člun Rapid SD 365 air

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

knoki
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod knoki » pát lis 16, 2012 1:33 pm

quote = kolik stojí takovej simering na podobně velikej motor?
Ozzie píše:Di do prdele vole :gun: 10 málo, 15 vela :lol:

Hoši - on (Pavelicom) si z vás dělá prdel......
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » pát lis 16, 2012 1:41 pm

Stejně si nakonec koupí ojetého Parsuna a bude tvrdit jak je super.

Jinak dvě nádrže benzínu t.j tak 100l a 3500Kč. To bych se na to taky vyprd jezdit někam do Kotěhůlek se dívat ne nějakou starou šunku.
kocur
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Re:

Příspěvekod kocur » sob črc 15, 2017 7:57 pm

Rád by som sa ešte vrátil k člnom Rapid. Ponúka ich len Avaryacht - inak o nich niet nikde na internete ani chýru ani slychu. Ktosi tu spomínal, že je to Čína - čo je síce vysoko pravdepodobné ( dnes je z číny skoro všetko ), ale ja som nikde takúto informáciu nenašiel. Predavač Avaryachtu v Bratislave rozpráva rozprávky, že je to kanadská firma :crazy: Ja som urobil blbosť, že som čln zháňal v časovej tieni pred dovolenkou - sezóna 2016 vrcholila, nikto na sklade nič nemal a ja som bol rád, že som zohnal čln s Alu podlahou takej veľkosti akú som chcel.
V zásade účel splnil - s 5 koňovým motorom človek tak či tak žiadne zázraky čakať nemôže. Ale inak je to podľa mňa dosť šmejd. Po nafúkaní ( aj miernom prefúkaní ) sú na ňom stále také nejaké kapsy a záhyby. Alebo je to normálne? Je to podľa vás dôvod na reklamáciu?
Nie som na vode úplný zelenáč - 12 rokov sa venujem jachtingu, ale s gumákmi mám zrovna len skúsenosti ako s by boatmi - keď sa ide na breh pre zásoby, alebo do krčmy... :) Toto je prvý ktorý som kúpil a hneď človek stúpi do h... :)
Chcem sa ho zbaviť - ako plno iných predo mnou chcem väčší a silnejší čln. Najradšej by som ho šupol naspäť do Avaryachtu.
Vďaka za názory - v pohode si môžete zo mňa aj srandu robiť :crazy:

IMG_2703.JPG
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 23

Re: člun Rapid SD 365 air

Příspěvekod Ozzie » sob črc 15, 2017 8:37 pm

Všetko sa dá predať, len treba dať normálnu cenu. Na predaj so stratou 70 euro zabudni :D Takýto čln môže poslúžiť rybárovi, ktorý nepotrebuje ho na rýchle jazdenie, ale na chytanie kapríkov.
Blíži sa koniec sezóny a nemeckí predajcovia budú ponúkať akciové ceny, aby si vyprázdnili predajne. Tieto akcie sú ozajstné a oplatí sa u nich kupovať. Zameral by som sa na Bombard, Mercury a Zodiac. Videl som na nete Mercury Heavy Duty XS 365 za necelých 2000 euro. Je to dobrá cena za skvelý gumák, ktorý nesklame ani na mori. Nerobím reklamu, len ten gumák bol dlho mojim snom. S motorom Mercury 25 Lightning tvoria absolútnu špičku v triede. Škoda, že som si ho nekúpil. Skús pohľadať v zahraničných bazároch.
Napr.: https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 209205000/
kocur
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod kocur » sob črc 15, 2017 8:57 pm

Ozzie píše:Všetko sa dá predať, len treba dať normálnu cenu. Na predaj so stratou 70 euro zabudni :D Takýto čln môže poslúžiť rybárovi, ktorý nepotrebuje ho na rýchle jazdenie, ale na chytanie kapríkov.
Blíži sa koniec sezóny a nemeckí predajcovia budú ponúkať akciové ceny, aby si vyprázdnili predajne. Tieto akcie sú ozajstné a oplatí sa u nich kupovať. Zameral by som sa na Bombard, Mercury a Zodiac. Videl som na nete Mercury Heavy Duty XS 365 za necelých 2000 euro. Je to dobrá cena za skvelý gumák, ktorý nesklame ani na mori. Nerobím reklamu, len ten gumák bol dlho mojim snom. S motorom Mercury 25 Lightning tvoria absolútnu špičku v triede. Škoda, že som si ho nekúpil. Skús pohľadať v zahraničných bazároch.
Napr.: https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 209205000/

Jasné Ozzie - s kúpou nového problémy nebudú a nepotrebujem ani nejakú akciovú cenu - pár sto euro hore dole pre mňa problém nerobí. Henten šmejd som nekupoval kvôli cene, ale preto, že som si to nechal na poslednú chvíľu a týždeň pred dovolenkou jednoducho nikde nič na sklade nemali - bola polka augusta 2016. Odvtedy som síce bol v Chorvátsku asi 6 x, ale za iným účelom a ten čln som odvtedy nepoužil, dal som ho na jeseň do ponuky a keď sa nikto neozval, popravde... zabudol som naňho. :) Až teraz keď sa chystám znova gumkáčovať. A spomenul som si na tie kapsy a záhyby aj na to, že som to vtedy fotil. Tak len hútam, či sa to nedá šupnúť naspäť tým dobrákom do Avaryachtu :lol: Ak nie, strelím ho kľudne aj za polovicu čo som za to dal hoci je prakticky nový.
knoki
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Re: Re:

Příspěvekod knoki » sob črc 15, 2017 9:18 pm

kocur píše:Rád by som sa ešte vrátil k člnom Rapid. Ponúka ich len Avaryacht - inak o nich niet nikde na internete ani chýru ani slychu. Ktosi tu spomínal, že je to Čína - čo je síce vysoko pravdepodobné ( dnes je z číny skoro všetko ), ale ja som nikde takúto informáciu nenašiel. Predavač Avaryachtu v Bratislave rozpráva rozprávky, že je to kanadská firma :crazy: Ja som urobil blbosť, že som čln zháňal v časovej tieni pred dovolenkou - sezóna 2016 vrcholila, nikto na sklade nič nemal a ja som bol rád, že som zohnal čln s Alu podlahou takej veľkosti akú som chcel.
V zásade účel splnil - s 5 koňovým motorom človek tak či tak žiadne zázraky čakať nemôže. Ale inak je to podľa mňa dosť šmejd. Po nafúkaní ( aj miernom prefúkaní ) sú na ňom stále také nejaké kapsy a záhyby. Alebo je to normálne? Je to podľa vás dôvod na reklamáciu?
Nie som na vode úplný zelenáč - 12 rokov sa venujem jachtingu, ale s gumákmi mám zrovna len skúsenosti ako s by boatmi - keď sa ide na breh pre zásoby, alebo do krčmy... :) Toto je prvý ktorý som kúpil a hneď človek stúpi do h... :)
Chcem sa ho zbaviť - ako plno iných predo mnou chcem väčší a silnejší čln. Najradšej by som ho šupol naspäť do Avaryachtu.
Vďaka za názory - v pohode si môžete zo mňa aj srandu robiť :crazy:

IMG_2703.JPG

Já si z tebe srandu dělat nebudu.
Ten člun jsem viděl na Slapech (teda pokud to nejsi ty) a byly na něm taky takovéto vady = evidentně špatně slepené v Číně.
Majitel nám říkal, že ho zkoušel v Avaru reklamovat, ale tam mu řekli, co by chtěl za ty peníze....
Já bych ho okamžitě vrátil a požadoval zpět peníze = žádné opravy, výměny za jiný ani slevu. Prodejce to evidentně ví (není to 1. případ), takže je to podvod!
kocur
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Re: Re:

Příspěvekod kocur » sob črc 15, 2017 9:31 pm

Já si z tebe srandu dělat nebudu.
Ten člun jsem viděl na Slapech (teda pokud to nejsi ty) a byly na něm taky takovéto vady = evidentně špatně slepené v Číně.
Majitel nám říkal, že ho zkoušel v Avaru reklamovat, ale tam mu řekli, co by chtěl za ty peníze....
Já bych ho okamžitě vrátil a požadoval zpět peníze = žádné opravy, výměny za jiný ani slevu. Prodejce to evidentně ví (není to 1. případ), takže je to podvod![/quote]

Díky za info. Ten na Slapoch som nebol ja, takže minmálne je nás viac, ktorí sa nechali oblafnúť. :lol: V Avaryachte asi nebudú nadšení, ale idem ich teda trochu potrápiť :crazy: . Obávam sa ale, že prachy naspäť nedostanem - už je to rok.
Daniel Kebis
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Daniel Kebis » ned čer 28, 2020 3:10 pm

Mám ho cca 12 let a naprosto bez problému s 20 Hp Tohatsu. Akorát jsem dokoupil hliníkovou podlahu, když jsem přecházel z 5 HP na 20.
Materiál je PVC. Prodává se na něj takový mazání, který nevím, jak douho funguje, ale mělo by chránit přes oxidací/UV.
Husky
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: -2

Příspěvekod Husky » stř črc 08, 2020 3:36 pm

Jak jsem psal jinde. Skládací gumák je spotřební zboží. Bez ohledu na "značku". Viceméně dnes téměř vždy čínské nebo postsovětské produkce.
Kde se vyrábí ...třeba Zodiac Zoom? Leckdo by se asi divil jaká je to zapadlá čínská provincie :D
Skládací gumák je kompromis. Nikdy nedosáhne na jízdní vlastosti laminátky nebo RIB...To je daný labilní skládací konstrukcí.
Ale má i své přednosti pro toho, kdo nemá potřebu na vodě závodit, ale dopravit se bezpečně z bodu A do bodu B. Loď, která je schopna, při dodržení elementárních pravidel , plout cestovní rychlostí okolo 10 uzlů, je relativně stabilní a bezpečná a přitom se vejde do kufru běžného auta, má něco do sebe...a leckomu dobře poslouží.
... lidi jsou ruzné.
Viděl jsem ( a ne jednou ) vozit za autem mohutný courák a na něm skládací gumák. Myšlenkové pochody některých lodí nechápu.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 87

Příspěvekod Jarda885 » čtv črc 09, 2020 11:32 am

TO Husky:
Trochu off topic.
Z Tvých několika příspěvků cítím určitý despekt k přívěsům. Pokud nezávodíš, tak při cestě na dovolenou nebo obecně relaxačně, pomalá rychlost nemusí být na závadu. Můžeš pozorovat okolí a užívat si. V pomalejší rychlosti bývá cesta také bezpečnější. Pokud umíš řídit, není jízda s přívěsem problémem.

Při relaxační cestě hledám pohodlí pro posádku auta. Nemám rád, když je kabina plná zavazadel, spolujezdec má pod nohama alespoň dvě tašky, děti mají vzadu pod nohama plno a mezi sebou kupu věcí.

Několik let jsem vozil do Chorvatska malý gumák s 5k motorem v autě. Musel k tomu bát bedna na střeše.
Jízda s bednou na střeše zvedne spotřebu podobně jako lehký vozík. Má své kouzlo, ale také své mínusy.

Využívám všechny varianty. Vozím střeše spoustu věcí, umím je bezpečně uvázat. Vozím bednu na střeše. Tahám nákladní vozík. Mnoho desítek kilometrů mám ujetých s obytným přívěsem. Téměř čtyřicet let. Vím o čem mluvím.
Vždy mám naloženo tak, abych měl co nejméně v kabině auta. Cesta musí být maximálně pohodlná nejen pro řidiče, ale i pro všechny pasažéry.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 23

Příspěvekod Ozzie » pát črc 10, 2020 7:38 am

To Husky: ano Zoom sa vyrába v Ćíne, takisto aj Honwave. Ide o predané licencie gumákov čínskemu výrobcovi. Tieto člny majú ešte ako takú kvalitu.
Myslím si ale, že ten ZOOM By Zodiac (takto sa volá správne) nemá nič spoločné so Zodiacom. Ozajstné Zodiaci sa robia v FR a sú za iný peniaz, predstavujú inú kvalitu a jazdné vlastnosti. Netreba si ich miešať.
Husky
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: -2

Příspěvekod Husky » pát črc 10, 2020 4:06 pm

Jarda885 píše:TO Husky:
Trochu off topic.
Z Tvých několika příspěvků cítím určitý despekt k přívěsům. Pokud nezávodíš, tak při cestě na dovolenou nebo obecně relaxačně, pomalá rychlost nemusí být na závadu. Můžeš pozorovat okolí a užívat si. V pomalejší rychlosti bývá cesta také bezpečnější. Pokud umíš řídit, není jízda s přívěsem problémem.

Při relaxační cestě hledám pohodlí pro posádku auta. Nemám rád, když je kabina plná zavazadel, spolujezdec má pod nohama alespoň dvě tašky, děti mají vzadu pod nohama plno a mezi sebou kupu věcí.

Několik let jsem vozil do Chorvatska malý gumák s 5k motorem v autě. Musel k tomu bát bedna na střeše.
Jízda s bednou na střeše zvedne spotřebu podobně jako lehký vozík. Má své kouzlo, ale také své mínusy.

Využívám všechny varianty. Vozím střeše spoustu věcí, umím je bezpečně uvázat. Vozím bednu na střeše. Tahám nákladní vozík. Mnoho desítek kilometrů mám ujetých s obytným přívěsem. Téměř čtyřicet let. Vím o čem mluvím.
Vždy mám naloženo tak, abych měl co nejméně v kabině auta. Cesta musí být maximálně pohodlná nejen pro řidiče, ale i pro všechny pasažéry.

Jardo,
despekt k přívěsům nemám. Naopak, respekt mám i k Tvému přívěsu obytnému. Seš skoro kolega ;) . Má proti obytce jednu zásadní výhodu a to, že máš vždy k dispozici osobní auto se kterým se dostaneš tam, kam já s obytným ne.
Pokud máš laminátku, RIB, neřkuli holandskou kanálovku, tak je dobrej přívěs nezbytností.
Jak sem už někde psal, nemůžu si dovolit za 7,5 m dlouhou obytkou tahat 6m courák. Ne kvůli rychlosti, bo poplatkům, ale protože bych měl s takto dlouhou soupravou zaděláno na problém. V Albánských stržích na veliký problém :D ato nepřeháním.
Proto ten zatracenej kompromis, proto ten skládací gumák, kterej se vejde do auta a dostanu to k vodě a nafouknu skoro kdekoli.

Zpět na