Registrace lodi v Polsku

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Registrace lodi v Polsku

Příspěvekod Clouseau » sob zář 30, 2017 9:03 am

Zdravím!
Tak mne tak napadlo... když koupím loď v Polsku a ona je tam zaregistrovaná, mohu ji tam nechat zaregistrovanou a plout na ní tady pod polskou vlajkou? Nevíte někdo, zda v Polsku nemají problém s přepisem lodi v registru na občana jiné země?
Dalo by se tak ušetřit za registraci několik tisíc a za technickou.
A jestli se nepletu, tak by ani nikdo bez povolení nesměl vstoupit na plaubu, neb je to vysostné území jiné země.
Nevíte někdo jak to je?
Díky!
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Re: Registrace lodi v Polsku

Příspěvekod Anonym » sob zář 30, 2017 9:10 am

Podle námořního zákona, jestli mě paměť neplete, je loď výsostné území vlajky pouze v mezinárodních vodách. Tam ti cizí orgán může vstoupit pouze ve specifických případech, jako je podezření na drogy, obchod s bílý masem, terorismus...
V teritoriálních vodách se vše řídí právem majitele oněch vod.
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Clouseau » sob zář 30, 2017 9:14 am

Ahoj!

díky za odpověď. Teď ještě co ty další otázky...neví někdo?
Btw. kdo je majitelem Vltavy?
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Clouseau » sob zář 30, 2017 9:45 am

Kdo hledá, najde :-)
Tak podle tohoto zákona je možné zaregistrovat loď v polsku na cizince : https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... UDKHXbXmju

Je třeba uvést rodné číslo a číslo pasu, nebo jiného dokladu prokazujícího totožnost.

Zde jsou informace ke změně v registru plavidel i s odkazem na formulář : http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglar ... zaglowych/
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Clouseau » sob zář 30, 2017 11:48 am

Omlouvám se za založení nového vlákna ... ale až teď se mi podařilo nalézt odpovědi na moje otázky v jiném vlákně - viz níže
Kdyžtak ať to tady admin klidně smaže.
Děkuji.

Příspěvekod barti » pát 06. lis, 2015 8:20
Dbrý den pánové, díky za informace a podělím se s Vámi o praktické zkušenosti. Loď jsem nakonec zdárně koupil (jsem tedy hrdým vlastníkem vysněné lodi Solina 27). Protože, pán co jí prodával z nějakých důvodů nechtěl loď odvézt až ke mě domů (Ústí nad Labem) tak jsem se rozhodl ji spustit na vodu v Brandýse nad Labem a ještě se naposledy projet před zimou směrem domů.
Sebou jsem měl podepsanou kupní smlouvu s ověřenými podpisy a doklady od lodi (Polské). Celé 3 roky co brázdím české vody mě nezastavila ani říční policie ani Státní plavební správa. Při příjezdu na komoru v Roudnici nad Labem mě již z dálky vyhlíželi příslušníci Státní plavební správy. po příjezdu chtěli veškeré doklady a hned se ptali jestli je to cizina apod. Ukázal jsem doklady od lodi a moje doklady a smlouvu, mrkli na to, řekli že je vše v pořádku popřáli šťastnou plavbu a to bylo vše.Ještě jsem se ptal jestli je nutné přihlašovat loď u nás a nebo ji nechat na polských papírech a říkali ,že je to jen moje věc.
Aby toho nebylo málo, tak po proplavení komory v Lovosicích si mě ještě zkontrolovali příslušníci říční policie a mělo to stejný průběh.
Závěrem: cizí loď s cizími doklady na českých vodách = no problemo.
Toliko z praxe.
Mějte se.

Příspěvekod topper » pát 06. lis, 2015 19:24
Tímto se nejen bartimu velmi omlouvám za politování hodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za .... let. Žil jsem v omylu, ze kterého mě tento týden na SPS Praha vyvedli. Loď registrovaná v zahraničí a provozována v ČR českou osobou, skutečně technickou prohlídku mít nemusí, pokud ji nemusí mít v zemi registrace. Nechápal jsem, že by majitel v česku registrované lodě byl tak moc znevýhodněn, a ono jo! :o Takže ještě jednou pardon za mystifikaci v mých předchozích příspěvcích, bartimu přeju šťastnou plavbu po českých vodách bez byrokratických omezení, kterými jsou jen majitelé v česku registrovaných lodí vystaveni. :cry:

Zpět na