Messinská úžina - kotvení

V předmětu vždy uveďte jméno ostrova jehož oblast popisujete.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Messinská úžina - kotvení

Příspěvekod Lucifer » úte kvě 24, 2011 3:32 pm

:help: Prosím pomozte - JardaF právě připlouvá k Itálii od Řecka a nebudete tomu věřit, ale na lodi není ani pilot ani mapy :gun:
Potřebují někde nabrat síly, energii, naftu a vodu, ale na placení marin jsou jen dva, tak se snaží šetřit.
Víte někdo, kde se dá před-v-za Messinskou úžinou dobře kotvit a kde popř. vše doplnit?
:thankyou:
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte kvě 24, 2011 5:04 pm

je jedna možnost - před Messinou. V Syrakusách se dá volně kotvit před marinou. Dno tam slušně drží. Vodu mají v marině u mola, asi by se dalo domluvit na nějaké rozumné částce za vyvázání. S naftou je to slabší. Dá se sice zavolat pumpaře na telefon, ten ale nebral - třeba to bude teď lepší. Marně to číslo hledám, má ho správce mariny. My jsme naftu kupovali u pumpy ve městě - je cca 500m. Za Marinu jsme platili 40EUR za 36

Výhodnější to je v Crotonu, tam stojí marina na noc 20 EUR včetně vody a el. Pumpa je v marině.

Další pumpa je v Reggio Calabria, tam jsem ale nebyl

Pak ještě marina del Nettuno v Messině. Celkem drahá (55 EUR), nafta u pumpy cca 200 m od mariny.

Nevím jak jinak poradit, to jsou všechny pumpy před v i za messinou. Další je pravděpodobně ve Vibu a pak na Liparech.
Bez mapy je to trochu komplikované, do Syrakus je jsem schopen navigovat po telefonu, hmm, jinam vlastně asi taky.
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2

Příspěvekod jirkaM » úte kvě 24, 2011 6:20 pm

Ty syracusy co píse Designer jsou sice trosku z ruky, ale je to tam 100pro zadarmo. Kotva drží dobre a benzinka není pěšky daleko. U mola jsem tam stal před dvěma lety a za tři hodiny jsem se domluvil na deseti eurech.
Jinak za je pak Tropea, benzinka hned u vjezdu do mariny. Marina stala vloni 30 eur za 40 lod. Možna by šlo na nějakou dobu zůstat u ty benzinky. Jinak město je to taky moc hezky.
toms
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod toms » úte kvě 24, 2011 8:24 pm

Ještě mě pro kompletní výčet napadá jedna pumpa. Severně od Messiny je na pobřežní cestě benzínka co má i molo do moře a tak se tam dá natankovat i do lodě. Pro přesnější určení (nevím jak se to tam jmenuje) přikládám odkaz na Google Map – je to to delší molo. Je tam i fotka.
http://maps.google.cz/maps?hl=cs&ie=UTF ... 02779&z=19

Je to jednoduchá volba když se nechcete zdržovat zajížděním do přístavu. Pokud si pamatuji je tam k dispozici i voda.

Pumpa v marině Reggio Calabria je v takovém nepříjemném rohu mariny odkud se za větru dost špatně vyjíždí. Byl jsem tam jednou a už to nevyhledávám, ale nechali nás tam přes den stát zadarmo a využít sprchy v maríně.

Tomáš
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » úte kvě 24, 2011 8:52 pm

Strašně moc vám všem děkuji, možnosti jsem napsala JardoviF a děkuje také.
Je možné, že jak budou postupovat podél Itálie na sever, budu žádat o další informace.
Kapitán lodi to tam očividně nezná a nemá žádný mapy natož pilota kromě ruční GPS. Jeho navigační příprava spočívala ve rčení "Tak si kluci vyberte v Messinský úžině nějaký místo..." :cry:
A mimochodem není tu někdo z Prahy či okolí, kdo má italskýho pilota a mohl by mi ho na 2 týdny půjčit?
sklenar_jakub
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sklenar_jakub » úte kvě 24, 2011 9:32 pm

osobne jsem byl v Tropeo a tam to neni spatny i s palivem, ovsem je to severne od Messiny. Docela me fascinuje, ze nekdo je schopen navigovat lod do mist na které nemá mapy, vím že by to bylo asi na jiný topic, ale je to dosti zajímavé.... :lol: :lol: ""Kapitán"" je asi v pohodě... :lol: :shock:
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2

Příspěvekod jirkaM » úte kvě 24, 2011 11:05 pm

Pilota mám. Z Prahy jsem. Rad půjčím. Vezmu ho zítra s sebou do práce. Rano v cca 9 budu na Pankráci. Pak asi do 13 v Hloubetine. Pošli sms na 603215039 a domluvíme se.
designer
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designer » úte kvě 24, 2011 11:50 pm

toms píše:Ještě mě pro kompletní výčet napadá jedna pumpa. Severně od Messiny je na pobřežní cestě benzínka co má i molo do moře a tak se tam dá natankovat i do lodě. Pro přesnější určení (nevím jak se to tam jmenuje) přikládám odkaz na Google Map – je to to delší molo. Je tam i fotka.
http://maps.google.cz/maps?hl=cs&ie=UTF ... 02779&z=19

Je to jednoduchá volba když se nechcete zdržovat zajížděním do přístavu. Pokud si pamatuji je tam k dispozici i voda.

Pumpa v marině Reggio Calabria je v takovém nepříjemném rohu mariny odkud se za větru dost špatně vyjíždí. Byl jsem tam jednou a už to nevyhledávám, ale nechali nás tam přes den stát zadarmo a využít sprchy v maríně.

Tomáš

to je dobrá možnost, pumpa je ale otevřena až od 1.6. (info z mariny v messině)
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Příspěvekod TashonkaWitko » úte kvě 24, 2011 11:53 pm

sklenar_jakub píše:Docela me fascinuje, ze nekdo je schopen navigovat lod do mist na které nemá mapy, vím že by to bylo asi na jiný topic, ale je to dosti zajímavé.... :lol: :lol: ""Kapitán"" je asi v pohodě... :lol: :shock:

:-) Je stestim, ze cpt. James Cook neznal tento nazor, nebot by Australie a cast Tichomori cekala na svoje objeveni az dosud :lol:
P.S. vratil jsem se prave z hospody a dle svych predchozich predsevzeti uz vice dneska nenapisu ... :-) Zbytek treba zitra :crazy:
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Příspěvekod TashonkaWitko » stř kvě 25, 2011 12:13 am

Jen bych jeste dodal (ze svych skromnych zkusenosti) ... zastavit a odpocinout se da primo v Messine v Reggio Calabria. Nemusi to byt nutne ani jachtarska marina, ale cely den a noc jsme stali v komercnim pristavu u zdi. S nami asi 3 dalsi plachetnice. Nikdo nic nenamital. Naftu nevim bo jsem tam vystupoval a lod jenz nafty mela dost pokracovala ...

Dalsi rok jsme Messinou jen projeli a v noci stali na kotve u capo Vaticano. Jsou tam krasne ale zradne melciny. Az rano po probuzeni jsme z pilota zjistili ze unaveny kapitan se v noci rozhodl zakotvit na miste kde se mu to odle mapy zdalo OK, ale kde podle pilota jsou pod vodou kameny. Ve dne by to ale s vizualni kontrolou urcite slo. Opet bez nafty.

Dalsi moznost odpocinout je, jak jiz bylo uvedeno, Trophea .. je ale uz kus na sever od Messiny. Pred marinou je krasna melcina s piskem ka kotvu. Stali jsme tam cely den nez se uvolnilo misto v marine, kde jsem opet (po roce a neco) vystupoval. Naftu tedy (opet) nevim :-)

Moc jsem asi nepomohl .. nicmene pilota mam doma .. kdyby bylo treba, jsem zitra k mani a tady na foru a preposlu nejake podrobnosti :-)
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » stř kvě 25, 2011 7:19 am

Díky moc všem!
JardaF mi posílá zprávy ze Spotu, takže vím, že zakotvili v Reggio di Calabria, vypadá to, že v marině:
Pozice JardyF ze Spotu

Až budu vědět podrobnosti o marině, doplním to sem a oblast bude úplná.
Ještě jednou moc díky všem, kdo mi poradili a vlastně celému Jachting.infu, protože tohle je přesně ten případ, proč je neocenitelný. :thankyou:
copycut
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod copycut » pát kvě 27, 2011 2:41 am

Lucifer píše:Díky moc všem!
JardaF mi posílá zprávy ze Spotu, takže vím, že zakotvili v Reggio di Calabria, vypadá to, že v marině:
Pozice JardyF ze Spotu

Až budu vědět podrobnosti o marině, doplním to sem a oblast bude úplná.
Ještě jednou moc díky všem, kdo mi poradili a vlastně celému Jachting.infu, protože tohle je přesně ten případ, proč je neocenitelný. :thankyou:

ano v reggio callabria je hned pumpa u vjezdu do male mariny vedle trajektoveho pristavu .. jen zed k pumpe ma asi 1.5m, takze je to trosku horolezectvi, resp. nam pistoli podaval pumpar a penize jsme si strkali taky hodne vertikalne :-)

v reggiu je skvely, ze z mariny vyjedes po 200m na dalnici a po ni az do prahy, kde ve stodulkach sjedes .. 2000km po dalnici .. jen tam ti italove maj vetsinou 100km/h

doporucuji nekdy zkusit pumpu na stromboli, to je sila :-) pod pridi pul metru, pod zadi 100m .. plati pro 15m lod .-) jeden stojan malem na kliku a vsude koukaj nejaky trubky nebozeleza
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod Lachtan » pát kvě 27, 2011 9:35 am

Zadarmo a bezpečně se tady stát dá, ale je to potom dost daleko. Také bych rád věděl, co se změnilo za těch pár let. Prostor u pumpy nám promastil dokonale trup i vrtuli. Marina ala jižní Itálie - ve sprchách téměř netekla voda, protože na WC protéká stálým proudem, přijemní lidé. Z Reggia jede vlak do Ancony a odsud pluje spoustu trajektů.
Lucifer
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifer » sob kvě 28, 2011 1:05 pm

Tak uz vim jak je to s tema mapama na lodi - kapitan se za cele tri tydny kdy je na lodi nepodival do navigacniho stolku a ani nekontaktoval majitele lodi (jehoz znam a nechtelo se mi verit ze by na jeho lodi nic nebylo) s dotazem kde jsou mapy. Posadka brala jako jasnou informaci, ze tam nic neni. Takze stacil náhled do navigacniho stolku a EJHLE!
Jinak JardaF napsal o italských marinach (placenych) nasledujici:

s italama je to tady zaji.avy. zachody a sprchy jsou vetsinpu zamkaci
a klic na vratnici. v tropee ovsem na vratnici nikdo a na zachodf jsme
museli oknem. a tady ve vibu jezase vsechno na carovej kod.jenze v osm
zamknuli jediny dvere do mariny na klic a zachody jsou vne mariny.
kapitan musel tam i zpatky pres plot! cvoci jsou tu. navic dost
drzkujou kdz maji neco udelat. zatim musim rict zlaty chorvatsko nebo
recko. italpraci nerad.

To by spis patrilo do vlakna o Chorvatsku, az zase nekdo bude nadavat....
pes
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

kotvení Messina

Příspěvekod pes » ned kvě 06, 2012 8:57 am

Kousek severně nad Messinou cca 8 NM se dá kotvit na italské straně v Bagnara Calabra, je tam marina pro rybáře /lodě na mečouny/ s plovoucím molem pro jachty. Marina je velmi dobře chráněna pro loď 40 stop stojí v květnu 45 EUR. Další kotvení v oblasti jižně od Mesiny je možné na kotvě na sicilské straně v Taormině, zátoka je velmi rozlehlá a hloubka klesá pozvolně. Ostatní navštívené mariny zde byly již popsány.
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 6

Příspěvekod Monty » ned kvě 06, 2012 2:29 pm

Reggio de Calabria.Nevplouvat do mariny v portu,ale postavit se vedle mariny k molu uvnitř portu...Ale bacha,jsou tam výletní lode pro turisty,tak se vepchat tak,aby Vás nevyhodili.Do portu se nehlásit rádiem.Přijdou vás sice zbuzerovat,ale to nic.Výmluvu si každej najde.Z mariny přes molo dosáhne jak hadice na vodu,tak hadice z pumpy na naftu.Když je trochu člověk oraženej,dá se to tam ustát i více dní.

howk
Monty
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » pon kvě 07, 2012 10:19 am

Jo - to molo znám. Jen je trochu vysoký a špinavý. Při severním větru to v přístavu silně vlní tak bacha ať to neodřete. Zkoušeli jsme tam stát, ale vítr nás zahnal dovnitř do maríny.

Zpět na