Registrace lodi v Holandsku

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

mkovi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 2

Registrace lodi v Holandsku

Příspěvekod mkovi » sob bře 24, 2012 9:29 am

Už se tady probírala registrace v Belgii a Německu, ale Holandsko zatím ne. Kamarád koupil loď v Holandsku, kde ji i provozuje. Loď (10m plachetnice) nemá žádnou registraci ani čísla. Jen uzavřenou pojistku na jméno lodě - ta je poviná. Ptal jsem se teď na SPS jak to bude, když s lodí přijede k nám a nemá k ní žádné doklady. Prý stačí holandská vlajka a ta pojistka. Není to nejjednodužší řešení?
kanic
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 14

holandská

Příspěvekod kanic » ned bře 25, 2012 8:34 am

Asi ano. Je to spíš otázka pro právníka.

Když jsme měnili registraci, byla naše loď 2 měsíce bez ní.
HR marína mě celou tu dobu upomínala, abych jim zaslal novou. Tam by to zřejmě neprošlo.
davidhd
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod davidhd » ned bře 25, 2012 10:23 pm

Kolik stoji pojistka?
Zahajskej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod Zahajskej » pon srp 06, 2012 10:06 am

Na registraci lodě v Holandsku už dokonce odkazují i lidé ze SPS. Zde http://www.rdw.nl/nl/particulier/Pages/default.aspx je možné provést registraci lodě v podstatě asi jakékoliv. Papíry jsou prý použitelné jak u nás tak i v HR. Stáří motoru, 2T atd se neřeší. Již někdo zkoušel? Jaké jsou zkušennosti?
err_
bez hodnocení
Reputace: 133

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 12:10 am

Ahoj,
Chystám se na plavbu i do místních vod pouze s pojistkou, bez registrace, s lodí z Holandska. Je to vazne tak jak je uvedeno v příspěvku?
dedko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 18

Příspěvekod dedko » úte srp 13, 2013 12:01 pm

Ahoj err

Trocha nám popíš viac....

Odkiaľ kam..akou loďou a do akých miestnych vôd ???
Bez toho Ti ťažko niekto poradí ! :?
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 4:55 pm

dedko: jak jsem tady psal o vlakno vedle, koupil jsem starou ocelovku v Holandsku a resim, jak ji dostat z NL do CR. Variant bylo nekolik. Od jednoduche prepravy kamionem, pres preplavbu pres Severni more do Hamburku a pak po Labi domu, az po plavbu po Rynu a kanaly Labe. U toho jsem nyni zustal.

Nikde se mi ale behem 3 tydnu nepodarilo sehnat zadne kloudne informace. Jsou potize jak s lodnim osvedcenim, tak vubec plavbou proti proudu (plachetnice se slabym motorem), s dohledanim map a informacemi k priprave cesty.

Dnes zatim ziju v euforii. Navzdory mizernym a nepravdivym informacim (vcetne zde v tomto vlaknu) to vypada, ze bych mohl uspet prave s Holandskou registraci, kterou konecne vyresim lodni osvedceni, ktere potrebuje jakykoli rejdar, aby me pomohl v tazne sestave proti proudu.

Zatim tedy vyplyva, ze Holandska registrace je mozna, pokud si ji OSOBNE podate na poste v Holandsku. Postou muze registraci resit pouze Holandan, pripadne osoba s trvalym pobytem v Holandsku. Podle dostupnych informaci registrace stoji 30EUR, ktere se plati primo na te poste a je navzdy.

Prakticky to overim pristi tyden, kdy tam jedu a pokud mi nasledne do 5-ti pracovnich dnu prijde osvedceni o velikosti kreditni karty, napisu vam postup jak na to. Kvalitni a ucelene informace asi nikde nejsou a kazdy si je nesmyslne sysli.

Jinak abych byl vycerpavajici:
K registraci na fyzickou osobu (u firmy je treba vice dokumentu) je treba:
- dojit na postu v Holandsku
- formular prihlasky nebo prehlasky (www.rdw.nl - motorove cluny)
- kupni smlouva
- doklad totoznosti - STEJNY JAKO JE UVEDEN VE FORMULARI
- 30 EUR

Osvedceni nedostanete primo, mela by do 5-ti pracovnich dnu dojit na uvedenou adresu.

Zatim je to jen teorie, uvidime pristi tyden.
Naposledy upravil(a) err_ dne úte srp 13, 2013 5:04 pm, celkem upraveno 1 x.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » úte srp 13, 2013 5:03 pm

Nevím co řešíš!!! V Holandsku jsi koupil loď. Chceš jí dopravit po ose do čech. Tak na to ti stačí kupní smlouva od holanďana a to je všechno. nemusíš mít ani pojistku To tu je už ale někde psáno. Každej to tak vozí i JÁ. A když tě zkontrolují tak chtějí jen tu kupní smlouvu tečka :gun:
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 5:07 pm

To prave neni pravda. Jsou to nesmyslne dezinformace, ktere me staly tak tyden telefonovani.
Jak na Ryn v Nemecku, tak na nase reky potrebujes lodni osvedceni. SPS ti po dohode muze dat docasnou povolenku preplavby (jednorazovou) ale to same bys musel vyridit take pres WSD na nemecke strane.

A ver mi, vim, o cem pisu.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » úte srp 13, 2013 5:12 pm

To teda nevíš já tu loď tak vezl a i jiný lidi co znám. V Německu nás kontrolovali a chtěli jen doklad od lodě kupní smlouvu. Tak si to udělej podle svýho když jseš tak asi chytrej. Vozí to tak všichni.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 5:15 pm

Mozna jsem zapomnel znovu uvest, ze jde o lod, ktera vyzaduje povoleni k preprave (9,45m x 2,98m x 3,5m), vazici 6tun. Cena nejnizsi dopravy po sousi je 38tis a to je to nejlevnejsi, co se da sehnat, ale musel bych si k tomu vyrobit jeste stojan. Nyni jsem na 800 EUR.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 5:18 pm

geus: ja se spis snazim sehnat informace, nez abych byl konfliktni. Zda se mi ale, ze vozis mensi lod a po sousi. Pokud ale ne, velmi rad nacerpam jakekoli informace, ktere mas. Jak jsem psal, tri tydny telefonuji a snazim se najit zpusob, jak ji sem dostat. Prepravu tahacem jsem uvedl vcetne ceny. Mam ale hluboko do kapsy, tak jsem resil nejekonomictejsi variantu.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » úte srp 13, 2013 5:37 pm

nevím jak velkou chceš přivézt JÁ vezl po kanálech a pak Labi kutr 12,5 metru dlouhej 20 tun váhy. po souši to byl problém ohledně vejšky. Takže na vysvětlenou měl jsem jen kupní smlouvu a pochopitelně mezinárodní papíry VMP. to je vše. Němce zajímala jen kupní smlouva. A v Holandsku také. Tam ani VMP mít nemusíš. Pak jsem na kupní smlouvu jezdil i u nás pod holandskou vlajkou a nikomu to nevadilo ASi dva měsíce. pak jsem dostal naše papíry.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 6:47 pm

No, me v Holandsku celkem jednoznacne rekli, ze plout pod holandskou vlajkou nemuzu, pokud nejsem Holandan nebo pokud nemam v Holandsku registrovanou lod. A to je duvod, proc resim tu registraci.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 6:57 pm

No, me v Holandsku celkem jednoznacne rekli, ze plout pod holandskou vlajkou nemuzu, pokud nejsem Holandan nebo pokud nemam v Holandsku registrovanou lod. A to je duvod, proc resim tu registraci.
TomasGroch
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod TomasGroch » úte srp 13, 2013 7:39 pm

Ahoj, to, že sa nemôžem plaviť pod holandskou vlajkou povedal predajca aj mne, napriek tomu som to chcel risknúť z Holandska na poistenej plachetničke s tým, že hore Rýnom ma vytiahne slovenský "rejdar". Nakoniec to dopadlo tak, že ten nezohnal nikoho, kto by ma vytiahol, lebo vraj si Nemci po novom vymysleli, že sústava komerčné plavidlo + rekreačné plavidlo je komerčná sústava a obe plavidlá musia mať na palube človeka s rýnskym patentom. Keďže takéhoto človeka som nebol schopný zaistiť, mal som 2 možnosti. Buď ma naložia do vane, alebo pôjdem okolo po kanáloch ako nedávno dedko. Vybral som si prvú variantu ako tú lacnejšiu možnosť, čo teraz ľutujem.

Naozaj netuším, či ma niekto oklamal, alebo nie, vtedy som to nevedel vyriešiť a teraz ma to už nezaujíma, loď mám tu a nikdy viac sa nebudem chcieť nechať ťahať. Ja len, over si to pred cestou, alebo nájdi ešte náhradné riešenie, ako napr. plavba po kanáloch.

Ja som mienil ísť Rýn - Mohan - Dunaj. Písal sa September 2012.

Tomáš
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Martin88 » úte srp 13, 2013 7:50 pm

err_ píše:Mozna jsem zapomnel znovu uvest, ze jde o lod, ktera vyzaduje povoleni k preprave (9,45m x 2,98m x 3,5m), vazici 6tun. Cena nejnizsi dopravy po sousi je 38tis a to je to nejlevnejsi, co se da sehnat, ale musel bych si k tomu vyrobit jeste stojan. Nyni jsem na 800 EUR.

Za tyhle penize si muzes gratulovat,ze jsi neco takoveho sehnal.Stojan,kdyz ho dobre vymyslis,se Ti bude hodit i pozdeji pro udrzbu,evtl.zimovani.
Ja jsem pred casem resil podobny problem,ale s mensi lodi a jsem rad,ze jsem to nechal privezt po sousi.Jestli nejsi duchodce /no flame!/ ktery ma spoustu casu na preplavbu,tak po silnici to vyjde vlastne nejlevneji /k nafte propalene po ceste pripocti Tvoji dopravu tam,poplatky za mariny a ztraceny cas/
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » úte srp 13, 2013 7:58 pm

NO 38 tis za dopravu je velmi dobré a stojan???? to ti stačí pár trámků a benzínová pila. Vezl jsem na návěsu 9 krát 3 metry zbouchali si kozu za půl hodiny zakurtovali a jelo se.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 8:59 pm

Diky za reakce.
Duchodce nejsem - ten cas bych fakt potreboval :-)
Lod do CR chci pouze na zimni prace. Lod je stara a tak bych chtel udelat komplet refit. Mam spocitano, ze tady to zvladnu o polovinu levneji nez tam. Navic jsem zjistil, ze tam vubec nejsou pripraveni na nejakeho blazna, ktery by si tam chtel sam delat na lodi (vetsi prace). V marine nepripada v uvahu abych piskoval, brousil, natiral, svaroval. Dost komplikace.

Na jare bych chtel zase zpet. Opet pres Labe. proste je mi lito, dat ty prachy za cestu, kdyz za to muzu udelat komplet nater podponorove casti lode.

dedko: zkusenosti z te plavby by me velmi zajimaly. Chtel jsem o te ceste napsat take info. nejak se mi totiz velmi tezce dohledavaji i zakladni udaje - rychlost proudu, mapy kanalu a pod. Tak jsem to pak chtel nabidnout k dispozici, protoze jak vidim, lidi, co kupuji lode v NL je dost. Take se da zorganizovat hromadny dovoz a najmout rovnou celou lod :-)
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » úte srp 13, 2013 8:59 pm

To jsem přehlédl jestli jsi dal 800 euro za tak velkou loď tak to jí vez opravdu na valníku. To spíše vypadá že jsi koupil šrot to by ceně odpovídalo.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 9:11 pm

800 EUR je vypocteny naklad na dopravu po vode /Ryn - Labe, vcetne rejdarske sluzby - odtah na dvou kritickych usecich.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » úte srp 13, 2013 9:28 pm

Já to tak teda pochopil :)
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 9:34 pm

Lod tak hrozna asi neni :-)

Ale prace na ni je dost. Nicmene jeji nazev je pro me uz tak nejak faktem :-)
http://www.boat24.com/uk/Sailing+Boats/ ... il/129772/
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 13, 2013 9:39 pm

A takhle nejak to dopadne:
http://www.seastar-2.com/umbauten/

Coz je ten duvod cesty do CR.
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod geus » stř srp 14, 2013 9:36 am

Tak to jooo. Já musel zaplatot vlek z Pirny do Ústí 200 euro.Já jel za velké vody a proud byl hustej. 3ífák by mě vzal klidně zadarmo,ale kdyby to viděl někdo z vedení tak by dostal pojeb. Takže volal do čech a tam mu tu cenu řekli. Sám řekl,že je to docela dost. Jak je tam silnej motor? Jinam my v německu už jeli pod českou vlajkou tu nám dal jeden šífák. A bylo to v pohodě

Zpět na