Řecko - Jonské ostrovy

Na četná přání ... a také někteří se plaví rádi v této nádherné lokalitě a rádi se podělí o své zkušenosti.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Batcheeba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Řecko - Jonské ostrovy

Příspěvekod Batcheeba » čtv dub 15, 2010 10:56 am

[font=Comic Sans MS]Našla jsem docela zajímavý itinerář plavby po jonských ostrovech. Je sice v angličtině, ale myslím, že ho zvládnou i méně zdatní angličtináři. Mohl by k němu některý z jachtařů, kteří těmi končinami pluli, doplnit své připomínky typu "prožito na vlastní kůži"? Hodně by mě zajímaly i tipy na dobrá kotvení v zátokách mimo mariny.[/font]

Itinerář a vítr
Neny
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Neny » čtv dub 15, 2010 12:23 pm

Ahoj. Ak ti ide o platenie, tak tie maríny sa síce občas platia ale prístavy nie. Jediný krát čo sme platili, bolo pred tromi týždňami na Zakyntose 10 euro ale to bola skôr výnimka ktorá potvrdzuje pravidlo. Ak by sme si našli čas tak určite aj tam nájdeme dačo zadarmo. Inak na mestských molach ak ťa nevyženú kvôli trajektu, tak si z teba nikto nič nerobí. Oni to moc nechápu že sa na tom dá a má zarábať ;) .
Batcheeba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Batcheeba » čtv dub 15, 2010 12:46 pm

[font=Comic Sans MS]Neny, dík za ekonomický příspěvek :-). Tentokrát jsem ale výjimečně neměla na mysli finanční stránku věci, jako spíš bezpečné kotvení, aby se 3 x za noc nelítalo ke kotevnímu alarmu, jak to popsal ve své reportáži Baharis [/font]:help:
Neny
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Neny » čtv dub 15, 2010 1:18 pm

Tak sa ospravedlňujem :oops: . Jediné dve miesta na ktorých sme volne kotvili je Atokos zátoka jedného domu(cez deň) ale to asi každý kto tade prešiel :) a cca 1 Nm severne od prístavu Zakyntos na cípe ostrova, je tam plytčina po celej dlžke pobrežia. No to bola skôr núdzovka bo nám zhebli baterky. Je to dosť otvorené a ak by sme si mohli vybrať tak račej niekde kde to je viac schované.
Batcheeba
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Průvodce ostrovem Korfu - bez průvodce

Příspěvekod Batcheeba » pon kvě 03, 2010 1:55 pm

Na knižním veletrhu bude představena nová kniha o Korfu autorky Pavly Smetanové. Paní Smetanová na Korfu žije už přes deset let, a dá se tedy předpokládat, že pro návštěvníky ostrova bude mít i jiné typy než ty, které nabízí průvodce Marco Polo.
Korfu. Bez průvodce
F2
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Ericoussa

Příspěvekod F2 » pon kvě 03, 2010 3:52 pm

Latitude 39° 52' 48"
Longitude 19° 34' 41"
Ostrůvek severně od Korfu, velká zátoka na jihu ostrova, písek. V roce 2006 bez lidí, úžasné písečné pláže. Jeden obchod jedna hospoda. Přes ostrov vede vyasfaltovaná stezka (Dotace EU) odnikud nikam, asi pro inline bruslení.
Jednou za den trajekt a loď s turisty, pak absolutní svoboda.
Lachtan
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod Lachtan » pon kvě 03, 2010 10:27 pm

Ericoussa. Ještě je dobré jih Othoni vlevo od majáku. Kam se schováváš, když to začne vyjímečně funět SE? Moc místa tam asi nebude, i když deňáci to v 17 balej, aby stihli večeři na Korfu.
janekz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod janekz » ned říj 16, 2011 7:38 pm

Letos jsem v Jónském moři strávil dva a půl měsíce, hlavně Korfu, Paxos, Antipaxos a Lefkáda, méně Ithaka, Kefalonie a Zakynthos. Rád se podělím o zkušenosti.

Byl jsem příjemně překvapený stálostí počasí, teplotou moře a řeckou pohodou a nepříjemně překvapený bezohledností kapitánů místních výletních lodí/člunů, neumětelstvím posádek plachetnic s britskou vlajkou a řeckou pohodou. Celkově však plusy převažují, moc se mi tam líbí.
MarianKoscelnik
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MarianKoscelnik » sob říj 22, 2011 8:08 am

[quote="janekz"]Letos jsem v Jónském moři strávil dva a půl měsíce, hlavně Korfu, Paxos, Antipaxos a Lefkáda, méně Ithaka, Kefalonie a Zakynthos. Rád se podělím o zkušenosti.

Môžem iba súhlasiť. Ja sa plavím v Ionskom mori tretiu sezónu, zatiaľ od Lefkády na juh. ale určite si to pôjdem pozrieť aj severnejšie.... Možností je veľmi veľa a ten pocit slobody z jachtingu už asi nezažijete v žiadnej krajine.
bubes
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod bubes » sob říj 22, 2011 9:48 am

Nelze než vše shora potvrdit, zdržím se tu každý rok pár týdnů na trase Sporády - Elba, a je to letos snad i lepší, než dříve - lidi naprosto v pohodě a na rozdíl od veřejného mínění, ti co jsou v provozní sféře, živnostníci a pod. makají docela urputně - ten stát jim kazí kdesi shora. Vloni na nás v zátoce Kalami (Korfu) najížděl opilý kapitán Day Tripertboat - při každé další jízdě stále blíže, až už to naposledy téměř nezvládnul - asi měl nějaký problém... Druhý den ráno nás přijel jakoby nic obhlédnout, koukal a zdravil - tušil, že něco včera nebylo úplně ok. Jinak bezva prostor, někdy komunikují i rybáři, což kromě Norska a severu obecně, nebývá úplně běžné, že? :-). Britové jsou kapitola sama pro sebe, ale to je realita, všude je někdo. Chce to trošku skiperských dovedností - pro příznivce marín méně příležitostí - většinou buďto kotva, nebo v městských přístavech kotva + záď k molu. Doporučuju víc, než cokoli v blízkém okolí (jedině ještě Turecko a Černá Hora, jinak vše horší), a to i přes mírná rizika výpadků leteckých spojů pro případnou stávku.
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod Rumex » pon říj 24, 2011 12:08 pm

Taky souhlasím, byl jsem Jónském moří poprvé v r. 2009 na Corfu, bylo to koncem července - paráda. :D
Potom ještě v r. 2010 Lefkada-Meganisi-Ithaka-Kefalonie-Meganisi-Lefkada, nemělo to chybu. :good:
viz: modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3607

Letos jsem vynechal Řecko a strávil 7 dnů HR, tam jsem si naplánoval pro r. 2012 opět Řecko a to Corfu-Paxos-Lefkada-Kalamos-Ithaka-Kefalonia-Zakynthos-Kefalonia-Antipaxos-Corfu, zatím mi Řecko sedlo nejlépe, podle větru si lze seřizovat hodinky a ta pohoda. 8)
MarianKoscelnik
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Re: Řecko - Jonské ostrovy

Příspěvekod MarianKoscelnik » pon říj 24, 2011 9:15 pm

Batcheeba píše:[font=Comic Sans MS]Našla jsem docela zajímavý itinerář plavby po jonských ostrovech. Je sice v angličtině, ale myslím, že ho zvládnou i méně zdatní angličtináři. Mohl by k němu některý z jachtařů, kteří těmi končinami pluli, doplnit své připomínky typu "prožito na vlastní kůži"? Hodně by mě zajímaly i tipy na dobrá kotvení v zátokách mimo mariny.[/font]

Itinerář a vítr

Pozri si jednu z mojich ciest na http://www.mariankoscelnik.estranky.sk/ ... 2009_ba_ke Kotviť na voľno sa dá na viacerých miestach. Okrem už spomenutých, napríklad na ostrove Meganisi oproti Lefkáde a na Lefkáde Vliho zátoka, potom na ostrovoch Kastos a Kalamos vo viacerých zátokách.
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod Rumex » pát čer 29, 2012 12:17 pm

Zdravím
Děkuji všem, co mi pomohli radou jak na fóru tak SMS.
Shrnu všechny dotazy, co jsem měl před dovolenou do jednoho článku.

Cesta – super cca 90% po dálnici, dle doporučení jsem bral naftu cen na OMV v Srbsku.
Cesta trvala do Igoumenitsy 20 hod. a to jsem ztál 2 hodiny na Srbských hranicích.

Krize v Řecku – na Jónských ostrovech nijak nikdo nepociťuje, ale ceny mírně poklesli oproti roku 2010.
Běžně jsem platil kartou a vybíral v bankomatu, v restauracích žádný problém, večere pro 8 lidí do 100 euro i s pitím.

Děkuji za Info a tel. číslo i JankoviZ, Hledal jsem tě v pátek v Kerkyře pod pevností, ale nenašel (možná vím proč).

Celkem upluto 465 n/mil za 14 dnů. Lagoon v přádku vracen majiteli. :good:

Bylo to krásných 14 dnů, škoda že bylo. :hmm:

Zpět na