Registrace lodi v ČR

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

mr.Njord
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Re: Registrace lodi v ČR

Příspěvekod mr.Njord » sob úno 13, 2021 8:28 am

Jarda885 píše:Pánové, zdá se, že tolik zde propagovaná "registrační turistika" není až tak v Evropě oblíbená a podporovaná.
Několik (desítek) let to zřejmě ještě vydrží.
Naše děti a vnuci už zřejmě budou muset registrovat v Česku.
Je třeba přestat otevřeně nadávat na české úředníky a začít hledat cesty, jak je přesvědčit ke zlepšení podmínek registrace v Česku.
Úředníci sledují jachting.info.
Když o někom veřejně zveřejňuji negativní informace, těžce jej získám k dialogu k uplatnění rozumných argumentů ke zjednodušení a ulehčení registrací v Česku.
My už to dožijeme. Ale naše děti a vnuci.

V Rusku se říká
"Dítě neplače, matka nespěchá"
Pokud nemluvíme o problému, nic se nezmění.
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 21

Příspěvekod Husky » sob úno 13, 2021 1:23 pm

Jarda885 píše:
geronimo píše:Je třeba přestat otevřeně nadávat na české úředníky a začít hledat cesty, jak je přesvědčit ke zlepšení podmínek registrace v Česku.
Úředníci sledují jachting.info.
Když o někom veřejně zveřejňuji negativní informace, těžce jej získám k dialogu k uplatnění rozumných argumentů ke zjednodušení a ulehčení registrací v Česku.
My už to dožijeme. Ale naše děti a vnuci.

To Jarda
Pleteš si nadávání s konstrutivní kritikou, zaměňuješ argument za nadávku. :crazy:

Obecně nemám o úřadech v tomto státě valné mínění, není mít proč.
Nicméně neházím všechny úředníky do jednoho pytle. Je třeba rozlišovat. I na SPS existují odborně fundovaní úředníci s normálním přístupem. Rozdíly jsou nejen mezi jednotlivci, ale i mezi pobočkami téhož úřadu SPS.
Obecně platí, toť moje zkušenost, že "Jaký pán, takový kmán"
Ředitel pražské pobočky, poslal před časem ke dnu pramici s rybářem. Plavidlo se potopilo vlivem vlnobití, způsobeným služební lodí pražské SPS řízené jejím ředitelem osobně. Podle vyšetřování je papaláš nevinen, jak jinak. A nebohý rybář si za to může (nebo nemůže) rovným dílem.
závěr vyšetřování:
"Potopení rybářské pramice způsobila vlna, které nemohl zabránit ani vůdce rybářské pramice, ani vůdce plavidla SPS,“
Jak nemohl zabránit vůdce plavidla SPS? Byl příčetný, pan ředitel, když řídil tu loď ? :mad: Snad ano. Pak snad asi viděl, že dělá sakra vlny a že je tam zakotvený rybář bez šance ujet...
Tady Nezbývá, než citovat majora Terazkyho: "To je absurdné" :crazy:

Zkrátka pokud budou takovíto lidé na řídících funkcích v klíčových úřadech a pokud je budou "vyšetřovat" za jejich přečiny takoví lidé, jako v tomto případě, nic se nezmění
https://zdopravy.cz/vysetrovani-skoncil ... avy-43596/
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 37

Příspěvekod geus » sob úno 13, 2021 2:20 pm

A kde ten rybar byl zakotveny jestli v plavebni draze tak tam asi nemel co delat na Labi se taky obcas nekdo zakotvi v pulce tak na takobeho taky kaslu a vlnu mu hodim nema tam co delat a jeste vse maskaci
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Husky » sob úno 13, 2021 2:52 pm

Když je místo a vidím, tak se normální človek vyhne.
Plavební dráha neplavební dráha.
Maximálně mu vrtulí přesekám vlasce, ale NIKDY ho záměrně neohrozím vlnou.

Řeka patří všem. Bohužel i těm agresivním jedincům, kteří za kormidlo nepatří :x
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » čtv říj 27, 2022 8:53 pm

Jen takový dotaz. Kamarád koupil loď asi před 10ti lety v Německu v bazaru. Má doklad a provozoval ji bez papírů s 5hp.jeto tovární výroba podotýkám. Já ji teď od něj koupil Loď má CE. A chtěl jsem ji přihlásit sesilnym.motorem. jsou tam 2 štítky a všechny údaje co máj být. A na.plavebcemi řekli že musím ještě teda prokázat ,že loď byla provozována aspon2 roky v EU.lod je francouzská výroba. A má otázka ČR.jev EU takže jim přinesu doklad z naší loděnice se zaplaceným stání v naší Marine 3 roky nazpět,jako neregistrovane plavidlo. To jsem zvedavej.jak.to přijmou.
Charlie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Charlie » pát říj 28, 2022 7:06 pm

Já když přihlašoval loď z Holandska, tak po mě SPS taky chtěla doložit že byla provozovaná v EU. Dokládal jsem to fakturou za posezonní servis a zimování lodě v Holandsku a bylo to v pohodě.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » pát říj 28, 2022 8:36 pm

To je jasné , že z Holandska je to v pohodě. Ale já jim přinesu potvrzení z České Maríny že ta loď byla zakotvena a provozována v čr teda v unii. A ono je jedno v jakém státě je provozována hlavně to musí být v EU .
david
moderátor
Reputace: 224

Příspěvekod david » sob říj 29, 2022 2:19 pm

Jen jestli jsme pro SPS v tý unii dostatečně. :crazy:
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » sob říj 29, 2022 7:29 pm

To se uvidí ,až mu to přinesu. Já mu to při prohlídce řekl,že mu donesu potvrzení z Česka ,že loď plula 2 roky v unii. On na to vlastně nereagoval buď si myslel ,že si dělám srandu a nebo spíš nevěděl co mi odpovědět.
Husky
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Husky » sob říj 29, 2022 11:07 pm

Nejmenoval se ten úřeník tak nějak jako seřekne německy "národ"?
Jestliže ano, tak to odpískej a přihlaš to jinde. Jinak si naběhneš na vidle :crazy:
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Zdenda12345 » čtv lis 03, 2022 5:27 pm

Jestli má ta loď opravdu CE, tak ho pošli do .... do-vzdělat se. :)
Normálně ti stačí doklad o nabytí lodě a motoru a na obojí CE. Pokud to CE nemá, tak musíš právě doložit ty 2 roky provozování v EU. Klidně tu smlouvu z maríny. I z český.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » sob lis 05, 2022 7:16 pm

CE to má to on viděl i potvrdil že to má.CE je to Francouzský člun FunYac a motor už je registrovany na mě takže jen přihlásit loď a napsat tam ten motor.

Zpět na