II. Apnea Discovery ...

Vše kolem potřeb k potápění, jachting o potápění tak nějak patří k sobě.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát lis 29, 2013 9:59 pm

Každý kto niečo napíše na verejnom fóre, musí počítať s tým, že niekto spochybní jeho tvrdenie. Taký je život. Nemyslím si že to je zlom. Nie je problém presvedčiť neveriaceho Tomáša, alebo aj nevieriaci Tomáš je zlom?
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » pát lis 29, 2013 10:22 pm

Ahoj,

a jejda. Nikde jsem nepsal, že kapitán který se nepotopí do 5 metrů a nedokáže tam " pracovat " má snížené kapitánské schopnosti. Osobně jsem však přesvědčen, že pokud se umí navíc dobře potápět, potažmo se dobře chovat nad i pod hladinou, může naopak jeho schopnosti a kompetenci jen umocnit. Toť vše.

Upozornění dle mého výkladu neuč se potápět dle modelu " samo domo " a " někde " jsem to četl. Omlouvám se, ovšem píši zde jako docela kompetentní s mnoha zkušenostma v oblasti potápění s přístrojem i freedivingu. NELZE napsat, že freediving i když se nedělá na rekordy je bepečnější než potápění s přístrojem. Na to velký POZOR. Jsou docela nevinně vyhlížející a zaručené rady jak se potápět " na hubu ", které můžou skončit fatálně. Například hyperventilace a podobně. A ROZHODNĚ varuji učit se potápět od stolu z příruček. Ty jsou jako doplňkový materiál ke studiu, k praxi. Stejně tak jako se nestaneš dobrým kapitánem z " brožury ".

O školiteli a škole jsem psal hned v úvodu. Přesto ještě jednou. Učíme dle standardů mezinárodní školy Apnea Academy http://www.apnea-academy.com/content_eng/index.php , kterou uzaložil světově uznávaný freediver a rekordman Umberto Pelizzari. Instruktorem našeho týmu je Jan Eichler http://www.apnea-academy.com/content_en ... co_eng.php . Umberto osobně školí, takže Jan se učil přímo od něj. Výrazně vyšší level odbornosti v současné době na planetě Zemi si jen ztěží dokážu představit. Zní to velkolepě, ovšem ono to tak prostě je.

A výsledky. Promiň, píši jen z vlastní empirie kurzů. Zatím byli všichni překvapeni co vlastně dokážou. A čím více chtějí, tím více překvapeni a spokojeni jsou. A vracení poplatku ? Bravo, dobrá finta :clap: Naučit se, schválně nejít na výkon, nechat si vrátit poplatek a pak zadarmo dobře provozovat freediving. Toto je, opět promiň, dosti tipické pro naši zeměpisnou šířku a délku.

PS: Nechci nikoho přemlouvat a počítám i s oponenturou, ovšem " bludy " vyvracet musím.

Petr
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Příspěvekod RACEK » pát lis 29, 2013 10:36 pm

Do kdy se to nazývá šnorchlování, a od kdy je to freediving?
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » pát lis 29, 2013 10:54 pm

Ahoj,

tak konečně zásadní otázka ohledně freedivingu, jeho výcviku a bezpečnosti ;-) Slíbil jsem odpovědi, tak odpovím. Spíš kdo to jak nazývá. Čech, turista, rekreant to pravděpodobně nazve šnorchlování či volné potápění a ten kdo hovoří anglicky to pravděpodobně a prostě nazve freediving. No a když u toho ješle loví ryby na harpunu poví zcela jistě spearfishing. Další rozdíl, chceš-li může být právě v tom výcviku. Když si koupíš výbavu v nějaké obchoďáku, nic o volném potápění nevíš a vlezeš s tím do vody, tak se budeš patrně šnorchlovat či potápět " na hubu ". No a když už projdeš nějakým výcvikem, tak si dokážu představit, že řekneš " Provozuji freediving ", a zmizíš na pár minut pod hladinou ;-) Dá se tedy odvodit, že freediver o potápění již něco ví. Ať chceme či nechceme, angličtina se prostě mezi česky psané řádky dostává stále častěji. Stačí takto ?

Petr
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob lis 30, 2013 11:01 am

FotoPetr píše:Ahoj,

Upozornění dle mého výkladu neuč se potápět dle modelu " samo domo " a " někde " jsem to četl. Omlouvám se, ovšem píši zde jako docela kompetentní s mnoha zkušenostma v oblasti potápění s přístrojem i freedivingu. NELZE napsat, že freediving i když se nedělá na rekordy je bepečnější než potápění s přístrojem. Na to velký POZOR. Jsou docela nevinně vyhlížející a zaručené rady jak se potápět " na hubu ", které můžou skončit fatálně. Například hyperventilace a podobně. A ROZHODNĚ varuji učit se potápět od stolu z příruček. Ty jsou jako doplňkový materiál ke studiu, k praxi. Stejně tak jako se nestaneš dobrým kapitánem z " brožury ".

PS: Nechci nikoho přemlouvat a počítám i s oponenturou, ovšem " bludy " vyvracet musím.

Petr


Nemám nič proti vášmu kurzu, proti vašej škole, ani proti tebe osobne, ale toto v citácii snaď nemyslíš vážne? Príručky píšu skúsení potápači a obchody s potápačskou výstrojou vlastnia v drvivej večšine potápač, schopní kvalifikovane poradiťi. Ja som nehovoril o hypermarkete a o článkoch v dámskych časopisoch.
Môjmu švagrovi som požičal príručku, ktorú napísal jeden bratislavský potápač, majitel potápačskej školy, kde som bol na kurze a ten môj švagor sa s touto príručkou vypracoval na 5 min pod vodou v hĺbkach 10-20 m. Tak tu prosím ťa nemúť vodu.

Samozrejme že nikto nečaká, že by niekto niečo garantoval. V našich zemepisných šírkach je normálne robiť ramená a keď to nevýjde, tak na vine je kozmické žiarenie.

Toho kapitána si dal do uvodzoviek, to je dostatočné gesto a tvoja odpoveď je tiež dostatočné gesto.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob lis 30, 2013 2:47 pm

Denis píše:Môjmu švagrovi som požičal príručku, ktorú napísal jeden bratislavský potápač, majitel potápačskej školy, kde som bol na kurze a ten môj švagor sa s touto príručkou vypracoval na 5 min pod vodou v hĺbkach 10-20 m. Tak tu prosím ťa nemúť vodu.

Pokud je Deni toto tvé doporučení pro širokou veřejnost, tak tady pozbývá jakákoliv diskuse smyslu.... :puke: :thmbdn:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob lis 30, 2013 2:56 pm

Toho blvajúceho posmeváčika si si mohol odpustiť, je to nechutné. Ako obvykle ti uniká význam písaného slova. Po kurze sa môžeš pochváliť. Želám ti všetko najlepšie a za toho starca, ak si to zobral vážne, sa ti ospravedlňujem.
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » ned pro 01, 2013 8:37 pm

Ahoj,

omlouvám se, že odpovídám až nyní, neb jsem se věnoval společně s instruktorem studentům, kteří právě před chvílí kurz dokončili. Vidím, že Denis má svoji pravdu a nehodlá na ní nic měnit. Já se taky s ním nehodlám dále dohadovat. Každý strůjcem svého štěstí a v tomto případě minimálně i zdraví. Pokud tedy Denis neuznává podobné kurzy je to jeho věc. Já jen pro ostaní znovu můžu napsat, že učit se potápět z příruček NEDOPORUČUJI a takováto činnost může být pro čitatele NEBEZPEČNÁ. OPRAVDU vím o čem píši. Ještě bych snad zareagoval na jeho ubezpečení, že pokud již někdo něco na veřejném fóru napíše, MUSÍ počítat s tím, že někdo s jeho vyjádřením nebude souhlasit. S tím souhlasím a nemám s tím problém, ovšem beru oponenturu od někoho, kdo TOMU rozumí a Denisi nezlob se na mě, Ty tomu zjevně nerozumíš, nebo co je ještě horší ani rozumět nechceš. A to ještě ve svém neuváženém počínání podporuješ vlastní rodinu ( á propos, pět minut pod vodou je velmi úctyhodný výsledek, ovšem jen těch 10m až 20m při tomto čase na dně, tady něco nesedí ). Nebudu to snad dále rozebírat. Znám však několik případů, kamarádů a není mi z toho zrovna dobře. Byli tak mladí. A znám mnoho lidí, kteří skálopevně tvrdili že " toto " znají, že " toto " ví a až konfrontace s instruktorem ( fakt fyzická, nikoliv písemná ) dokázala přesvědčit i Ty nejzatvrzelejší " odborníky ", že fakt pravdu nemají a že je to fakt poněkud jinak.

Raději napíšu výsledky dnešního kurzu. Celkem se kurzu zúčastnilo pět studentů. Jedna žena a čtyři muži, tedy z toho dva skoro muži. Jeden si před kurzem posteskl, že ješte " nedal " bazén pod vodou ( u nás 25m ). Znám ho dlouhá léta, neb si u mě dělal kurz potápění s přístrojem. Jeden byl rekreační " šnorchlař " a dva zástupci mládeže ve věku 15let. No a pak ještě jedna kamarádka, která se rovněž potápí rekreačně. Další půjdou z časových důvodů na kurz ( a teď u to můžu prozradit v únoru 2014, ještě upřesním ).

Takže výsledky: Statika kamarád co nedal bazén se posunul z necelé minuty na 3:10minut a kamarád šnorchař dal 3:19minut. Mládež z důvodu nepřetěžování mladého organizmu ( rozhodnutí instruktora ) měli snížené nároky a uzavírali statiku něco přes dvě minuty. A ten kamarád co nedal ten bazén, tak nakonec dal skoro dva. To jsou fakta a žádná ramena. Opět se nám tedy potvrdila zde avízovaná úspěšnost. A kosmické záření na které se odkazuješ ? No, teď jsi mi tímto nepřímo připomněl kurz astronavigace. Dodatečně tedy děkuji Petrovi za výbornou přednášku ve Valašském Meziříčí.

Prosím, nemusíte chodit na kurz zrovna k nám, ovšem prosím neučte se potápět z příruček.

PS: Denisi co myslíš tím úvozovkovým gestem. To jsem fakt nepochopil. Snad proto, že o žádné gesto nešlo.

Na veškeré dotazy ohledně freedivingu rád odpovím.

Petr
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » čtv pro 12, 2013 3:25 pm

Ahoj,

jak jsem slíbil, tak činím. Další, v pořadí již třetí kurz freedivingu v Uherském Hradišti se uskuteční ve dnech 22.02. - 23.02.2014. Předpokládám, že termín bude vyhovovat.

Jelikož bychom rádi umožnili absolvovat tento kurz i " přespolním ", rozhodli jsme se pro jejich malé zvýhodnění. Cena kurzu je 3900,- Kč. " Přespolní " s dojezdovou vzdáleností větší než 90km, budou mít cenu kurzu 3500,- Kč. Dále jednáme o levnějším, přesto kvalitním hotelovém ubytování. Toto ještě upřesním. Zájemkyně a zájemci, prosím hlaste se co nejdříve na divelive@divelive.cz. Počet míst je limitován.

Veškeré další informace ke kurzu jsou uvedeny v úvodu tohoto tématu.

Na jakékoliv dotazy týkající se kurzu či freedivingu rád odpovím.

Za realizační tým - Petr, Majka a Honza
Uživatelský avatar
jiff
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 30, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod jiff » čtv pro 12, 2013 10:20 pm

Pro nevěřícího Denise. Já jsem příklad toho že po dvoudenním kurzu freedivingu jsem se posunul z 15 vteřin na 2 min. 50 vteřin.
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » pát pro 13, 2013 12:26 am

15 vteřin ???
Jako vtip fakt dobrý :masslol:
To Ti Denis sežere i s navijákem 8)
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » pát pro 13, 2013 12:33 pm

MartinB píše:15 vteřin ???
Jako vtip fakt dobrý :masslol:
To Ti Denis sežere i s navijákem 8)


Ahoj,

patnáct vteřin je skutečně hodně málo. Znám však dosti zcela normálních lidiček, kteří netuší kolik vteřin je už " dlouho " pro zadržení dechu. Nikdy to netrénovali, nikde neviděli a zadržování dechu je pro ně krajně nepříjemné. Normálně je prodleva mezi výdechem a nádechem dvě až tři vteřiny, takže se někomu může zdáti těch patnáct až dvacet vteřin zadržení jako celkem dosti. Co na tom vidíš vtipného ? Znáš dotyčného osobně ? Já nikoliv a ani netuším zda to myslel vážne či z legrace, jen píšu své zkušenosti. Jsou všeobecně známé " věci ", které nelze zpochybnit ( zákonitosti a podobně ), no a pokud by tyto někdo zpochybnil, tak si dokážu představit napsat mu: Tak to je dobrý vtip a přidat hordu smajlíků. Každý člověk je však originál, originálně reaguje a originálně se taky chová. Pro někoho poněkud nepochopitelněji, to už však není jeho problémem. A nikdo neumíme všechno ;-). Takže: Patnáct vteřin pro zdravého člověka je málo ( smajlíci to ovšem nevyřeší ) a je třeba potrénovat což ostatně jak viděti, učiněno bylo.

Petr
Uživatelský avatar
jiff
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 30, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod jiff » pát pro 13, 2013 1:20 pm

Nazdar, nebyl to vtip, původně jsem chtěl napsat 10 vteřin... Protože, abych se mohl rozumně potopit musím na sebe pověsit 9 kg olova a stejně mě to furt zvedá k hladině. A když je na sobě nemám, tak se dostat pod hladinu stojí námahu která spálí všechen kyslík. No a pak už je to boj o přežítí ( teď už trochu nadsázky). Teď když sedím u pc a jen tak na jeden nádech to zkusím tak stejně skončím na 30 vteřinách. 2:50 na statiku je pro mě úspěch, no a teď to ještě převést do dynamiky a bude fajn.
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » pát pro 13, 2013 4:26 pm

Hele chlapi, jestli je to jako reklama na šnorchlování, tak dobrý ;)

Vytrhnu jen pár věcí:

jiff: v dalším mailu píše, že porovnává 0:15 když se snaží potopit, se statikou 2:50 - to přece nelze srovnávat a takto zadané hodnoty, když se hned nenapíše co se vlastně srovnává, mi přijdou úsměvné ať dotyčného znám či neznám.

FotoPetr: Jak sám píšeš 0:15 je na zdravého hodně málo, spíše nereálná hodnota. Asi nemám ty správné známe, ale neznám nikoho kdo by neuměl zadržet dech (třeba když je někde cestou smrad, že), ale je možné že mám štěstí/neštěstí na známé.

Nevím proč Ti přijde divné, že někomu něco přijde vtipné, smajlíci tam taky jsou ???
Každému se líbí něco jiného, každý se směje ničemu jinému, tak to je a i je to tak dobře.

Nechtěl jsem se nikoho dotknout, nedejbože urazit. Ale pokud se tak stalo, nebylo v úmyslu a Vám nezbyde než se s tím vyrovnat, neboť jak se říká vyslovené se už nedá ani těmi třemi páry koní ...., že :)

Věřím, že Vám nebude vadit, že se dalších reakcí na 0:15 zdržím
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát pro 13, 2013 4:44 pm

jiff píše:Pro nevěřícího Denise. Já jsem příklad toho že po dvoudenním kurzu freedivingu jsem se posunul z 15 vteřin na 2 min. 50 vteřin.


Toto je nečestná reklama. Taká šmejďácka. Tvári sa, že to je diskusia vo fóre, ale je to len odrb. Chápem že si chcete zarobiť a prachy sú nadovšetko, ale potom to nie je o debate, ani o tom či verím jiffovi. Kašlem na vás, aj na celý váš potápačský, podvodnícky kurz. A ak sa takéto utajené reklamné vlákna stanú tuná štandartom, tak kašlem aj na také fórum. Viem že sa nič nestane, roboti ma nahradia.
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » pát pro 13, 2013 5:35 pm

MartinB píše:Hele chlapi, jestli je to jako reklama na šnorchlování, tak dobrý ;)

Vytrhnu jen pár věcí:

jiff: v dalším mailu píše, že porovnává 0:15 když se snaží potopit, se statikou 2:50 - to přece nelze srovnávat a takto zadané hodnoty, když se hned nenapíše co se vlastně srovnává, mi přijdou úsměvné ať dotyčného znám či neznám.

FotoPetr: Jak sám píšeš 0:15 je na zdravého hodně málo, spíše nereálná hodnota. Asi nemám ty správné známe, ale neznám nikoho kdo by neuměl zadržet dech (třeba když je někde cestou smrad, že), ale je možné že mám štěstí/neštěstí na známé.

Nevím proč Ti přijde divné, že někomu něco přijde vtipné, smajlíci tam taky jsou ???
Každému se líbí něco jiného, každý se směje ničemu jinému, tak to je a i je to tak dobře.

Nechtěl jsem se nikoho dotknout, nedejbože urazit. Ale pokud se tak stalo, nebylo v úmyslu a Vám nezbyde než se s tím vyrovnat, neboť jak se říká vyslovené se už nedá ani těmi třemi páry koní ...., že :)

Věřím, že Vám nebude vadit, že se dalších reakcí na 0:15 zdržím


Ahoj,

o žádnou skrytou reklamu se rozhodně nejedná. Jiffa neznám. A smajlíci ? Chtěl jsem jen reagovat, je totiž rozdíl usmívat se a posmívat se. Je až zarážející jak někteří lidi nepřipustí, že jsou i jiní, kteří nejsou tak " dokonalí " jak oni sami. Taky se nechci nikoho dotknout a z mých příspěvků je to i snad patrné. Rozhodně si však nemyslím, že srazit někoho, kdo sem napíše své zkušenosti je správná cesta k diskusi. Stačilo se jen zeptat, jak je to s těmi vteřinami v tomto případě myšleno a mohli jsme se posunout dále. Třeba na téma spalování O2 v tkáních.

Petr
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » pát pro 13, 2013 5:42 pm

Denis píše:
jiff píše:Pro nevěřícího Denise. Já jsem příklad toho že po dvoudenním kurzu freedivingu jsem se posunul z 15 vteřin na 2 min. 50 vteřin.


Toto je nečestná reklama. Taká šmejďácka. Tvári sa, že to je diskusia vo fóre, ale je to len odrb. Chápem že si chcete zarobiť a prachy sú nadovšetko, ale potom to nie je o debate, ani o tom či verím jiffovi. Kašlem na vás, aj na celý váš potápačský, podvodnícky kurz. A ak sa takéto utajené reklamné vlákna stanú tuná štandartom, tak kašlem aj na také fórum. Viem že sa nič nestane, roboti ma nahradia.


Ahoj,

už jsem to napsal v předchozí odpovědi. Zde bych Tě jen Denisi slušně a přesto důrazně požádal o mírnější slovník. Chtělo by se mi taky napsat něco jadrnějšího, neučiním však. Každý příspěvek je vlastně osobní reklamou pisatele a Tvá reklama sebe sama tady taky proběhla. A já nejsem rozhodně ten, který tuto diskusi zhazuje.

PS: Stále ještě zůstává moje nabídka: Odpovím rád na případné dotazy ohledně freedivingu.

Petr
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » pát pro 13, 2013 6:16 pm

I když jsem psal, že nebudu reagovat, tohle nejde:

Chtěl jsem jen reagovat, je totiž rozdíl usmívat se a posmívat se.
Promiň, ale kde jsi se dobral toho, že se někomu posmívám, to snad ani nemyslíš vážně.

Je až zarážející jak někteří lidi nepřipustí, že jsou i jiní, kteří nejsou tak " dokonalí " jak oni sami.
Už vůbec nechápu co a proč tu blábolíš něco a něčí dokonalosti, pokud ovšem nepíšeš o sobě.
Jak jsi sám psal dříve, neznám Tě a tak nevím jaký jsi, já se rozhodně dokonalý necítím, ani náhodou.

Stačilo se jen zeptat, jak je to s těmi vteřinami v tomto případě myšleno a mohli jsme se posunout dále.
Byly uvedeny fakta.
Rádoby vtipnou vsuvkou (tobě se to bohužel vtipné nezdálo) jsme se dobrali jak to opravdu je.
Je otázkou jaká by byla Tvoje reakce na otázku. Tak mi přijde, že by se Ti to taky nelíbilo, asi.

Třeba na téma spalování O2 v tkáních.
Jestli chceš, máš potřebu něco napsat o spalování O2, tak to sem napiš.
Kdybych tušil, že o to stojíš, zeptal bych se.
Většinou se ale ptám až když se mi nedaří najít s pomocí strýčka Googla.

Jestli tohle vlákno není reklama, tak asi žiji v jiném světě :o

:offtopic: :sorry:
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » pát pro 13, 2013 6:46 pm

Ahoj,

tak jenom krátce a pak už jen skutečně o freedivingu. Když se podíváš na vývoj této " diskuse ", která už tak není diskusí o freedivingu, možná sám zjistíš, kdo do ní vnesl " nedobro ". Tedy od předchozích příspěvků Denise až po novou vlnu reakcí započatou plným stolem chechtejících se tlam a zakončenou křivým obviňováním ze skryté reklamy formou " umělé diskuse ". Taky nejsem dokonalý. Učím však potápění přes dvanáct let a jsem dosti, dejme tomu vnímavý na podobné reakce. Dříve jsem psal hodně a skoro vnucoval své znalosti. Nyní dávám přednost spíše otevřené diskusi a ochotě odpovědět těm, které to zajímá.

Petr
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát pro 13, 2013 7:41 pm

Až sa ja budem cpať do debaty slušným luďom s reklamou, tak ich na to upozorním. To je slušnosť. Na tom, že tvoje chovanie nie je slušné, nič nezmení ani to, že ma oslovuješ s velkým T, nestojím ti o to. Kazíš tu vzduch, rozumieš? Môj príspevok nie je namierený proti tebe osobne, ale proti spôsobu akým tu prezentuješ predmet svojho podnikania. Ak nebudí dôveru spôsob tvojej prezentácie, nebudí dôveru ani vaša firma a jej činnosť. Myslím že by si sa mal nad sebou zamyslieť a nepoučovať druhých.
Uživatelský avatar
Ozzie
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1983
Registrován: stř pro 23, 2009 1:00 am
Reputace: 41
Bydliště: pri Malom Dunaji

Příspěvekod Ozzie » pát pro 13, 2013 7:54 pm

Freediving, reklama na sylvestrovský čártr každému je jasné odkiaľ fúka. Nech sa Ti darí Fotopetr. Ale si myslím, že kvôli reklamám a "živnostníkov" tu pomali prichádzame o ozajstných JACHTÁROV. A to je škoda :( Rob čo chceš a daj sem svoje zážitky a skúsenosti a potešíš nás.
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » sob pro 14, 2013 1:30 am

Ahoj,

no tak, nikde jsem se natajil, že kurz je za peníze a že se potápěním živíme. Píšu to zde zcela na rovinu a po předchozích konzultacích s adminem. Rozhodně jsem nevedl další umělou debatu za účelem skryté reklamy. Narozdíl od jiných příspěvků, kde se například právě hledají " posledení " dva členové do posádek a podobně ( náhodný přispěvatel s jedním příspěvkem a dost ). Patrně jsem měl nechat jen ten úvodní příspěvek o kurzu a ponechat další diskusi bez povšimnutí. Nechat tu psát bláboly Denise a spol o učení potápění z příruček, o zpochybňování významu a výsledků kurzu a podobně. Nechat tu bez povšimnutí prezentovat NEBEZPEČNÉ názory, které patrně vzduch tady na fóru nezkazí, ovšem můžou zkazit mnohem více. A které jsou daleko škodlivější než diskuse o freedivingu. A zážitky ? Á propos: Psal jsem zde například o naší expedici Palagruža 2005 a další.

Petr
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » sob pro 14, 2013 8:39 am

Chcem zdôrazniť, že som v predchádzajcom príspevku napísal: " Môj príspevok nie je namierený proti tebe osobne" a myslím to úplne vážne. Možno by som sa tu s tebou nebol pustil do debaty, ak by bolo jasné, že to je reklama, dohodnutá s Adminom. Ale dovolím si vysvetliť svoj postoj, prezentovaný v závere tohoto vlákna. Diskusné fóra obdobného typu ako je jachting info, sú vedené ako nezištné zdielanie informácií luďmi ktorý sa zaoberajú spoločnou tématikou. Na webe je takýchto komunít stovky. V našom prípade je to široko koncipovaná téma okolo lodí, teda nielen jachting. Teraz si predstavte, že niekto sa opýta otázku povedzme o oprave motora a dostane odpoveď, že za sto korún mu dotyčný poradí. Každí kto staval loď môže potvrdiť, že pri svojej práci zhromaždil množstvo informácií a pracovných postupov. Prečo by mal svoje vedomosti prezentovať zadarmo? Mnohí tu opisujú svoje plavby, dajú si prácu z napísaním cestopisu, tak prečo to tu odprezentujú zadarmo a nesnažia sa umiestniť článok do niektorého časopisu? Lebo sú blbí? Alebo sa chcú nezištne podeliť o svoje zážitky v komunite rovnakých nadšenconcov ako sú oni sami. Jeden zadarmo, druhý za peniaze? Pochybujem že to takto bude fungovať a myslím že Admin kráča po tenkom lade. Preto si dovolím odporučiť, že ak reklama tak nech sa páči, ale oddelená od nadšených amatérov.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob pro 14, 2013 9:11 am

V pohodě Petře. U mě určitě jo. :)
Kdyby byl svět normální, mohlo zůstat pouze u tvého sdělení, případně vyjádření několika nás co je to zajímá a nehodlají se učit freediving z chytré příručky. Normální, nenápadné poklidné vlákno s přínosem pro ty kteří mají zájem se něco přiučit a nechtějí investovat do poměrně drahé akce stejného zaměření třeba na Elbě.

Vzhledem k tomu že odvětví potápění a freedivingu není až tak přímo spjato s jachtingem, nelze to spatlat dohromady se stavbou lodí, provozováním lodí, chartrem, případně nabízením kapitánských služeb. Freediving není jachting. Ale může nám při řešení některých prekérních situací hodně pomoc. Třeba znalost techniky FD by letos klukům v Řecku ušetřila 800€ za kotvu a řetěz.

Že z toho bylo až fanaticko demagogickou urputností uděláno to co je, není určitě tvá vina. Lidi jsou prostě různí a když nemají co dělat, vrtají se v čem se dá.
Uživatelský avatar
Martin88
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 726
Registrován: úte zář 16, 2008 2:00 am
Reputace: 18
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin88 » sob pro 14, 2013 12:31 pm

Snad se Petře nenecháš odradit negativními ohlasy,já si myslím,že jsi postupoval korektně,
svůj záměr jsi prezentoval jasně a nabízel jsi hned v úvodu zodpovězení otázek.
Já si každý rok říkám,že bych se měl takového kurzu zúčastnit, bohužel čas mi na to nezbývá.
Z vlastní zkušenosti vím,že když jsem se potápěl sám, nezvládl jsem to, co jsem pak dokázal
se zkušeným kamarádem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti