III. Apnea Discovery ...

Vše kolem potřeb k potápění, jachting o potápění tak nějak patří k sobě.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 126
Registrován: čtv zář 15, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod Pema » pon úno 24, 2014 9:46 pm

Musím se přidat k pochvale, bylo to opravdu super. Sešla se příjemná parta lidí se společnými zájmy, instruktor i organizátoři se snažili předat nám maximun možného v tak krátkém čase, což se podle mého povedlo na výbornou. K tomu ještě zbyl čas na zábavu a pokec o všem možném i nemožném okolo potápění, jachtingu, lyžování, horolezectví, střelby, vaření, cestování a možná ještě pár dalších témat, které si už nevybavuju. :-)

K těm číslům, já jakožto naprostý začátečník v potápění, zapřísáhlý nesportovec a ne moc dobrý plavec jsem zvládnul 3min statiku a uplavat s ploutvemi 42m, bez ploutví 30.
Do této doby (alespoň pro mě) čísla z říše pohádek.
Rozhodně plánuju pokračovat v tréninku a zúčastnit se kurzu na další stupeň.


PS: Baharis - kdybych tě nechal utopit, tak kdo by potom hlídal mě? A Honza navíc říkal, že je kolem toho spousta nepříjemného papírování, tak jsem mu nechtěl přidělávat práci. :-)
Uživatelský avatar
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 01, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Holice

Příspěvekod kolovratek » pon úno 24, 2014 10:17 pm

EDIT: A také děkuji svému buddymu, že ohlídal a nenechal bídně utonout ;)[/quote]

kdo by se potom staral o fórum.?
Uživatelský avatar
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 01, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Holice

Příspěvekod kolovratek » pon úno 24, 2014 10:35 pm

EDIT: A také děkuji svému buddymu, že ohlídal a nenechal bídně utonout ;)[/quote]

kdo by se potom staral o fórum.?
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » úte úno 25, 2014 2:11 am

Ahoj,

přestože jsme již mnohé probrali na místě, chtěl bych ještě jednou jménem celého organizačního týmu poděkovat Helence, Vaškovi, oběma Jirkům a Petrovi, že vážili dlouhou až delší cestu k nám na Moravu a zůčastnili se našeho kurzu freedivingu. Bylo pro nás opravdu příjemné s Vámi strávit skoro jarní víkend, proměnit nicky ve skutečná jména a předat Vám část z toho co známe a co umíme. O to více si vážíme Vaší pochvaly ... či lépe řečeno spokojenosti. Toto je ta vůbec NEJVĚTŠÍ odměna pro nás :-) Moc si toho vážíme ...

Budeme nadále v kontaktu a těšíme se na setkání při dalším stupni výuky ... na lodi ( tedy nejpozději ;-) ).

Původně jsem oznamoval, že další ( IV. ) kurz bude pravděpodobně až na podzim. Pokud by byl ovšem zájem z řad jachtařek či jachtařů navštěvující toto fórum, velice rádi vypíšeme nový termín kurzu freedivingu ještě před začátkem letní sezóny.

Za realizační tým - Petr, Maruška a Honza
Uživatelský avatar
Hauz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 125
Registrován: sob srp 27, 2011 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Bílovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hauz » pát úno 28, 2014 7:56 pm

Nedá mi to, abych taky něco nepřidal ke kurzu. Bylo to přesně to, co jsem si představoval, nácviky perfektní, instruktor Honza trpělivě a s přehledem předával zkušenosti a učil. Až jsem byl šokován, co všechno se může i u obyčejného šnorchlování stát, co všechno většina z nás?! asi dělá blbě, s čím vším nevhodným leze do vody. :o Co jsem se naučil bylo úžasné, ale! jsm osoba zapomnětlivá a neohrabaná a tak se ptám nešlo by udělat další zdokonalovací kurzy, třeba i pravidelně co čtvrt roku? a nedejbože pravidelné tréninky v bazéně, bo tolik bych to chtěl všechno dále procvičovat a zlepšovat apnoe, ale ono to v normálním bazénu nejde. :?
To všechno proto, že příští rok na ten týdenní kurz freedivingu určitě pojedu! Už teď si Petře objednávám jedno místo! :good:
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » sob bře 01, 2014 12:36 am

Hauz píše:Nedá mi to, abych taky něco nepřidal ke kurzu. Bylo to přesně to, co jsem si představoval, nácviky perfektní, instruktor Honza trpělivě a s přehledem předával zkušenosti a učil. Až jsem byl šokován, co všechno se může i u obyčejného šnorchlování stát, co všechno většina z nás?! asi dělá blbě, s čím vším nevhodným leze do vody. :o Co jsem se naučil bylo úžasné, ale! jsm osoba zapomnětlivá a neohrabaná a tak se ptám nešlo by udělat další zdokonalovací kurzy, třeba i pravidelně co čtvrt roku? a nedejbože pravidelné tréninky v bazéně, bo tolik bych to chtěl všechno dále procvičovat a zlepšovat apnoe, ale ono to v normálním bazénu nejde. :?
To všechno proto, že příští rok na ten týdenní kurz freedivingu určitě pojedu! Už teď si Petře objednávám jedno místo! :good:


Ahoj,

hezky se to čte ... děkujeme, neodcházíme ;-) Co se týká dalších kurzů, tak ty se už musejí absolvovat na hluboké vodě, ideálně v moři, kde je dobrá viditelnost a voda i v hloubce pro freediving přívětivá. U nás v lomech se najde taky docela " čistá " voda ovšem v hloubkách bývá celoročně kolem 8 až 12 stupňů, a to rozhodně žádná hitparáda není. S Jirkou ( Baharisem ) právě řešíme výstroj a došla řeč i na ten kurz na lodi ( reálně ještě letos ). Problém je však trochu s volnými termíny ( já, Vy, instruktor ). Taky to nemá moc smysl plánovat na jaře, kdy jsou dosti citelné termokliny ( vrstvy vody s rozdílnými teplotami ) což je z hledika " poznávání " hloubek docela nepříjemné. Nejvhodnější období pro Středozemní moře je podzim. No a když už jsme u toho, tak tady zkusím napsat termín, kdy bych eventuálně mohl já: 04.10. - 11.10.2014, tak se k tomuto termínu můžete vyjádřit. Vypadá to, že lidiček by bylo dosti ... Á propos: Dívali jste se na tu výbavu ? Mám ještě další ( levnější ) alternativy ...

Jak jsem už psal v minulých příspěvcích, tak chystáme založení plnohodnotného klubu freedivingu v Uherském Hradišti a s tím spojené pravidelné tréninky. Pro Tebe ( Vás ) poněkud nereálné z hlediska dojezdové vzdálenosti. Zkusím tedy zvážit možnost kurzů pro " oživení " znalostí a určitě k tomu ještě napíšu více. Například uskutečnit intenzivní víkendový trénink za účasti vážených hostů ...

No a vypadá to, že v květnu připravíme ještě jeden základní kurz Apnea Discovery, na který byste mohli přijet potrénovat. Přesný termín a podmínky sdělím co nejdříve.

Ještě jednou gratuluji novým tulákům tichem ...

Petr
Uživatelský avatar
kolovratek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 01, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Holice

Příspěvekod kolovratek » sob bře 01, 2014 9:23 am

Já teď řeším kam na pardubicku chodit, abych to nezapoměl. Pak doplním výbavu a jakmile bude sraz tak určitě přijedu. Překvapilo mě, jak se za víkend dosáhly hodnoty o kterých se mi ani nesnilo. Dík taky za mě.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » sob bře 01, 2014 11:18 am

Také jsem se rozkoukával (marně), jestli nejsou poblíž nějaké tréningy. Smolík. Pokud by se v UH něco takového ustavilo, řekněme jednou za měsíc bych zajížděl.

Ten termín je dobrý, odpovídá i mé filosofii prohřáté vody na podzim. Jeden rok, dohledal bych to, jsme měli na konci září v oblasti Makarské 28 - 30 °C. A za tím si stojím, vozím s sebou vlastní bazénový teploměr.
Ale s tím, že bych bral i ženu. Akce bez ní minimalizuji a navíc má zrovna 4.10. narozeniny.
Celkem bych se přimlouval za katamarán. V říjnu už to nebude taková darda a když si představím potřeby - strečing, vydýchávání, oblékání/vyslékání, do vody z vody, tak mě to vychází jasně na dva plováky a spoustu místa mezi nimi.
Takže hlásím, v podstatě závazně, dva ludé!!!

Výbava, toť samostatná kategorie. Základní kámen je neoprén. Ten řešíme, snad vyřešíme nejraději šitý, nebo pro začátek koupím něco v konfekci. Jinak už zbývá jen zátěž, nějaký ten nožík a "měřátko". To poslední mám teď najíté hodně vytuněné, s praktickým využitím i pro jachting. Výškoměr, hloubkoměr, historie a přenos ponorů do NTB a velké plus - náměrový kompas. Mám rád hezké věci, které slouží.
Začínám odkládat do prasátka. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » čtv bře 06, 2014 2:45 am

Ahoj Jiří,

nejdříve k těm tréninkům. Klub freedivingu v Uherském Hradišti určitě založíme a budeme rádi pokud dle možností za námi přijedeš. Tedy lépe řečeno ( napsáno ) přijedete, že Helenko, Vašku, Jiří a Petře. Určitě vymyslíme i nějaké intenzivnější formy, například na dva dny.

Co se týká termínu kurzu na moři, tak ten je v podstatě taky daný ( a ještě s oslavou ) a uvidíme jak se nám obsadí. Zatím to vypadá nadějně. Taky jsem uvažoval o katamaránu jenže, a počítejme: Minimální počet lidí do kurzu je šest, nějaké ty manželky, podpůrný tým a jsme na jedenácti. A tento počet je na katamarán už celkem dosti. Tedy pokud zvažuji kvůli ceně Lagoon 410 až 440 ( pětistovka by byl patrně mimo rozpočet ). Ubytování v příďových " kajutách " ( přitom dvě příďové má jen 410 ) nepovažuji za dobré a stejně by se muselo spát i v salonu. Nesrovnatelně vyšší konfort skipperské kajuty nabízí například Oceanis 54, kde jsem měl k dispozici stojnou výšku, skřínky, WC a sprchu ... Prostorově lépe mi vychází například šestikajutová Cyclades 50,5 ( cenově srovnatelná s malými katamarány ). Když se rozhlédnu po salonu v Lagoon 410 a v padesátce, tak mi vychází prostornější u monohulu. Trampolína na cvičení taky moc nepůjde použít. Potřebuješ pevnou " půdu " pod nohama. S tím vstupem do vody by byl katamarán určitě přínosem, přesto s přihlédnutím k faktu, že nepůjdeme s přístrojem vidím i ten monohul v naprosté pohodě.

Co se týká výbavy, tak pracuji na tom a brzy Ti pošlu na e-mail další informace ( včetně kalkulace hodinek ).

A ještě všeobecná informace pro případné zájemkyně a zájemce o plavbu a výuku freedivingu na moři: Účast na tomto kurzu je možná až po absolvování základního bazénového kurzu Apnea Discovery ( možno i u jiné školy ). Je rozhodně lepší a bezpečnější učit se základům v klidných a chráněných vodách bazénu a teprve na jejich základech pokračovat v moři ...

Petr

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti