Pojisteni lod (odpovednost i havarijka)

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » čtv říj 23, 2014 11:52 pm

Tak jsem o tom jeste zkousel neco najit a napr. tady na noonsite

http://www.noonsite.com/Countries/Italy/?rc=Formalities

o italii pisou:

-------------------------------
The proof of insurance requirements are exacting; proof of five million euros third party insurance issued by an insurance company having reciprocal arrangements with a recognised Italian insurance company with an Italian translation, or insurance bought in Italy through an Italian broker.

It is illegal for yachts to sail in Italian waters without valid third-party insurance. Yachts which do not have insurance may not be allowed to leave the harbour until they obtain it. Insurance can be obtained locally from an Italian insurance company.

-------------------------------

Takze bych s sebou jako mel mit preklad ty pojistky do italstiny ? :mad:

...a tady:
http://www.theitalianriviera.eu/boat_insurance.asp

pisou, ze :

----------------------------
In Italy, the Civil Liability insurance is compulsory (Law 990) for any type of motor-powered boat, including the tender with very small outboard motors.
---------------------------

Takze to je asi jak psal Monty - v italii asi jakmile ma dingy jakykoliv motor, tak musi mit pojistku.

Dodo
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » pát říj 24, 2014 8:11 am

...a ještě,nezapomeňte si pro Itálii dát zapsat číslo motoru přímo do pojistky,jinak je ta pojistka k ničemu a flastr vás opět nemine.

howk
Monty
dodo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dodo » pát říj 24, 2014 8:36 am

Myslis cislo motoru na dingy, jo ?

A ty Monty mas pojistku prelozenou do italstiny ? ...nebo jim to anglicky staci ?

Diky
Dodo
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Monty » pát říj 24, 2014 8:42 am

Číslo motoru na dingy musí být v pojistce. Riky za to letos chytnul flastr 100,-€ a to pojistku měl zvlášť na dingy,myslím u Allianz,jenom v pojistce nebylo číslo motoru. Já pojistku na dingy neměl,ale nějak jsem zase prokličkoval,ono ofuky se s tím dělají hlavně na Elbě,na Sardínii to bylo každému plně putna..... a angličtina jim musí stačit,je to oficielní úřední jazyk na moři a nevím o tom,že by si někdo nechal překládat pojistku.

howk
Monty
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod adrian » čtv led 29, 2015 6:33 pm

Da sa niekde poistit plachetnica ktora nieje registrovana?
Ide o plachetnicu 11,7m2 plachty, motor do 5 koni.
V generalli mi ju pistit nechceli, len ak bude registrovana a mat platnu kontrolu tech stavu, za cca 49 euro na rok.
Allinaz sk sa porucala ze lode nepoistuje .
Ako som dostal dnes informaciu na SPS, mi ju nemozu registrovat ak nebudem spadat do kategorie kedy je nutne registrovat , tj nad 1000kg, nad 12 m plachty alebo 4kw motor.

Pride mi dost riskantne behat bez poistenia, skody na cudzom majetku sa zrejmem mozu vysplhat kedy cena poistky bude zanedbatelna.

Dakujem.
err_
bez hodnocení
Reputace: 133

Příspěvekod err_ » čtv led 29, 2015 7:21 pm

Pojistovnu by registrace nemela zajimat. Tak jako tak ti ji pojisti napr. Bavaria, Slavia a urcite i dalsi, staci pohledat. Mozna budes muset dodat fotodokumentaci, ale to se dela i u aut, pokud chces pojistit napr. skla.
Pojisteji zodpovednosti je v prevazne vetsine zemi povinne, kasko se doporucuje.

Take je dulezite si procist podminky. Castokrat se stava, ze v hangaru a v marine neplati modra karta, ale je treba uhrada pojistne udalosti z kaska, coz jeho cenu nesmyslne navysuje. Tyto udalosti byly v NL, kde vyhorelo par marin.
smike
moderátor
Reputace: 17

Příspěvekod smike » čtv led 29, 2015 7:40 pm

pojištění odpovědnosti plavidla není vázáno na registraci plavidla u SPS.
Já mám loď,která nepodléhá registraci, pojištěnou přes pojisteniplavidel..cz u rakouské pojišťovny, jednoduše přes web..
libor.janko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod libor.janko » pát led 30, 2015 6:49 am

Ahoj chlapi,
už jsem před nějakým časem pojištění pro svoji loď hledal, ale nějak jsem nebyl úspěšný. Allianz pojišťovala jenom plachetnice, Slavia s pojištěním lodí skončila ... . Nemohli byste někdo poradit, kdo je schopen pojistit povinné i havárko pro motorové čluny o větším výkonu motoru (okolo 100 HP)? Když to náhodou někdo dělal tak dělali lodě do 25 HP nebo to byly zahraniční pojišťovny a bohužel se mi nepodařilo dostat ke smlouvě v rodném jazyce. Přeci jenom anglicky neumím tak abych byl schopen kompletně přeložit smlouvu.
A věc druhá aby to zároveň byla pojišťovna, která v případě problémů skutečně plní a né jenom inkasuje peníze a pak se tváří, že "neexistuje".
Pokud to někde je, tak mě nekamenujte ... omlouvám se dopředu. :whist:
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod veselyroman » pát led 30, 2015 6:57 am

libor.janko píše:Ahoj chlapi,
už jsem před nějakým časem pojištění pro svoji loď hledal, ale nějak jsem nebyl úspěšný. Allianz pojišťovala jenom plachetnice, Slavia s pojištěním lodí skončila ... . Nemohli byste někdo poradit, kdo je schopen pojistit povinné i havárko pro motorové čluny o větším výkonu motoru (okolo 100 HP)? Když to náhodou někdo dělal tak dělali lodě do 25 HP nebo to byly zahraniční pojišťovny a bohužel se mi nepodařilo dostat ke smlouvě v rodném jazyce. Přeci jenom anglicky neumím tak abych byl schopen kompletně přeložit smlouvu.
A věc druhá aby to zároveň byla pojišťovna, která v případě problémů skutečně plní a né jenom inkasuje peníze a pak se tváří, že "neexistuje".

Můžeš použít služby Wehring & Wolfes zprostředkované přes Bluebear IB (http://www.blbr.cz/) . Mám u nich pojištěno od minulého roku. Všechny materiály jsou v NJ, AJ a taky v češtině. Jak jsou schopní při likvidaci škod, zatím (naštěstí) nevím.
Něco k mým málo zkušenostem s pojištěním jsem psal v tomto vláknu výše.
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » pát led 30, 2015 9:10 pm

Mate uz niekto aj realne skusenosti s plnenim z poistenia aj u neregistrovanych plavidiel co by mal byt moj pripad?
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 12

Příspěvekod Ozzie » sob led 31, 2015 6:26 am

To Adrian: Ja som mal môj gumák poistený v Allianz. Viac tu: http://www.allianzsp.sk/poistenie-plavidiel
Nikde nepíšu, že nesmieš poistiť neregistrovanú loď. Najlepšie bude keď sa opýtaš.
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » sob led 31, 2015 7:50 am

Ano , uz som sa pokusal kontaktovat Allianz opatovne pred par dnami , ale moja skusenost bola ze mi operator povedal ze bez lodneho osvedcenia to nepojde, zrejme to ma ako instruktaz v nejakom manuale. To iste v kooperative. Zadal som tu istu poziadavku v Allianz este raz cez ich portal v piatok vecer aj s parametrami kajutovky , a som naozaj zvedavy na vysledok.

to Ozzie> dakujem za kontakt.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 12

Příspěvekod Ozzie » sob led 31, 2015 8:07 am

Ináč nechápem. Bežne poisťujú motorové vozidlá ktoré nepodliehajú registrácii(mopedy, malotraktory atď) asi preto, lebo na ceste musíš mať povinnú poistku.
A to isté neurobia na vodnej ceste, lebo tam nemusíš mať poistku. ;)
A keď Ti to nikto neurobí vykašli sa na to. S tou loďou keď dáš na ňu motor do 4 kW môžeš ublížiť tak akurát sebe. Samozrejme si zodpovedný za posádku! A tú si vyber takú, aby nerobili problémy. Loď nie je kolotoč.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod packa » sob led 31, 2015 8:30 am

poptej se nejakejch rybaru jak to delají- na www.mrk.cz se to resilo už nekolikrat-pojistka je potreba do nekterych zemi i na neregistrovanou lod -nejlepe vlizt do vlakna Lode- lodky-lodicky a hledat nebo nejakeho slovaka z fora oslovit primo
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » sob led 31, 2015 1:37 pm

Len pre informaciu keby niekoho napadlo ist positit plavidlo do Allianz, prave som obdrzal telefonat na moj druhy dotaz s presnou specifikaciou plavidla, a vysledok ?
Bez registracie a lodneho osvedcenia plavidla nepoistuju, Pytal som sa gumene clny atd, nie ,nie ,nie, na moj dotaz moznosti pouzitia ineho poistneho produktu pre podobny ucel mi samozrejme nic neodporucili, Na zaver sa nezabudli opytat ci nechcem positku na auto, co maju naucene vyblafnut kedykolvek a pri kazdej prilezitosti.

Skusim este PANTAENIUS, snad nebudu limitovany ako vacsina poistovni, ktore som doteraz oslovil doma.

""Vivat nasim sluzbam ""
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod lebon » ned úno 01, 2015 12:23 pm

A co " SMARTEO " jsem u nich 5 let,spokojený,ale nic jsem s nima neřešil.Hlavně mi pošlou novou smlouvu na další rok včas a je srozumitelná a krátká.Pochopím i já.
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » ned úno 08, 2015 11:08 am

Pre poistenie zodpovednosti u Smartea a Pantaenia registracia lode nie je podmienkou, na rozdiel od nasich allianz, kooperativy a generalli.
Cakam na modru kartu od druheho z nich, vzhladom na lepsie podmienky, cena a poistne krytie pre inland a more do 12Nm.
Takze vysledok je ze ide to :) ale nie na slovensku :( , 50 km za hranicou , t.j vo Viedni su tieti sluzby ocividne uplne bezne.
tonda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3
Kontaktovat uživatele:

Pojištění lodi.

Příspěvekod tonda » pon úno 09, 2015 9:39 pm

Nedoporučuji pojišťovnu Wehring a Wolfes. Dvacet let jsem jim platil pojištění lodi jak z hlediska zákonného pojištění, tak pro případ havárie. Když se mi stalo, že loď spadla v marině z kozy a došlo ke zlomení stěžně, neproplatili mi ani euro a naopak se mnou ukončili pojištění. Prý jsem pro ně problematický zákazník. Rád zodpovím dotazy v Sedlnici 14.3. Tonda
david
moderátor
Reputace: 137

Re: Pojištění lodi.

Příspěvekod david » pon úno 09, 2015 9:45 pm

mám kamaráda pojišťováka. Ten říká:pojišťovna je zařizení, kam jdou velký peníze, ale ven jde minimum. :hmm:
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 15

Příspěvekod ixxo » pon úno 09, 2015 10:08 pm

Kecáš, slušná poisťovňa platí tak ako sa zaviazala v poistnej zmluve. Problém je, že ak chceš mať všetko poistené tak to je drahšie a každý chce mať niečo ak nie zadarmo tak aspoň čo najlacnejšie. Ak príde k poistnej udalosti tak obvykle sa niečo stane čo nie je zrovna poistené a to vyvolá sklamanie. Áno, som bývalý poisťovák.
david
moderátor

Příspěvekod david » pon úno 09, 2015 10:32 pm

a) mírni se ve výrazech
b) nejmenovaná Česká pojišťovna by po mně chtěla, mimo povinného ručení, 30 – 40 tis. ročně. Ale je v tom jen vybavení lodě, v podstatě povinné vybavení lodě. Ne televize, ne kolo, ne foťák, ne bajboot, atd.

Ergokladivo mně vyjde levnějc se nechat co tři roky vykrást, než jim platit.

A jestli máš lepší, dej sem jasnej odkaz. :whist:
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 15

Příspěvekod ixxo » pon úno 09, 2015 11:23 pm

Problém je samozrejme v štatistike. Čím väčší poistný kmeň tým lacnejšie poistenie lebo pravdepodobnosť poistnej udalosti klesá. Koľko máme poistiteľných lodí spolu v ČR a SR? Rádovo desiatky, takže poistné vybrané za poistenie lodí vykryje tak jednu alebo dve poistné udalosti preto je to drahé. Preto je lepšie sa poistiť u poisťovne s veľkým kmeňom čo sú tu zmienené zahraničné poisťovne, tam je poistné nižšie. To by bolo na dlhšiu debatu ale poistná matematika nepustí a vlastníci poisťovní očakávajú zisk, žiaľ.
david
moderátor

Příspěvekod david » pon úno 09, 2015 11:31 pm

dovolil bych si upřesnit: nepřiměřenej zisk :hmm:
Sullaco
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 14

Příspěvekod Sullaco » úte úno 10, 2015 12:29 am

libor.janko píše:Ahoj chlapi,

Ahoj, zkus TPS Centrum, zastupují pojišťovnu Paentanius, nech si udělat předběžnou nabídku, s cenou mě docela překvapili (pozitivně).
adrian
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod adrian » sob úno 21, 2015 7:42 pm

Konecne mam potvrdenu poistku zodpovednosti za skody a zdravie u pantaenius. Bol som prekvapeny pre poistenie na svet, prekvapivo vysoke poistne krytie 6 mil euro na skody a zdravie, k tomu sto tis e na kauciu v pripade zadrzani lode a cena rocneho poistneho do 50 e, takze zatial spokojnost.

Zpět na