Kotviště Řecka

Na četná přání ... a také někteří se plaví rádi v této nádherné lokalitě a rádi se podělí o své zkušenosti.

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Kotviště Řecka

Příspěvekod Rumex » pon zář 17, 2012 1:35 pm

Kotviště Řecka Jónské moře

Někdo napsal v jiném vlákně, že bych se měl podělit o informace ohledně kotvení v Řecku, a proto jsem založil toto vlákno.
Prosím přispívající o zapsání míst pro kotvení v tomto formátu:

Např.:

Stání: kotva/ břeh , kotva, Marína…..

GPS: N38 18.353 E20 43.532

Popis místa: zátoka AY Andreas, jih ostrova Ithaka
Cena za stání 2 euro, kotva na hloubce 8m + lano na břeh 15m, dno písek.
Navštíveno 2012

Názvy v GR jsou v mnoha formátech proto ta GPS, nebo alespoň popis místa(sever, jih...)
Např: Corfu, Korfu, Kerkyra, nebo výše zmiňovaná zátoka v Např. Orm.Ag.Andreou

Kde: ostrov Korfu červen 2012

Stání: Marína

GPS: 39°47'26.20"S
19°55'22.56"V

Popis místa: Marína Kassiopi na severu ostrova Korfu, stáni kotva/molo na cca 4 metrech,
Byli tam i muringy, ale měl jsem strach se k nim přivázat, cena za stáni nic, voda na
mole pod litinovým víkem taky zdarma, WC jsme nenalezli, kolem spousta obchůdku
a taveren, plyn lze koupit na hlavní ulici k maríně cca 300m. Elektřina nenalezena.

Stání: přírodní kotviště

GPS: 39°43'35.00"S
19°54'26.21"V
Popis místa: východní střední část ostrova Korfu, kotva / břeh na cca 4m hloubky, na dně rostliny a štěrk, a několik betonových bloku s oky tak 120 kg, v zadní části zátoky půjčovna lodiček, měli jsme kotvu a i pojistku na betonovém bloku + zadní dva vyvazovací lana na břeh tak 15m.

Stání: marína Gouvia

GPS: 39°38'57.24"S
19°51'6.97"V

Popis místa: : východní střední část ostrova Korfu, stání zádi k molu na muringách, v maríně voda i benzinka vpravo od vjezdu mezi mola maríny, lze platit i kartou, voda a el. je všude na molech. Cena za vodu nic, za stání asi taky nikdo nic nechtěl a nepřišel. Sprchy a WC zdarma.
Velká klasická moderní marína, tak jak je znáte z HR. Pozor na vjezd, je nutné se držet plavební dráhy.

Stání: marína Paleokastrica

GPS: 39°40'23.76"S
19°42'32.13"V

Popis místa: : severozápadní část ostrova Korfu, nová marína bohužel plná rybářských bárek a lodiček půjčoven, nevlezli jsme se pokusili jsme se zakotvit před ní v zátočině Alipa, ale večer nás vyhnal vítr.

Stání: zátoka Agios Georgios

GPS: 39°43'8.01"S
19°40'1.95"V

Popis místa: severozápadní část ostrova Korfu, stání volně na kotvě, hloubka 5 m, dno písek, na břehu je obchůdek kde koupíte cokoli.

Kde: ostrov Paxos červen 2012

Stání: zátoka Lakka

GPS: 39°14'14.89"S
20° 7'58.33"V

Popis místa: severní část ostrova Paxos, na konci malé mestečko Lakka, kde koupíte cokoli, stání na kotvě / břeh v severní části u vjezdu pod skálou na 3m hloubky, vyvazovazí lana cca 20m. Asi jedno z nejkrásnějších míst na kotvení.

Kde: ostrov Paxos červen 2012

Stání: zátoka Mongonisy

GPS: 39°10'55.66"S
20°12'16.28"V

Popis místa: jižní část ostrova Paxos, kotvení kotva / kamenné molo, u mola je dost málo vody tak 2m, dá se stát volně na kotvě dál od břehu, dno písek a kamení, na břehu pěkná taverva, nelze doplnit vodu a palivo, není zde elektřina. Před taverou a do půlky mola půjčovná lodiček.

Kde: ostrov Antipaxos červen 2012

Stání: zátoka Masovrika Beach

GPS: 39° 9'36.53"S
20°13'32.67"V

Popis místa: jihovýchodní část ostrova Antipaxos, kotvení volně na kotvě na cca 6m hloubky, dno písek a kamení. Dost špatně chráněná zátoka, na kotvení jen za klidného počasí.

Zbytek později
Naposledy upravil(a) Rumex dne čtv zář 20, 2012 9:01 am, celkem upraveno 1 x.
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 307
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » pon zář 17, 2012 2:34 pm

Kde: ostrov Rhodos, město Rhodos (říjen 2009, prosinec 2010)
Stání: přístav Mandraki

N 36°26,9'
E 28°13,6'

Popis místa: Ve městě Rhodos jsou tři přístavy, ale jen přístav Mandraki je určen pro stání běžných jachet. Přístav je velmi dobře chráněn. Stojí se způsobem kotva – molo. Jachty stojí ve východní polovině přístavu. Nejde o běžnou marinu, čemuž odpovídá špatné sociální zázemí. V sezóně je přístav často plný. V blízkém okolí jsou restaurace, obchody i další potřebné instituce. Rhodos je vstupním přístavem – lze tu vyřídit transit log. Elektřina je na mole (voda taky), palivo doveze malá cisterna. Správce přístavu buď nedorazí (= neplatí se) nebo přijde a pak se platí. V roce 2010 chtěl 3,5 € za loď dlouhou 8,5 metru. Chce vidět doklady od lodi. (Jak jsem se sám přesvědčil. :-( )
Historická část města je nádherná.

P. S. Sorry, není to v Jónském moři, ale hodit se může, ne? Nerozšíříme to na celé Řecko? L.
vilma
moderátor
Reputace: 44

Příspěvekod vilma » pon zář 17, 2012 5:34 pm

to Rumex :
s tou marinou Gouvia
GPS: 39°38'57.24"S
19°51'6.97"V
jsi měl prostě štěstí, je to placená marina - nemám to nikde zapsané - počítej ale cca 46 é za den. Pokud stojíš více dní, tak se cena sníží, např. za tři dny - cca 38 é za den, při delším stání zas ještě nižší ceny. Všechna čísla ber jako lehce orientační, ale pro představu to doufám stačí.
zhrd
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 13

Příspěvekod zhrd » pon zář 17, 2012 7:03 pm

Minuly tyden jsem byl v oblasti jiznich jonskych ostrovu (viz http://www.gpsies.com/map.do?fileId=aikzzudlvmwzrawb).
Asi nema vyznam zde psat to, co najdete v "Ionian" od Heikella. Tak snad jen to, co jsem tam nenalezl:
- v marine Vounaki (pevnina) neni na molu elektrina, ale jen voda
- v pristavu Poros (Kefalonia) vede silnice na feru hned podel uvazanych lodi, takze vecer i rano si uzijete hodne hluku od projizdejicich nakladaku. Slabou odmenou je, ze za lod jsme platili 2 eura
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Rumex » úte zář 18, 2012 12:20 pm

to Lynx

spíše bych to rozdělil (Kotviště Řecka Egejské moře), málo kdo přepluje z Jónského do Egejského moře a pokud plánuje trasu, předem si vybere jedno či druhé. Pokud to nasypem do jednoho vlákna bude to po čase nepřehledné. Co myslíš?

to Vilma

taky si myslím, že mi to vyšlo, je to moc pěkná marína na to aby byla zdarma.
ps. bylo to před sezónou možná proto.
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 307
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lynx » úte zář 18, 2012 12:30 pm

No, trochu z ruky to je, uznávám.
Ale asi se nesejde tolik příspěvků, aby to bylo nepřehledné.
Jak chceš. :)
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Rumex » úte zář 18, 2012 12:34 pm

asi máš pravdu že se jich moc nesejde, v nejhorším případě by to potom mohl upravit admin, co myslíš.
Rumex
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Rumex » čtv zář 20, 2012 9:00 am

Pokračování

Kde: pevnina GR červen 2012 kousek pod Igoumenitsy

Stání: Sivota

GPS: 39°23'58.90"S
20°14'9.64"V

Popis místa: mezi jihovýchodním ostruvkem a pevninou Sivota (jinak to neumím popsat). Mezera mezi ostrůvkem je propojena písečnou lavicí, kotvení kotva/břeh na cca 6 metrech, dno asi vše, kamení, skály, rostliny, písek…. Kotva chytila asi na 8 pokus.

Kde: ostrov Lefkáda červen 2012

Stání: marína Lefkas

GPS: 38°49'51.54"S
20°42'45.52"V

Popis místa: sever ostrova Lefkáda, příjezd severní stranou kanálem s otáčecím plovoucím mostem, most se otvírá každou celou hodinu a je otevřen cca 15 minut. Vyplatí se čas dodržovat a počkat před vjezdem do kanálu, ze severu je dost málo vody. Moderní marína, WC, sprchy, obchod, v jižní části PHM. Cenu za marínu neznám jednou jsem jí měl jako domovskou a podruhé jsem zde stál jen 2 hodiny. Kotvení na muringy. Co jsem tu byl vždycky dost foukalo. Na molech jsou stojany s elektřinou a vodou, tuším že na karty zakoupené u správce.

Kde: ostrov Lefkáda červen 2012

Stání: marína Vassiliki

GPS: 38°37'35.21"S
20°36'23.52"V

Popis místa: jih ostrova Lefkáda, moc pěkné město a přístav, podvečer padavý vítr z hor dělá tohoto místa ráj surfařů. Stání kotva/molo, v maríně není moc vody, podle přístrojů 2m, ale stáli vedle mě i 50ft dlouhé lodě, nocoval jsem zde už podruhé, vždy za 0 euro, voda je z automatu, za 2 eurovou minci vyteče tak cca 100L vody, přístav je bez el. a WC. V městečku spousta taveren a obchůdku. Doporučuji zapůjčit dopravní prostředek a projet si severozápadní pobřeží, mě se více líbili shora než z moře.

Kde: ostrov Meganisi červen 2012

Stání: zátoka Kapali

GPS: 38°40'24.39"S
20°47'9.52"V

Popis místa: sever ostrova Meganisi, je to jedna z tří zátok na severovýchodní straně ostrova a to ta první od Lefkády. Kotvení kotva/břeh na cca 6m, dno je písek a kamení. Kotviště je dobře chráněno proti větru. Do města Vathy je to tak 1,5km.
Totéž plati i o druhé zátoce, jen do města Vathy je to cca o polovinu blíže.

Kde: ostrov Atokos červen 2012

Stání: zátoka One House Bay

GPS: 38°29'0.27"S
20°49'14.27"V

Popis místa: jihovýchod ostrova Atokos, zátoka není moc dobře kryta od jihu, na dně písek/rostliny/kamení, stál jsem tam volně na kotvě, hloubka 6m, jedno s nejkrásnějších míst v Jónském moři.

Kde: ostrov Ithaka červen 2012

Stání: mezi Ithakou a malým ostrůvek Pigadi

GPS: 38°20'6.20"S
20°44'50.80"V

Popis místa: na jihovýchodě ostrova Ithaka je (mezera oddělující ostrovy má cca 100m) malý ostrůvek Pigadi, kotvení u betónového mola, kotva/molo, nebo na kotvě v mezeře mezi ostrovy. Dvě lodě mohou kotvit bokem k molu. Posádka mi přejmenovala ostrov na KRYSÍ.

Stání: zátoka Andreas

GPS: 38°18'26.89"S
20°43'25.59"V

Popis místa: jih ostrova Ithaka, kotvení kotva/břeh na hloubce 7m, dno kamení štěrk, zátoka není kryta od jihu, navečer padavý vítr z hor. Moc pěkné místrčko.

Stání: zátoka Sarakiniko

GPS: 38°21'52.95"S
20°44'14.36"V

Popis místa: východ ostrova Ithaka, moc pěkná zátoka na nocování, kotvení kotva/břeh na 6m, byli zde i boje, ale patří rybářům, co někdy přijedou se schovat (říkali místní). Lze stát i volně na kotvě.

Stání: marína Vathi

GPS: 38°22'3.21"S
20°42'50.02"V

Popis místa: střední část ostrova Ithaka, krásné městečko, kotvení kotva/molo a nebo volně na kotvě kolem ostrůvku uprostřed, velká zátoka ve které nabere vítr na síle, byl jsem zde jen jednou a foukalo dlouho do noci kolem 25 knots. Ve městě taverny, obchodky, vodu ani elektřinu jsem nehledal, platil jsem jen nějakou taxu na kapitanátu 1,75Eur, bylo k tomu spousta papíru, přišli si pro mě i sama přístavní policie. Pozor na různé výstupky a kamení spadlé z betonového mola.

Kde: ostrov Kefalonia červen 2012

Stání: marína Fiskardo

GPS: 38°27'39.64"S
20°34'34.88"V

Popis místa: severní část ostrova Kefalonia, kotvení kotva/molo a nebo kotva/břeh, je zde vždy nával je dobré zakotvit do 15:00, potom už jen zbývá kotva/břeh. V roce 2011 jsem platil za stání, el., vodu, WC a sprchy 10 Euro, letos nula euro, sloupky na molech byli v nepoužitelném stavu nefunkční, sprchy za poplatek. Městečko krásné sama taverna a obchůdek. Večer celkem rušno.

Stání: zátoka cca 1 n.míli pod Fiskardem

GPS: 38°26'35.73"S
20°34'57.17"V

Popis místa: východní část ostrova Kefalonia, moc krásná zátoka kousek pod Fiskardem, kotvení volně na kotvě na 7 m hloubky, dno písek rostliny, pěkná pláž a málo lidí.

Stání: marína Sami

GPS: 38°15'11.69"S
20°38'52.31"V

Popis místa: střední východní část ostrova Kefalonia, v maríně betónové molo bez elektřiny, WC, sprch, voda zdarma pod litinovými víky, kotvení kotva/molo na cca3 metrech, dno písek.
Ve městě spousta taveren, obchůdku, doporučuji výlet na jeskyně zalité vodou do vnitrozemí. Za stání nic.

Stání: marína Poros

GPS: 38° 8'48.93"S
20°46'49.64"V

Popis místa: jihovýchodní část ostrova Kefalonia, poslední místo k zakotvení při cestě na Zakynthos. V přístavu betónové molo, kotvení kotva/molo na cca 4 m, možnost dobrat vodu za 0 euro. Za stání zase divný poplatek, něco do 2 Euro na kapitanátu, opět si sami přišli upozornit, ať se dostavím, zase spousta papíru kolem. U kapitanátu obchůdek (měli zde i plyn) a příjemná paní, která domluví natankování z cisterny za 1,7 eur/l.

Kde: ostrov Zakynthos červen 2012

Stání: „marína, zátoka“ Nikolaos

GPS: 37°54'23.71"S
20°42'25.16"V

Popis místa: severní část ostrova Zakynthos, kotvení kotva/molo, kotva/břeh, volně na kotvu, dno písek, lze natankovat palivo z cisterny, zase taxa na kapitanátu 1,65euro a hromada papíru, vše tu patří asi příjemnému Dimitrii, v blízkosti restaurace, obchůdek, WC, sprchy, při fotbale GR-ČR jsme popíjeli a možná proto vše gratis ČR vyhrálo (celý večer, jídlo, pití, vyšel na 95 euro/8 lidí).

Kde: ostrov Zakynthos červen 2012

Stání: zátoka Porto Vromi

GPS: 37°49'18.42"S
20°37'55.82"V

Popis místa: západní část ostrova Zakynthos, kotvení kotva/břeh, lze nocovat jen za dobrého počasí, osobní zkušenost nemám, nepřálo nám počasí a nocování by bylo o hubu, informace mám od Dimitriho viz. výše.

Pár fotek červen 2012 http://rumex.rajce.net/Recko_2012
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř říj 24, 2012 12:13 pm

Je to Rumexi krásná a chválihodná práce, je ti za ni velký dík. Samo i ostatním, kteří se přidali, přispívají a přispějí.

Pro mě, abych se přidal s tím málem, co vím, to je jeden z mnoha dluhů. Určitě se do toho pustím.
No a pokud si vlákno časem zaslouží rozdělení na Egej a Jónské, určitě to uděláme.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 72

Příspěvekod Jarda885 » pát bře 08, 2013 3:56 pm

Egejské moře, severně od Rhodosu:

Kde: Ostrov [s]Nisos[/s] Simi, říjen 2011
kotva zátoka Panormitis, na obrázku červený maják
N 36 33
E 27 50,5

Popis.
Hezká zátoka, podle mapy chráněná před všemi větry. Byl SZ venku 35 uzlů.
Na vstupu do zátoky profukovalo, museli jsme zajet hodně do severního konce. Bylo tam v říjnu asi 15 lodí, překvapivě moc. Asi tím, že je to široko daleko jediné vhodné kotviště při tomto větru. Na dvě kotvy (psaníčko) drželo bez problémů, i když občas poryv větru šel ke 20 uzlům.

Obrázek

EDIT. Simi je správně. Díky za upozornění. Nisos je obecný název pro ostrov. Z hlediska i/y používá se víc variant Simi i Simy. V mapě Imray G3 je Simi.
Naposledy upravil(a) Jarda885 dne pát bře 08, 2013 9:31 pm, celkem upraveno 2 x.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod tatinecek » pát bře 08, 2013 6:49 pm

To Jarda: Není to ostrom Simy? Mezi Kosem a Rhodosem. Klášter , kam jezdí spousta výletních lodí.
ixxo
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 18

Příspěvekod ixxo » pát bře 08, 2013 6:56 pm

Bacha, po grécky ostrov sa povie Nisos, tatinecek má pravdu, je to ostrov Simy.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Re: Kotviště Řecka

Příspěvekod tatinecek » stř zář 12, 2018 12:21 pm

Dodekanese- Chalki
Naproti ostrovu Chalki je ostrov Alymia s velkou neobydlenou zátokou. Nebyl jste tam někdo poslední dobou:? Je tam možné stát na kotvě nebo je tam i molo, kam by se šlo přivázat? Dík za rady.

Zpět na