V. kurz freedivingu v Uherském Hradišti ...

Vše kolem potřeb k potápění, jachting o potápění tak nějak patří k sobě.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » stř bře 25, 2015 3:42 pm

Ahoj,

chtěl bych poděkovat všem, co za dobu mé " nepřítomnosti na fóru " přispěli k tématu svými relevantními příspěvky. Myslím, že i o tom byl původní dotaz.

Petr
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » stř bře 25, 2015 4:02 pm

Denis píše: A k tomu čo je kšeft. Prezentovať svoju zárobkovú činnosť v diskusnom fóre, kde si ludia od lodí a od vody nezištne a zadarmo radia a pomáhajú si je nechutné. Výčítam to tebe a aj adminovi. Adminovy doporučujem, aby v takejto činnosti nepokračoval a ukončil propagáciu profíkov v diskusii v samostatných vláknach. Ak mi pameť dobre slúži, tak taká bola volakedy dohoda. Je to však vaša stránka /neviem presne koho/, tak si teda robte čo chcete.


Ahoj,

kdo jsi, že tady soudíš aniž bys znal původ " věcí " ? Inzerci na kurz bych sem NEDAL bez souhlasu administrátorů. Sám jsem psal do odborných časopisů ( Potápění, Buddy ), točil, stříhal a produkoval dokumentární filmy, fotil a podobně a dobře vím co to je autorké právo. A víš co je nejen nechutné ba dokonce životu nebezpečné ? Tvé " výroky " na téma učte se klidně z knížek základům freedivingu. Jako instruktor potápění ( více jak 12let ) to ani nemůžu ponechat bez komentáře. Dokonce se ani nedokážeš držet svého názoru a začínáš tady slovíčkařit co je freediving a co je šnorchlování. Jak je vůbec možné, že někdo může na veřejném fóru " mluvit " o něčem o čem nemá ani potuchy.

To že jsi účast na kurzu odmítl, mě ani moc nepřekvapilo. A co budeš dělat se svými penězi je mě skutečně celkem úplně jedno.

Tímto bychom to mohli považovat za uzavřené a můžeme se klidně dále bavit o freedivingu či potápění obecně. Na dotazy rád odpovím.

PS: K dnešku evidujeme čtyři závazné přihlášky a další přihlášky ve stádiu korespondenčním. V případě zájmu o kurz pište co nejdříve na divelive@divelive.cz.

Těšíme se - Petr, Maruška a Honza
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř bře 25, 2015 4:28 pm

Som rád, že aspoň na jednej veci sa zhodneme, to čo si ja spravím zo svojimi peniazmi, do toho ťa nič nie je . Super :good:
Naposledy upravil(a) Denis dne ned bře 29, 2015 7:20 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » stř bře 25, 2015 5:07 pm

Ahoj,

to že jsi byl u něčeho mezi prvními je chvályhodné, opravňuje Tě to však k čemu ? Abys kohokoliv osočoval, nadával na vše co přijde pak ? Sleduji, že i v jiných vlákneš máš určité, řekněme " nesrovnalosti ". Či Tě jen trápí, že Tě uživatelky či uživatelé tohoto fóra patřičně neopěvují ? Jakmile si pročteš mé příspěvky, tak tam najdeš taky něco zadarmo. Tak v čem je problém ?

A pokud si přečteš skutečně pořádně mé příspěvky k fredivingu, tak nikde nenajdeš, že slibuji po ZÁKLADNÍM KURZU Freediver Indoor dosažení jakýchkoliv hloubek. Zmiňuji se v čem spočívá základní kurz, zmiňuji se o bezpečnosti, přípravě, cvičení, výbavě, o statice ( klidová výdrž na hladině ) a o dynamice ( plavání pod vodou na vzdálenost ). A taky se zmiňuji o následných kurzech na moři na lodi, které letos plánujeme. Máš patrně velkou představivost, kterou evidentně nezvládáš.

Velký problém však vidím v tom, že tady píšeš velmi NEBEZPEČNÉ názory. Pozval jsem Tě na kurz za zcela výjimečných podmínek, abychom v klidu vyřešili Tvůj problém. Odmítl jsi. A ještě jeden nepodstatný detail: Napsal jsi, že místo abys utratil peníze za kurz, dáš tyto raději na bazény. Na Tvé sdělení o Tvých finančních záměrech jsem Ti jen prostě odpověděl, ža je mi to úplně jedno.

A pokud je toto jen jakási forma Tvé kratochvíle či seberealizace, tak se odmítám nadále na ní podílet. Na dotazy ohledně freedivingu a potápění obecně však rád odpovím. Ostatním se omlouvám za to, že toto ( netýkající se freedivingu ) musejí číst.

Nadále se těšíme - Petr, Maruška a Honza
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř bře 25, 2015 6:47 pm

Si sa nejak rozohnil :D trafená hus zagága? :?

Moje oprávnenie je presne také ako každého iného tu na fóre, ak sa mi niečo nepáči, môžem sa ozvať. Na rozdiel od teba dodržujem slušnosť v komunikácii. Nijako ťa neosočujem, osobne na teba neútočím, tak s čím máš problém? Zniesť kritiku, podla mňa oprávnenú?

Ostatným by som dal do pozornosti tieto tvoje vyjadrenia, ktoré konečne dávajú veci ako tak na pravú mieru. Bravo.
tak nikde nenajdeš, že slibuji po ZÁKLADNÍM KURZU Freediver Indoor dosažení jakýchkoliv hloubek. Zmiňuji se v čem spočívá základní kurz, zmiňuji se o bezpečnosti, přípravě, cvičení, výbavě, o statice ( klidová výdrž na hladině ) a o dynamice ( plavání pod vodou na vzdálenost ). A taky se zmiňuji o následných kurzech na moři na lodi, které letos plánujeme.

Tvoju super ponuku na kurz som neodmietol z iracionálnych dôvodov, jednoducho z Bratislavy do Uherského Hradište sa mi nechce chodiť, najmä ak klub freediverov chodí trénovať na bazén asi 500 m od môjho bydliska. Navyše nechcem byť freediverom a moje šnorchlovanie mi bohato postačuje. Tak sa teda drž a v klude, bez emócií si prečítaj čo som ti vytkol a porozmýšlaj či nemám pravdu.
Lakomec

freediving

Příspěvekod Lakomec » stř bře 25, 2015 7:10 pm

Milá Maruško, Honzíku a FotoPetříčku,

pokud byste byli tak dobří, jak se snažíte prezentovat, stačil by jeden odkaz a kurzy by byly zcela jistě plné. To, že zaplevelujete stránky o jachingu něčím jiným je bohužel fakt, se kterým nic nenaděláme. A to, že se nepatřičně navážíte do někoho, kdo s vámi nesouhlasí, se nedá chápat nijak jinak než slovensky řečeno: trafená hus zagága.
Myslím, že Denis není daleko od pravdy, když nazval jakýkoliv sestup do hloubky 10 m za šnorchlování. co jiného to taky je? Buď máš přístroj a potápíš se, anebo máš masku, šnorchl a ploutve a šnorchluješ. Někdo do 3 metrů, někdo do 10-ti, někdo do 15-ti. Pořád to ale není freediving. Freediving je jiná disciplína, která má svá striktní pravidla, každá akce je patřičně zabezpečená atd. My jsme tady hlavně jachtaři, pro velkou většinu přítomných je 10m scifi. Statika v bazénu je k ničemu, na vodě máš vlny, potřebuješ se ponořit ke šroubu, nemáš závaží, takže balancuješ břichem nahoru, kopeš do lodě. I distanční plavání v bazénu je jiná disciplína, v bazénu máš konstantní hloubku, jen se vlníš. Při sestupu v moři vyrovnáváš tlak, dole pochoduješ s kotvou, pokud ji jenom přemísťuješ, anebo dřeš jako blbec, když je seklá.

Když to shrnu, kurz freedivingu je jen slogan, který zní líp, než kdybyste nabízeli jachtařům základní školení ve stylu poznej své tělo, nauč se dýchat a uvolni se. Vody se bát nemusíš, žil jsi v ní i před narozením a bylo Ti tam fajn.

Nepotřebuju, abyste mi odpovídali a snažili se poněkolikáté prezentovt Vaši pravdu. je mi to úplně jedno. reagoval jsem jen na to Vaše navážení se do druhých, celkem nepatřičné a trapné. Jsou tu jiní, kteří by chtěli být opěvováni.

Přečetl jsem si Vaše příspěvky, nevím co nabízíte zadarmo. Nic takového jsem neobjevil
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » stř bře 25, 2015 8:08 pm

Ahoj,

nebýt prvotního navážení se do nás od Tvého předřečníka, stačila by jedna zpráva.

Zpráva byla vložena se souhlasem admina do jím založené rubriky " potápění ". To je zaplevelování ?

V mých příspěvcích najdeš i několik postřehů, zkušeností z plaveb či rad zadarmo, tak jak se to v tomto fóru předpokládá.

Dále ať si každý udělá svůj názor sám.

Petr
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř bře 25, 2015 8:48 pm

Lidé kteří se vážně zajímají o freediving si zde v těch Petrových vláknech mohli pěkně pokecat, trochu vyměnit zkušenosti. Mohli.... :cry:
Ale zmastit se dá úplně všechno.

To si jako Lakomče sám Petr zapleveluje své vlastní vlákno? To přeci nemůžeš myslet vážně. Představuji si že někdo něco nabízí, někdo další se na něco konstruktivního zeptá, něco se dozví, něco se domluví. Konec.
Kdo tady zapleveluje je Denis. Má tu cca 16 příspěvků (slovy šestnáct!!!) a proč? Zajímá ho freediving? To musí tak úpěnlivě trvat na tom že je lepší se učit freediving z knížek než jít na placený kurz, protože to je škoda peněz? To je taková chujovina, že o tom odmítám vůbec jen diskutovat.
Jako absolvent (a neplacený Petrem) mohu garantovat, že kurz je užitečný pro každého jachtaře, ať se potopí do jakékoliv hloubky. O tom to není. A to co Petr dělá je naprostý základ, vstupní brána do problematiky a kdo má zájem, může může dál stavět a zlepšovat se.

Je tu již dost lidí co absolvovali základní kurz, ať už to bylo kdekoliv. A kdyby tu z toho nebyla taková žumpa, možná by i pokecali a ostatní se něco dozvěděli. Něco o čem je základní kurz, o čem Level I, Level II a tak dále. Ale takto tu nikdo z nás diskutovat nebude.

BTW: Dělal jsem již dost adrenalínových sportů, většinou jsem začínal zbaběle s instruktorem. Schází mě ale ještě parašutismus. Neví náhodou někdo o nějaké dobré knížce, ze které bych se to naučil? Značka - nechce se mě vyhazovat peníze za kurz.... :lol:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř bře 25, 2015 9:03 pm

No už len TY
Naposledy upravil(a) Denis dne ned bře 29, 2015 7:22 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1415
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Omen » stř bře 25, 2015 9:04 pm

Jirko, základní paragánský vojenský výcvik (8 seskoků z Anduly AN-2) mám za sebou. Za pivo v hospodě ti veškeré potřebné poznatky předám :mad:

A nemusíme ani do Prahy :D
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř bře 25, 2015 9:26 pm

Ty jsi Deni velký eskamotér se slovy, ale to vím už dávno a beru to tak.... :lol:
Jak bych mohl nebýt tam kde jsi ty?

Počítal jsem čistě ze statistických důvodů. Zajímalo mě, nakolik ti kurzy FD leží v žaludku a kolik jsi ochoten jim věnovat času. Jsi šikovný.

Číslo ti nevrknu, ani kdyby jsi mě rozkrájel na tenounké nudličky. Kolegové je znají a já znám jejich. Nepotřebujeme si na veřejnosti dokazovat kdo má většího pindíka. Ovšem spolu o tom diskutovat nebudeme. Promiň, to je ztráta času.
Můžeme o navigaci, námořním právu, stavbě lodí, dokonce i o dračáku......

Jenom tolik, že z vědomostí nabytých, čerpám doposud. Naposledy jsem si před dvěma měsíci krásně nafotil korálové rybyčky. Pěkně na dně, v klídku, v pohodě.

Omen: Beru!!! A abys neřekl že jsem škudla, dám piva dvě! (a hned další víkend si někam půjdu skočit)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř bře 25, 2015 9:46 pm

Povedať o kolko sekúnd som sa zlepšil predsa nie je dokazovať si kto má večšieho pindíka :? Tak toto snaď nemyslíš vážne. Ak so mnou nechceš diskutovať, tak nediskutuj. Odporúčam ti prečítať si celú diskusiu, prípadne aj k tomu prvému kurzu, k čomu evokuje prezentácia kurzu.
Do kurzu potápania som chodil, ale prístrojového, napriek tomu, že všetko je v knížkach. Takže Omenovi nič neplať a prihlás sa do kurzu. Ale keby toho bolo na teba moc, tak sú aj tandemové zoskoky, to sa pricucneš mladému, velkému a silnému parašutistovi na chrbát jako klíšte a letíš s ním, do kurzu nemusíš. V cene je vraj tričko a pampersky. Starším dávajú aj elastické pančuchy, aby im nepodfŕklo. Jirko sérvus a dobrú noc.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř bře 25, 2015 9:48 pm

Dobrou Deni. Ať se ti daří. :thmbup:
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř bře 25, 2015 9:54 pm

Mier a pokoj v duši všetkým.
Naposledy upravil(a) Denis dne ned bře 29, 2015 7:23 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » čtv bře 26, 2015 9:53 am

Hele, vy Všeználkové, kde jste byli, když jsem položil otázku ohledně chorvatského pobřeží? :D

Chlapi, neblbněte. Někdo tu píše o plavbách, jiný o stavbě lodi (jedno takové vlákno je stále aktivní a já onoho stavitele velice obdivuji, i když (nebo právě proto, že) sám jsem „postavil" leda tak loďku z kůry), další o sporech s rybáři, jakýsi podivín se ptá na rozdíl mezi rádiovým a vizuálním horizontem :D atd. Všechno jsou to témata, která s jachtingem těsně nebo volněji souvisejí. Stejně jako potápění. Když vás to nezajímá, tak to nečtěte – já to u některých témat taky dělám.
I tady se objevují komerční nabídky. Jednou jsou to knihy, jindy kurzy jachtingu, chartery lodí... no, a teď je to potápění. Už se tu objevilo, že s Liborem to domluvené je, tak co?

A musím zopakovat, že u spousty činností je krajní hazard, pokud se je člověk učí jen z knížky a nemá nikoho, kdo by opravoval jeho chyby. Namátkou jachting, létání, řízení auta (vlaku, ponorky), potápění, horolezectví, jak býti horníkem, záchranářem... no a ještě asi tak 1256 dalších.

Zkuste toho už nechat, prosím. A máte-li takovou potřebu se vyjadřovat, napište něco o plavbách, stavbách, úlovcích, metodě interceptu, sférické astronomii, grilování na lodi a co já vím.
Dík a světu mír!
:)
Lynx
Lakomec

Příspěvekod Lakomec » čtv bře 26, 2015 6:27 pm

Baharis píše:To si jako Lakomče sám Petr zapleveluje své vlastní vlákno? To přeci nemůžeš myslet vážně.


nereagoval jsem na nic do té doby, než se to podle mě zvrtlo někam jinam. Osobní narážky, navíc trapné a podobně.
Proti tomu, aby se někdo naučil potápět já nic nemám, sám jsem rád že to umím a nejsem nijak omezen.
Zaplevelování je to co předvádíte. Než se to zvrtlo, bylo to v pohodě.
Uživatelský avatar
ficzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 187
Registrován: stř lis 30, 2011 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvekod ficzech » pát bře 27, 2015 10:46 am

Nechci do toho moc zasahovat a s nikym se hadat, ale myslim, ze nekam jinam to zvrhnul prave Denis. OK chapu mel problem tady s nejakou reklamou i kdyz povolenou.
Ale schazovat ten kurz tim, ze vlastne neni vubec potreba a ze staci si precist prirucku a jsi freediver jako po kurzu, to je mimo dost. Srovnavat nejaky svoje snorchlovani a obcasni potopeni do par metru je taky trochu mimo.
A kdyz je na tom fyzicky asi dobre, protoze si chodi nekolikrat tydne zaplavat a proto se i s temahle podminkama a teoretickou vybavou dokaze dokopat az do 10m, tak paradoxne prave cim lip na tom bude fyzicky, tak tim vic sam sebe ohrozuje, protoze bude schopny jit bliz k hranici, kde uz mu hrozi riziko BO. Ale to asi nemusim vysvetlovat, protoze z prirucky kazdy vi o parcialnim tlaku plynu a jejich zmene s hloubkou a s tim souvisejici rizika (napr. shallow water blackout - blackout v melke vode - nevim presne,jaky se pouziva termin v cestine.), nebezpeci hyperventilace, atd...
Takze souhlas s tim, ze by se tu nemely objevovat komercni nabidky, ale podle me to ostatni,co psal Denis bylo mimo.

abych nebyl uplne OT, tak tohle je text pro vsechny, kteri zvazuji zda kurz nebo samouk:

Jsou techniky a cviceni, ktere se proste z knizky nenaucis. Nebo budou tak slozite a kostrbate popsane na x- strankach, ze to stejne nepochopis tak,jako kdyz ti nekdo ukaze, ty si to parkrat zkusis, instruktor te u toho sleduje a 3x te opravi a budes to vedet. Nedokazu si predstavit, jak se ucis podle prirucky treba techniky vyrovnavani tlaku (Vasalva, Frentzel, Mouthfill) nebo techniky kopani nohama. Techniku zanoreni Duck Dive a vubec vsechny pohyby pod vodou vcetne toho, jak vytahnout a zabezpecit kolegu, ktery treba v 10metrech blackne. To je tak stejny, jako bych se chtel ucit podle prirucky karate.

Jina vec je pokud mas zkusenyho kamarada a chodil bys trenovat a potapet se s nim, tak pokud ti pak nejde o zavodeni a o nejaky karticky,ale ciste potapeni pro radost, tak ti to tak muze stacit. Naucis se vsechno, co potrebujes a potapis se bezpecne s buddym. Ona to neni zadna superveda, ale je zivotne dulezite dodrzovat zakladni pravidla. Potom ale prijedes treba do Egypta a budes si chtit zkusit zatrenovat s nejakou mistni skolou na jejich vybaveni atd a oni te sebou bez te karticky nevezmou. Dalsi vec je vybaveni, ktery ty sam proste nemas. Ten kdo o tom nic nevi, tak si mysli, ze si vezme masku,snorchl,ploutve skoci do vody a dela freediving :) Ale on pak zjistis, ze kdyz chces trenovat potapeni do hloubky, tak potrebujes nejakou boji,lano,zavazi,jistici lanko. Muzes si to koupit a jit trenovat s kamaradem, ale to uz te asi vyjde draz nez treba ten zakladni level 1 kurz. Nekdo tu psal, ze nekolikadenni kurz ti neda tolik, aby se tvoje vykony nejak zasadne zmenily. Ja sem delal loni level 3 v jedne SSI skole v Thajsku a k tomu jsem s nima 4 mesice trenoval skoro kazdy den na mori takze kolem me proslo mraky tehle kurzistu, ktery sli bud na intro nebo na zakladni kurz level 1. Vsichni byli ohromne prekvapeni a nadseni, jak se proste za ty 2-3 posunuli nekam, co si predtim ani neumeli predstavit. Procentualne to je cca 20% ma nejaky psychicky blok nebo ma problem s vyrovnavanim tlaku, ktery se nepodari instruktorovi prekonat. Ostatni se druhy den prave diky instruktorovi a vybaveni bezne a bezpecne potapi do 15-20m. Kdyz si sam doma zkusis statiku bez pripravy, tak vydrzis horko tezko 1,5 minuty. Kdyz se trenuje statika v kurzu, tak se vetsina kurzistu dostane napoprve pres 3 minuty. Jenom tim, ze se na to nauci spravne pripravit a instruktor te spravne vede, tak aby se ti spustil potapecsky reflex a spravne te kaucuje a dotlaci te, az na tve maximum, ktere ma kazdy i netrenovany clovek az nekde u 4 minut, jenom o tom nevi a neumi se na ten vykon pripravit. To ti taky prirucka neda. Takze se opakuju a rikam, ze kurz sice neni bezpodminecne nutny, ale zkuseny kolega a vybaveni je primo zivotne dulezite. Pokud to clovek mysli vazne a chce si zkusit freediving.
Jinak to je jenom takove koupani se snorchlovanim a s obcasnym zanorenim pod hladinu, ale o tom tu nemluvime a ani se tu na to nikdo neptal Denisi :whist:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát bře 27, 2015 11:56 am

Kurňa ty máš Level III... Tak to vážně smekám. Nepředpokládám že se až tam dostanu.
Já jel vloni na Level I a po dvou dnech jsem zdrhnul, protože hned po příjezdu přišla neskutečná Bóra, cca 1,5m vlny a do vody se nedalo. Ale byli tam i jiní odsud, vydrželi a i když podmínky nebyly dokonalé, voda i vzduch na hranici únosnosti, nakonec si udělali celkem pěkné výsledky. Co vím tak STA 3 a 4 min, FIM 15 a 22 m. Já letos uvažuju že bych možná zopakoval pokus o Level I v Egyptě. Už jsem s tou partou zatrénoval na Jámě v Čestlicích a dobré.
Jinak jsi nádherně a přesně popsal, oč mě v tomto tématu šlo. :thmbup:
Někteří to nedokáží pochopit, ale stačí si představit že by se zde zaregistroval nováček že chce přes Atlantik a naši moudří mořeplavci, třeba i jedni z prvních zaregistrovaní, mu radili aby si jachting naštudoval z příručky a vyrazil. Takový nováček se lehce nechá zblbnout a nakonec to může i provést. Je hrozně nebezpečné vypouštět z úst takovéto bláboly.
A nechat v tom Petra samotného mě prostě připadalo nefér. Přeci jenom mu vděčím za dobrou průpravu a úvod do problematiky freedivingu. Jestli to je reklama nebo není, jestli je povolená nebo není, to mě nezajímá. To se dá vykorespondovat i soukromými zprávami.
Ale zabalovat to do myšlenky že kurz je zbytečný, že stačí příručka, no to mě promiňte....... :gun:
Uživatelský avatar
ficzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 187
Registrován: stř lis 30, 2011 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvekod ficzech » pát bře 27, 2015 12:58 pm

jj kamarad si delal instruktorsky kurz na Koh Tao v Thajsku a nechal sem se presvedcit a vyzkousel FD a uz jsem u toho zustal. Nekonec sem si zaplatil i master kurz, coz byl v podstate nekolikatydenni trening se skupinou dalsich masteru a pod dohledem instruktoru. Majitelka skoly je Linda Paganelli, ktera drzi italsky zensky rekord v CWT a VWT a jako instruktorka je skvela. Pusobi v Dahabu a na prave na Koh Tau. V ramci toho master kurzu jsou pak i zkousky na level 3, kde se uz uci pokrocile techniky vyrovnavani tlaku a zacina to byt ten opravdovy freediving. Do te doby to je spis takova pripravka a objevovani sam sebe.
Trochu vic sem se o tech treningach a jednotlivych urovnich rozepsal na nasem blogu:
ficzech.cz
psal jsem to jeste v dobe toho treningu, takze na konci nektere udaje nejsou aktualni.

Jinak co se tyka podminek. Level 1 sme delali taky ve spatnym pocasi. cca 1.5m vlny, dest, vitr, proudy, spatna viditelnost pod vodou. Lidi to vzdavali. Je pravda,ze to nema dobry vliv na psychiku a spatne se pak na hladine uklidnuje, kdyz to s tebou hazi. Ale ja jsem to bral tak nejak sportovne. Asi jako Kdybych delal autoskolu ve velkym meste, za spatnyho pocasi a ve spatnym aute, tak bych se mozna spoustu veci naucil za tech extremu a pak v peknym pocasi v idealnich podminkach to pak uz je vsechno pohoda a brnkacka. Kadopadne pokud mas moznost jet trenovat na more, tak do toho urcite jdi. Zadny bazen se tomu nevyrovna. FD je z 90% o psychice, takze cokoliv natrenujes tady v 8m bazenu, tak na mori bude uplne jinak.

BTW trochu sem se zamyslel nad tvoji zminkou o preplavbe Atlantiku. Nedavno jsme koupili s pritelkyni lod a ted ji davame dohromady a pristi rok na jare ji doufame spustime na more. Chceme stravit par mesicu v Evrope a az prijde sezona preplaveb, tak bysme to taky radi zkusili. Zatim mame zkusenosti jenom z nekolika plaveb v CHorvatsku a nekolika fun regat, ale oba pilne sutudujeme teoreticky a prakticky. Pred samotnou preplavbou stravime na lodi v Evropskych vodach nekolik mesicu, abysme se s lodi szili a nahnali i trochu potrebne praxe a zkusenosti, tak doufam,ze se za tu dobu dostaneme na takovou uroven, abysme to bezpecne zvladli :)
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pát bře 27, 2015 2:40 pm

Na psaní není čas,tak stručně.... Statiku jsem kdysi měl 5m 20s (bez jakéhokoliv tréningu,kurzu,příručky), nejhlubší ponor,co jsem zaregistroval 57 metrů....ale myslím že byli i hlubší... V 30-40 metrech jsem ležel dosti často,v šeru a čekal na rybu kolem dvou minut,někdy skoro v naprosté tmě,plachetnici jsem koupil a plul aniž bych četl nějakou příručku a s FD taky tak...nijakej kurz,žádná příručka a to skoro výhradně s harpunou v ruce. Mám ale tady dojem,že kdybych si zaplatil kurz,tak jsu dneska mistr světa. Přestaňte drízdat. Mám zalogovaných cca 450 ponorů s cajky,aniž bych kdy udělal nějak kurz...a ani jsem se o to nezajímal a nestaral. Jsu pořád tady. Z Mallorky jsem doplul sólo na Kanáry a teď mně čeká sólo zpět přes Madeiru...dá li Bůh... a divte se, pilota na Atlantik jsem nikdy nevlastnil a nikdy nečetl. Nalovím ryb,že i domácí a místní nenaloví všichni dohromady za den,co já za hodinu a taky jsem nikdy nečetl příručku,jak na ně. Nechtěl jsem tady do toho zasahovat,ale jsu asi génius a nebo jsu z Marsu :? ...co je moc,to je moc. Nicméně lidem,co o vodě ví akorát to,že je mokrá, o vlastním těle to, že se může hejbat a o moři to,že je veliké bude asi kurz k věci..... :hmm:

howk
Monty
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » pát bře 27, 2015 2:49 pm

Monty, jenže Ty jsi kříženec hrdiny a delfína!
Hehe, a teď se sám rozhodni, jestli Tě chválím, nebo si z Tebe utahuju. :D
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pát bře 27, 2015 2:52 pm

Promiň,ale to je mně buřt... To co jsem napsal,je holej fakt a ty se rozhodni,jestli se chlubím a nebo si stěžuji... ;)

howk
Monty
Naposledy upravil(a) Monty dne pát bře 27, 2015 3:05 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ficzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 187
Registrován: stř lis 30, 2011 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvekod ficzech » pát bře 27, 2015 2:52 pm

Dobry vykony. Jsi dobrej a urcite to jde tak nejak punkove. Ale obycejni smrtelnici by na sebe meli byt trochu opatrnejsi, zvlast ty, pro ktery pohyb v morsky vode neni uplne kazdodenni chleba.

btw - kazdou chvili se nekde doctes o utopenych spearfisherech. Presne proto, ze se pretizi zavazim, aby mohli lezet na dne. Jsou tam, co to da a pak pri vynoreni blacknou nekde v 5 metrech a zavazi je zase pekne stahne dolu a uz je nikdo nikdy nenajde.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pát bře 27, 2015 2:59 pm

Ukaž mi spearfishera(tím nemyslím šaška,co líta s pneu harpunou mezi lidma na pláži),který by se vyvážil na neutrál v pěti metrech....teda ne že bych to nedělal taky často,ale to výhradně v případech,kde je moje lovní hloubka tak max do deseti metrů. Jinak je to nesmysl a na to nepotřebuje snad nikdo normální příručku. Na neutrál při ponorek pod 30 metrů jsu vyváženej někde kolem 15 metrů. Nicméně, pořadatelé MS ve FD by asi čuměli,kde se hledají rekordmani( to cituji Zaja)....a budeš li se po moři flákat déle,taky je jednou potkáš.

howk
Monty
Uživatelský avatar
ficzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 187
Registrován: stř lis 30, 2011 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvekod ficzech » pát bře 27, 2015 3:14 pm

Ale dyt ja ti rozumim chapu a souhlasim. Jenom rikam, ze tohle neni zpusob pro normalni smrtelniky, kteri si chteji vyzkouset nebo bezpecne zacit s FD.

Nemluvim o nadsencich, kteri ziji na mori a od malicka jsou ve vode. Vedi i bez kurzu vsechno o fyzice a anatomii potapeni, o tom jak se chovat pod vodou atd.... protoze to je jejich zivotni vasen a hobby. Takovych lidi ale neni zas tak moc. Rozhodne ne tady v Cechach :)

Na mori se rad potkam s kymkoliv s kym si budu mit co rict a vymenit nejake zkusenosti a informace.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti