Velikost člunu

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

allfa
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Velikost člunu

Příspěvekod allfa » pát kvě 19, 2017 9:01 pm

Ahoj,
chtěl bych se zeptat zkušených - koupil jsem si člun 2,90 s pevnou podlahou a kýlem, původně na ryby s elmotorem, takže jsem nechtěl velký.
Ale ... Chtěl jsem taky vyvézt svojí drahou polovičku, tak jsem koupil motor Yamaha 5AHMS. Počítal jsem s tím, že žádný lítání to nebude, no nebylo.
To by se ještě dalo přežít, ale protože jsem seděl dost vepředu, bylo ve člunu poměrně málo místa. Chci tedy koupit člun větší, jednak kvůli tomu místu, jednak když bude delší půjde líp po vodě a mohlo by to i tomu motoru pomoci.
A teď ta otázka - koukám na čluny Bush a nevím jestli 330 nebo 360. Nebude ten 360 už na ten motor zase moc velkej? Motor měnit nemohu, to by mě má drahá asi zahlušila, stačí kupovat novej člun. Preferoval bych 360 je tam už místa pro dva dost.
Lemon
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 35
Kontaktovat uživatele:

Re: Velikost člunu

Příspěvekod Lemon » pát kvě 19, 2017 9:22 pm

Úplně sprostě sem zkopíruju svůj jeden příspěvek na téma motor ( člun ).
" 5 HP je málo - budeš chtít svézt kočku, vzít to s sebou k moři a kámoše svézt na prkně....atd... prostě časem ty nároky porostou, jestli budeš dělat VMP, kup za ty peníze co máš alespoň 15HP, to už je takové rozumné minimum.
Já taky jako spousty jiných začínal s 5HP. A nedal jsem si říct. A rodinu ( ženu) to nebavilo, protože jsme se furt někam ploužili ve výtlaku. Ono to je OK první hodinu, dvě, tři, ale pak je to omrzelo. Tak jsem pořídil 15HP a ¨na dovče jsme projezdili okolo 250 km A stejně dneska zase koukám po větším člunu a silnějším motoru.

Je to jako droga, spadneš do toho a je vymalováno. Když se přesuneš přes těch 5HP rovnou na něco většího ušetříš! A můžeš mi za ušetřený peníze někdy pozvat na pivko..."

Takže s 5 HP se svezeš sám i ve skluzu / https://www.youtube.com/watch?v=esVTZXXc0Yo https://www.youtube.com/watch?v=tUWyjldEvgg / ale s přítelkyní se už budete ploužit i když budeš mít 3,3 m nebo 3,6 m. Ten 360cm není o moc dražžší, kup ten, stejně to bude jednou malý ( třeba až přijdou děti ) A jestli tě to chytí, uděláš VMP a pořídíš silnější motor, nebo tě to nevezme a to prodáš. A ten 360cm se bude prodávat lépe.

Jo a k výměmě motoru - když jsem takhle jeden rok vyměnil 5HP za 15HP vůbec nikdo si toho viziálně nevšimnul. Ani žena, ani děti, prostě jen to začalo líp jezdit :-)
allfa
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod allfa » pát kvě 19, 2017 10:23 pm

Já vím, že 5 koní je málo, ale motor teď opravdu jinej nebude, takže mi jde o ten člun. A s dětma nestraš, ty doufám už nepřijdou, na to bych ve svým věku už neměl nervy :D (62).
david
moderátor
Reputace: 82

Příspěvekod david » sob kvě 20, 2017 1:19 am

Kup 3,6, s trochou kliky, pokud nemáte oba metrák, to i do kluzu jde dostat. Čím kratší, tím horší.
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 66

Příspěvekod Denis » sob kvě 20, 2017 9:56 am

Vzácne sa zhodneme, s tých dvoch radšej 360 cm. Osobne by som bral radšej ešte o číslo večší 3,8 - 3,9 m, 5 konke je to jedno, miesta ti pribudne ešte viac a ak si raz kúpiš 10-15-20 k, tak budeš rád.
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 1

Příspěvekod sedivak » sob kvě 20, 2017 10:32 am

[quote="allfa"]Já vím, že 5 koní je málo, ale motor teď opravdu jinej nebude, takže mi jde o ten člun.
Jo tohle jsem tady už četl mockrát :) a pak šup na jaře nová 15 hp :good:
Takže taky doporučuju větší člun.
Honza_V
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Honza_V » sob kvě 20, 2017 10:54 pm

Allfo, tady je odkaz http://www.jachting.info/viewtopic.php?f=86&t=10438
A ani to celé nemusíš číst, stačí předposlední věta :)
allfa
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod allfa » ned kvě 21, 2017 7:31 pm

No možná, že někdy bude vše větší. Teď půjdu do 3,6m a neočekávám drandění v kluzu. I když tdy tady slibujou i 250kg :shock:
Všem děkuji za rady a až budu (tedy jak tvrdíte) kupovat větší, zase se ozvu.
Chci koupit Bush, tak snad chybu neudělám. I když za ten Adventure s 250kg v kluzu s 5 Hp bych si i připlatil :-D
Znáte někdo Adventure, jak je na tom s kvalitou? Strašně se na tom webu vytahujou.
allfa
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod allfa » pon kvě 22, 2017 11:37 am

Tak jsem se pochlapil, pohledal tu na fóru něco o Adventure a vypadá to, že by to měly být dobré čluny. No tak budu ještě chvíli rozvažovat. Je to zase drobet víc peněz než Bush.
vasilacer
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vasilacer » pon kvě 22, 2017 6:42 pm

Opravdu Nechci dělat reklamu,ale asi 4 rok mám Busch 4m,myslím že za ty prachy fakt bomba,i se srovnáním z jinejma značkama ,jo a u 5hp Merc. do 150kg na palubě skluz a rychlost cca26 km(člun nemá hlinikovou podlahu takže váží myslim necelejch 90kg)
Zahajskej
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 3

Příspěvekod Zahajskej » úte kvě 23, 2017 2:37 pm

Mám Adventure Master 330 s 15HP Mercury 2T. Člun je uvnitř stejně dlouhý, nebo jen o chlup kratší, jak čluny 3,5 - 3,6m od jiných výrobců. Porovnáváno i přeměřováno. Jízdní vlastnosti velice dobré. Kupoval jsem celou sestavu z druhé ruky. Pokud by nebyl předchozí majitel prase, člun by vypadal jako nový a to už má nějaký pátek za sebou.
S 5HP motorem ti pojede delší člun (většinou je i krapet širší) lépe, nebude se tolik bořit do vody. Ale pověs ten 5HP do inzerce a podívej se alespoň po 15HP. Hlavně se teď nezkoušej s 15HP u nějakého kamaráda svízt. To by ses pak moc nevyspal, rodina by byla na suchém chlebu, aby se našetřilo a ty zabořen do nabídek. Je to mor, nemoc. Ale příjemná nemoc

Zpět na