Autopřepravník (vlek na auta) a převoz lodě (v zahraničí)

Technické podpůrné prostředky pro jachting (auta. přívěsy, šífy).

Moderátoři: Pepa, david, vilma

pete7
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod pete7 » úte dub 21, 2015 7:56 pm

geronimo píše:Já mám speciál 2,6 t na převoz lodi, prázdný váží 380 kg takže mi na loď zbývá 2220 kg. Pokud by sis nechal postavit na 2 t , bude možná ještě lehčí. Tím se Ti zase zvětší okruh lodí, které připadají v úvahu. Nesmíš počítat jen s prospektovou váhou lodi, ale i s váhou motoru a všech věcí, které do lodi postupně nataháš. Teď mi odpovíš, že to všechno můžeš vovit v autě, ale to uděláš poprvé, možná i podruhé a pak se na to vykašleš......:-)

Neodpovím ;), ale rád bych prostě nějak začal, posunout se k lepšímu a většímu (a dražšímu) časem taky můžu, ale zatím mám taky jen určité množství prostředků, které je nějakým způsobem limitující. Momentálně mě stačí loď, do které se pohodlně vejdou dva, maximálně tři lidi (tj podle prospektů tak loď pro 4÷5 lidí :D ) a která zvládne nějakou příbřežní plavbu v chorvatsku za dobrého počasí, žádné extra výlety nepočítám, stejně mám jen céčkového kapitána a přes léto si hodlám udělat ještě VMP.
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 5

Příspěvekod shooter » úte dub 21, 2015 8:27 pm

Ahoj
Pokud chceš použít na loď autopřepravník tak mám pár osobních zkušeností:
Přepravník plato - Rovná ložná plocha nad koly - na kýlovku na stojanu špatně.Vezl jsem cca 100 km a v každé prudší zatáčce jsem měl pocit že už jedu s prázdným vlekem (měl jsem i smalými koly 10 palcú a to je lepší).Hrozně vysoko těžiště takže boční vítr atd ..
Přepravník Auto- (hrb přes nápravu ) snad nejblbější nápad co jsem v životě dostal nejen že je vysoko těžiště ale předozadní zajišťení je prúšvih houpe se bočně i zpředu dozadu.už nikdy.kdybych potřeboval někde prudce brzdit tak mi to zabrzdí až o auto.
Přepravník auto-ložná plocha na nápravě mezi koly je asi jediná schúdná varianta.Ten jsem nakonec koupil i já je to nízké jako origo lodní,dostatečná šířka náprav a jízdní vlastnosti z výše uvedených asi nejlepší osobně mám celkovou váhu 2200 kg a vlastní váha je 420 KG.
Zhruba něco jako
Tento
Jinak tahám Transitem Maxíkem
Šutrák
pete7
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod pete7 » úte dub 21, 2015 8:32 pm

Díky, ten vypadá pěkně, co na tom vozíš za loď?, respektive jak to řešíš s případným přesahem a vyvážením?

Zpět na