Pojištění Yacht-Pool vs. Generali

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Cernoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Pojištění Yacht-Pool vs. Generali

Příspěvekod Cernoch » čtv kvě 15, 2014 12:25 am

Ahoj,

prosím o radu s pojištěním. Yacht-Pool nabízí bezpochyby to nejlepší pojištění pro skippera, ale když koukám na online formulář od Generali, tak varianta cestovního pojištění "Manažer" mi za 63,- Kč na den nabízí pojištění odpovědnosti za škodu na majetku i pojištění kauce. Máte někdo zkušenost s tímto "obyčejným" cestovním pojištěním?

Díky za odpovědi
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod Pema » čtv kvě 15, 2014 7:26 am

V pojistných podmínkách je uvedený rozsah pojištění:

"Rozsah pojištění
Vztahuje se na škodu v běžném občanském životě a provozování turistické či sportovní činnosti. Připojištění obsahuje odpovědnost za škodu na zdraví jiné osoby, odpovědnost za škodu na majetku jiné osoby a odpovědnost za škodu za ušlý zisk jiné osoby. Pojistná ochrana se nevztahuje na škodu vzniklou pojištěnému nebo osobám blízkým pojištěnému, stejně tak na věci vypůjčené."

Podle mě bude loď z charteru spadat mezi "věci vypůjčené", tím pádem se na to pojistka nevztahuje.
BuBu
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BuBu » čtv kvě 15, 2014 10:28 am

Ahoj, momentálně řeším to samé... pojistné podmínky jednotlivé pojišťovny rok od roku zpřísňují. Výluka pojištění na věci vypůjčené byla u odpovědnosti (odpovědnostní pojištění v rámci cestovního pojištění, ne odpovědností samostatné, to má jiné podmínky) vždy, ale nyní již přímo přidávají výluku na provoz lodí, plavidel, motorových i nemotorových apod.
Co se týká výluky na věci vypůjčené - pojišťovna nám zaplacenou částku za ohnutý kryt kikingu uhradila (300EUR), neb pojištěnou osobou byl člen posádky a ne skipper - tedy ten kdo si věc smluvně vypůjčil! Vše jsme jim ale museli zdokladovat a vysvětlit. Jednalo se o OZP. Již má výluku na lodě též:(
Co se týká ale výluky na provoz lodí či plavidel - tak s tím jachtař nehne a zdá se, že Generali je asi opravdu jednou z posledních pojišťoven, které lod ve výluce nemají - pojištění Exkluziv u nich.
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pema » čtv kvě 15, 2014 10:46 am

Asi bych se zeptal přímo v Generalli a nechal si potvrdit, pokud možno písemně, jak to je.

U pojištění odpovědnosti je napsáno, že se týká (mimo jiné) -

d) příležitostného používání (nikoliv vlastnictví) plachetnic a jiných nemotorových plavidel. - To vypadá OK

O kousek dál ale je opět ve výlukách, že plnění se nevztahuje na škodu:

f) způsobenou na věcech, které si pojištěný nebo za něj jednající osoby vypůjčily, zapůjčily, najaly, užívají na leasing nebo vzaly do úschovy, i pokud tato úschova představuje vedlejší závazek;

m) způsobenou na movitých věcech, ke které dojde při anebo v důsledku jejich používání, přepravy, zpracování, nebo jiné činnosti na nich nebo s nimi;

Tak nějak nevím, jak bych mohl příležitostně používat plachetnici, kterou nevlastním, ale zároveň jsem si ji nevypůjčil, nezapůjčil, nenajal ani nenalíznul (od slova leasing).
Leda, že bych ji ukradnul a na to bude určitě výjimka taky :)

Stejně tak bod m) vylučuje plnění za škodu na movitých věcech.
BuBu
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BuBu » čtv kvě 15, 2014 10:22 pm

Pema: ano, toto obecné odpovědností není použitelné pro jachtaře...ale odpovědnost v cestovním pojištění od Generali má jiné pojistné podmínky...jistota je ale Yacht Pool...snad;)
Cernoch
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Cernoch » pát kvě 16, 2014 12:15 am

Asi je opravdu hloupost štourat se v podminkach ostatnich pojištoven, když tu mame jednu primo pro jachtare! :-)

Pak ale prichazím s dalsi otazkou: Yacht-Pool nabizi 1) Pojisteni odpovednosti kapitana ("Poistenie zodpovednosti skippera zahrňuje materiálne a nemateriálne škody vyplývajúce z konania a zodpovednosti skippera.") a 2) Pojištění kauce. Prijde mi to trochu zdvojene. Nastesti jsem se s tim v praxi nikdy nesetkal, ale jak to chodi kdyz napr. natrhnu plachtu nebo poskodim reling? Strhnou mi penize z kauce a ja pak uplatnim pojišteni kauce, nebo to zaplatim zvlast (kauci mi vráti v plne vysi) a ja vyuziju pojisteni odpovednostu kapitana??

Dik za odpovedi! :-)
Zdenda12345
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Zdenda12345 » pát kvě 16, 2014 9:41 am

Pema píše:Asi bych se zeptal přímo v Generalli a nechal si potvrdit, pokud možno písemně, jak to je.

Už jsi někdy přišel do pojišťovny, kde seděla baba za přepážkou a ptal se jí na pojistný podmínky? A už jsi to po ní někdy chtěl písemně? :D
V lepším případě ti dá opět jen výtisk pojistných podmínek. Přece jsi nečekal, že ti někdo na požádání dá písemně rozbor, nebo upřesnění pojistných podmínek.

Vem to z druhý strany.... kdybys pracoval v pojišťovně. Ty bys to někomu dal? Můžeš dát zase jen oficiální materiál. Samozřejmě ústně můžeš říct cokoliv a v praxi se tak i děje. Já jsem třeba jednou požádal, jestli by mi to samé mohla říct ještě jednou pro záznam. I to odmítla. :D

Za mě.... když už pojištění, tak jedině to, který je k tomu přímo určený (a ideálně někým vyzkoušený plnění). Takový nějaký hledání v pojistných podmínkách jiných pojistek nemá smysl. Je to napsaný a léta laděný tak, aby se to později dalo vyložit tim správnym způsobem. Po každym sporu se dělá rozbor a jednou za čas se ty podmínky upraví, aby byly pro pojišťovnu zase o kousek "bezpečnější".
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pema » pát kvě 16, 2014 10:31 am

Neočekávám v žádném případě nějaký rozbor, ale na otázku, jestli se pojištění vztahuje na rekreační jachting na charterové plachetnici a jestli kryje škody při tom způsobené druhým a případně kauci, může být odpověď buď ANO, nebo NE. V případě vyhýbavé odpovědi, typu "to záleží na podmínkách, okolnostech, počasí atd." od toho ruce pryč a je to vyřešené :)
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » pát kvě 16, 2014 10:46 am

Od pojišťováka slyšet jednoznačnou odpověď ANO/NE?

Hodně odvážný požadavek.
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pema » pát kvě 16, 2014 11:23 am

Proč odvážný? Zkus se na to stejné zeptat v Yachtpoolu, vsadím se, že řeknou jednoznačně ANO. :)
Pokud toho není jiná pojišťovna schopna, tak proč pokoušet štěstí...
Crazymen
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Crazymen » pát kvě 16, 2014 1:46 pm

Jsem pojišťovák už nějaký ten pátek a řeknu ti to přesně - NE, nebudou ti plnit :D
Buď použij specializované pojištěni (YP), které je napočítané přímo na danou situaci, nebo pošli do Generali doporučeným dopisem, že k pojistce chceš vypustit výluku odst. XY odchylně od všeobecných podmínek, pro možnost zapůjčování charterových lodí.
Většinou to dopadne tak, že ti to přepočítají a výsledná cena bude hodně blízko spec.pojistce.
Prošel jsem i ty podmínky a dívám se, že pojištění skippera je se spoluúčastí, zatímco z kauce se strhávají peníze právě na tuto "spoluúčast"(pokud si dobře pamatuju), takže se to dle mne nedupluje, ale stupňovitě navazuje.
Pokud to někdo zažil jinak, nechť doplní...
mikel
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7

Příspěvekod mikel » čtv kvě 22, 2014 7:47 pm

Přátelé já to vidím takto: u obou zmiňovaných pojišťoven + Alianz zaplatíte jednorázově na rok cca 4-5tis + samozřejmě spoluúčast na škodě cca 10%. Pokud mám možnost vzít u chartrovky loď s pojištěním např. 150 eur/ 150 eur vratných, tak to beru!!!Neboť jak já říkám, škodu nezpůsobíš ty jako kapitán, ale může ji způsobit kdokoli z posádky (a že už se to stalo...). Částku 300euro rozpočítám mezi členy posádky a hotovo. Upozorním je, že mají 150 éček vratných a musím konstatovat, že se pak chovají ke všemu mnohem ohleduplněji. A ve výsledku to vyjde levněji pro nás kapitány a relativně bez starostí, ...kdo co kde utrhne, ohne, zlomí atd.
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » čtv říj 01, 2015 10:10 pm

Pročítám si různé příspěvky na pojištění a není mi to úplně jasné.
Jaké pojištění potřebuji na charter?
Všichni by měli mít pojištění lečebných výloh, to je jasné.
Ale kdo platí na moři záchranné práce? Jde to z pojistky lodě?

A co kapitán? Je rozlišeno výlet s přáteli a komerční plavba?
Škoda by se měla opět hradit z pojistky lodi ne?
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pema » čtv říj 01, 2015 10:24 pm

Koukni se do nového čísla MY BOAT, je tam o tom článek:

MY BOAT

Výlet s přáteli a komerční plavba je dost velký rozdíl...
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » pát říj 02, 2015 6:27 pm

Článek dost o ničem, pro mne je to reklamní výkřik pojišťovny

Takže jak se máme pojistit na moře?
Posádka by se měla pojistit sama na léčebné výlohy. To je asi základ.
Narazil jsem na pojištění Rakouského turistického svazu - Aplpevarin na celý rok a ten zatím jachting prý ve výjimce nemá. Pojistka kryje i záchranné práce.

Ale co kapitán? Spoléhat se na pojištění lodě? Jakou škodu po nás můžou vymáhat?
Za zničení lodě?
Za poškození cizí lodě?
Zdemolování přístavu? (už jsem viděl odplouvat loď i s kusem mola, nějak zapomněli na jedno leno.)

Může po mne vymáhat škodu na zdraví posádka. Jsou to sice kamarádi....

Michal
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pema » pát říj 02, 2015 6:53 pm

V tom "reklamním výkřiku" to máš všechno napsané...
Stačí si to přečíst.

Po kapitánovi můžou (a taky budou) vymáhat veškerou škodu, kterou způsobí. Na lodi, na jiných lodích, vybavení přístavu atd.
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » sob říj 03, 2015 6:42 pm

V tom článku není nic napsané, jen straší co se všechno může pokazit. Odpověď kupte si hooodně drahé pojištění neberu.

Chtělo by to ukázat pár pojišťovacích smluv z různých charterovek, vysvětlit co je špatně a případně řešení. Ukázat skutečné případy, jak se k tomu staví policie a podobně. Pojišťovny s oblibou straší lidi a přitom mnohdy žádné pojištění není třeba. Například v Itálii by měla být první pomoc zdarma. Stejně tak ve Španělsku na pohotovosti jsme nic neplatili a ani nechtěli pojistku.
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Pema » sob říj 03, 2015 7:58 pm

V pořádku, prostě jsi se rozhodl, že Yachtpool je drahý a okrádá nebohé skippery, kterým vlastně nic nehrozí :)

Zkusím příklad z praxe: pojištění Yachtpool stojí cca 9000,-/rok, v ceně je pojištění kauce do výše 2000 EUR, pojištění odpovědnosti skippera a úrazové pojištění pro všechny členy posádky. Jezdíme většinou v 8 lidech, úrazové pojištění od "běžné" pojišťovny na jachting vyjde cca 500,- Kč/osobu/týden = 4000,- Kč. Pojištění na místě u charterovky (místo kauce) bývá většinou 150 EUR + 150 EUR kauce. Což je cca 2x4000,-
V případě, že se nic nestane, nás přijde pojištění na 8000,-/jedna plavba. Pokud na lodi něco (v podstatě cokoliv) poškodíme, přijdu i o dalších 150 EUR.
Takže pokud pojedu s posádkou víc než jednou ročně, tak se to bohatě vyplatí a to nemluvím o tom, že u Yachtpoolu je pojištěná i odpovědnost skippera.

Pokud chceš jezdit bez pojištění, je to tvoje rozhodnutí, nemám potřebu tě přesvědčovat, že je to potřeba. Každý se zařídí podle svého a případné následky si každý taky řeší sám. A tak to má být.
Michal123
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Michal123 » sob říj 03, 2015 8:25 pm

Pema píše:V pořádku, prostě jsi se rozhodl, že Yachtpool je drahý a okrádá nebohé skippery, kterým vlastně nic nehrozí :)

Tak takhle jsem se rozhodně nerozhodl. Nemám nic proti pojišťovně Yachtpool. Jen se mi nelíbil ten článek.
spuzva
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod spuzva » ned říj 04, 2015 8:31 pm

To pojištění od Generali se na kauce nevztahuje. Mám to doložené přímo od pojišťovny. Kauce v podstatě pojišťuje pouze ALlianz a zmíněný Yacht Pool. Yacht Pool narozdíl od ALlianz pojišťuje i plachty - tzn. "roztržené plachty". ANi jeda pojišťovna nepojiští motor a převodovku. S Yachtpoolem mám svou zkušenost přímo uvedenou zde:

http://www.sailing-club.cz/storage/1_34 ... 46-057.pdf

Plnili do 14Ti dnů, spoluúčast 5%. Jinak to považuju za nejvíc seriozní pojišťovnu - komunikace, řešení problému, apod...
sirt
nováček na fóru
nováček na fóru

Re: Pojištění Yacht-Pool vs. Generali

Příspěvekod sirt » pát čer 29, 2018 1:17 pm

Ahoj,

Prosím o názor: beru novou loď, nemůžu se rozhodnout mezi pojištěním od Yachpoolu a charterovkou. Cenově je charterovka dražší o 70eur. Nemám zkusenost s YP.

Diky za názory,
Jirka
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JaOCZ » pát čer 29, 2018 1:28 pm

Ahoj,

YP je celorocni na vsechny plavby. Plneni bez problemu.

H.
sirt
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod sirt » pát čer 29, 2018 2:04 pm

Díky za reakci. Mi jde hlavně o to, že to je nová loď a charter bude řešit kdejaký vrzající pant, šmouhu, apod. Které pojištění je lepší z tohoto hlediska.

Díky,
Jirka
kleso
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 1

Příspěvekod kleso » pát čer 29, 2018 5:28 pm

YP , doporucujem. Vlastna pozitivna skusenost. Do tyzdna boli peniaze na ucte....

Zpět na