Tipy na plavbu

Na četná přání ... a také někteří se plaví rádi v této nádherné lokalitě a rádi se podělí o své zkušenosti.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Fiend
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Tipy na plavbu

Příspěvekod Fiend » čtv pro 29, 2016 11:22 am

Chystám se na první plavbu v Řecku a posádka si žádá klidnou relax plavbu, takže žádnou divočinu :D Zvláště na poprvé by to chtělo klidnou oblast.. Původně jsem plánoval autem na Skiathos, ale vzhledem k situaci kolem uprchlíků jsem to zavrhl a doprava bude letecky, takže mi je celkem jedno kam. Termín by měl být druhý týden v září, a proto bych se rád poptal těch, co už zkušenosti mají, jakou oblast by mohli doporučit vzhledem k termínu + ideálně nějaké náměty na trasy apod.

Další otázka, která mě poslední dobou vrtá hlavou, zda mohu v Řecku plout na Chorvatský B průkaz... tady na foru jsem četl nějaké názory, ale konkrétní to úplně není. Jestli jsem to pochopil správně, tak když mi charter na moje papíry loď půjčí, mělo by být vše ok?

Díky moc za info :)

Dan
FiendMB
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3

Re: Tipy na plavbu

Příspěvekod FiendMB » čtv pro 29, 2016 1:59 pm

Jo jinak přemýšlel jsem hlavně nad Cofru a nad Lefkadou, ale vůbec netuším jaké jsou tam podmínky... Druhá volba/nápad byl ten Skiathos, tam byl kamarád, takže bych měl nějaké info..
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 67

Příspěvekod Jarda885 » čtv pro 29, 2016 3:31 pm

Tip na první klidnou plavbu v Řecku:

Doletět do Atén. Je tam spousta možností půjčit loď.
Při první plavbě neopustit Saronský záliv. Nejsou velké vlny a fouká slušně, nikoliv bouřlivě.
Míst na přistání dost. Až po Poros, Hydra.

Pár hodin na moři, potom vycházka, hospoda.
Klídek, idylka.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » čtv pro 29, 2016 3:33 pm

Chorvatský B průkaz by měl být možný.
Řekové chtějí dva lidi, co umějí řídit loď.
Lépe dva chorvatské B.
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 70

Příspěvekod MartinB » čtv pro 29, 2016 3:51 pm

Na druhý akceptují i české VMP s příbřežní plavbou
tosotoso
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 18

Příspěvekod tosotoso » čtv pro 29, 2016 5:28 pm

Hádajte čo na to povie poisťovňa pri poistnej udalosti? :?
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod jirkaM » čtv pro 29, 2016 9:14 pm

Hezka je plavba z Rhodosu po jeho okoli. Spoustu krasnych mist na kotveni. Pohodovy lidi. Na rozdil od Aten je zde cisto a vyrazne levneji. Letu na Rhodos je take spousta k dispozici.
Prukaz? Poslal bych kopii charterovce a kdyz reknou ok, neresil bych to.
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JaOCZ » čtv pro 29, 2016 9:51 pm

Ahoj,

v Řecku jsem byl dvakrát, z poslední plavby povídání zde: http://www.onheiser.cz/Onheiser/Rozcest ... uncem.html

máš - li si chuť přečíst. Ale jsou zde mnohem zkušenější harcovníci, co poradí lokality.

V obou případech chtěla charterova společnost prohlášení druhého člověka, že je schopen ovládat jachtu. Papíry po něm nepožadovala.

Co se týče těch papírů Chorvatsko B. Platí jen v Chorvatsku. Jestli Ti na to půjčí charterová společnost loď je věc jedna, ale jestli Ti případnou škodu bude pojišťovna plnit, je věc druhá. Jelikož pro několik pojišťoven pracuji či jsem pracoval jako advokát, tak toto je první věc, na které se bude pojišťovna bránit plnění. V pojistných podmínkách je vždy stanoveno, že musíš mít oprávnění k výkonu dané činnosti v daném místě, v Tvém případě licenci platnou v Řecku. Což Chorvatské B není.

V loňském roce se navíc stal v Řecku případ, kdy byl britský skipper trestněprávně stíhán za škodu vzniklou na chartrové lodi, přestože bylo plněno pojišťovnou. Probíralo se to možná i tady, nemůžu ale ten odkaz momentálně najít.

Dobrý vítr

H.
FiendMB
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod FiendMB » pát pro 30, 2016 10:31 am

O tom prohlášení vím, to není problém, navíc člen posádky má VMP a asi i chorvatské, ale s tou pojišťovnou jsem teda znejistil... Ono obecně by to mělo být tak, že nezáleží jaký průkaz mám, ale jaký ta země uznává ne? Když by Řekové neuznávali RAY, tak prostě mám smůlu, to samé s naším, případně i chorvatským ať už je tam napsáno cokoliv... Tím mám namysli (když to přeženu), že když budu mít průkaz země XY, která mi vydá průkaz, kde bude napsáno, že je platný na všechno a na celou zeměkouli bez omezení, tak je to sice hezké ale když ho ostatní země nebudou uznávat, tak si ho mohu dát za rámeček ne? - před lety to bylo téma ohledně té ČUNY ne?

Co se týče těch návrhů, tak by mě lákalo místo kde je méně lidí, takže možná ten Rhodos? Těch Atén se trochu bojím, aby nebylo přelidněno aby to bylo to pravé krásné Řecko ;) ale nebyl jsem tak, takže jsou třeba mé obavy zbytečné. Přečetl jsem si zápisky z plavby na Kosu (mimochodem moc pěkně napsáno :good: ) a vítr kolem 30 jo :lol: no to asi není úplně ta nejklidnější plavba, jako na regatu dobrý, ale pro posádku, která se chce cachtat a nezažila mořskou nemoc to asi nebude 8) Jak je to teda kolem toho Rhodosu Kosu apod., většinou tak takto fičí?
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pát pro 30, 2016 3:56 pm

FiendMB píše:... Ono obecně by to mělo být tak, že nezáleží jaký průkaz mám, ale jaký ta země uznává ne? .......

...........

Uznávání průkazů na rekreačních námořních lodích - nekonečný příběh. Na JI je popsáno mnoho na toto téma. Jedná se o natolik okrajový pro většinu přímořských zemí, že to legislativa neřeší.

Je známo, že Chorvatsko vydalo oficiální seznam průkazů, které uznává. O jiné zemi tato informace známa není.

Souhlasím s JaOCZ, že současný chorvatský průkaz B má výslovně napsáno, že platí pouze v chorvatských vodách. Pro pojišťovnu to bude důležitá informace. Já jsem výše uvedl poznatek, že charterovky na chorvatský průkaz většinou lodě půjčují. Je to obchod. Ve všeobecných podmínkách k charterové smlouvě je (většinou) napsáno, že nájemce prohlašuje, že má oprávnění pro řízení konkrétní lodě v konkrétních podmínkách. Je to tvoje odpovědnost.

FiendMB píše:... Co se týče těch návrhů, tak by mě lákalo místo kde je méně lidí, takže možná ten Rhodos? Těch Atén se trochu bojím, aby nebylo přelidněno aby to bylo to pravé krásné Řecko ;) ale nebyl jsem tak, takže jsou třeba mé obavy zbytečné. Přečetl jsem si zápisky z plavby na Kosu (mimochodem moc pěkně napsáno :good: ) a vítr kolem 30 jo :lol: no to asi není úplně ta nejklidnější plavba, jako na regatu dobrý, ale pro posádku, která se chce cachtat a nezažila mořskou nemoc to asi nebude 8) Jak je to teda kolem toho Rhodosu Kosu apod., většinou tak takto fičí?

Co je to přelidněno?
Na lodi seš vždy sám, vždy najdeš prázdnou zátoku k přespání.
Ve městech a přístavech je vždy několik lodí. I na Rodosu, Kosu, Iosu, Simi. Září je termín, kdy se jezdí.

Saronský záliv je velká oblast krytá od Meltemi. Všude jinde mezi ostrovy v Egejském moři je více větru, větší vlny. Proto tam jezdíme.
"Chorvatské" podmínky najdeš v Jónském moři. Na západním pobřeží Řecka.
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 306
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pát pro 30, 2016 5:39 pm

Ahoj, Saronský záliv a Rhodos nepovažuji za moc vhodné pro pohodovou plavbu.
Saronský záliv je velice frekventovaný -- pluje tu hodně nákladních lodí a spousta trajektů. Taky voda není nejčistší.
Rhodos je krásný, ale v září je historická část města přeplněná turisty. SZ směrem je oblast frekventovaná imigranty, V směrem je turecké pobřeží a až po 70 mílích řecký ostrov Kastellorizo. JZ směrem -- ke Krétě -- je oblast nazývána větrný kout Egejského moře. V tryskách mezi ostrovy meltemi zesiluje i o dva stupně Bft.

Doporučil bych Argoský záliv (jižně od Saronského) s případnou plavbou do nádherné Monemvasie na východním pobřeží Peloponéského poloostrova. Společně s jižní částí Saronského zálivu je to krásná oblast. (Jen některé přístavy, jako Hydra a Spetses, jsou malé a přeplněné.)
Taky ostrovy v Ionském moři z Lefkady asi budou krásné. Tam jsem ale nebyl. Nevýhodou oblasti je fakt, ze tu méně fouká a když, tak SZ. Když se s větrem pluje na JV, tak se pak obtížněji vrací.
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod jirkaM » pát pro 30, 2016 5:46 pm

Z Rhodosu je to fajn. Ostrovy Simi, Nisiros, Tilos a dalsi jsou relativne blizko a pokud silne fouka vetsinou to byva vice zapadne od Rhodosu. Samozrejme muzes i do Turecka, ale to se musis prihlasit a zaplatit.
Z Athen jsem vyplouval jednou a uz nikdy vice, ale to je o osobni preferenci. Mimochodem vloni jsem byl s rodinou na 4 dny v Athenach a bylo to priserny - nejhorsi zkusenost a to prakticky se vsim, vcetne pristupu lidi.
Ta vychodni cast Recka se mi naopak moc libi. Ted jsme tedy pokrocili jeste o kousek dal a jezdime na lod do Turecka - jedina lokace, kam dostanu zenu :D
jirkaM
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod jirkaM » pát pro 30, 2016 5:53 pm

Bezenci? - a videl jste je tam nekdy nekdo? Myslim pri jachtarske dovolene.
Ale je pekny, jak mame kazdy jiny nazor a jine preference ;)

K tomu prukazu - jak pisou ostatni, verim, ze lod ti pujci a taky verim, ze v pripade vazne skody te pojistovna nepodrzi. A samozrejme to muze byt fatalni. Ale asi nic nebrani tomu, aby sis stihl dodelat cesky papiry. Casu dost :D
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pát pro 30, 2016 6:23 pm

Já se v Turecku zásadně držím východně od ostrova Rhodos, kde imigranti nemají kam plout, takže jsem je zatím nepotkal.

Jasně, každý doporučujeme to, co se nám líbilo. Třeba Monemvasia byla nádherná.
Moje výhrady jsou dány zkušeností. Provoz z/do Atén jsem zažil za plavby. :shock: A to mám praxi z jižního Baltu a Kanálu. :)
V říjnu nebylo v historickém centru města Rhodos k hnutí. Na větrné podmínky mezi Rhodem a Krétou se občas dívám jen tak ze zvědavosti a o imigrantech víme všichni. Ale je možné, že v září už to nebude problém.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » sob pro 31, 2016 7:35 pm

lynx píše:............l.

Jasně, každý doporučujeme to, co se nám líbilo. Třeba Monemvasia byla nádherná.
Moje výhrady jsou dány zkušeností. Provoz z/do Atén jsem zažil za plavby. :shock: A to mám praxi z jižního Baltu a Kanálu. :)
V říjnu nebylo v historickém centru města Rhodos k hnutí. Na větrné podmínky mezi Rhodem a Krétou se občas dívám jen tak ze zvědavosti a o imigrantech víme všichni. Ale je možné, že v září už to nebude problém.

Z/DO Atén jsem plul několikrát. Jsou tam lodě, ale proti Chorvatsku provoz minimální. Nesmíš se motat v plavební dráze velkých lodí. TSS nebyl v vidět v běžném rozlišení elektronické mapy. Používám papírové mapy. Mimo TSS jsem neměl problém.

Monevasia úžasná. Vřele doporučuji.
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » sob pro 31, 2016 7:55 pm

Jardo, já jsem v noci plul z ostrova Poros směrem na východ (jakoby na Kyklady). A trajektů jsem se nedopočítal -- a to umím počítat do hodně. :D
Bylo to už jižně od TSS a trajekty se "rozprchávaly" do svých směrů. Hodně jich z Atén vyplouvá večer. Nákladních lodí taky pár bylo.
Saronský záliv mi prostě připadá hodně frekventovaný -- kromě jižní části, kde je třeba Poros.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » sob pro 31, 2016 10:13 pm

Fiend píše:Chystám se na první plavbu v Řecku a posádka si žádá klidnou relax plavbu, takže žádnou divočinu :D Zvláště na poprvé by to chtělo klidnou oblast.. .......

Dan

Netřeba strašit velkým provozem trajektů. Těm se dá v klidu vyhnout.
Relax plavbu dělá především počasí a vzdálenosti, které je nutno na charterové plavbě absolvovat.
Oblast musí být bezpečná.

Výše uvedenému zadání oblast od Atén podle mne vyhovuje.
V Řecku není hlava na hlavě.
kapo
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 24

Příspěvekod kapo » ned led 01, 2017 11:17 am

Řecko je podle mě bezva.Z letiště v Aténách jede autobus -asi hodinu- myslím za 2E a vyhodí tě přímo naproti marině Kalimaki.Je to v Pireu,jsou tam hospůdky,veřejná pláž kde se dá přečkat čekání na loď protože někdy seženeš leteky za dobrou cenu ale přílet je třeba v noci den před. Jednou jsme spali hned za vrátnicí do mariny v takovým piniovým lesíku na kartonech,který se tam povalují u popelnic. :crazy: No letenky byly z Vídně zpáteční za 3400,nekup to ,že jo.Kousek jsou obchoďáky,kde se dá nakoupit,ceny jsou přijatelné.Někdy má chartrovka ,,svýho,,Řeka který tě autem zaveze k obchodu a s nákupem zpátky,asi mají od obchodníků nějakou provizi. Řeci jsou trochu větší salámisti na lodě jak Chorvati a lodě taky v silnějším větru dostávají víc zabrat,tak hlavně na konci sezony dost pozor na skrytý závady.Jeden rok se nám podělalo snad všechno co se může po....t. U pohyblivé takeláže bývají někdy načnutý lana v místech kde jdou přes kladky,u samozasekávacích vinšen jsme měli několikrát poškozený ten plast co zabraňuje aby se ti otěže zasukovali pod packu . Takže točíš,točíš,dívaš se na plachtu co to dělá,pak hodíš oko na vinšnu a je problém. Co se týče chorvatských průkazů,vrtá mi delší dobu v hlavě na co asi popluje Chorvat v Řecku ? Rozhodně je dobrý poslat skeny VMP a třeba toho CR průkazu chartrovce.Z Aten se dá plout kolem pobřeží na jih,vyhneš se frekventované oblasti,dá se tam i zakotvit na vykoupání,v zátoce Sounion se dá přespat,jsou tam hospody a na misu Poseidonův chrám,západ slunce odsud stojí za to.Jen je potřeba si vzít alespon krátký kalhoty a triko ,protože v plavkách tě tam nepustí.Jednou jsem tam pujčoval kraťasy jednomu našemu jachtaři v plavkách,který pak v nich sledoval západ slunce a já jsem seděl na vrátnici. :lol: No byl jsem tam víckrát,tak mě zase tak moc nemrzelo.Ale v sezoně tam může být těsno,jezdíme většinou v září.Ze Sounionu na Kythnos je to cca 22 nm,na západní straně úžasná zátoka ,někde je na mapách jako double beach Colona,tam se dá vydržet i dva dny.potom na sever na Keu,nebo na jih kolem Kythnosu. Jinak pozor,není tam tak dokonalý systém značení nebezpečných míst jako v Chorvatsku,někde jsou neoznačené nebezpečné skály těsně pod vodou,ale na mapě nebo v GPS to vidíš.V marině Kalimaki se tankuje přímo u mola,přijede malá cisternička,takže nemusíš nikde hledat tankování. Takže podle mě Řecko rozhodně ano. :D
FiendMB
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod FiendMB » pon led 02, 2017 9:23 am

Moc mi to teda neulehčujete :-D Byl by tu někdo se zkušeností s oblastí okolo té Lefkady? Abych mohl porovnat ještě tuto oblast... Jak psal Jarda, tak z těch Atén by to mělo být asi klidné, ale zase ten provoz, čistota a tak :D (to jsem šťoura co? :P ) a to jsem tam ani nebyl...

Trochu dostávám strach z toho průkazu... nikdy jsem naštěstí plnění neměl, ale riziko by to bylo ohromné a do toho by se mi úplně jít nechtělo... možná by ten VMP mohl trochu pomoci ale ministerské papíry si kvůli omezené platnosti dělat nechci... určitě bych si to nechal předem potvrdit písemně u charteru, že s tím není problém a nechal bych si pojistit kauci a možná i nějakou naší pojistku...
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pon led 02, 2017 12:26 pm

FiendMB píše:.............. ale ministerské papíry si kvůli omezené platnosti dělat nechci......

Nepodléhej hysterii některých lidí.
Omezenou platnost máš u občanky u řidičáku....
Není to nic, co by mělo být problémem.

Ve srovnání s rizikem, že pojišťovna nebude plnit na chorvatské papíry.
FiendMB
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod FiendMB » pon led 02, 2017 1:06 pm

Tak jsem koukal na stránky plavebního úřadu a moc moudrý z toho nejsem, zítra tam zavolám a poptám se.. Asi jedinou variantu, kterou bych mohl získat, tak je předpokládám Kapitán C, ale jak doložím 48 měsíců praxe (případně 12 + praktická zkouška, ale to už je asi jedno jestli 12 nebo 48..)?

Celkově tam těch informací je nějak málo, vlastně nevím, k čemu mě průkaz opravňuje... koukal jsem tedy do zákona, a tam je to samé 42/2015 par. 11 od odstavce 5 Co mě ale zaujalo je první věta: "Kapitán kategorie C je vůdce plavidla oprávněný vést na všech vodních cestách České republiky" Tak trochu mi to připomíná to samé, co tam mají Chorvati, jaký by pak v tom byl rozdíl... a nikde jsem se nedočetl omezení pro plachetnici, NM od pobřeží, velikost atd...

Já dám zítra vědět, chci se zeptat ještě na něco ohledně VMP a nemám u sebe průkaz, tak cinknu až zítra.

http://plavebniurad.cz/dok-os/kapitan

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-42#cast2
stani119
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 19

Příspěvekod stani119 » pon led 02, 2017 1:44 pm

Na Lefkade jsem byl třikrát, vždy přelom červen/červenec. Tehdy jen na půjčeným motoráku a na prukaz VMP. Západní pobřeží je divoký, naopak východ a jih k ostrovu Meganisi je klidný a na pohodu. Jsou tam krásné pusté zátoky a i městečka, kam se dá lodí zaplout skoro až do kuchyně hospůdek :)
Za návštěvu stojí i ostrov Skorpios s jedinou volně přístupnou pláží - přístup jen z moře. Cely ostrov je jinak soukromý - patří dědičce Onassise. Za jeho života ovlivňoval i co se děje na Lefkade - nejsou tam žádný megalomanský hotely.
Skvělý je i přístav Sivota a samozřejmě Nydri.
Vasiliki má ideální podmínky pro windsurfing ale tam jsem po moři nedoplul.
Letiště Aktion (bývalé vojenské) u města Preveza, 20 km od města Lefkada.
Lodní provoz minimální.
Takže pro rekreační plavbu mohu doporučit. ;)
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Martin88 » pon led 02, 2017 2:09 pm

Pár mých poznatků z Řecka, kde jsem byl před 2 roky v srpnu jako člen posádky. Letěl jsem s mezipřistáním ve Vídni, na aténské letiště jsme přistáli po půlnoci. Z netu jsem měl vypsané autobusy, které jedou do Pirea, i se všemi zastávkami. V autobusu není informační displej ani hlášení o právě minutých zastávkách, spolucestující jsou turisti, takže také vědí houby, kdy bych asi měl vystoupit. Řidič mě slíbil, že mi dá vědět, až bude moje zastávka, ale v průběhu cesty vyřizoval asi 50 sms, takže jsem na to moc nespoléhal. /komu Řekové ve 2h v noci píšou sms nechápu/
Druhý den jsem z Pirea vyrazil raketou na Ermioni, kde na mě čekala posádka, která si už týden na lodi užívala. Molo na jižní straně Ermioni doporučuji i kvůli hospodě, kotvení kotva molo. Z Ermioni jsme pak pluli do Dokos, zátoka pod kostelem Aigos Nikolaos je rozlehlá s dostatkem místa. Celý týden nefoukalo, takže podobnost s prázdninovým Chorvatskem dokonalá. Motorováním jsme se tedy přesunuli na severozápadní cíp Spetses, široká zátoka nabízí dostatek místa ke kotvení, kamenné bloky zachytí kotvu spolehlivě, Zogeria restauraci doporučuji také. Vcelku nudnou plavbou za mys Korakas, pak přes Porto Cheli jsme dopluli na Hydru. Zátoka na západní straně ostrova nabízí také dostatek místa ke kotvení, pozor na vybíhající hřeben na konci zátoky. Z Hydry pak na Poros, tady už bylo lodí dost a městečko praskalo pod náporem turistů. Kotvení kotva molo. Poslední den pak už zpět do mariny Alimos. Plavební dráha byla před Atenami dost frekventovaná.
Marina Alimos není pěkná marina, voda humus, sprchy nebo záchody jsem neviděl, ale je možné že jsou někde dobře schované. Předání lodě bylo symbolické, kapitán se s majitelem charteru znal, tankování probíhá za pomoci cisterny. Do města cca 15 min pěšky, na letiště doporučuji vzít taxi, pětimístné taxi pojme 6 lidí i se zavazadly a stojí stejně jako autobus /po rozpočítání/.
Pepa Š
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 23

Příspěvekod Pepa Š » pon led 02, 2017 9:52 pm

Ahoj,

já byl v červenci týden na Ionském moři. Lítá to do Prevezy akorát z Vídně a jsou dražší letenky, než do Athén, pak je asi nejjednodušší taxík do mariny Lefkas. Od charterovky jsme v pohodě převzali Bavarii 40 cruiser, nakoupili něco v marině, kde to bylo hodně drahý, ale po zbytek dovolený nakupování na ostrovech za relativně levno, i sýry a maso. Pluli jsme na Meganissi, Ithaku, Kefalonii a zpět. Moře klidné, ani jednou nefoukalo hodně, maximálně asi 4 Bft, přes den to trochu zafoukalo, v noci většinou klid, takže se i trochu motorovalo. Nepříjemný je akorát Lefkadský kanál, konkrétně marina, je dost stísněná a je tam tryskový efekt, takže zaplouvání je zážitek. A tankování mě překvapilo, žádný vyvázání bokem, maník podá dvě kratší lana z břehu na uvázání zadem, držel jsem motorem uvázanou loď na správným místě, s tím, že se další opírala o nás, na nastartovaný motor se dotankuje. Ostatní přístavy byly v pohodě, i vyvázání kotva-záďová lana nám šly bez předchozí praxe. Moře s ostrovy není přelidněné a je tam fakt hezky. Na Meganissi pěkný koupání v zátoce, Ithaka je spíš ospalá díra, ale na Kefalonii jsme v Sami půjčili auto na celodenní výlet, to určitě doporučuju, koukli jsme do Melisani a Drogarothi cave, dojeli autem na hory a prošli se, vidět ostrov s mořem odshora stojí za to. A pak jsme jeli do Asosu, ty nejhezčí věci přišly. Cestou jsme se šnorchlovali v jeskyních, Asos je úžasný městečko se zbytky pevnosti ale hlavně nádhernými útesy a cestou zpět na sever zas sami na pláži, koupání v jeskyni, posádka říkala, že to už je až moc pěkný. Lokalita je hezká a není náročná. Tady mám nějaký výběr fotek: https://goo.gl/photos/7nRCqfQT4am6nQxZA Kdyby si toho chtěl víc, klidně se ozvi.

Pepa
FiendMB
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod FiendMB » úte led 03, 2017 1:58 pm

Díky moc všem za příspěvky!! Ještě bude záležet na dostupnosti letenek... Ta Lefkada mě opravdu láká - jinak díky Pepovi za pěkné fotky a info.

Co se týče průkazů tak to je k blití!! Plavební úřad řeší jenom tuzemskou plavbu, takže pro rekreanty pouze VMP - ok, odkázali mě na MDČR - námořní úřad. Zkuste někdo získat nějakou informaci z webu ministerstva dopravy... mě se to nepodařilo a po hledání a klikání apod. jsem skončil zde:

http://www.mdcr.cz/Dokumenty/Namorni-ur ... usobilosti)

Ale zase jsou tam třeba "twíty" a můžů se poděli na fecebooku - OMG kde to jsme... - kontakt žádný

Takže volám na ústřednu po 3 pokusu na přepojení kdy to nikdo nebere zavěšuji... Informace jsem nalezl zde, ale to není oficiální zdroj:

http://www.yachtmeni.cz/namorni-jachtin ... i-urad-cr/

Už vím, proč jsem tehdy náš průkaz zavrhl a udělal si raději chorvatský...

Zpět na