Vhodná země pro registraci lodě

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod vladaz » stř pro 10, 2008 11:32 pm

alffa píše:
Ahoj vladaz,
Nevím jaké zkušenosti máš Ty. Jak se ale z následujícího textu dočteš, njednoduší je to v Číně.
一個小型船舶可註冊,如果它是由一個或一個以上的下列人員誰是'通常居於'在英國:
人誰是國民的歐洲聯盟或歐洲經濟區以外國家聯合王國和建立*在英國。

vysvětlivka k "established": :mad:
“設立” : *成立是不夠的生活在英國設在根據第48和52的歐盟條約。要建立一個人必須作出的經濟貢獻,
被英國的東一個企業,被僱用,或在最近退役諸如就業機會。即在過去6個月。

Jelikož Čínsky mluví nejvíce lidí na světě. Předpokládám že i Ty.
Přesně jako Ty předpokládáš, že všichni na foru čtou v EN. Divné je, že i nepíšou. :?
alffa

Ahoj, tos mě dostal. :lol: Netušil jsem, že používáš čínštinu s takovou lehkostí. Těšil jsem se, že v textu najdu něco podnětného o registraci lodí v Číně a pokud rozumím dobře čínsky, tak Ty jsi jen přeložil původní anglický text o registraci v Británii do čínštiny. To od Tebe není pěkné :) :sorry: :offtopic:
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod vladaz » stř pro 10, 2008 11:34 pm

Pro všechny, co anglicky nečtou, přikládám překlad jak ho umí jen kouzelník "Automaticky prekladac" :)

Malá lod muže být zanesený do záznamů (mysleno registru lodi UK) jestli to je vlastnena jedním nebo více následujících osob která jsou ' bežny obyvatel v UK: Osoby který jsou státní príslušníci z Evropské unie nebo evropský hospodárská oblast zeme jiný než Spojené království a jsou "ustanovené" * v UK.

"Ustanovený" to není dostatecný žít v UK být ustanovený v souladu s clánky 48 a 52 z EU - smlouvy. Být "ustanovená" osoba muset udelat ekonomický príspevek k UK, být vlastník obchodu, jsoucí zamestnaný, nebo nemají velmi nedávno odešlo z takového zamestnání. to jest uvnitr posledních 6 mesícu.

Z toho je to doufam jasne..
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » čtv pro 11, 2008 2:50 pm

Ahoj, nevím, jak je to úplně správné ale dám tři příklady reálné (moje)
1. loď jsem koupil v ČR, zaplatil DPH a zaregistroval na Slovensku. V té době jediný problém byl, že jsem nemohl jet přes Slovensko, neboť to bylo před vstupem do EU a platil bych tam pravděpodobně DPH ještě jednou (kdoví). Loď jsem prodal Slovákovi už po vstupu do EU, jemupro daňové řízení stačila moje původní faktura se zaplaceným DPH
2. loď jsem koupil od německé firmy bez DPH, celou dobu stála v Chorvatsku. Registroval jsem v USA, poplatek cca 500 USD na 3 roky, nepříjemné bylo, že američani nebyli schopni vystavit licenci na rádio, EPIRB atd. Loď jsem prodal opět bez DPH firmě, od které jsem ji koupil.
3. loď jsem koupil od německé firmy bez DPH, celou dobu stála ( a doufám že ještě stojí :D ) v Chorvatsku. Registroval jsem v ČR (zejména pro možnost licencování rádia, EPIRB a taky pro snadnou komunikaci:-)).
Vzhledem k tomu, že jsem všechny lodě provozoval v Chorvatsku mám tam i placenou známku. Úředníka na kapitanátu nikdy nezajímalo placení DPH, vždy jen doklady od lodi, moje doklady, pojistka a příslušný obnos.
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » čtv pro 11, 2008 5:15 pm

Macek0585 píše:2. loď jsem koupil od německé firmy bez DPH, celou dobu stála v Chorvatsku.

Prosím tě, Macku, kde jsi tu loď koupil? Zajímá mě, kde jsi ji fyzicky převzal, v Německu nebo v Chorvatsku? Nebo jinde?
alffa
Site building team
Reputace: 2

Příspěvekod alffa » čtv pro 11, 2008 5:21 pm

vladaz píše:tos mě dostal. :lol: Netušil jsem, že používáš čínštinu s takovou lehkostí.

Ahoj vladaz,
nojo jsem hrozná "censored". :crazy:
Je to pochopitelně jen google překladač. Rozsypanej čaj, ani náhodou nemusím.
Tím jsem jen chtěl naznačit, že by mě byl milejší popis vlastními slovy a ten úřední text v originále, třeba jako přílohu.
Tak nic ve zlém. ;)

To Libore,
sice jsme něco podobného už nakousli, ale nerozžvejkali.
Navíc ve vztahu DPH versus registrace, už vůbec ne.
Něco se pochopitelně opakuje, neb to má prostě souvislost. Třeba clo a podobně.

Pokud souhlasíš, nechal bych to tady dojet. Jestli se vůbec něčeho dobereme,
mohu to posléze sloučit, pod novým popisem aby to bylo dohledatelné.
Souhlasíš :?:

To all,
Vznesl jsem dotaz na celnici (pracovník celnice ženského pohlaví). Také nevěděla.
Slíbila ale že se poptá.
Někde naproti jejímu pracovišti mají celníci hnízdo. Tak snad bude úspěšná, ..... :?
Pokud ano, tak se podělím. :)
ahoj, alffa
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » čtv pro 11, 2008 5:35 pm

alffa píše:Pokud souhlasíš, nechal bych to tady dojet. Jestli se vůbec něčeho dobereme,
ahoj, alffa

Určitě se něčeho dobereme, vůbec o tom nepochybuju, protože kdo chce vědět, ten se dozví a to my chceme!!

Také jsem vznesl dotaz, vlastně dva ( oba pracovníkům mužského pohlaví ) . Ten první byl na SPS, odpověď zněla, že se zabývají pouze registrací malých rekreačních plavidel, která se plaví v ČR. Pokud chci zaregistrovat jachtu, plující po moři, musím na Námořní úřad ministerstva dopravy. Tak jsem ten druhý dotaz vznesl tam. Tam lodě registrují, ale DPH má pod palcem ministerstvo financí a tam s loděma mimo území republiky nechce nikdo nic mít.
Takže jsem zase tam kde jsem byl před tím.

Ale nevěšme hlavu, pátrám dál.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » pát pro 12, 2008 9:53 am

Loď jsem převzal v Chorvatsku. Nicméně už jsem se taky pídil po možnosti doplatit DPH - zejména mne děsí představa tisíců majitelů lodí jak řeší na chorvatských úřadech doplacení DPH, aby konečně třeba mohli vyplout (katastrofický scénář při vstupu Chorvatska do EU). Naše ministerstvo financí to neumí, zatím to vypadá nadějně v jiných státech EU a pokud vím, intenzivně se tím zabývá APL. Jinak když se tak bavím s lidma kolem lodí v Chorvatsku (takovýma co třeba i řeší tyhle věci v Zagrebu) mám informaci, že by snad DPH chtěli jen u lodí do určitého stáří.
dracik
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod dracik » pát led 23, 2009 11:50 pm

Ak to spravne chapem, tak sa treba napr. v HR preukazovat nejakym dokladom dokazujucim zaplatenie DPH.
Co v mojom pripade?
Lod je kupena a registrovana na moju slovensku firma (platca dph). Je kupena z CZ od firmy platiacej DPH.
Kedze ku kupe doslo medzi dvoma statmi EU tak moja firma kupila lod v CZ za cenu bez DPH a na SK ziadnu DPH nebolo treba odviest, kedze som platca DPH.

Neprebehlo teda ani zaplatenie a hned zas vratenie DPH ako by to bolo, keby lod nebola kupovana z ineho statu.

Vysledok:
Z uctovneho hladiska je vsetko ok. Ja vsak nemam ziaden doklad o nejakej zaplatenej DPH a ani nie som povinny ju zaplatit. Aky doklad teda predlozim? Alebo staci predlozit doklad, ze vlastnikom je firma a ta je platcom DPH?
Libor
bez hodnocení
Reputace: 174
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob led 24, 2009 2:00 pm

to dracik

poraď se s daňovým poradcem nebo na úřadě.
Ale musí to být jako s auty v kategorii N1. S takovým když pojedeš do Chorvatska, nebudeš doplácet DPH, nebo dokladovat osvobození od placení DPH.
Faktura / doklad o nabytí by měl stačit.
(nemám toto ověřené a nemusí to platit)
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod vladaz » sob dub 11, 2009 4:34 pm

Denis píše:Ako som kúpil, tak predám. Od jednoho Čecha vlastniaceho velkú, snáď 15 m loď som sa v Chorvátsku dozvedel, že v Nemecku v Regensburgu na plavebnej správe dávajú doživotnú registráciu lode za poplatok mizerných asi 20 euro / alebo tak nejak/. ..

update: v Německu za 40 EUR na 8 let.
123-corfu
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 123-corfu » ned dub 12, 2009 11:22 pm

lod jsem registroval v U.K, cena je 25 liber, registrace online, nic si neoveruji, pouze musis uvest adresu v U,K [ treba kamarada ] na kterou ti zhruba za tyden poslou doklady.
http://www.mcga.gov.uk/c4mca/ssr_application_form-2.pdf
123-corfu
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 123-corfu » ned dub 12, 2009 11:26 pm

123-corfu
návštěvník fóra
návštěvník fóra

registrace v U.K

Příspěvekod 123-corfu » pon dub 13, 2009 12:32 pm

to Vladaz
Obalku s registraci ti postak normalne hodi do schranky na dverich, stejne jako jakoukoliv jinou postu.
5 lety termin plati pro registraci typu 1, velka registrace drazsich plavidel a plavidel s delkou nad 24 m., zakoupenych na leasing [ hypoteku ].
Ja mam registraci typu 3 {male plavidlo, pro lode do 24 m.} ta neni casove nijak omezena a plati se za ni jednorazove 25 liber.
Registrace je otazkou peti minut, papiry ti prijdou asi tak za tyden. Adresa spojena s platebni kartou nemusi byt shodna s adresou na kterou ti poslou dokument a ta nemusi byt ani adresou na kterou lod registrujes.
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod vladaz » stř dub 15, 2009 11:03 pm

to: 123-corfu
A ještě drobnost.. Řešil jsi na lodi takto v GB přihlášené taky přihlášení a provozování rádia?
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » čtv dub 16, 2009 12:17 am

to vladaz:ahoj,nez ti Danny odpovi muzes se zatim podivat sem
http://www.rya.org.uk/KnowledgeBase/reg ... ncing.aspx

na lodich registrovanych v UK v podstate potrebujes jen Ship Radio Licence, registraci,on line je to zadara postou za 20 liber.
Operator certificate neni povinna pokud budes pouzivat VHF radio pouze k "monitorovani z bezpecnostnich duvodu" pripadne k reseni"distress situation".jinak musis mit Operator certificate,nejcasteji SRC.
123-corfu
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 123-corfu » čtv dub 16, 2009 1:15 am

to Vladaz, neresil jsem to nijak, mam rucku a jak pise Dan mam ji pouze k odposlechu coast guard na c 16 a pro pripad nouze a na to zadne povoleni nepotrebuji.
123-corfu
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 123-corfu » čtv dub 16, 2009 1:29 am

Ted jsem koukal na ten odkaz od Dana, a spravne bych tu rucku mnel zaregistrovat, ale nikdo z mojich mistnich cojachtaru to nedela, nicmene zitra to udelam. Oni mistni si s tim moc tezkou hlavu nedelaji. Moje lod je v provozu od roku 74 a poprve jsem ji zaregistroval az ja a to letos, take predchozi majitel nikdy nevlastnil zadne kapitanske , ani jine papiry.
Beda
radioamatér
radioamatér
Reputace: 12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » čtv dub 16, 2009 7:17 am

Jestli to zaregistrujes, tak dej vedet jestli se potom plati nejaky rocni poplatek za pouzivani eteru.
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod vladaz » čtv dub 16, 2009 8:13 am

No právě, vzhledem k všeobecné volnosti co v Británii panuje v registracích malých plavidel i v průkazech jsem zvědav jak pochodíš s registrací rádia.
123-corfu
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 123-corfu » čtv dub 16, 2009 10:50 am

tak hotovo, zaregistroval jsem si rucku a pro jistotu i pevnou stanici[ kterou zatim nemam ]
trvalo to asi 10 minut, identifikacni cisla , volaci znak a licenci platnou na 10 let jsem obdrzel obratem, ve formatu PDF, registrace mozna zdarma [online] zde https://services.ofcom.org.uk/apply , moznost zaregistrovat i spoustu dalsich zar. vcetne Epirbu. Registruji dokonce i na neregistrovane lode. U registrace rucky [ portable] se ani neuvadi o jakou lod se jedna.
Ahoj Danny
123-corfu
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod 123-corfu » čtv dub 16, 2009 11:31 am

Registrace typu ,SHIP RADIO LICENCE, se vztahuje k urcite lodi , je neprenosna, dostanete k ni volaci znak a muzete ji pouzivat pro vsechny druhy radii [vcetne rucek, epirb atd.].

Registrace typu ,SHIP PORTABLE RADIO LICENCE, se vztahuje k urcitemu cloveku, muze ji pouzivat na jakekoliv lodi, plati pouze pro prenosna [ handheld] VHF radia a pouze v teritorialnich vodach U.K. Nedostanete k ni volaci znak ale identifikacni tzv. T cislo.
vladaz
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod vladaz » pát dub 17, 2009 6:16 pm

Good news! Díky za info. Ještě že britové mají k celé věci tak džentlmenský přístup ;-)
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř črc 01, 2009 9:36 pm

tak a ted neco do gulase :-)

co kdyz koupim jiz registrovanou lod v GB ??? musim ji znova registrovat ? nebo ta registrace prechazi na me ? nebo musim na urad zmenit jmeno v papirech ? nebo jak ? :)
Zvire30
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zvire30 » stř črc 01, 2009 9:44 pm

tak uz jsem na to trochu prisel je tam i formular pro zmenu majitele.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148

Příspěvekod Denis » stř črc 29, 2009 5:21 pm

Práve som sa vrátil s Nemeckého Regensburgu a mám nemeckú registráciu lode s techničákom. Vyplnený formulár som poslal poštou aj s fotografiou lode a za týždeň som si išiel pre papiere. Celý administratívny úkon trval asi 60 sekúnd, zaplatil som 18 euro a papiere sú na furt. A keď som napísal na furt, tak som tým myslel na furt, teda na stálo. Platia to tej doby než požiadate o zrušenie registrácie, alebo o zmenu v registrácii.

Zpět na