Konec zákazu nočního kotvení v dohledu

Vše co souvisí s předpisy kolem plavby a technickou dokumentací lodí, včetně jejich regisdtrace. Přepravy lodí. Technickými prostředky pro dopravu lodí. Dále pojištění lodí, přívěsů, osob atd.

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 148
Kontaktovat uživatele:

Konec zákazu nočního kotvení v dohledu

Příspěvekod Felix » ned čer 12, 2016 1:23 am

Z Ministerstva dopravy přišel mail:

Vážení zástupci plavební veřejnosti,

dovolujeme si Vás informovat, že návrh novely vyhlášky č. 46/2015 Sb., která řeší problematiku tzv. „nočního kotvení“ a problematiku splouvání jezů, byl postoupen Legislativní radě vlády.

Aktuální znění materiálu s úpravou splouvání jezů je již dostupné v systému VeKLEP: https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=KORNA6SCXMJT
Viky_CZ
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 30
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec zákazu nočního kotvení v dohledu

Příspěvekod Viky_CZ » ned čer 12, 2016 9:55 am

Vazeny zastupce plavebni verejnosti Felixi, prijmi muj projev nejhlubsi ucty! :D
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pon čer 13, 2016 6:51 am

Zájemcům o fungování státní správy doporučuji pročíst dokument "vypořádání připomínek" z uvedeného odkazu. Na jednání v červenci 2015 žabičkáři ústy náměstka ministra slíbili, že se do ničeho montovat nebudou. MD asi zná své pappenheimské, takže si to od nich nechalo ještě na podzim dopisem potvrdit. A stejně to žabičkáři v připomínkovém řízení zkusili :x Jak jsem pro minnisterstvo dopravy neměl vloni dobré slovo, tak práci těch dvou úředníků, kterým tohle nejspíš spadlo na krk, bych tedy dělat nechtěl, protože při mé chvalně známé trpělivosti bych nejspíš šel někomu zkrátit utrpení.
Poznamenávám s potěšením, že MD opravdu drželo barikádu a připomínky vypořádalo zcela v duchu společné dohody. Není to na objímání, ale kéž by vydrželo alespoň to, že vedeme diskusi :D
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 27

Příspěvekod ferdas » pon čer 13, 2016 7:34 am

Jo dobrý. Skoro. V připomínkách je i povolení/zákaz plavby se spalovacím motorem na Vranovské přehradě. Tady si umyli ruce a nechali to na Okresním úřadě a jeho opatření obecné povahy. Takže budeme tam, kde dříve - v (_._)
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » pon čer 13, 2016 7:58 am

Teď musím MD hájit: drželi slovo, že se nebude měnit nic jiného než noční kotvení a plavba přes jezy.

Vranov je hodně složitá věc, protože obě rozhodnutí jsou podle speciálních zákonů a který z nich má přednost, může říci jenom soud. V současnosti by to bylo možné skrze žalobu poškozené osoby, tedy někoho, kdo se tam nechá chytit s motorem. Až se bude přijímat opatření obecné povahy, které má nahradit vyhlášku, bude to možné zase jenom skrze žalobu ke správnímu soudu na nepříslušnost úpravy. Jsme s někým z Vranova (jméno si teď nevybavím) ve styku, ale tohle je nad naše možnosti, na to bude potřeba advokát se specializací na správní právo.

Obdobná, o něco jednodušší situace vznikla teď v Brně, kde magistrát na základě obecného zákona zakázal činnost, povolenou speciálním zákonem (plavbu se spalovacími motory), ale zase by tu žalobu musel podat někdo poškozený a je otázka, jestli se v tom místní chtějí angažovat.
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 27

Příspěvekod ferdas » pon čer 13, 2016 11:40 am

I tak děkuju za info, Felixi
Janch
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod Janch » pon čer 13, 2016 10:53 pm

K uctivému poděkování Felixovi a spol. se přidávám. Je potěšující číst, že ti dva na ministerstvu, co to zpracovávají, dokázali udržet dohodu.
Teď si držme palce, aby to neshodila legislativní rada vlády - respektive ti, kdo tam natahují své dlouhé prsty... :gun:
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » úte čer 14, 2016 1:34 am

Ono těch, kteří se na tom podíleli, bylo víc než dva, ale vzhledem k personálnímu stavu celého oddělení plavby (devět lidí ve vnitrozemském a námořním včetně vedoucího oddělení, plus jeden externista, což je žalostně málo a odráží se to na rychlosti, s jakou lze věci zpracovat) se dá celkem přesně odhadnout, kdo konkrétně měl na stole připomínky z povinných připomínkových míst a musel se jimi prokousat a odůvodnit, proč je MD odmítá. Po těch několika letech jednání už si troufnu autora odhadnout i ze stylu, jakým posílá žabičkáře ke všem čertům :)
karel-h
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod karel-h » úte čer 14, 2016 7:14 am

Skvělá zpráva. Díky :clap:
tatavod
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod tatavod » stř čer 15, 2016 10:13 am

Díky Felixi za zprávu :thmbup: . Zrovna jsem otvíral jachting. abych se zeptal, jak si stojíme. Snad to tedy dobře projde a konečně zmizí modré cedule. Ahoj. :)
jakubsipek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jakubsipek » stř čer 15, 2016 10:53 am

Super!
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Felix » stř čer 15, 2016 9:32 pm

tatavod píše:Díky Felixi za zprávu :thmbup: . Zrovna jsem otvíral jachting. abych se zeptal, jak si stojíme. Snad to tedy dobře projde a konečně zmizí modré cedule. Ahoj. :)

Modré cedule (povolovací) asi zůstanou, ale nebude povinné kotvit přes noc jen na povolených místech. Spíše přibude pár červených (zakazovacích) cedulí podle toho, jak si kde dokážou zdůvodnit, že by se v daném místě kotvit nemělo. Pořád to ale bude lepší než současný stav, kdy se nesmí kotvit jinde než na výslovně povolených místech.
Felix
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Vranov

Příspěvekod Felix » stř čer 22, 2016 1:15 am

Jelikož se tu naťuknul Vranov, tak všem, kteří se snaží sestřelit tamní zákaz spalovacích motorů, velmi doporučuji pečlivě sledovat současnou argumentaci MD a MV ohledně zákazu na Brněnské přehradě (píšu o tom jinde). Právní argumentace proti oběma zákazům by měla být totožná, takže pokud MV sestřelí brněnský zákaz, mělo by to stejnou cestou jít i na Vranově.
Vlastik82
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Vlastik82 » sob dub 01, 2017 10:19 pm

Ahoj. Poradí mi prosím někdo, když mám na gumáku 10hp motor a pojedu na Orlík přes noc na ryby? Člun budu mít vytažení na břehu. Co mi za noční kotvení hrozí?
juro
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod juro » sob dub 01, 2017 11:35 pm

Príď na Dunaj,si vítaní!!!
U nás je to jedno,kde kotvíš!!
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Příspěvekod Clouseau » úte dub 04, 2017 7:44 pm

Vlastik82 píše:Ahoj. Poradí mi prosím někdo, když mám na gumáku 10hp motor a pojedu na Orlík přes noc na ryby? Člun budu mít vytažení na břehu. Co mi za noční kotvení hrozí?

Vůbec nic.
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 19

Příspěvekod Lachtan » stř dub 05, 2017 1:15 am

Nejsem rybář, ale myslím, že je nějaké časové omezení pro chytání ryb /jak roční tak denní. Nechat pruty bez dozoru, to asi také ne. Porybný na Orlíku má tichý motor, měl by svitit, nemá AIS. Nevypadáš na masaře, tak ti přeji kvalitní úlovky.
Vlastik82
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Vlastik82 » stř dub 05, 2017 6:36 pm

Díky za reakce. Masař opravdu nejsem, jde mi jen o fotku. Jinak dodržuji denní řád lovu a na noc samozřejmě pruty stahuji z vody. Šlo mi vyloženě jen o ten člun..
jakubsipek
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod jakubsipek » pát dub 07, 2017 10:25 am

Clouseau píše:
Vlastik82 píše:Ahoj. Poradí mi prosím někdo, když mám na gumáku 10hp motor a pojedu na Orlík přes noc na ryby? Člun budu mít vytažení na břehu. Co mi za noční kotvení hrozí?

Vůbec nic.

Ano, nic nehrozí, příslušná vyhláška byla změněna a nyní je možné kotvit na jednom místě, kde to není zakázané (značkami atd.) až 48 hod. (i přes noc).
Libor
bez hodnocení
Reputace: 110
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát dub 07, 2017 11:00 am

Tak nějak přemýšlím nad tou formulací.

Člun vytažený na břehu kotví....? Nějak si to neumím moc představit, no možná že kotva je ve vodě....ale je to pak ještě kotvení z pohledu litery zákona :-?

Felix bude jistě vědět... :D
Vlastik82
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Vlastik82 » pát dub 07, 2017 4:37 pm

Omlouvam se. Spatne jsem se vyjadril :-D Myslel jsem to tak ze mam clun na pul vytazenej z vody. Nevedel jsem tedy jestli se to povazuje taky za kotveni :-D
Clouseau
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 16

Příspěvekod Clouseau » sob dub 08, 2017 5:58 pm

Když budeš mít člun vytaženej na břeh, tak tam můžeš bejt jak chceš dlouho - to není kotvení. To je kempování :-)
Když bude na vodě, tak těch výše zmíněných 48 hodin.

Zpět na