Registrace v Belgii

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: windward, vilma, Pepa

klubko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Registrace v Belgii

Příspěvekod klubko » stř bře 02, 2011 6:43 am

Ahoj,
mate nekdo zkusenost s registraci v Belgii? Do konce roku potrebujeme vyresit novou registraci (obnoveni nasi soucasene na SPS se jevi jako problematicke) a pomyslime nad Belgii. Tato firma http://www.pavillon-belge.com to zarizuje a vychazi to na 450 Eur za registraci + ~60 eur dan, obnoveni jednou za 5 let ~100 euro. Prosim o jakkoukoli radu, zkusenost z prvni ci druhe ruky. Eventuelne, jake jsou alternativy? (Levne, jednoduche, bez technicke kontroly - lod je mimo "civilizaci").
Diky moc
Petr
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 123
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » stř bře 02, 2011 7:17 am

Zdejší uživatel, který s tím má osobní zkušenost, je teď mimo asi do neděle. Předpokládám, že až se vrátí, něco k tomu napíše. Oficiální informace jsou na http://www.shipregistration.be/ships/ya ... gistration
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 65

Příspěvekod Denis » stř bře 02, 2011 7:45 am

Registrácia v Nemecku na plavebnej správe stojí 18, /alebo 22?/ eur, doživotne. Loď sa nepristavuje, nerobí sa obhliadka a nie je to techničák v zmysle našich predpisov. Je to len výlučne registrácia lode. Odskúšané osobne a viacerými luďmi čo poznám. Možno by sa to dalo spraviť aj korešpondenčne. Vypisuje sa tlačivo kde uvedenie falošných údajov sa považuje za falšovanie verejnej listiny, je trestným činom a trestá sa odňatím slobody na x rokov. Vlajka má jedinú nevýhodu, že vás považujú za majetnejších ako v skutočnosti ste.
klubko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod klubko » stř bře 02, 2011 7:54 am

Diky moc, prozkoumam tedy i to Nemecko, vim, ze jsi Denisi uz to Nemecko obhajoval v jinem vlakne.
Ja myslel, ze v Nemecku je treba prohlidka. Me nejde o to, ze bych se bal, ze technickou neprojdeme, to vubec ne, takze se ani nebojim, ze bych musel uvadet falesne udaje :) A koneckoncu, ona ta vlajka je skoro stejna :)
Rikas, ze nevis jestli to pujde korespondencne. Znamena to, ze tam musi jit majitel osobne, nebo je mozno kdyztak nekoho poverit?
(...jdu oprasit nemcinu a prozkoumat to)
klubko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod klubko » stř bře 02, 2011 8:02 am

Denisi, jedna se o http://www.wsv.de?
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » stř bře 02, 2011 8:04 am

taky jsme nad registraci v Belgii uvazovali - podle vseho je to udajne bez problemove ale nepodarilo se mi najit nikoho kdo by mel zkusenost konkretne s tim http://www.pavillon-belge.com.

Pokud Felixi mas na mysli stejneho cloveka jako ja :) tak ten ma svou lod v belgii sice registrovanou ale ne pres http://www.pavillon-belge.com - jemu to totiz zaridil primo brooker kdyz lod v belgii kupoval.

Podle vseho totiz http://www.pavillon-belge.com jsou francouzi, kteri nabizeji zprostredkovani registrace v belgii protoze snad pry registrace ve francii neni uplne bez problemu a tak hodne francouzu registruje sve lode v belgii :D

Ptal jsem se na to v Libstate a bylo mi receno ze by udajne nemel byt problem se stat v belgii clenem nejakeho jejich sailing klubu a ziskat tim pravo plout pod belgicou vlajkou.
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » stř bře 02, 2011 8:26 am

kdyz jsme my lod koupili byla registrovana v nemecku u
Obrázek
http://www.bsh.de

Vyloze zde pisou ze jde o Flag certificates a stoji to 40 EUR na 8 let. Ptali jsme se jestli tam muze mit lod registrovanou i cech a rekli nam ze jo, ale ze musi mit nejakou kontaktni osobu s trvalym pobytem v nemecku. Nepodarilo se nam ale zjistit jake presne prava a povinnosti tato kontaktni osoba ma - jestli jde jen o korespondencni adresu a nebo ma ta osoba nejakou spoluzodpovednost za provoz lode apod. Pokud vim tak v Belgie nic takoveho nevyzaduje a nabizi registraci vsem obcanum EU.

vice zde o podminkach u BSH : http://www.bsh.de/en/Maritime_shipping/ ... /index.jsp

....v nemecku lze ale podle vseho registrovat na vice mistech - napr. tam jak psal Denis
Baharis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Baharis » stř bře 02, 2011 4:46 pm

Stanislav napsal:

Mám loď registrovanou v Belgii a platil jsem 61,5 Eur za 5 let. Je pravda že mi to vyřizoval obchodník přes kterého jsem loď kupoval. Ten poplatek jsem posílal do Belgie asi po 2 měsících od vystavení dokladů k lodi. Přišla mi poštou složenka, převodem jsem poslal peníze a je klid. Nemám ty doklady u sebe a jsem do konce týdne mimo CR. Až dorazím pokusím se najít doklad a adresu Belgického úřadu který to dělá.

:admin: Registraci na Slovensku probírat prosím ZDE.
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Surcouf » čtv bře 03, 2011 12:01 pm

Francouzi se registrují pod belgickou vlajkou z jediného důvodu - Belgie je daleko benevolentnější a nedává žádná bezpečnostní omezení co se týče konstrukčních kategorií lodí a povinná výbava je zhruba na úrovni francouzské příbřežní plavby (především není vyžadován záchranný vor, což u malých lodiček je úspora místa i peněz) a tak na jakýchkoliv neckách se základní bezpečnostní výbavou můžete na oceán. Záleží jen na zdravém úsudku kapitána a jeho zodpovědnosti. Ve Francii musíte mít za hranici 6ti námořních mil už plnomořskou výbavu, což se asi mnohým jachtařům zdá přehnané. A navíc belgická vlajka umožňuje řízení motorových lodí na moři bez řidičáku, což ve Francii možné není (nad 6 Hp). Jsou to holt Flámové. Podle toho, co tam píší, tak právo registrace pod belgickou vlajkou má každý občan EU, tudíž nemusíte být členem žádného klubu. Umožňují registraci nových, starých, z druhé ruky, sériových i samodoma, či vyřazených z obchodního registru.
Stanislav
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 18

Příspěvekod Stanislav » pát bře 04, 2011 8:43 am

tak jsem pohledal a vyřizoval to tento belgický úřad: http://www.mobilit.fgov.be/nl/index.htm Problém je že na stránkách si moc nepočtu pokud neumím BE, NL, FR. Tak jestli má někdo čas, znalosti a je ochoten tak může zdělit více. Poplatek se platil belgickému finančnímu úřadu, ale ti už se ozvali sami.
klubko
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod klubko » pát bře 04, 2011 8:53 am

Diky moc. My uz teda jednoznacne premyslime, ze asi spis pujdeme nemeckou cestou, ale uzitecnych informaci neni nikdy dost.
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

Příspěvekod kanic » stř pro 14, 2011 9:33 pm

Ahoj.

Všem, které jsem oslovil ohledně registrace v Belgii chci vzkázat, že jsme se dobrali k tisku vyplněných formulářů.
Zbývá převést peníze a odeslat žádost poštou.

Děkuji Vám za pomoc. kanic
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » čtv pro 15, 2011 8:21 am

Ahoj,
mohl by jsi o tom prosim napsat neco vic ?

...delate to pres ten http://www.pavillon-belge.com ? Nebo pres koho ?

Napis prosim co je vsechno pro registraci v Belgii nutne zaridit/udelat, pres koho, kolik to stoji, jak casto se to musi obnovovat apod.

Diky dodo
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař

přihlášení vlajky

Příspěvekod kanic » čtv pro 15, 2011 4:32 pm

Ahoj. Nejdřív na Felixovu adresu: Shipregistration ... Vlevo - new account - registrovat se.
Pošlou Ti Email s odkazem a přístupem na adresu: Mobilit ...
Klik na - water - Pleziervaart : aanvraagformulier, pak na schip : vlaggenbrief.
Pod horním červeným souvětím je modře podtrženo : open het aanvraagformulier....
Tak na to klikni !
1. krátký formulář je : jméno lodi
kolik má motorů
kolik má majitelů
kolik členů posádky
2. delší formulář 2 + 7 zbytečných listů (jsou tam spolumajitelé právnické os.)

Luštili jsme to a z holandštiny ca 3 hod. Chtějí poslat na účet 50 E na 5 let. Dal bych to sem vyplněné, nejsem ale u skeneru.

Asi za 2 týdny si napsali, že potřebují : kupní smlouvu (fakturu), doklad o výmazu z rejstříku v ČR, potvrzení o občanství majitelů. A chtějí to i s překlady do F, nebo NL jazyka.
Toto jsme si sehnali, v Google-transl. přeložili a s českými originály (kup.sml.kopii) poslali.

Nebyla to žádná hrůza. Když si představím, že budu mít pokoj od mé skvělé vlasti a jejich silových složek, která mně - občana vysává a šikanuje, šel bych do toho znovu.
Naposledy upravil(a) kanic dne stř úno 01, 2012 5:18 pm, celkem upraveno 2 x.
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » čtv pro 15, 2011 5:26 pm

super, diky za info. To vypada celkem jednoduse a cena velmi prijatelna :-)

Dej prosim vedet az to budete mit komplet vyrizeny - jakej ti poslali doklad o registraci lode apod.

Chteji napr. nejaky doklad o odhlaseni z dosavadniho registru, o tom ze lod byla v provozu v EU, o zaplaceni DPH nebo neco podobnyho ?

A da se napr. v nejakym on-line registru nekde overit ze ta lod je opravdu pravoplatne registrovana pod belgickou vlajkou ?

...aby to nahodou nebyl treba nejakou koumak, co schrabne 50 EUR a za to ti posle nejaky vytisteny a zalaminovany lejstro k nicemu :? ...asi to sice moc nehrozi a vim ze to muze znit trochu paranoidne, ale jak se rika "duveruj ale proveruj". ...a nebo jak rika jedno prislovi : "to ze jsem paranoidni jeste neznamena ze po me nejdou" :lol:

Bylo by nemile zjistit, ta registrace neni v poradku az pri prvni kontrole na mori :(

diky
dodo
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod kanic » čtv pro 15, 2011 7:14 pm

Dodo, koho jen mi tou smrští otázek připomínáš ?

Old Surehanda ?

Jo, dám vědět. k.
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař

registrace

Příspěvekod kanic » pon úno 20, 2012 4:33 pm

Zdravím.

Dnes nám přišlo pděkování za registraci a nové doklady od lodi registrované v Belgii.

Trvalo to 2 měsíce. V tomto čase jsme museli dodatečně vyřídit výmaz z námoř.rejstříku v Praze a potvrzení o státním občanství majitelů.
Kdybychom to věděli a poslali hned napoprvé, vyšel by čistý čas ca 5 týdnů.

Máme radost, že se už nemusíme finančně zatěžovat technickou/netechnickou a platit další 4 roky 10 000 za to, že jako češi můžeme na vlastní lodi vyvěsit českou vlajku.

Je to naše vítězství nad státem-parazitem. k.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 66
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon úno 20, 2012 5:01 pm

Tys měl tedy námořní registraci...předpokládám.

Já mám registraci na SPS, ale vzhledem k tomu co se chystá také zvažuji jinde. Belgie vypadá dobře.

Budou chtít, předpokládám odhlášku z SPS...

Kolik to zaregistrování stálo? Zůstalo to na těch 50,- EUR s platností na 5 let?
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod kanic » pon úno 20, 2012 5:21 pm

V námořním rejstříku. SPS ne. Odhláška bude asi podobná.
Tu odhlášku chtěli originál, stejně i občanství.
Je to jak píšeš. Za 50 na 5. Ke všemu překlady. Psali jsme je přes překladač, žádná křeč.
V nových papírech není údaj o počtu lidí. Je to v dotazníku, takže evidované to mají.
V HR se budu prokazovat loňskou prijavou.
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » pon úno 20, 2012 6:07 pm

Libor píše:Já mám registraci na SPS, ale vzhledem k tomu co se chystá také zvažuji jinde. Belgie vypadá dobře.

...a co se chysta ? neco mi uniklo ? ...ja mam taky u SPS a uplne mi staci pruda co je ted :-( ...technicka (zvlast kdyz je lod treba v zahranici) apod.

to Kanic: Jsem rad ze, ze vam to klaplo. :good: Velmi vazne uvazuju ze se vydam stejnym smerem. Diky za info.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pon úno 20, 2012 6:23 pm

Prominte ze se nejapne ptam.

Da se timto zpusobem registovat motorak bez dokladu s motorem ktery u nas nelze prihlasit? Je to legalni?
Surcouf
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod Surcouf » pon úno 20, 2012 6:29 pm

Bude-li kdokoliv potřebovat pomoc s překladem do FRJ tak se ozvěte. Přes ty Googly člověk vypadá jako negramota.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 65

Příspěvekod Denis » pon úno 20, 2012 6:41 pm

[quote="Viky_CZ"]Prominte ze se nejapne ptam.

Da se timto zpusobem registovat motorak bez dokladu s motorem ktery u nas nelze prihlasit? Je to legalni?[/quote]

Viky, to čo je v ČR s prihlasovaním motorov je európska anomália na hranici ústavnosti a ty sa pýtaš že či to je inde legálne? Crrrn, crrrn , budíček. Nie že je to legálne, je to normálne.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » pon úno 20, 2012 6:53 pm

Surcouf píše:Bude-li kdokoliv potřebovat pomoc s překladem do FRJ tak se ozvěte. Přes ty Googly člověk vypadá jako negramota.

Pokud budu v koncich, pozadal bych evt. o pomoc, kdyz vidim tu odpoved od Denise. ;)
I kdyz jako clenovi Skodaklubu v NLD by mi asi vlamstina sla lip, tak to asi zkusim.

... Denisi, muze se s takhle registrovanou lodi plout ve vnitrozemi?
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod kanic » pon úno 20, 2012 7:19 pm

Dodo dík. Taky jsme rádi.

S tím překladem - z velké části jsou to jen výrazy. Trochu oříšek byla kupní smlouva, ale poprali jsme se s ní. Vlámština má některé výrazy podobné němčině a angličtině.
Franština je někde v mlze. Hold Napoleon byl zbrklý. Mohl pobejt mezi češkama.
Naposledy upravil(a) kanic dne úte úno 21, 2012 3:54 pm, celkem upraveno 1 x.

Zpět na