Pirátská vlajka

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Pirátská vlajka

Příspěvekod Macek0585 » úte črc 03, 2012 8:27 pm

Nevím co se to poslední dobou děje, ale mám pocit, že přibývá lodí, které se 'zkrášlují pirátskou vlajkou (tedy vlajkou s lebkou a zkříženými kostmi) . Jsem na světě asi krátce,abych to pochopil, ale mám za to, že vztyčování vlajek na lodích má svá pravidla a v nich jsem použití výše uvedené vlajky nenašel. Ještě to tak trochu pochopím u lidí, kteří jedou na loď jednou ročně ' bo je to in', ti moc pojmu o spoustě věcí něm jí. Ale že už i na 'majitelských' mne překvapuje. Přes molo kousek ode mne je celkem nová Bavaria s vyvěšenou kombinací černá, česká a chorvatská. Tak fakt nevím. I když - loni si kamarád mohl ukroutit hlavu po informaci, že námořní míle za hodinu je uzel. Tak to asi ty vlajky takový problém nejsou :?
Libor
bez hodnocení
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte črc 03, 2012 9:10 pm

Setkal jsem se jen jednou s případem (a to jsem i chápal a byl pro), že si tuto vlajku posádka kupovala kvůli malým dětem na lodi ...
iluze prostě byla dokonalá.
Jinak si dávám na takové pozor...asi jako na cestě když za volantem sedí pán v klobouku, nebo radionce.....
Komín
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Komín » úte črc 03, 2012 9:20 pm

Libor píše:Jinak si dávám na takové pozor...asi jako na cestě když za volantem sedí pán v klobouku, nebo radiovce.....

:good: :good: :good:
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 3

Příspěvekod Martin88 » úte črc 03, 2012 9:52 pm

Piratska vlajka neni nic pekneho,mozna snad pro deti,aby mely pocit dobrodruzstvi,ja bych to na lodi nedovolil.
Ale rozhodne to nerusi nikoho v blizkosti,jako treba pred dvema tydny na Kakanu, kdy ostatni lode musely naslouchat
yntelygentni zabave dvou CZ posadek s M.Davidem poustenym na plny kule furt dokola.Ten by snad mel byt i v COLREGU
jako zakazany zvukovy signal. :gun:
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 307
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » úte črc 03, 2012 10:08 pm

Jejda, co vám vadí na faktu, že na sebe někdo dobrovolně a na dálku oznamuje, co je zač? Alespoň víte, že když se takhle označená loď chystá v marině zaparkovat vedle vás, je třeba být ve střehu a celou osádku vyhnat na příslušný bok, aby zmírňovala náraz. :mad:
capo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod capo » úte črc 03, 2012 10:35 pm

lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 307
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » úte črc 03, 2012 10:53 pm

To je mi zajímavá fotka - dvě pirátské vlajky, česká vlajka a vedlejší motorová jachta se jmenuje Bohemia. :shock:
To mi hlava nebere.
Upřímně řečeno, na replikách historických lodí to rozdýchám.
P. S. A asi egyptská vlajka, když "kotví v Hurghadě", že? ;)
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » úte črc 03, 2012 11:30 pm

Pár let dozadu jsem se o tom bavil s jedním celníkem ve Fráni.A ten mi řekl,že podle ještě stále platnýho zákona má právo zahájit na takovou loď palbu a to bez varování. :D .Asi nezačne střílet po nové Bavarce,ale jeden nikdy neví :lol: ...V káždém případě by tu loď mohl rozstřílet na cucky a beztrestně.Pravda je,že ale tohle jsem zažil jenom v Hr. a jednou ve Francii,ale tu pak po upozornění právě orgánů rychle sundali...i když breptali.

howk
Monty
FerenCS
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská vlajka

Příspěvekod FerenCS » stř črc 04, 2012 8:58 am

Macek0585 píše: I když - loni si kamarád mohl ukroutit hlavu po informaci, že námořní míle za hodinu je uzel. Tak to asi ty vlajky takový problém nejsou :?

Jeden námorný uzol je definovaný ako rýchlosť jednej námornej míle za hodinu
1 kt = 1 NM/h
Prevod
1 kt = 1,852 km/h
1 kt ≈ 0,514 m/s

... tak neviem :whist:
Benji
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Benji » stř črc 04, 2012 9:23 am

Martin88 píše:... ostatni lode musely naslouchat yntelygentni zabave dvou CZ posadek s M.Davidem poustenym na plny kule furt dokola.Ten by snad mel byt i v COLREGU jako zakazany zvukovy signal. :gun:

:good: :clap:
velkejtom
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod velkejtom » stř črc 04, 2012 9:39 am

to je La Grace a vzhledem k tomu že jde o repliku korzárské lodi je ta vlajka vlastně na místě :mad:
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » stř črc 04, 2012 11:31 am

No JÁ tu vlajku mám vyvěšenou celoročně jedna loď když jsem jí kupoval se jmenovala Watergeus což byli vodní piráti. Za druhé se mi ta vlajka líbí dále je loď dozdobena lebkami a kostrami i ručníky ponožky trenýrky a jiné věci jsou takto vyzdobeny. A docela každý kdo tu loď vidí proti tomu nic nemá říká,že se to na ní a ke mě hodí. Navíc neni to kýč,ale námořní vlajka i když pirátská. Ale piráti existují dodnes. Ano na nějaké sasance či bavárce se moc nehodí. Ale jou i hezké chvíle když projíždí výletní lod s dětmi kolem mě a kapitán říká dětem,že tam bydlí piráti a oni na vás volají piráti vstávat,aspoň mají děti zážitek. Za mě mě se líbí,ale na každou loď bych si jí nedal :gun:
capo
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod capo » stř črc 04, 2012 11:36 am

velkejtom píše: to je La Grace a vzhledem k tomu že jde o repliku korzárské lodi je ta vlajka vlastně na místě :mad:

to já vím (mimochodem je to odkaz na oficiální stránky lodě) a vůbec jsem to nemyslel ve zlém.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » stř črc 04, 2012 12:04 pm

Ostatně je prokázáno, že piráti tuto vlajku nikdy nepoužívali :roll:
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Příspěvekod TashonkaWitko » stř črc 04, 2012 12:19 pm

maxik1958 píše:Ostatně je prokázáno, že piráti tuto vlajku nikdy nepoužívali :roll:

no tak bych vynechal PROKAZANAO ... pak bych mozna zvazil pouziti slova NIKDY a nahradil ho slovem NEKDY pripadne ZRIDKAKDY a snad doplnil, ze pouziti slo od ciste cervene az po ciste cernou pres vselijaky varianty .. v zavislosti na cse a na miste ... a pak bych se s timto tvrzenim dalo souhlasit ;)
AdsBot [Google]

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř črc 04, 2012 12:53 pm

Já považuji pirátskou vlajku za symbol násilí, pohrdání společností a jejími pravidly. Když jí někde vidím vyvěšenou, tak vůbec nechápu co tím chce posádka říci......
Pokud bude vlajka viset na tématickém táboře pro děti, tak to pochopím. Ale vlajky na lodi mají něco sdělovat, symbolizovat. Vyvěšování pirátské vlajky na lodi považuji za velmi hloupé.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř črc 04, 2012 1:16 pm

Obavam se, ze dnesni skutecni pirati tu vlajku nepouzivaji.

Pokud nekdo tuhle vlajku povazuje za symbol hrdosti a nezavislosti, tak jim to clovek nemuze zazlivat. Pohledu na vec existuje jiste vic.
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » stř črc 04, 2012 1:21 pm

Mě je úplně ukradený jestli si někdo vyvěsí pirátskou vlajku . Když už ale Lubore mluvíš o pohrdání a pravidlech , tak mě daleko víc vadí zmetci kteří přijedou do zátoky , vožerou se , pustí si muziku do kokpitu na plný kule a dělají brajgl až do rána ! Touhle společností skutečně pohrdám.
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod TashonkaWitko » stř črc 04, 2012 2:22 pm

Viky_CZ píše:Pokud nekdo tuhle vlajku povazuje za symbol hrdosti a nezavislosti, tak jim to clovek nemuze zazlivat. Pohledu na vec existuje jiste vic.

Ono dneska je nejak obecne "IN" pouzivat symboly, i kdyz jim az tak uplne nerozumim, ale hlavne ze jsou "cool"..... vubec nevadi ze jejich vyznam nechapu vubec nebo znacne zkreslene ... piratska vlajka jiz byla zminena. Dalsim prikladem muze byt vlajka Konfederace, kterou naprosta vetsina soucasnych uzivatelu vnima jako symbol neskodne "rebelie" ?? ;) Dale zde mame trebas takoveho "censored" jako je Che Guevara, ktereho dnes najdete temer vsude - pricemz maloktery majitel tricka s jeho ksichtem vubec tusi, co to bylo za zkurvysyna ... oni se snad domnivaji, ze je to nejaky zpevak nebo herec nebo co ... myslim ze cast z nich si ho plete s Bobem Marley :( To je pak tezky ...

Ale jak uz rikal Lynx, zakazovat jednak nelze a jednak je to zbytecny - naopak ... "hrdy" nositel podobne symboliky na sebe pouze upozornuje okoli .... aby si na nej dali pozor, protoze se v 90+% pripadech asi jedna o debila ...
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř črc 04, 2012 2:26 pm

Asi mame kazdej svoje. Piratska vlajka mi moc nevadi, ale vlajka Konfederace mi vadi hodne. Prijde mi to rasisticky.
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod TashonkaWitko » stř črc 04, 2012 2:37 pm

Viky_CZ píše:Asi mame kazdej svoje. Piratska vlajka mi moc nevadi, ale vlajka Konfederace mi vadi hodne. Prijde mi to rasisticky.

No me treba prave nevadi vlajka Konfederace ... a s rasismem to nema moc co spolecneho. Nebo ne tolik, jak se to dnes prezentuje. Obcanska valka mezi Severem a JIhem nemela (puvodne) s otroctvim ani s rasismem co delat... alespon co vim, a zajimal jsem se o to jednu dobu docela hodne. Slo predevsim o ekonomicke neshody mezi chudym Severem a bohatym Jihem ... v podstate ekonomicky tlak Severu donutil Jih k opusteni Unie a k vyhlaseni nezavislosti .. neslo o nic jineho nez o pokus prezit .. nenechat se Severem uplne "vytezit" .. valka dopadla jak dopadla ...

nicmene vselijake proklamace obcanskych svobod a rovnosti ras (cernochu) byly asi az pruvodnim projevem politiky Severu .. nutnosti vytvorit "omluvnou" ideu nutnou k zahajeni a vedeni valky a a hlavne k ziskani novych vojaku - cernych. Tot vse. Vysledkem nebylo ani tak zruseni otroctvi, ale naprosta devastace ekonomiky a sobestacnosti a suverinity Jihu a jeho nasledna podrizenost Severu - viz vypaleni cele Georgie ... zde neslo o valku ale o cistou ekonomickou devastaci soupere a vytvoreni jeho zavislosti na vitezi.... na cerstve osvobozene otroky obecne sral pes .. viz skutecnost, ze vetsina z nich se musela dat zamestnat u svych byvalych panu za vyrazne horsich zivotnich podminek nez predtim ... hlavne ze byli svobodni .. s tim vedomim se jim umiralo hlady urcite lepe ...

Takze vlajka Konfederace dnes znamena spise odpor proti establishmentu v jeho dnesni podobe .. jako takova mi nevadi .. ale 95% nositelu vubec netusi co nosi. Je to to same jak vlajka USA nosena "hlavou vzhuru"... nicmene to uz jsem znacne :offtopic:
orko
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod orko » stř črc 04, 2012 3:18 pm

Myslím,že vlajka je symbol, podle toho by se měla používat, pokud někdo na lodí vyvěsí pirátskou vlajku měli by se ostatní také k němu tak chovat.Možná až by správce mariny odmítl vpusti do přístavu loď plující pod pirátckou vlajkou možná by to bylo řešní, aby si lidi uvědomili, že platí nějaká pravidla.
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viky_CZ » stř črc 04, 2012 4:22 pm

TashonkaWitko píše:nicmene vselijake proklamace obcanskych svobod a rovnosti ras (cernochu) byly asi az pruvodnim projevem politiky Severu .. nutnosti vytvorit "omluvnou" ideu nutnou k zahajeni a vedeni valky a a hlavne k ziskani novych vojaku - cernych

Je to vysvetleni v mnohem odrazejici soucasnou nebo aspon velmi nedavnou politiku USA a z toho hlediska zni velmi logicky.

Kdyz mi pred asi 15ti lety poslala moje znama (Americanka) k podpisu petici za prava zen v Afghanistanu, tak jsem ji odpovedel, ze nikdy nepodepisu dokument, ktery by umoznil armade USA okupaci ciziho statu. Naprosto nepochopila co tim myslim.

I tak je mi ale milejsi piratska vlajka, ta je aspon nekdy zdrojem zabavy a recese. U vlajky Konfederace je to hodne nepravdepodobny, zejmena proto, ze tady v srdci Evropy vi asi malokdo, co je to skutecne za vlajku.

(Omlouvam ze za OT, uz toho necham. Snad.)
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod packa » stř črc 04, 2012 4:41 pm

rano vztyčim vlajku s orosenym pulitrem (zakoupena v jachtshopu) a odjizdim dat par kousku na samberk-ta snad nikoho nepohorší
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » stř črc 04, 2012 5:04 pm

Koukám,že vy tady z pirátské vlajky uděláte i politiku to je u mě taky debilita viz. tašunka. Možná tašunko až se mi podíváš cože to nosím na krku za křž tak asi tě klepne rovnou pepka. A tak jako byli zlí piráti tak byli i hodní možná. Však se k m= lodi nemusíš přibližovat já budu raději mám rám kliíd. Politiku si nech do rudýho práva. :gun:

Zpět na