Registrace lodi v Holandsku

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

err_
bez hodnocení
Reputace: 138

Re: Registrace lodi v Holandsku

Příspěvekod err_ » čtv úno 11, 2016 10:18 pm

Ahoj,
stojí to tak, jak jsem napsal. Tedy cca 600 EUR. Víc by to být nemělo. Registruje se to jako nemovitost, do námořního rejstříku přes katasr.
Tady: http://www.kadaster.nl/web/artikel/Registreren-van-schepen-en-luchtvaartuigen.htm
JirkaHouba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod JirkaHouba » pát úno 12, 2016 8:37 am

Ahoj,

600Eur je lepší než 1000Eur. Díky za link. S touto registrací tedy loď může plout pod Holandskou vlajkou? Jsou tam ještě nějaké další platby (nějaké roční poplatky)? Takže pokud budu mít smlouvu, tuhle registraci a já papíry, tak můžu plout přez Německo domů?

Ještě jsem tady v tom vlákně četl něco o registraci za 30Eur, to je co?

JH
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pát úno 12, 2016 8:46 am

Ano, pak jsi v námořním rejstříku a pluješ pod holandskou vlajkou se vším, co k tomu patří. Je to napořád, pak už se nic neplatí. Je to velmi výhodné, zvaž jen, kolik zaplatíš u nás za právo vlajky a technickou. Nic z toho ty už řešit nebudeš.

Jinak, dle odkazu je to ve skutečnosti 450-,EUR. Ale je u toho hvězdička. Předpokládám tedy, že něco bude za to, že jsi cizinec, něco za náklady tomu, kdo to vyřídí. Těch 30,- EUR je za ICP a to není pro plachetnici.
JirkaHouba
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod JirkaHouba » pát úno 12, 2016 8:57 am

Já jsem chtěl zůstat pod Holandskou vlajkou od začátku. Ty všechny důvody proč je to výhodné znám (a upřímě mě to mrzí). Jen jsem zatím nic nevěděl o registraci. Ta cena mě dost překvapila.

JH
JirkaHouba
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod JirkaHouba » pát úno 12, 2016 10:38 am

Můžu mít ještě prosbu? Na tom odkazu mi to hledá kamarádka a nemůže to najít. Nemohl by jsi poslat PrtScn?

jhouba@email.cz

Díky.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pát úno 12, 2016 11:32 am

Odkaz jsem dal pro toho Nizozemce. Musí tam vyrazit osobně. A nejlépe, pokud půjdeš s ním. Musí ti podepsat kotviště u něj.
Korespondenčně to nevyřešíš a bez Nizozemce se neobejdeš.
JirkaHouba
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod JirkaHouba » pát úno 12, 2016 12:09 pm

Ok a díky.
JirkaHouba
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod JirkaHouba » pát úno 12, 2016 5:23 pm

Tak to má zajímavý vývoj. Poslal jsem odkaz na tu registraci majiteli lodě do Holandska a on mi obratem nabídl registraci za 350Eur. Tak uvidím jak to dopadne.

https://www.yachtregistration.company/
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pát úno 12, 2016 5:41 pm

Tak máš polovinu nové hlavní plachty doma :-)
JirkaHouba
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod JirkaHouba » pát úno 12, 2016 5:52 pm

Já se tam jedu v neděli na tu loď podívat, tak budu mít snad jasno. Každopádně majitel spolupracuje. Ty peníze se hodí na plavbu do ČR. Loď vypadá, že byla hodně opečovávaná.
Kapitano
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 1

Příspěvekod Kapitano » úte bře 01, 2016 10:15 am

Registrace v Holandsku, kterou nabízejí zprostředkovatelé pod různými weby (majitelem všech je jedna firma na Maltě) v ceně kolem 350 - 400 EUR je registrace holandského autoklubu, která stojí normálně 28 EUR. Často s ní bývají problémy v Itálii, např. v Turecku a jinde mimo EU ji neuznávají vůbec. Tato registrace nemá žádnou právní hodnotu, je to jen jakési potvrzení o jménu lodě. Touto firmou zprostředkovaná radio licence není vydána ani na majitele lodě, ale na jakousi anglickou firmu, za její prodloužení chtějí 80 EUR každý rok. Jediná správná registrace je přímo na holandském katastru v ceně cca 600 EUR, je vhodné loď dopravit do Holandska k prohlídce. Inspektor může přijet i kamkoliv jinam, ale cestovné prý začíná na 2000 EUR, i když je to v Německu u holandských hranic. V Holandsku skoro každý broker může s registrací pomoci, i katastr je raději, když registraci provádí "agent". To jsou informace od holandského jachtaře, který mi to zjišťoval poté, co jsem před dvěma lety nalétl té zprostředkovatelské firmě, od které jsem dostal bezcenný papír za 650 EUR (včetně MMSI) i přes ujištění, že doklad platí po celém světě... Neplatí a je použitelný snad pro vnitrozemskou plavbu v rámci EU pro lodě bez radiostanice.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte bře 01, 2016 11:06 am

Ahoj,
spravná registrace je popsaná výše. Jak ANWB, tak rejstříková. Je tam i odkaz na českou právničku, která pomoci své firmy v NL s registrací pomůže, pokud někdo nemá sídlo nebo kotviště v Holandsku. Na velkou registraci se loď přistavuje kvůli kontrole výrobního čísla trupu, motoru, ale také aby bylo vyfrézováno registrační číslo nebo nalepeny mikrotečky.

Já ale doporučuji vše řešit už při koupi s původním majitelem nebo brokerem. Tím je vyřešeno i ono bydliště/kotviště apod., jehož vztah k němu musí žadatel doložit.
vili69
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 12

Příspěvekod vili69 » pát říj 14, 2016 9:30 pm

Ahoj všem,
chci oživit toto vlákno a podělit se o aktuální informace ohledně holandské registrace, kterou se mi podařilo po delší době dotáhnout do zdárného konce. Ne každý má totiž to štěstí, že se mu podaří přesvědčit původního majitele, brokera, kámoše, tetičku nebo holandského známého, aby pro něj něco někde a nějak vyřídil. Někdy to prostě z nejrůznějších důvodů nejde a to byl i můj případ. Popíšu, jak to funguje v té nejméně příhodné situaci, kdy nikde nikoho neznáte, broker není váš nejlepší kámoš, jste pro něj sice seriózní, ale pouze zákazník, původní majitel je daleko, jste občan cizího státu a koupíte v Holandsku loď, kterou tu chcete zaregistrovat. Vzhledem k tomu, že čas běží, některé starší informace z tohoto vlákna už neplatí (např. průkaz "Internationaal Certificaat" už vypadá jinak, než jak tu bylo popsáno dříve, rady typu "to vyřídíš na poště" taky už úplně neplatí). Navíc každý rok se dá očekávat nějaká změna (k horšímu), už i místní mi říkali, že z toho začínají být trochu nervózní.
Takže - funguje to takhle (zatím):
a) potřebujete udělat nějakou malou přípravu - budete potřebovat kupní smlouvu (doklad o nabytí), technické údaje o lodi (nejlépe dokumentaci od výrobce nebo stačí i uzavřená pojistka, kde rozměry a specifikace jsou). Pokud byla loď registrovaná v jiném státě, tak potvrzení o vyřazení z rejtříku. Pokud loď nebyla registrovaná, stačí vaše prohlášení o tom, že nebyla registrována.
b) teď to nejdůležitější - pokud nejste Holanďan, MUSÍTE mít zastoupení. V mém případě právnická kancelář. Existuje jich více, stačí googlit, ale i někteří holandští brokeři se na některé místní společnosti dívají podezíravě. Některé společnosti nenabízí ani "malou" registraci, tedy IC, ani "velkou" tedy "kadaster", ale i jakousi další, která je prý uznávaná po světě a tak. Tady to chce hledat, ptát se, nespěchat a vybrat toho nejspolehlivějšího, který nabízí standardní službu - v mém případě "malá" registrace - IC. Toto hledání mi zabralo nejvíce času. Eventuální tipy případně přes SZ, ať mě tady někdo nenařkne z reklamy. Právě nutnost zastoupení pro cizince je z mého pohledu důvod, proč to ne všichni brokeři chtějí dělat. Další informace, kterou mám, je ta, že v některých případech (bohužel nevím přesně ve kterých) může holandská autorita kontaktovat právě toho vašeho zástupce. Pokud to bude předchozí majitel nebo náhodný kolemjdoucí, kterého ukecáte, ten bude mít panečku radost...
c) proběhne standardní výměna dokumentů (něco mailem, něco poštou) - ověřená plná moc nebo smlouva o zastoupení, scany potřebné dokumentace, podpis žádosti o registraci. Chtějí po vás uvést i "Home port", já jsem po domluvě s brokerem použil jeho marínu. Tady je mu to asi jedno, udává se pouze město, ne konkrétní adresa.
d) váš zástupce podá žádost o registraci a zaplatí ji. Je to pouze cca 27EUR, ale tato platba je akceptována pouze z Holandska (účet, kreditka). Kdybych prý měl účet v holandské bance, mohl bych si to zaplatit sám. Nemám. Toto pravidlo asi platí už delší dobu, to byla asi ta možnost v minulosti zajet do Holandska a podat žádost a zaplatit na poště.
e) vašemu zástupci přijde vaše IC, ten ho přepošle.
d) IC platí dva roky. Má modrou barvu, velikost A5, která se složí napůl. V ceně je i ochranná "slída" velikosti A6 :D Přestože jsem do žádosti vyplňoval i v.č. motoru a typ a v.č. rádia, na vlastní registraci tyto údaje nejsou, prý to nyní není povinné (???). Samozřejmě ale platí, že když máte a používáte rádio na palubě, měla by být na palubě i licence operátora... :mad: V registraci je rovněž uvedeno Flag/Ensign - Dutch, takže už sháním vlajku vhodné velikosti.
e) celková cena je EUR27,50 plus náklady zastoupení, což bylo v součtu daleko levnější, než kdybych tam jel na poštu a zpět.

To jsou ve stručnosti všechny čerstvé informace, které jsem našel během posledního cca půl roku. Vzhledem k tomu, že jsem komunikoval pouze s lidmi, kteří řeší registrací lodí a moje registrace se povedla, zřejmě budou nějakou dobu relevantní. Věřím, že můj příspěvek někomu pomůže a ušetří mu spoustu času a frustrace z dobře míněných rad typu "to je v pohodě, to vyřídíš za pět minut na poště jako já před deseti lety..."
Vili69
Janch
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Janch » sob říj 15, 2016 11:29 pm

Vili, díky za aktualizaci vlákna. Prosím Tě tuším dobře, že Tvůj postup je tedy vydání certifikátu IC a bude to na kanálovou loď pro vnitrozemskou plavbu? Nebo je to plachetnice??
Diky za info.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » ned říj 16, 2016 12:36 am

ICP na plachetnici nelze. Je to porad stejne. Tak jak jsem to popsal, tak to dosud plati. Zadna zmena.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 13

Příspěvekod Ozzie » ned říj 16, 2016 10:27 am

Ahoj Dutchmani ale aj Ostaní

Vili69 ďakujem Ti pekne za cenný príspevok. Dnes už žiaľ málokto si vezme tú námahu niečo popísať tu na fóre. Asi zlaté časy fórumov sú za nami. :(
Mám tiež motorák registrovaný v Holandsku. Čo si napísal o prihlasovaní je veľmi presné a korektné. Aj mne prihlasovala motorák firma ktorá má v Holandsku krytie/ručenie. Bez toho už to nefunguje.
V marci sa končí platnosť ICP certifikátu, t.z. že treba predlžiť. Podľa sprievodného listu predlženie treba požiadať na webovej stránke www.anwb.nl. Čo sa ale nepíše, ako je to s platbou? Zrejme treba zaplatiť za predlženie, ale AKO??? o tom som sa nikde nedočítal. Má niekto informácie ako na to?
Ďakujem vopred :D
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » ned říj 16, 2016 11:03 am

ICP prodluzoval dedko Tak se treba podeli. Ja platim uz jen za radiolicenci. Tedy nove od 1.1.2016, psal jsem to jinde. Platbu lze provest normalne v ramci SEPA platby na IBAN.

Zkus se prihlasit zde a objednej si prodlouzeni. https://webshop.watersporters.nl/

Za tyden / 14 dnu tam zase jedu hodit lod na kozy. Tak se zeptam.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » ned říj 16, 2016 11:19 am

Ďakujem :)
vili69
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 12

Příspěvekod vili69 » ned říj 16, 2016 3:45 pm

to Janch:
ano, máš pravdu, jedná se o kanálovou motorovou loď pro vnitrozemskou plavbu. Tak jsem se snažil popsat veškeré detaily, až jsem nakonec nenapsal, na jakou loď jsem tu registraci vlastně vyřizoval :? Tato registrace mi stačí, protože s takovou lodí se na plavbu kolem světa nevydám a tam, kam chci (NL, DE, BE, FR) by to mělo stačit. Co se týče plachetnic, tady platí to, co tu opakuje err už delší dobu: jediná rozumná, legální použitelná holandská registrace, kdy nemusíte trnout, jestli vás pak pustí ze země a do země, z EU a do EU a tak podobně, je jedině holandský "kadaster", někdy též nazývaný "velká registrace".
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » sob úno 11, 2017 7:43 pm

Ako som písal vyššie, ANWB už nevydáva ICP certifikáty. Tieto ponovom vydáva Watersportverbond. https://webshop.watersporters.nl/
Je tu ale problém!
Oni kvôli ochrane osobných údajov nedostali od ANWB žiadné údaje, takže predlžiť ICP znamená urobiť ho nanovo. Toto ale nepôjde bez Holandského agenta-ručiteľa.
Napísal som im Mail, že čo urobiť keď som registrovaný a chcem to iba predlžiť. Keď dostanem odpoveď budem Vás informovať.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pát úno 17, 2017 1:35 pm

Je to potvrdené. Predlžiť ICP Certifikát sa nedá. Treba loď znovu zaregistrovať.

Som dostal túto odpoveď:
Hallo,

De ANWB is gestopt met het uitgeven van ICP's.
Vanwege de privacy wetgeving heeft de ANWB uw gegevens niet aan ons over mogen dragen. Om die reden dient u een nieuwe aanvraag te doen.

U kunt een ICP aanvragen op onze site: www.watersporters.nl/icp.

Met vriendelijke groet,
Esther Goedgeluk

Afdeling Dienstverlening Watersportverbond

Po našom: Vzhľadom k tomu, zo zákonov na ochranu súkromia, ANWB vaše dáta nemôžu byť prevedené na nás. Z tohto dôvodu by ste mali podať novú žiadosť.

Žiadosť sa dá podať iba s Holandským ručiteľom. :(
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pát úno 17, 2017 2:20 pm

Jj, prituhuje tam se vsim. To jsou ty vymozenosti EU. Za chvili to tam bude stejne naprd jako tady. Jak jsou v te Unii neomylni, kdyz maji vybrat kterym smerem harmonizovat legislativu. Dnes jsem zrovna poslal 30 ecek za radio. Take novinka od 1.1.2016!

:thmbdn: :thmbdn: :thmbdn:
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pát bře 03, 2017 7:37 pm

Tak pokračujem v seriáli.
Keďže nemiením v Holandsku hľadať krstného otca, som sa rozhodol môj motorák preregistrovať na SK.
Minulý týždeň som sa zastavil na ŠPS po novom Dopravnom úrade. Úradník nenormálne milý a ľudský (posadil ma, pokecali sme)
mi povedal, že keď "capučínko" v Holandsku odhlásím, tak nevidí problém aby som nemohol brázdiť vody pod SK zástavou.
Nasledoval mail na Watersportverbond a tiež milé a ochotné Dámy mi odpovedali, aby som im zaslal ICP a následne obdržím doklad o odhlásení.
Platí sa za túto službu 10,75 Evri a že mi pošlú samozrejme faktúru.
Dnes som si dal urobiť notárom overenú kópiu ICP certifikátu, aby mi niečo ostalo v prípade straty na pošte. Pondelok zašlem ICP do Holandska na odhlásenie a budem čakať na doklad ktorý mi zašlú.
To be continued...
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pát bře 03, 2017 7:53 pm

No vetsina lidi si vlajku NL nechavala z duvodu technicke, pripadne plateb za vlajku apod. Jak to tedy budes mit ty? A co s technickou, kdyz budes na kanale treba ve Francii?

Jeste bych doplnil informace o prituhovani. Prituhuje uz i v Nemecku. Nyni zrovna projednavaji novelu a vypada, ze historicke lode budou mit potize stanovene predpisy splnit. Koho to zajima, tak vice na http://www.yacht.de
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pát bře 03, 2017 8:35 pm

Err. Mám malý motorák Hellwig Triton TS. Bol registrovaný v NL kvôli jednoduchosti systému. S tým člnom lietam iba doma na Dunaji. Do zahraničia nechodím a na nejaké kanále nechcem sním ísť kvôli 2Taktu. pomalá plavba e nie je optymálna pre 2Takt.
keby som sa rozhodol pre Francúzke, alebo iné kanále (snívam o tom) tak to budem riešiť prenájmom.

Zpět na