Stížnost na povodí Vltavy

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

marekparek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Příspěvekod marekparek » pon čer 08, 2015 10:03 am

moje zkušenosti s komorníky jsou jen ty nejlepší a doufám, že to tak zůstane. I když jsem projížděl komoru poprvé bez jakýchkoliv zkušeností, vše proběhlo ok, stačilo trochu přemýšlet a po celou dobu proplavování se soustředit a dávat pozor co se děje. Za vyvázání na žebřík jsem byl dvakrát upozorněn laskavým způsobem a od té doby se vyvazuji na pacholata. Časem mi došlo, že když nechcete být strženi proudem vody doprostřed komory, je třeba loď držet co nejblíže stěně, protože čím dále se loď od stěny dostane, tím víc na ní proud působí. Když jsem nedával pozor a nechal se odnést proudem třeba jen půl metru od stěny, tak jsem měl velký problém loď udržet. Mám ale loď s plochým dnem, na lodě s kýlem bude proud působit asi jinak. A co se týká Smíchova, mám takové tušení, že to je zřejmě nevytíženější komora v ČR a aby tam vše plynule fungovalo, tak si komorníci musí občas namáhat hlavu. Prioritou jsou linkové parníky, pak výletní parníky a potom zbytek. Takže se vůbec nedivím reakci komorníka, když si tam dotyčný stěžovatel najel před parníky
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » pon čer 08, 2015 1:14 pm

No to jo, ale když neznalej místních poměrů připluje před komoru kde svítí zelená, tak tam prostě vpluje, netušíc že je potřeba si týden dopředu dát žádost kolkovanou dárkovým košem..... :D
ondra
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0

Příspěvekod ondra » pon čer 22, 2015 1:41 pm

Tak tady neplatí žádná pravidla o proplouvání plavebními komorami.

https://www.youtube.com/watch?v=12eU8aIXkN8
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » pon čer 22, 2015 2:53 pm

NJ, Holanďani na den královny.....Ale všimněte si že i když jich je půlka na šrot, neperou se, a pořád se bavěj...... :)

Zpět na