Pojisteni lod (odpovednost i havarijka)

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

err_
bez hodnocení
Reputace: 146

Re: Pojisteni lod (odpovednost i havarijka)

Příspěvekod err_ » pon črc 31, 2017 8:59 pm

Diky za info. U Smartea jsem byl 3 roky. A byl jsem spokojen, asi take protoze jsem nic nechtel. Celkove ale v cene udrzby a provozu lode neni tisic korun zadny peniz. A do 750 Eur se vejde mnohokrat. Mit dobre pojisteni je proste podminka pohodove plavby. Jsem na lodi vetsinou sam. A ze se nikdy nemuze nic stat bych nerekl.

Ted jsem napr. hezky nastavil plachty a sel na zachod. Vitr ale zeslabl a proud nas zacal snaset za kardinalni znaky. Jak jsem se vratil, uz jsem byl na kraji melciny.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » úte srp 01, 2017 2:34 pm

LadaM píše:Ahoj,
poradíte mi, kde jednoduše (nejlépe online) uzavřít povinné ručení pro plachetnici registrovanou u SPS?
........
Díky, Láďa

LadaM píše:To se týká asi jenom ocelovek, nebo ne? Já mám nakonec přes Smarteo nakonec jenom povinné ručení za 1500 ročně.
.......

Laďo,

ptáš se a diskutuješ o vnitřních vodách nebo o moři?
LadaM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 41

Příspěvekod LadaM » úte srp 01, 2017 2:45 pm

Ptal jsem se obecně. Plánuji v budoucnu s lodí i na moře. Povinné ručení mám s platností po celém světě (3 mil. EUR). Na havarijko jsem dostal nabídku na vnitrozemní vody Evropy a Středozemní moře celoročně. To jsem nakonec neuzavřel. Pro uzavření havarijka byla požadována fotodokumentace stěžně. Proto jsem reagoval na Errův příspěvek, jestli to se to měření trupu (zřejmě síly obšívky) netýká jenom ocelovek. Po mě to nechtěli, ale mám laminátku.
Ještě doplním, že v Itálii je vyžadováno ručení s vyšším limitem (6 mil. EUR), ale tam se s vlastní lodí zatím nechystám. Rozdíl v pojistném cca 300 ročně.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 01, 2017 2:51 pm

Tyka se to ocelovky a jeste musi byt starsi 10 let. Ale podobna inspekce je i pro starsi laminatky kvuli osmoze. Poptal jsem i holandske pojistovny. Cekam na nabidky.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » úte srp 08, 2017 10:00 am

Mohu vam tedy napsat, ze skutecne, alespon co se tyce starych ocelovych lodi, znacne prituhlo. Jde o celoevropskou zalezitost. Zrejme je pluti na takoveto lodi natolik rizikove, ze se se nehod stava mnoho. A tak je vyzadovano ono mereni trupu ultrazvukem. Tam kde ne, dosahuje pojistka v kombinaci casco + modra karta treba 750 EUR a vyse.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » stř srp 09, 2017 10:53 am

Tak nakonec jsem pojistku ziskal od Pantaenius. Bez jakehokoli mereni ultrazvukem a za celkem solidni peniz:
Plachetnice 9.45 m, 6t, 44 m2
Oblast pojisteni: Cruising area
Inland waters of Europe (geographical). (EUINL)
Waters of Russia, Belarus, the Ukraine, Moldova and Georgia are excluded.
The Baltic Sea, the North Sea, the Norwegian Sea, and the North Atlantic between the Latitudes 28°
North and 67° North and Longitudes 12° West and 30° East. (NEURO)
Waters of Russia are excluded.

Ceny:
Modra karta, limit 6.000.000 EUR - € 82,54
Casco na 10.000 EUR - € 315.89
Pojisteni posadky 75.000 EUR uraz / 150.000 EUR smrt: € 58,75

Dalsi rok budu mit na casco bonus, takze to pujde dolu. Ale jinak jsou ceny super. Je nutne kontaktovat primo Rakusaky.Tem, co to neznaji, casco neni povinne, je to havarijka, jako u auta. Pojisteni posadky take neni povinne. V cenach uz je DPH a poplatek za zprostredkovani, ktery cini 2.50 EUR u kazde pojistky. Celkem tedy 7.50 EUR.
err_
bez hodnocení

Příspěvekod err_ » pon dub 16, 2018 10:18 am

Za chvili to budu resit zase. Chtel bych i nejake zaruky, ale jak to vypada, zadna slava to neni. Tedy dokud clovek plati a nic nechce, pojistovna si rada penize vezme. Ale kdyz se neco stane, muzete skodu likvidovat treba i deset let. Napr. jako tady: http://www.yacht.de/aktuell/panorama/ausgebrannt-das-zaehe-ringen-um-die-schadensregulierung/a116607.html

Dost drsny.
jsekera
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod jsekera » pon dub 16, 2018 10:31 am

Jen tak mimochodem k pojištění u Alianz - v zimě jsem ukončoval smlouvu na wikinga u Alianz a bylo mi řečeno, že jsou vlastně rádi a že se budou snažit lodní pojištění už nedělat.......vůbec a zaznělo něco, jako že budou nějakým způsobem ukončovat i smlouvy stávající. (třeba neprodlužovat, nebo jinak,nevím...)
ale je to neověřená informace
sek
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát čer 22, 2018 4:34 pm

Ted jsem si nechal nacenit 43 feet lod na vsechny pojistky:

Pani ze Slovenska zastupujici Yacht pool:

1. Zodpovednost
Poistenie zodpovednosti s poistnym krytim do 2,5 mil € ............ poistne 89 €
Poistenie zodpovednosti s poistnym krytim do 3,5 mil € ............ poistne 102 €
Poistenie zodpovednosti s poistnym krytim do 7,5 mil € ............ poistne 125 €
2. KASKO
Poistenie so spoluucastou 1000 €............. poistne 320 €
3. Poistenie posadky 56 €

Martin
petrst62
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3

Příspěvekod petrst62 » čtv zář 20, 2018 11:08 pm

Ma nekdo tip na levne povinne ruceni - Bayliner 5,11 m,90 HP motor ,rekreacni plavba na vodach CR,SR,pribrezni plavba v Chorvatsku ?
Prozatim jsem nasel
http://www.czmarine.cz/pojisteni_lode.html
Povinné ručení 2 do 110kW / 150 HP - 2 078,- CZK plus 1210,- Kc zprostredkovani.

Dekuji za info.
pik
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 29

Příspěvekod pik » pát zář 21, 2018 6:10 pm

Zkus mrknout na http://www.smarteo.cz/

Zpět na