat nas VMP, zas to neni tak hrozna investice a budes krytej, kdyby se nekdo divil ze jim jezdis po vode bez "ridicaku". Leckde to ovsem neberou s ridicakem tak vazne. Asi zalezi kam se vydas. Podivej se do zdejsich cestopisu o sjizdeni Dunaje, tam se myslim nekdo s lodi bez registrace vydal.

(Edit: Lepsi jo? ;) )
Naposledy upravil(a) Viky_CZ dne pon črc 25, 2011 9:32 pm, celkem upraveno 2 x.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon črc 25, 2011 4:41 pm

Viky v jiném topicu mi tě, po tvém nářku, bylo až líto, ale teď už se tatasovi nedivím. Tato tvá fakty nepodložená rada, by mohla někomu způsobit nemalé problémy. S Vmp je to tak, že se to sice moc neřeší u majitelských lodí, přesto nějaký papír je mít dobré a hlavně to chce vědět co která země vyžaduje a jaké má předpisy. Loď nepotřebující papíry u nás, může svými parametry podléhat evidenci v cizině a na nějaký CE zapomeň, potřebuješ doklad o vlastnictví lodi a nejlépe potvrzení že u nás registraci nepotřebuje. Oběma bych Vám doporučil pročíst si podrobněji fórum (dozvíte se spoustu věcí které je na vodě vědět dobré až důležité) a pokračovat v debatě v topicu, v němž už se toto probírá. Jsem tu na foru nic, dělejte si co chcete, ale kdo má pak hledat informace rozkouskovaný do deseti vláken. A nebojte i hypotetickým otázkám se tady věnuje důkladný rozbor.
Uživatelský avatar
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2304
Registrován: ned led 02, 2011 1:00 am
Reputace: 43
Bydliště: Tynec n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pon črc 25, 2011 9:28 pm

Velice se omluvuju. Potrebny papir jsem popletl (uz mi i doslo proc). Bylo mi ho chudaka lito, ze mu nikdo neodpovida. Svuj prispevek mirne upravim, aby odpovidal zjistenym informacim. Prosim moderatory o pripadne smazani prebytecnych prispevku.

Edit: Jinak abych byl jeste trochu OT... Tatasovi se divim, tobe se ovsem nedivim, fakt jsem tu napsal kravinu. Mozna je to pitomost, ale nebojim se chybovat, chybama se clovek uci a dokonce velmi rychle. A uprimne.... kdybych cekal, az to tu nekdo napise spravne, tak tu sedim a koukam a velmi pravdepodobne se nic nestane. Takhle jsem se to dozvedel hned, i kdyz jsem mozna za debila. Vzdelani si vazim, ziskavam ho jak jen to jde. :mad:
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » pon črc 25, 2011 9:49 pm

U mě dobrý, reagoval jsem, aby ty věty někoho nepomílili. Nemám čas to hledat, myslím že to tu někde je včetně postupu pro zjískání takového dokladu. Jako nejlepší odpověd v těhlech věcech je zaslání odkazu na téma kde se to řeší a pokračovat tam, bohužel je na to třeba nejen to tu mít pročtené, ale stále sledovat vývoj, což je nadlidský výkon. Dál už umím jen napsat, jestli vím že se to tu někde probíralo a doporučit číst, číst, číst......... ;)
Uživatelský avatar
Corwin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 291
Registrován: úte kvě 31, 2011 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Praha / Stará Boleslav

Příspěvekod Corwin » úte črc 26, 2011 5:59 am

Je to jak píšeš. Jsem si skoro jistý, že se to tu už někdy řešilo, ale bylo to jako OT.... Jasně že se časem taky dostanu k tomu pročítat cestopisy a další články, ale těch informací je tu skutečně kvantum :( (nebo :) ) a po něčem pátrat, ktyž to nemá vlastní téma je skoro nadlidský úkol.... Proto jsem založil tenhle dotaz, aby se informace pokud možno sjednotily na pokud možno logickém místě....
Uživatelský avatar
rozvid
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 27, 2012 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha 6

Re: Člun bez (nutnosti) registrace v ČR, provoz v Evropě(?)

Příspěvekod rozvid » čtv led 04, 2024 10:44 pm

Ahoj,

mě to přijde dobrý nápad - udělat k takové otázce souhrn - také to právě teď řeším.
Pokusím se postupně sepsat přehled. Kdyby někdo měl chuť přispět, nebo mě v něčem opravit/doplnit dle svých znalosti a zkušenosti, mockrát mu děkuji.

Limity pro nutnost registrace plavidla podle vybraných evropských států:



Česko; celková hmotnost 1000 kg, plocha plachet 12 m2, motor 4 kW

Chorvatsko; délka 2,5 m, motor 5 kW, pro větší loď je každopádně potřeba koupit vinětu, údajně lze plout i s větší českou lodi bez registrace, ale je potřeba vysvětlit že se to v ČR neregistruje, doložit vlastnictví a nejlépe i certifikát

Německo; délka 15 m, pouze pro soukromé, rekreační účely

Francie; délka 2,5 m

Itálie; délka 10 m; v každém případě je potřeba pojištění odpovědnosti

Polsko; délka 7,5 m, motor 15 kW

Maďarsko; délka 5 m, plocha plachet 10 m2, motor 4 kW

Rakousko; ??

Nizozemsko; délka 15 m, maximální rychlost 20 km/h




Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti