Klub přátel a majitelů člunů BUSH

Nejen na "velkých" lodích se plavíme ...

Moderátoři: Pepa, david, vilma

MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod MIREK470 » pon črc 08, 2013 12:27 am

Ahoj všem,

To LuSkBk: Udělal mi to jedna moc šikovná paní v Praze. Telefon na paní :-) +420 603 499 706 Paní Pospíšilová

Poslal jsem ji šířku mezi úchyty lana na boku ( já mám 50-51 cm ) a ona mi dle toho udělal návrh a pak připravila samolepku.

Odmastíš plochu ACETONEM , ten jsem koupil normálně v drogérii.

Samolepka je jeden průhledný papír nápis a neprůhledný papír. Je to takový sendvič kde už je písmo přímo rozměřeno, ty opatrně odlepíš ten neprůhledný papír od zbytku, občas ho musíš dost lámat aby písmo nezůstalo

na neprůhledném, ale na průhledném. Pak na odmaštěnou plochu přilepíš nápis i s průhledným papírem. Někdo doporučuje lepit to na jarovou vodu aby jsi mohl s nápisem ještě chvíli hýbat ale já to dělal bez.

Když máš přilepeno tak ještě přes ten průhledný papír pořádně zatlačíš různými tahy nějakým hadrem. no a pak opatrně stáhneš ten průhledný papír a zůstanou už jen nápisy. ještě by se to asi mělo přejet fénem. já to ještě nestihl a dělal jsem to ve 21 hod večer takže mi přes den v samolepkách naskákali bubliny ale fén to asi spraví. :-)

Jinak už jsme v sobotu KONEČNĚ VYPLULI HURÁÁÁÁÁ viz odkaz. http://www.youtube.com/watch?v=gK3wTXKi ... e=youtu.be

dnes už jdu spát ale zítra se trošku rozepíši :-)

Všem přeji dobrou noc :-)
pepabagi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 14

Příspěvekod pepabagi » pon črc 15, 2013 7:30 am

Mirku, tak jak to vypadá na Labi?? Jaká byla ta poslední projížďka?? Pokud by bylo slušný počasí, přidal bych se v neděli k vám.
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » úte črc 16, 2013 5:44 pm

Ahoj VŠEM a zejména majitelům BUSHÁČKŮ :-)

Pro pepabagi.:

Projížďky už byly dvě jedna 6.7 a druhá 14.07. 2013. respektive 3 ale ta mezi tím byla jen tak na půl hoďky s kámošema kde jsme měřili různé hodnoty.

Nejdříve jsem si to chtěl vyzkoušet den před tím a to 5.7. odpoledne abych se s maminkama neztrapnil druhý den dlouhým startováním motoru , nedej bože kdyby nenaskočil.:-) Sami dobře víte, že protivná ženská je ten nejhorší trest pro chlapa :-).

Ale mladej mi usnul ve člunu na břehu ve špičce a já neměl sílu ten člun už pak odtáhnout sám asi 150 metrů do vody, takže jsem dolaďoval člun a modlil se aby druhý den

bylo vše v pořádku a nebyl trapas před maminkama, přeci jenom ten motor ještě NIKDY NEBĚŽEL. Mladej tam vydržel spát nezvykle dlouho asi 4 hodiny čož normálně dává jen tak 2 takže když se manželka vrátila z nákupů přikryli jsme člun plachtou a jeli

domů na rodinou oslavu neteře a švagra. Foto mladého přikládám. No měl by jste někdo sílu a to srdce ho vzbudit? :-)

Obrázek

Obrázek

Takže den na to přišel den D a já se sešel se všemi maminkami včetně mojí ženy na naší základně že vyrazíme směr Poděbrady na oběd do restaurace buď Na soutok s Cidlinou nebo té blíž Poděbradům co je také u vody. Už jsem to našel jmenuje se

restaurace Na Střelnici. Asi po hodině jsme dostali člun na vodu 4 ženské jeden capart a jeden chlap a měli jsme co dělat ten člun dotáhnout na Labský bazének a pak v tom bahně a bořícími se kolečky ho umístit na vodu. ale zvládli jsme to já byl na vodě

v dostatečné vzdálenosti od břehu, kolečka zvedlá, motor ponořen ve vodě, balónkem načerpán benzín, sytič vytažen, neutrál nastaven a teď už jen ten ŠKUB. A světe div se HONDÍK BF20 CHYTL NA PRVNÍ ŠKUBNUTÍ A BĚŽEL JAK VÍNO SPÍŠ TEDY

TIŠE PŘEDL :-). TRAPAS BYL ZAŽEHNÁN. :-)

Nechal jsem ho běžet tak 3 minuty, pomalu ubíral sytič a pak zařadil pomalu dopředu a hurá směr břeh pro zbývající posádku. Pech byl v tom, že se mi odloupl jeden ten hříbek co drží biminy a můj stan, takže jsme vyrazili bez krytí :-).

První naší komoru tu máte někde výš. Pán byl moc milej a ochotnej, že nás hned nahlasí na další komoře, aby o nás věděli a tak jsme mu tam nechali ovocného pivního plecháčka jelikož nikdy nevíte kdy pojedete dlouho a kdy budete pána v komoře

potřebovat atd :-).

Vystoupali jsme nahoru s pánem se rozloučili a na 1/3 plynu vyrazili směr Čelákovická komora. Tam už nás pán čekal s otevřenými vraty a že nás také nahlásí dál a kde se tak loudáme že proti nám jede z Lysé velký tlačný remorkér tak ať nejsme moc u

břehu a ještě spousty dobrých rad jsme dostali. také byl samozřejmě ovocným pivkem po zásluze odměněn :-). Vysvětlili jsme mu, že motor zabíháme, takže ho musíme šetřit a že jedem na výlet a né na závody :-).

Jak řekl tak se taky stalo a ze zatáčky se na nás kousek před Lysou komorou vyřítil remorkér a tlačil velkou vanu. Nejdříve se řítil přímo na nás ale pak to pěkně stočil a v dostatečné vzdálenosti jsme se minuli. Docela mi pomohl v tom, že mladého zaujalo

něco jiného než se snažit přidávat mi na rukojeti plný plyn a " žídit já loď jo? " jak říká on. :-). Pán v Lysé se divil , že jsme tam tak rychle , že Čelákovice hlásili, že se couráme :-). Tak jsme mu vysvětlili, že už jsme dvakrát na půl minuty jeli ve skluzu na

plný plyn a , že je to hned znát :-) Vrata byla otevřená tak jsme najeli a jakmile jsme vystoupali nahoru objevily se zpoza stromů velké černé mraky. Mě však bylo trapné říct pánovi, ať nás zase pustí dolů a že jedem zpět rychle utéct před mraky :-).

No tak jsme hrdinně vyrazili. samozřejmě za první pravotočivou zatáčkou nás to chytlo, tak že to rychle projedeme, jenže ty mraky byly větší,širší a černější a déšť sílil. Takže HURÁ KE BŘEHU POD STROMY. Mladej jmenuje se plavčík FILÍPEK :-) nám

při té dvouhodinové čekací přestávce usnul v náručí , jelikož už bylo poledne a přišel jeho čas :-). jen co jsme člun trošku otřeli , nafoukli jsme mu matračku aby nebyl na tvrdém přikryli ho druhou matračkou a plovací vestou a hurá směr Brandýs s

mezi zastávkou u známých na kafe u vody hned pod Čelákovickou komorou. Pán v komoře se nám smál, že jsme daleko nedojeli a hrozně se divil kde máme malého plavčíka a když jsme mu ukázali tohle:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tak nevěřil vlastním očím :-)

Vyrazili jsme jsme z komory ke známým na kafe, malého plavčíka ještě spícího hodili do altánu pod střechu a klábosili. Jenže čas utíkal jak voda a jelikož jsme nedorazili do Poděbrad na oběd tak hladové žaludky se hlásili o slovo jelikož ranní svačina již

byla dávno strávená. Hurá tedy zas do do Čelákovické komory a pak někam na oběd v Brandýse.

Jenže aby to bylo stylové a abych zachránil situaci vymyslel jsem , že pojedeme do Jizerky v Káraným , což je asi 1-2 km proti proudu od soutoku Jizery a Labe.

Filípek si ještě před odbočením na Jizeru zahrál na Titanic ještě v době kdy plul :-)

Obrázek

Obrázek

V dálce je vidět dálnice R10 co vede mezi Brandýsem a Starou Boleslaví přes Labe.

Bublám si to jen tak lehounce, cestou potkáváme raft a asi 2 kanoe co jeli po proudu k soutoku a my z řeky vyhlížíme kýžené molo Jizerky kde zaženeme hlad. U proti plovoucích jsme se ujistili , že kýžená restaurace existuje a když už jsme zahlédli v dáli

naše očekávané molo najednou proud zesílil řeka byla širší a mělčí, což mělo za následek škrábnutí si šroubem o něco, okamžitě jsem vyslal posádku na příď a velice opatrně a pomalu jsme proti silnému protiproudu vystoupali k našemu molu.

Při vyklopení motoru jsem uviděl jen lehce roztřepené sem tam konečky vrtule což mi hravě později náš dvorní mechanik vzal plátěnou bruskou a stříkl červenou barvou takže od teď mám šroub dvoubarevný :-).

Jinak oběd v Jizerce byl celkem v pohodě, až na to, že musíte si uvnitř objednat a zaplatit a pak Vám to donesou ven. Jídlo malinko dražší ale pro jednou se to dalo a bylo celkem chutné a já alespoň malinko splnil maminkám vidinu romantického oběda u

řeky. Samozřejmě , to, že jsem sebou neměl ten stan budu ještě hodně dlouho poslouchat :-). Komorou v Brandýse jsme byli domluveni, že zavoláme dopředu až odrazíme od Jizerky směrem domů a vplouvali jsme do ní v 17:58 Hod. :-)

Nedalo nám to a jeli se ještě podívat ke komoře Kostelec nad Labem a zpět kde jsme zakončili nakonec celkem vydařený říční den :-), natočeno 6 motohodin , spotřeba 10 litrů, do skluzu šel Bushík krásně 4 dospělí+ 1 dítě + motor, benzín a nějaké ty

krámy cca 550 kg a udržel se v něm ještě na půl plynu. Vždy to v něm louplo, jakoby se nahrbil , najednou vše ztichlo a jako když letíte na magnetickém polštáři. Úžasný pocit , škoda že jsem ho takhle držel jen chviličku a pak zase ubrat aby se dobře

zajel. za dva dny potom jsme to jeli v podobném zatížení ale chlapi, kámoš měl CHYTRÝ TELEFON S GPS takže měřil. Po proudu 30 Km/h proti asi 28 a ve skluzu jel krásně ještě při 15 Km/h. Ale řeknu Vám je to opravdu alchymie v rozložení váhy.

Manželka seděla v Neděli na první lavičce obkročmo a krásně jsme šli do skluzu , ale jen si sedla nohama dopředu už jsem člun nedostal do skluzu ani boha. A to jsme tam ještě v pátek večer namontovali s kamarádem a mechanikem v jedné osobě

hydrostabilizátory neboli antikavitační křidélka. Doufám, že jsou dobře :-). Jsme návod študovali asi půl hodiny .

Obrázek

Obrázek

Jede to s nimi lepší tak do 1/2 plynu, pak už jsem citelný rozdíl nepociťoval, voda se za motorem tolik nevaří a člun jede rychleji. na obrázku to vidíte bez vrtule jelikož tu jsme sundali na to obroušení otřepků a

stříknutí barvou. ta se nasazovala až v Sobotu kdy jsem také lepil ten chybějící hříbeček a přidělával držák na prut.

Teď v neděli se nám vrátila dcera Monča z tábora a ta s námi ještě nebyla tak, že jí také vezmeme na výlet lodí. Jelikož už byl motor trošku zajet a prodejce mi řekl abych ho moc již nešetřil aby nebyl líný a začal jezdit na půl plynu tak jsme toho za krátkou

dobu stihlidocela dost. Od 14 hod jsme stihli dojet až ke komoře Obříství kde jsme to otočili a jeli zpět. Komoru v Brandýse jsme stíhali jen tak tak v 17:38. u Čelákovic jsme naložili člun na vozík a teď v Sobotu jedeme jako záchranný člun sranda závod

http://www.mu-klecany.cz/picture/13871 pak vyzkoušíme stan jak se v něm bude spát do rána na vodě, takže nocujeme poblíž Klecánek. Manželka má rodiče kousek odtamtud tak kdyby se to dětem nelíbilo nebo byl na poprvé nějaký problém můžeme to

řešit s dobrou dostupností dobrého zázemí a možností se vyspat v normální posteli. Neděli bychom chtěli vyrazit ráno na pohodu směr Mělník a zpět v 5ti dospělých a 4 dětech s Ferdíkem Bushíkem a Hondíkem.

Kdo se budete chtít přidat buď v Sobotu a nebo v Neděli jste vřele vítáni . Start vždy v Klecánkách nad jezem kde je sjezd do vody u přívozu.

PS: v současné době natočeno 10,10 motohodin spotřeba celkem 16 litrů,průměr 1,6 l na motohodinu . Mám takové skvělé malé počítadlo motohodin a je to bomba, vím , že volnoběžné otáčky jsou kolem 750 a hned jak vypnu motor tak se mi ukáže počet

najetých motohodin. Mám to schované pod krytem motoru( vyfotím když nezapomenu) takže musím vždy nadzvednout kryt motoru ještě když motor běží a podívat se hned po vypnutí kolik má motohodin.

Prodává to buď Honda a nebo levnější je to od Vari ale tam nejdou měnit baterky a tím že se to vypne minutu po vypnutí motoru tak by to prý mohlo vydržet taky pěkně dlouho tak uvidíme, každopádně v tom mám přehled kvůli údržbě Hondíka.

Přeji pohodový týden.

Mirek 470
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » úte črc 16, 2013 6:20 pm

A sakra zavřeli nám Vltavu Od Císařského ostrova po Mělník.

http://www.spspraha.cz/provoz/predpis.a ... 1382&typ=s

TAKŽE PRO PEPABAGI A OSTATNÍ ASI DÁM OPĚT JEDINOU MOŽNOST A TO LABE, V SOBOTU K PODĚBRADŮM A V NEDĚLI K MĚLNÍKU A NEBO ROVNOU SMĚR MĚLNÍK A NÍŽE JIŽ OD SOBOTY.

KDO BY MĚL ZÁJEM PIŠTE ČÍM VÍC LIDÍ VÍC SRANDY :-), NEBUDE SE NIKAM POSPÍCHAT A POJEDE SE VÝLETNĚ :-)

NA POHODU :-)
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 21

Příspěvekod Ozzie » úte črc 16, 2013 9:25 pm

Krásna reportáž, ale som z Tvojho rozprávania vydedukoval, že 20 HP je hóóódne málo na ten obrovský gumák. Mal si kúpiť minimálne 30 HP, ale ja by som bral už po skúsenostiach asi maximum, teda 40 HP. Potom by si nepotreboval zázračné hydrodynamické krídla.
Ako všade píšem mám Zodiac 340 kde maximálný motor je 20 HP. Ja mám 15 HP a veru by sa hodilo tých 5 koníkov navyše. Mohol by som jazdiť s rezervou, alebo v sklze s viacerými pasažiermi.
pepabagi
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 14

Příspěvekod pepabagi » stř črc 17, 2013 7:27 pm

MIREK470 píše:A sakra zavřeli nám Vltavu Od Císařského ostrova po Mělník.

http://www.spspraha.cz/provoz/predpis.a ... 1382&typ=s

TAKŽE PRO PEPABAGI A OSTATNÍ ASI DÁM OPĚT JEDINOU MOŽNOST A TO LABE, V SOBOTU K PODĚBRADŮM A V NEDĚLI K MĚLNÍKU A NEBO ROVNOU SMĚR MĚLNÍK A NÍŽE JIŽ OD SOBOTY.

KDO BY MĚL ZÁJEM PIŠTE ČÍM VÍC LIDÍ VÍC SRANDY :-), NEBUDE SE NIKAM POSPÍCHAT A POJEDE SE VÝLETNĚ :-)

NA POHODU :-)

Ahoj Mirku, pokud by jste vyráželi v neděli, rádi bychom se přidali když nás vezmete do party. Pokud by bylo možné použít ten váš sjezd a nechat tam auto, bylo by to super! Nám je jedno kam se pojede, na kterou stranu, (ale rádi se někde dobře najíme!) tak dejte vědět v kolik a odkud se vyráží.
Dík a ahoj.
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » čtv črc 18, 2013 6:11 am

Ahoj VŠEM,

teď jsem přijel z Unie, proberu to s ostatními účastníky a pak sem písnu odkud a kam by se mělo v Neděli jet kdyby se ještě někdo kromě pepabagi chtěl přidat .

Přeji hezký den Mirek 470
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » čtv črc 18, 2013 7:01 am

Ozzie píše:Krásna reportáž, ale som z Tvojho rozprávania vydedukoval, že 20 HP je hóóódne málo na ten obrovský gumák. Mal si kúpiť minimálne 30 HP, ale ja by som bral už po skúsenostiach asi maximum, teda 40 HP. Potom by si nepotreboval zázračné hydrodynamické krídla.
Ako všade píšem mám Zodiac 340 kde maximálný motor je 20 HP. Ja mám 15 HP a veru by sa hodilo tých 5 koníkov navyše. Mohol by som jazdiť s rezervou, alebo v sklze s viacerými pasažiermi.

Ahoj Ozzie,

vše je o tom poměr cena-výkon :-).

20 koní se dá ještě přenášet ve dvou , váží cca 50 kilo s náplněma.

mezi 20 a 25-30 uz je pak obrovský skok v ceně 20tka stojí cca 86 tisíc a 30tka 146 což je 60 tisíc rozdíl a to už se mi nechtělo dávat když už s tím nebudu dělat každý den atd.

Spotřeba 2 litry mi taky vyhovuje takže já jsem MAXIMÁLNĚ SPOKOJENEJ.

KŘIDÉLKA TI POMOHOU STEJNĚ JEN V NĚKTERÝCH OTÁČKÁCH. VIZ CITACE V NÍŽE UVEDENÉM ODKAZU.

http://www.boat007.cz/lode-cluny/hydros ... -50hp.html

Na to naše ježdění si myslím že je to ideální kombinace a kompromis v poměru cena/výkon/užitná hodnota :-)

Mějte se všichni krásně.

Hezký den. MIREK 470
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » ned črc 21, 2013 7:27 am

Ahoj všem,

to papabagi, neozval jsi se ani na SZ ani na mobil. Je to škoda. Kdyby náhodou jsi si to ještě rozmyslel a nebo někdo jiný se chtěl dnes za krásného počasí někde na cestě přidat tak jsem na telefonu 603475189. Jedeme od Brandýsa nad Labem do Poděbrad až po soutok s Cidlinou a zpět. V Poděbradech buď v restauraci Na Střelnici a nebo na Soutoku si dáme oběd a pak směr Brandýs.

HEZKÝ DEN MIREK470
Corwin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 9

Příspěvekod Corwin » ned črc 21, 2013 9:15 pm

Tak jsem dneska jel na in-linech z Nymburka na Poděbrady.
Tak nějak jsem se těšil že vás uvidím na vodě, ale evidentně jsme se minuli....
My jeli mezi 10-12 Nymburk - Poděbrady a mezi 15 - 16:30 Poděbrady - Nymburk.
Jinak se mi zdálo, že byl na vodě dnes celkem slušný provoz. Nejezdím tam sice často, ale takovýhle provoz jsem nezažil.
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8

Příspěvekod packa » ned črc 21, 2013 10:01 pm

corwine-je pravda ze Labe zacina byt trochu v kurzu ale asi taky tomu pomohl problem po povodni na Vltave
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » pon črc 22, 2013 7:32 am

Ahoj , nikdo se neozval, tak jsme pozvali kamarádi a ženský se dohodli, že půjdou na in-line brusle,ale nechtěli výlet na celý den.Jen tak od 10 do 15 hod se zastávkou někde na oběd po cestě.Tak jsem sjeli jen Brandýskou komorou holky vysadili na druhém břehu kde začíná cyklostezka a dráha pro brusle a jeli se s druhým tatínkem a s dětmi svézt ve skluzu ke Kostelecké komoře , tam se odtočili a klouzali asi 1 km zpět ku Brandýsu kde jsme zakotvili u mola co tam pán zbudoval ke svému bufetu na cyklostezce.

Obrázek

Dali si Mexické fazole, kuřecí nugety s hranolky a točenou Malinovku. Pak si udělali siestu na lodi, vypluli doprostřed a nechali se unášet proudem, rybařili,spali a opalovali se , každý co chtěl.
Jenže děti to bavilo tak hoďku a pak vyhrál bazén u babičky, takže hurá do našeho parkoviště FERDY a do bazénu, něco rychle grilnout a cesta domů.

Dorazili jsme domů ve 22 hod.

Mrzí mne jestli nás někdo vyhlížel směr Poděbrady , ale změna byla na poslední chvíli.

Labe je v kurzu jelikož je to jediná splavná a fungující řeka v okolí Prahy, Potkáváme na Labi dost charterových lodí co normálně půjčují v Kralupech nad Vltavou. My také původně měli strávit víkend na Vltavě , ale když je "ZAVŘENÁ :-)"

Přeji hezký den všem a někdy na viděnou. MIREK470
Corwin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Corwin » pon črc 22, 2013 7:46 am

:offtopic:
Docela mne překvapuje, že je Labe normálně tak málo loďo-turisticky využíváné - na rozdíl např. od Baťáku.
Střední labe je v podstatě taky kanál... je v okolí spousta hezkých měst a tak.
Na druhou stranu, když jsem viděl neděli veřejné molo v Nymburku - docela jsem se zasmál.
Volně přebásněno z vyhlášky "molo slouží ke kotvení sportovních otevřených lodí a kajutových lodí do čtyř metrů"
a) ani ty s gumákem tam nezaparkuješ
b) kajutovou loď do čtyř metrů jsem viděl tak maximálně tady:
http://www.selway-fisher.com/PCup16.htm (na stránce úplně dole)
nebo tady:
http://www.duckworksbbs.com/plans/korhonen/index.htm
.. a na živo snad nikdy.... :crazy:

Jestli je to takhle všude, není se fakt čemu divit.
maxik1958
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maxik1958 » pon črc 22, 2013 8:45 am

Tak to tam s Poseidonem můžu ne? Má sice 8,2 m ,ale je to otevřená loď :D
packa
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8

Příspěvekod packa » pon črc 22, 2013 12:23 pm

podle toho co je u tebe,, malo vyuzivane,,mezi Soutokem a Tyncem je živo nekdy až-až-az tu svoji zprovoznis prijed se presvedcit
maxiku-za normalni vody v pohode ale jak je trochu nad stav docela to s tim molickem cvici-
Corwin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Corwin » pon črc 22, 2013 12:35 pm

Nad Soutokem to neznám, ale jestli se poštěstí, rozhodně se budu chtít přijet podívat.... :-)
:D
Jinak Maxíku - ten limit 4m platí samo i pro otevřené lodě. Řešilo se i v tématu "Labe", že i s kánoí je to problém :D
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 4

Příspěvekod sedivak » pon črc 22, 2013 8:19 pm

Ahoj, máte nějaké zkušenosti s plavbou na Proboštská jezera?
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » pon črc 22, 2013 9:41 pm

Ahoj všem, včera jsme tam po cestě od Kostelce asi na 5 minut nahlédli ale je tam značka:

Obrázek

zákaz plavby všech sportovních a rekreačních plavidel

Sice je tak divně umístěná a otočená , ale asi patří k průplavu do Probošťských jezer.

Lidi na pláži a zahlídl jsem tam malou plachetničku na vodě.

Na kraji rybáři a na prostředním a levým jezeře, když máš Labe za zády, pontony a třídičky písku a bagr.

Myslím, že by tam ta značka nemusela být, nikomu krom rybářů tam nepřekážíš a neomezuješ.

U vjezdu a okolí se stejně nikdo nekoupe.

hezký den Mirek470
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pon črc 22, 2013 9:48 pm

Já jsem tam již delší dobu nebyl, prý to tam dost hlídají rybáři a hned volají policii. Je tam dobré koupání, tak je moc velká škoda, že se tam nesmí....
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » pon črc 22, 2013 10:11 pm

Nevím ,

přišlo mi stejně špinavé jak Labe. Já jsem zmlsaný od Lhoty a Konětop to víš písečáky :-). Nedávali jste člun na vodu tam naproti tomu bufetu se slunečníky HOLBA :-) ?

Nějakopu laminátku tam spouštěli pak ji zahřáli a valili k Brandýsu a pak zpět na Kostelec :-)
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pon črc 22, 2013 10:24 pm

Na vodě jsme byli minulou neděli a spouštíme vždy v Křenku. Kde ty to vlastně dáváš na vodu? V kolika lidech se ještě dostaneš do kluzu a jakou máš zhruba spotřebu na 100 km? Já mám 4 takt 25 hp a spotřeba tak 20 max 25 lt na 100 km.
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » úte črc 23, 2013 12:54 am

Jo máš pravdu na Křenku to dávali na vodu, nějaká laminátka , táhla to nějaká Modrá Octavia.

Byla to rodinka, zdravili jsme je , ale pak na lodi jsem videl jen tatu s ditetem.

Jinak spotřebu na Km nepočítám, spíš na hodiny, zatím jsem pod 2 litry na motohodinu coz jsem počítal, že kdybych jel tak 15 Km/Hod tak zhruba je to spotřeba 12 L/100Km , do skluzu jsem to v pohodě dostal s cca 550 kily, 4 dospelí, dítě nádrž , motor někde to tady píši.

Na vodu to dávám pod Brandýskou komorou a nebo nad ní jak kdy .
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » stř črc 24, 2013 6:05 pm

Ahoj, tak to máš suprovou spotřebu. :)
Při 15 km za hod pluješ ještě asi ve výtlaku co? Pod Brandýskou komorou je takový travnatý sjezd, tak tam to spouštíš?
MIREK470
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod MIREK470 » čtv črc 25, 2013 9:28 am

JJ hned pod komorou za tím betonovým valem je travnatý bazének přímo v Labi.

Při 15 Km/h a 550 kilech váhy jsem pořád v pohodě ve skluzu když si dobře rozložím posádku :-)

Zítra jedem do Poděbrad s kolegou, cca kolem 10 odplutí od Brandýsa.

Poletíme ve dvou s malým 3letým capartem. tak to bude si myslím hodně dobré na jízdu a pohodu.

Hezký den všem Mirek470
sedivak
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod sedivak » pát črc 26, 2013 5:47 pm

Ahoj, tak dopluli jste až do Poděbrad? Jaká byla cesta?

Zpět na