Auta pro jachting

Technické podpůrné prostředky pro jachting (auta. přívěsy, šífy).

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Auta pro jachting

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » pát lis 06, 2020 11:47 am

Ahoj, to jsou přesně požadavky, který by mělo splňovat auto mých představ. Redukce a hydrodynamický měnič, popř. manuál. Myslím, že Jeep kolem roku 2014 bude vítěz výběru, motor MB.
Děkuji všem za informace, zdravím a přeji pevné zdraví.
Jirka
Andrejjeep
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 28

Příspěvekod Andrejjeep » pát lis 06, 2020 1:43 pm

Akurát Jirko, že WKII v roku 2014 bola s VM Motory Italiano. MB sa už nemontoval.

Prvé WKII z talianmi mali problém s čerpadlom a následnými pilinami v ňom, čo sa riešilo ak to stihol majiteľ v záruke. Ináč si hodne priplacatil, nakoľko sa menila celá palivová sústava.

MB bol vo WK I od 2005 do 2010, WKII od 2011 dodnes v podstate je VM Motory, nakoľko jeep patrí pod FCA

Ale 2014 má aspoň 8st. automat ZF, čo sú dobré automaty.

Andrej
Jirka_TEC_Tce
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jirka_TEC_Tce » sob lis 07, 2020 6:09 pm

Ahoj, díky za informace. Tedy od 2011 už jsou italsky motory a do 2014 s 5-ti kvaltem, pak s 8-mi. Ještě prý je několik různých způsobů 4x4. Jaká je tedy ideální kombinace? Od 2014 ?
Jirka
Andrejjeep
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod Andrejjeep » pon lis 09, 2020 7:31 am

Tak za mňa keby mal dukáty tak určite by bral vozidlo z 8-kvaltom ZF je dobrá spoľahlivá prevodovka. ideálne auto na klasickom podvozku nie vzduchovom, o starosť menej nehovoriac financie keď sa to pohnojí. V prípade pohonu by asi volil Quadra drive, je to dosť vymakané.
Aj keď ja som zástancom čistej mechaniky, čo zaradíš to tam máš. osobne som mal prvú a druhú generáciu grandov, v tretej som sa len servisne štúral. Kamoš ma WKI z 5,7 HEMI na ťahanie obytného prívesu ako stvorené. Po prechode z WJ si to pochvaľoval. Mne osobne vadí ten plastový ale nemecký interier na WKI. To bolo pre mňa sklamanie najmä v 6,1 SRT. Dojem plastovej fabie. WKII je na tom lepšie, vcelku by som to prekusol.

A.
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Ozzie » pon lis 09, 2020 8:36 pm

Len tak "sotto voce" poznamenám, že tie 3 litrové VM diesle občas majú problém, že sa z nich stratí chladivo, alebo sa pomieša s olejom. Na vine je väčšinou chladenie EGR ventilu a samozrejme zanedbaná údržba. Pre nás čo začíname jazdu s otvorenou kapotou a kontrolou vozidla je to zanedbateľné. Ešte raz: treba kúpiť wagen s overiteľnou históriou.
Prevodovka ZF je špičková, ale neuškodí servis, zvlášť, keď s vozidlom ťahali ťažké prívesy.

Zpět na