Registrace mot. člunu - NL, BE, ...

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

petrsvk
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Registrace mot. člunu - NL, BE, ...

Příspěvekod petrsvk » úte zář 17, 2013 6:14 pm

Zdravim, je tu někdo, kdo by mě byl za úplatu schopen zaregistrovat malej mot. člun třeba v Holandsku, Begii i jinde?
Motor je závěsny 5Ohp, starší více jak 25 let.
Děkuji
geus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 27

Příspěvekod geus » úte dub 22, 2014 1:53 pm

Chystám se zaregistrovat jeden člun v Holandsku. mám již vše zjištěné není to složité loď ani smlouvu vidět nechtějí jen je podmínka osobní jednání. Kdysi to šlo vyřídit poštou již nelze. Dokumenty mám již doma tak pokud se někdo také chystáte můžem spojit cestu je mi jedno kdy nepracuji. Tuto registraci uznává i naše SPS. nemusíte již na technické a řešit stáří motoru.
petrsvk
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod petrsvk » stř dub 23, 2014 9:12 am

Už to mám taky. Když jel kamarád do NL tak jsem mu dal podklady a na poste to za me vyridil. Jen jeste chteli poslat mailem foto stitku co je na trupu.
Problem byl v tom ze vyrobni cislo lode je petimistne a tvrdili ze musi mit 12-14 cisel. Tou fotkou stitku jsem jim to potvrdil a do tydne byly papiry v doma.
daliborM
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod daliborM » úte črc 08, 2014 5:01 pm

Ahoj,
nemohli byste tady popsat detailněji jak registrace probíhala?
Vím, že se to tu řešilo už mockrát, ale trošku aktuálních informací by se mohlo hodit i ostatním.
Teď řeším registraci v Begii, zdáo se mi to tam nejlepší a tak by mě zajímalo srovnání.

Kolik registrace v NL stála?
Na jak dlouho je a kolik stojí obnova?
Registrovali jste i rádio? Dostali jste MMSI?

Dík
err_
bez hodnocení
Reputace: 146

Příspěvekod err_ » úte črc 08, 2014 7:04 pm

Registrace motoraku je jednoducha. Formular RDW, pak si nechat vystavit "technickou" ICP.

Formular a s nim na postu. Platba je ted myslim 31,50 EUR
http://www.rdw.nl/SiteCollectionDocumen ... orboot.pdf

Vice take zde:
http://www.rdw.nl/Particulier/Paginas/Motorboot.aspx

U starsich registraci je potreba i technicka. pripadne volitelne do EU. Ta je zde:
http://www.anwbwatersport.nl/vaarinform ... uigen.html
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » ned zář 06, 2015 1:37 pm

Nemate nekdo cerstve informace?
Prihlasoval jste nekdo plachetnici v NL nebo B tento rok?
-cena
-zpusob zadosti(osobni, email, postou?)
-doba platnosti
-omezeni(rozmery, vytlak, pocet luzek apod.)
-doba vyrizeni

Diky, Cat...
toms
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod toms » pon zář 07, 2015 9:40 am

Nevím jakou plachetnici chceš přihlašovat. Jestli námořní tak to je do námořního registru a to ti neporadím. Já teď zrovna čekám až mi pošta doručí ICP od ANWB na motorák, viz. Boarncruiser z Holandska

Tak mohu jen poskytnout informace k holandské registraci přes ANWB
- K vyřízení je potřeba Holanďan. Musí podat žádost a zaplatit poplatek.
- Pro domorodce je trochu složitější pochopit proč to chceme, ale to je věc vysvětlování. Naštěstí na webu ANWB je přímo uvedeno, že možnost registrace na cizince prostřednictvím Holanďana je právě určena pro prodej lodi. Tak jsem brokera nakonec k registraci přesvědčil.
- Cena je 28 EUR
- Platnost ICP jsou dva roky
- Něco jako omezení ICP nezná, není na něm ani uved počet osob pro které je plavidlo schváleno
- Do ICP se zapisuje radiostanice, případně radar. Je to zároveň povolení radiostanice v jednom dokumentu.
- Doba vyřízení. V úterý byla podána žádost a zaplacen poplatek a v pátek mi potvrdily, že dokument vystavily a posílají mi ho poštou na moji adresu v ČR. Původně jsem myslel, že to pošlou holanskému zástupci, ale pošlou to rovnou majiteli. A teď čekám už osmý den kdy se něco objeví ve schránce. Nevím kde to bloudí, už začínám byt nervózní.

Stránky ANWB k ICP jsou zde: http://www.anwbwatersport.nl/vaarinformatie/varen-in-europa/meer-over-internationaal-certificaat-pleziervaartuigen.html
err_
bez hodnocení
Reputace: 146

Příspěvekod err_ » pon zář 07, 2015 10:04 am

Mala zajimavustka. Zatimco u nas vymysli jak to vsemozne zdrazit, v NL to o ty 2.50 zlevnili ... :-) :-) :-)
Nemam slov ...

Navic, vznikly dalsi firmy, ktere se registraci lode v NL zacaly zabyvat. Asi je poptavka.
Je to stejne jak za komancu. Lodickare, jako vykvet burzoazie a vyznavacu svobodneho zivota je treba zlikvidovat.

Zpět na