Kde s lodí do vody

Revír u našich "skoro" sousedů.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

petr1975
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Kde s lodí do vody

Příspěvekod petr1975 » ned led 26, 2014 10:58 pm

Ahoj, chystám se v létě se svou lodí na Balaton, máte někdo nějaké doporučení např na marínu kde loď dám do vody a nechám vlek a auto. Díky
sawfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod sawfish » pon led 27, 2014 7:02 pm

Ahoj, mohl bych doporucit Balatonboglar. Skoro kazdy rok tam bydlime v apartmanu cca 200m od mariny. Pred 2lety jsem tam mel nafukovaci cat. Platil jsem 1000Kc za tyden stani na suchu v hlidane marine. Maji tam prudky betonovy sjezd a jerab. Cenu za jerabovani nevim. Davam do kupy starsiho musketyra a mel jsem v planu tam tento rok taky jet, ale momentalne mam zlomenou nohu, tak nevim jak tato sezona dopadne. Pokud mas nejake dotazy, klidne pis.
petr1975
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod petr1975 » úte led 28, 2014 12:22 pm

Ahoj, díky za typ. Prosím ještě jedno info, jak je to s kotvením mimo marinu-může se?
sawfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod sawfish » čtv led 30, 2014 9:55 pm

Ahoj, ohledne kotveni mimo marinu nevim. Nekde jsem slysel, ze by to melo byt mozne. Ale, nedovedu si predstavit, ze bych kotvil na volne plose pokud zacne poradne foukat. A na Balatonu fouka nekdy poradne.
petr1975
nováček na fóru
nováček na fóru
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod petr1975 » čtv led 30, 2014 10:14 pm

No já jsem to myslel jako po ,,Orlicku". Příď na břech a zadek na kotvu. Budu někde pátrat, zatím děkuji.
sawfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod sawfish » pát led 31, 2014 8:08 am

Mimo pristavy je na Balatonu u brehu malo vody. Tak cca 50cm. Na severni strane se dno svazuje rychleji, ale na jizni bys musel kotvit ta 100m od brehu. Madari maji podel brehu rozmisteny takove rybarske posedy ukotvene ve dne. Byvaji nejakych 100m od brehu a je jich tam docela dost. Uvazoval jsem, ze bych se na noc vyvazal pridi a na zadi bych hodil kotvu. Hloubka je uz tak kolem 1,5m. Posed je svareny z zeleznych trubek a vycniva 1,5-2m nad hladinu. Nahore je plosina 2*2m z fosen. Zalezi co by rekli policajti. Jezdi tam porad sem a tam. Jinak v Balatonboglaru je krasna travnata plaz a hlavne je zdarma.
zralok
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod zralok » stř úno 19, 2014 9:50 am

Mrkni se na můj příspěvek navrat z Balatonu 2012.Nikdy jsem v maríně nespal..nemáme to rádi.Ale také jsem tam večer zažil takové vlnobití že jsem myslel že máme po kotvě i řetězu.Nevěřil jsem vlastním očím.Je to nějaký jev kdy se vlny odrážejí od dna a zdvounásobují se.Ráno jsem kotvu kopal 30min z pod bahna.
Kecy že motory ne..jsou scestné .Volně jsem projel kolem Vodní policie bez plachet se 70PS motorem-..Samozřejmě je nesmíš provokovat rychlou jízdou.!Neštěkl po mně ani pes.Ještě mi zamávali.
A jinak lepší dovča než v CHorvatsku..SVOBODA .
Určitě se tam mrkneme zas..

Zralok
prikolica
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: -1

Příspěvekod prikolica » stř úno 19, 2014 8:27 pm

Mozem ti poradit Balatonberenyi je to na konci balatonu na juhu. Je tam narina,lod mozes spustit na vodu zdarma ale iba ak budes kotvit v marine. Cena za den strazenia je 500 HUF. Bol som tam asi pred tromi rokmi.Ked odbocis z dialnice tak znacky ta uz navedu priamo do mariny . Ubytko tam zozenies je tam vela apartmanov a apartmanovych doncekov ak chces byvat na susi. Ak ti mozem poradit tak zaujimava je v Madarsku aj rieka Tisza.
sawfish
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod sawfish » čtv úno 20, 2014 10:33 am

Ahoj, je tam jen sjezd, nebo mají i jeřáb?
prikolica
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: -1

Příspěvekod prikolica » čtv úno 20, 2014 8:23 pm

Je tam iba zjazd,zeriav nemaju.

Zpět na