V. kurz freedivingu v Uherském Hradišti ...

Vše kolem potřeb k potápění, jachting o potápění tak nějak patří k sobě.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát bře 27, 2015 5:03 pm

Ficzech, pri všetkej úcte k tebe a pri všetkej slušnosti, to fakt si z mojho textu pochopil toto?
Naposledy upravil(a) Denis dne ned bře 29, 2015 7:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » pát bře 27, 2015 7:47 pm

Ježiš Mangote...Denisi...Co jde na tebe krize středního věku... :D

howk
Monty
Uživatelský avatar
ficzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 187
Registrován: stř lis 30, 2011 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvekod ficzech » pát bře 27, 2015 7:53 pm

Sorry, psal sem to tak nejak pocitove. Nechci se tahat o slovicka ani rozebirat kazdou vetu,jak sem to myslel.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát bře 27, 2015 8:05 pm

Monty píše:Ježiš Mangote...Denisi...Co jde na tebe krize středního věku... :D

howk
Monty


ada
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » čtv dub 09, 2015 4:27 pm

Ahoj,

po vzájemné dohodě jsme posunuli termín kurzu o týden dříve. Nový termín je tedy 18.04. - 19.04.2015. Celkem je zatím přihlášeno šest studentek a studentů. Máme ještě dvě volná místa.

Těšíme se na Vás - Petr, Maruška a Honza
Uživatelský avatar
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: čtv led 24, 2008 1:00 am
Reputace: 46
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pon dub 13, 2015 8:35 am

Ahoj,

nemam nic proti kurzu, ktery tady FotoPetr prezentuje a rozhodne ho nechci jakkoliv hodnotit.
Prezentuje jej nejspis proto, ze si to s adminem dohodl a hotovo.
At se kazdy rozhodne sam, jestli se do kurzu prihlasi, nebo jestli se bude potapet podle prirucky, nebo podle zdraveho selskeho rozumu.

Zkusim jen odpovedet na to, co dal uplne jiny kurz freedivingu mne, jednak proto, ze jsem to slibil a jednak proto, aby bylo zrejme, ze kazda mince ma dve stranky.
Vezmu to velmi heslovite a s nadsazkou mne vlastni, tedy :

Kurz - 11-12.4. v Olomouci na bazene
obecne pred zahajenim :
- vyplneni dotazniku s uvedenim kontaktu na blizkou osobu a podepsani, ze kdyby se neco pos.ralo, tak ze si za to muzu sam
- sdeleni ze jsem ne/aktivni ne/sportovec a ze se obcas zklouznu v zime na lyzich a pres leto si obcas zaplavu a sem tam jezdim na bicyklu, fotbal nehraju, nebeham dlouhe streky a nikdy jsem se nepotapel
- na otazku, zda se chci venovat tomuto druhu potapeni aktivne - odpoved, ze nikoliv
- na otazku proc ne aktivne - odpoved ze mi staci, abych se v pripade potreby dokazal potopit pod lod a vymotat z propeleru namotany sajrat, aniz bych se utopil
- ziskani informace o tom, ze bez patricneho uvolneni, rozcviceni, rozdychani a nasledne koncentrace se kvalitne potapet nelze
- ziskani informace o tom, ze bez podpory druhe, s problematikou obeznamene osoby (buddy), se potapet nelze, neb je to zivotu nebezpecne
- promitnuti nekolika kratkych videi na tema tohle je freediving
- promitnuti nekolika steranek powerpointi prezentace na tema zasady pripravy na ponor zahajene a ukoncene hezkym obrazkem potapejiciho se batolete, jak s vykulenyma ocima s klidem pousti v bazenu bublinky
- promitnuti nekolika jinych stranek s tim, co se s organismem pri ponoru deje
- promitnuti dalsich nekolika videi s tim, jak to dopadne, kdyz to profik pri zavodech prepiskne

priprava na suchu
- uvolneni (lehnete si na zada, pravidelne dychejte a poslouchjte mne, doufam, ze nikdo nezacne chrapat)
- protazeni
- - krk doprava, doleva, dopredu, dozadu
- - svalstvo (pry nejake je i kdyz nesportujes) horni poloviny tela
- - svalstvo dolnich koncetin (to je urcite, je potreba i k chuzi)
- rozdychani (ve stoje a vklece) s podporou pazi
- - melke klidne
- - hluboke plunule do bricha a do plic s vydechem v opacnem poradi
- - hluboke do bricha a do plic s trojnasobnou dobou vydechu z plic a ze bricha
- - stejne hluboke, jako v minule odrazce s prodlevou 4 - 5 sec. mezi nadechem a vydechem, stejne tak mezi vydechem a nadechem
- - jeste jednou totez, ale s maximalnim vydechem, branice az do krku

voda - statika ve dvojicich
- ruvolneni vleze na hladine, hubou dolu (pro jistotu uvadim) se snorchlem 3 min. klinde stredne hluboke dychani
- vydychani na 80% 2 min.
- 3 po sobe jdouci rychle maximalni vydechy s melkym nadechem mezi nimi (vyplach)
- maximalni nadech
- ponor - polozeni se na hladinu hubou dolu, uvolneni se, spusteni rukou a nohou
- dozor (buddy) dava majzla, za neopren udrzuje zoufalce ve vode u kraje bazenu a meri cas
- vynoreni
- vydychani 2 min.

a znovu totez - 2 min. rozdychani, 3 vyplachy a zanoreni a to cele 3 x dokola
Nasledovala vymena, zoufalci z vody ven a druzi zoufalci do vody a cele taskarice znovu.

Toto cele ve vode trvalo zhruba hodinu. Nasledovala pauza a svacina.
Odpoledne, opet par prezentaci o tom, jak to je s kyslikem a oxidem uhlicitym a par dalsich grafiku a krivek s mirnym vykladem.
Po tomto opet priprava na vodu :
- uvolenni
- protazeni
- rozdychani

Voda - priprava na dynamiku
- ponor na dno (5 m) s vyrovnanim tlaku ve strednim uchu
- ponor na dno a preruckovani bazenu napric po spruslich kanalu (kdo kam doruckoval)

Voda - dynamika ve dvojicich
- 2 min. rozdychani, 3 vyplachy, ponor a bazen napric (20 m) s doprovodem (buddy) se snorchlem na hladine
- opet to same ale zpatky
- vymena ve dvojici

- rozdychani 2 min., 3 vyplachy
- kdo co da pod vodou napric bazenem s doprovodem se snorchlem na hladine
- vymena ve dvojici

Tim prvni den skoncila voda.
Nasledovalo opet nekolik videi a powerpointi prezentace na tema fyziologie.
Konec prvniho dne, kde zacatek byl v 7.00 a konec v 16.00 z toho ve vode hodina dopoledne statika a hodina odpoledne dynamika.

Druhy den obdobne, akorat s tim rozdilem, ze zacatek byl v 8.00 hod. a konec v 15. hod. a predmetem prezentaci byla spravna strava a vubec zivotni styl.
Doslo k drobnemu vyhodnoceni, ze ktereho jsem si udelal zaver, ze pokud se odmitam vzdat tlacenky s cibuli, vajicek na slanine, ktere zapiju pivem, tak mam smulu.

Vysledek :
statika vetsina ucastniku mezi 2 - 3 min. nejlepsi 4,5 min., nejhorsi 1,25 min.
dynamika vetsina ucastniku 40 m, nejlepsi 60, nejhorsi 30 m.

Ten nejlepsi ve statice prvni den udelal 3,5 min. druhy den zlepseni o minutu, po vynoreni dost hypoxicky.
Jinak zadna samba, zadny blackout.

Vysledek pro mne :
- nenaucil jsem se nic noveho, s cim jsem tam prisel, s tim jsem odesel, statika i dynamika druhy den stejna jako prvni den
- nedovedel jsem se proc to tak je a sdeleni, ze pravdepodobne muj organismus spotrebovava vklidu skoro stejne mnozstvi kysliku jako pri zatezi, mne prilis neuspokojilo
- dovedel jsem se, ze bych mel zdrave, jist, zdrave pit, zdrave spat, nevysedavat v praci u pocitace, netravit dlouhe hodiny prejezdem odnekud nekam autem a hlavne bych mel vytrvale trenovat

Po pravde tedy, neocekaval jsem zadny zazrak (jista touha po vedeni zde vsak byla), byl jsem zvedavy a zkusil jsem to.
Vlastni dosazeny vykon mne nikterak neprekvapil a neocekaval jsem ze bude skvely a mimoradny, doufal jsem vsak, ze se alespon dozvim, proc tomu tak je.
Bohuzel, nestalo se.
Radeji se tedy zase obcas sklouznu na lyzich, projedu na bicyklu a prestoze jako vorvan vypadam, tak se jako vorvan urcite potapet nebudu.

To je vse, necht si kazdy tedy ucini svuj zaver, jak je mu libo.
Ja se timto stavim nazorove na stranu Denise, Montyho a Lakomce.

P

p.s. : Jo a ta nejhorsi statika byla moje ;) .
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Příspěvekod Richard » pon dub 13, 2015 8:58 am

"- dovedel jsem se, ze bych mel zdrave, jist, zdrave pit, zdrave spat, nevysedavat v praci u pocitace, netravit dlouhe hodiny prejezdem odnekud nekam autem a hlavne bych mel vytrvale trenovat "

Tesat! Pavle, TESAT! :lol:
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » pon dub 13, 2015 4:32 pm

Díky Pavle za popis kurzu, který jsi absolvoval. Pěkně jsem se u toho bavil ;-).
Z Tvého popisu a výkonu mi připadá, že Tě lektor nebyl schopen naučit / dovést k uvolnění se. To je docela škoda, většinu dobrého výkonu ve Freedivingu (tedy když se bavíme o statice) podle mých skromných zkušeností nedělá rozcvičení, nebo nějaké fyzické předpoklady, ale právě schopnost uvolnit se.
Zrovna nedávno jsem zkoušel, jakou jsem schopen udělat statiku bez jakéhokoliv rozcvičení, nebo rozdýchání. Prostě jsem vlezl do vody, udělal 2 "výplachy", maximální nádech a šel pod vodu. Byl to test, u kterého jsem nešel (a ani nechtěl jít) nijak na krev. Buddyho mi dělala ze břehu bazénu moje těhotná manželka...
Můj výsledek byl 1:45. Podotýkám, že se necítím být sportovcem a dokonce ani freediverem. Neúčastním se pravidelně freediverských tréninků. Voda mě prostě jen baví a před rokem jsem absolvoval základní kurz (ale ne u FotoPetra, toho ani neznám) a loni v září pak ještě jeden pokročilý kurz. Na bazén chodím rád, ale pravidelné návštěvy se mi nedaří (v průměru se tam dostanu tak 1x za 3-4 týdny). V rámci svých bazénových "seancí" bez buddyho, se pak z freedivingových disciplín dostanu maximálně k 8mi bazénům (25m) v disciplíně dynamika bez ploutví (samozřejmě ne 8x25m na jeden zátah, vždy jen těch 25m na jeden nádech). Celé to píšu jen kvůli tomu, aby bylo vidět, že skutečně nejsem freediver ve sportovním slova smyslu. Třeba jsem měl jen štěstí na dobrého lektora, těžko říct, ale rozhodně můžu říct, že mi bylo poskytnuto spousta zajímavých informací a podnětů - nejen k pohybu ve vodě, ale i stravování, uvolňování těla a mysli. Co vše z toho pak budu ve svém životě používat a co zavrhnu je samozřejmě na mě.
Nevím, já bych kurzy nezatracoval. I když je pravda, že co člověk, to originál. Někdo je schopen vyjít z načtené teorie, někdo jiný potřebuje příklady z praxe (já jsem ten druhý případ).
Podle mě freediving nemusí být o pravidelném tréninku v rámci nějakého klubu, ale spíš o osvojení si/sblížení se s několika technikami (možná si je někdo schopen osvojit po přečtení instruktážních knih, nevím, já ne). A i to málo, co si člověk přenese (pokud na sobě nechce pracovat dál), pak může posunout jeho schopnosti o notný kus dál - což se může hodit třeba na to rozvazování namotaného lana.
Ať si každý vybere co je mu blízké, je fajn, že máme možnost volby.
P.S. Před absolvováním kurzu jsem s byl schopen pod vodou s vypětím všech sil vydržet 45 vteřin, ale to už mi lezly oči z důlku...
Naposledy upravil(a) veselyroman dne pon dub 13, 2015 4:53 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ficzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 187
Registrován: stř lis 30, 2011 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvekod ficzech » pon dub 13, 2015 4:44 pm

Tak ono je taky blahovy si myslet, ze po 2 dnech zakladniho kurzu se neco nejak zasadne zmeni. Dozvis se, jak se to dela. Nadanejsim jedincum a sportovcum se ty hodnoty vylepsi hned,jak to zacnou delat spravne a je to znat treba uz druhy den. Ale jako oni tak ostatni se musi zdokonalovat pravidelnym treninkem. Tam je to pak hodne znat a ze zacatku ten progress jde hodne rychle. Mam to zvlastni zkusenosti, ale byl sem ve vode prumerne tak 4x tydne po asi 4 mesice. A od prvni statiky, ktera byla nekde kolem 2:00 sem se dostal az na 5:00 a v podstate pri kazdem novem pokusu po par dnech sem si ten osobacek vylepsil.
Na mori je vyhoda, ze soucasti toho zakladniho kurzu je je i nacvik hloubkoveho potapeni (FIM a CWT) a to si myslim, ze je ze zacatku o dost zabavnejsi a vic motivujici. Protoze pokud nemaj studenti problem s vyrovnanim tlaku, tak se uz druhy den dostavaji celkem bez problemu do 15-20m a vetsina by si to predtim ani ve snu nepredstavila. To je pak kazdopadne vec, kterou si bez vybaveni a bez buddyho jinak nezkusis.
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Re:

Příspěvekod veselyroman » pon dub 13, 2015 6:41 pm

ficzech píše:Tak ono je taky blahovy si myslet, ze po 2 dnech zakladniho kurzu se neco nejak zasadne zmeni. Dozvis se, jak se to dela. Nadanejsim jedincum a sportovcum se ty hodnoty vylepsi hned,jak to zacnou delat spravne a je to znat treba uz druhy den. Ale jako oni tak ostatni se musi zdokonalovat pravidelnym treninkem. Tam je to pak hodne znat a ze zacatku ten progress jde hodne rychle. Mam to zvlastni zkusenosti, ale byl sem ve vode prumerne tak 4x tydne po asi 4 mesice. A od prvni statiky, ktera byla nekde kolem 2:00 sem se dostal az na 5:00 a v podstate pri kazdem novem pokusu po par dnech sem si ten osobacek vylepsil.

Já mám přímé zkušenosti z kurzu, kterého jsem se zúčastnil a zprostředkované z kurzu, kterého se zúčastnila moje manželka. A můžu napsat, že na obou kurzech se u všech účastníků (celkem 30ti lidí) zásadně změnily výkony - když se budeme bavit konkrétně o statice, tak všichni dosáhli lepších výsledků, než předpokládali a než dosahovali před kurzem. Jak jsou na tom ostatní teď (zvlášť ti, kteří se nezdokonalují tréninkem), netuším, ale předpokládám, že i teď by měli být z fleku schopni dosáhnout lepších výsledků, než před kurzem. <- Tohle jen odhaduji, podle sebe.
Uživatelský avatar
Aja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 22
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvekod Aja » pon dub 13, 2015 7:44 pm

no protoze zas podle myho nazoru kazdej v sobe ma tak ty 2-3 minuty. Jenom mu nekdo musi rict,jak na to a trochu mu pomoct a pak jsi najednou o 100-200% lepsi, nez kdyz sis to predtim zkousel sam doma ve vane :)
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon dub 13, 2015 10:04 pm

Dosť zaujímavé Svoboďáku :D a v tvojom podaní aj zábavné.
Zásadne som proti tomu, aby niekto v diskusii účastníkov fóra propagoval svoje podnikanie, to sa jednoducho nerobí. To nie je výčitka k FotoPetrovi, ale k adminovi. Je to podobné zákeráctvo, ako keď banda vyčur.ncov prepašuje do zákona zákaz volného kotvenia. Ako je vôbec možné že si na to trúfnu? Pretože vidia apatickú spoločnosť a asi nerátali s nejakým odporom . Tak je to zo všetkým okolo nás, začína to blbosťami ako skrytá reklama na amatérskom fóre a končí to obmedzením osobných slobôd, alebo sústavným zvyšovaním bankových poplatkov, či znehodnotením našich príjmov zámernou devalváciou meny.

Nemám nič proti športu, proti zdravému životnému štýlu, /sám sa o to snažím/ a tým pádom ani proti freedivingu. Akurát z toho čo tu bolo publikované som pochopil, že na jachárskej stránke je freediving tak trochu mimo. Jednoduchu to nie je individualistická záležitosť, musí sa tak ako prístrojové potápanie vykonávať v dvojici, alebo pod dozorom. Ponor ku zaseknutej kotve v hĺbke 10 m vo vode teplej/studenej 16 stupňov nie je brnkačka, ale vážna vec, ktorú by potápač nemal vykonávať sám, ale s dostatočne kvalifikovaným partnerom. Darmo ma zaujatý bude obviňovať z bujnej fantázie, pokec o freedivingu patrí na špecializované stránky o freedivingu. Takže nech sa páči, cesta je volná, založte si www.freediving.info a debatujte, ponúkajte, bavte sa, rád si to na Vašich stránkach pozriem a možno aj pôjdem na kurz, samozrejme niekde v okolí môjho bydliska.
Uživatelský avatar
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: čtv led 24, 2008 1:00 am
Reputace: 46
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » úte dub 14, 2015 8:18 am

Ano Deni, na takovy nazor mas neodiskutovatelne pravo, nekdo s Tvym nazorem bude souhlasit, nekdo jiny zase nikoliv.
To je celkem prirozene a nevidim v tom nic spatneho. Stejne jako Ty, i ja se domnivam, ze zajemci o nadechove potapeni maji prezentovat nekde jinde.
To ovsem neznamena, ze zakladni mnozina informaci, at uz o bezpecnosti, technice, fyziologii a pripadna doporuceni pro zajemce se zde, na teto platforme, nemuze objevit.
Jiste spolecne znaky pri pokusu o vyprosteni zaseknute kotvy, ci uvolneni propeleru ze zajeti bor.delu a nadechoveho potapeni v pravem slova smyslu zde lze vystopovat.

Ja jen zkusim pridat trosicku jiny pohled na vec, kdyz uz se tady diskuse kolem takove aktivity toci.

Jak jsem uvedl ve svem zhodnoceni, neocekaval jsem, ze se neco zmeni, natoz potom zmeni dramaticky, ocekaval jsem ale, ze se neco muzu (ciste teoreticky) dovedet.
Mou zvedavost posilila misty pomerne vyhrocena diskuse v tomto vlakne.
Jsem uz takovy, nebojim se vynalozit par penez na to, abych neco na vlastni kuzi otestoval, zejmena potom v okamziku, kdy se dostupna hodnoceni prikre rozchazeji.

Tedy :
v dobach, kdy Franta 'kanal', 'ja su tak stastny', dej mu PanBuh vecnou slavu, Venclovsky v zabkach, plavkach a natelniku odhrnoval pred barakem z chodniku a prilehle silnice snih, Mirek Mily s jeho Milou manzelkou po nas hazeli na bazene korkovou deskou a mlatili nas zabkou po mokrych zadech a stehnech, kdyz jsme se flakali u polohovky.
Uz tenkrat ale platilo, ze do vody nikdo nepoleze bez protazeni a rozdychani a po hodinu a pul trvajicim treninku nasledovalo ctvrthodinove vyplavani a teprve potom odchod do sprch.
Stejne jako tenkrat se bezne pouzivalo jak pri kraulu, tak pri motylku vzacne dychani, vetsinou na kazde pate tempo.

Kdyz jsem zavodniho plavani kvuli permanentne se opakujicim problemum s dutinami zanechal, vymenil jsem jej za volejbal, ktery mel, stejne jako plavani v rodine tradici.
Uz tenkrat existoval kruhovy trenink, ktery byl omezen jen vybavenim prislusne skolni telocvicny a zvracenou zlovuli netvora, zosobneneho postavou trenera, a stale platilo, ze na plac nikdo nepoleze bez radneho rozhybani a zahrati.

Kdyz jsem k tomu na stredni skole prihodil atletiku, tak na ovale se mnou krouzil trener na kole a mlatil mne srolovanym rucnikem, kdyz jsem nefazoval tak, jak chtel.
Kdyz jsem delal stredoskolsky rekord ceske republiky na 3 km, hnal se mnou ve dvou cyklech dva pulkare, a ti mi nesmeli utect.
Na stredni jsem k tomu prihodil jeste hazenou, ktera byla zaroven na vysoke koncem me sportovni kariery volejbalisty, protoze jsem si po jednom blbym zakroku ve vapne po dopadu roztristil patu a poskodil kotnik.
Noha sla skoro na tri mesice do gypsu a tenkrat jsem poprve prelezl pres metrak. Cisty narust hmotnosti byl neco pres 20 kg.

Uz tenkrat, stejne jako kdykoliv predtim platily jiste zasady, jak se pripravit na individualni vykon, na tymovy vykon a tyto zasady plati dodnes.
Tenkrat take davali treneri, kterym o neco slo, svym sverencum signaly, vyhodnocovali aktualni situaci na place, pobizeli je k vykonu, hecovali, vedeli dobre, kde pridusit a kde naopak povolit, aby jejich sverenec dosahl na takovy vykon, jaky byl lepsi, nez maximalni mozny.
Stejne jako tenkrat i dnes jsou talenti, kteri maji vetsi predpoklady, nez jini a vyuziji-li sveho talentu, mohou dosahnout s mensim usilim skvelych vysledku.
Stejne jako tenkrat, jsou i dnes lide, kterym sice nebyl dan do vinku talent, ale svou pili a vytrvalosti dosahli skvelych vykonu.

Stejne jako tenkrat, plati toto i dnes.
Stejne jako tenkrat se atleti dokazali po protnuti cilove pasky poblit od hlavy k pate a sesypat se na draze naprostym vycerpanim, stava se toto sportovcum i dnes.

Tenkrat nemeli treneri k dispozici tablety, projekce, pocitace, vysokorychlostni kamery, wifinu, ale i tenkrat, za pomoci tabule, kridy a prstu na rukou dokazali vse, co dokazat chteli, sdelili vse, co bylo potreba sdelit.

V tomto se nic nezmenilo, nikdo nic noveho nevymyslel, jen tabuli a kridu, pripadne signaly pomoci prstu nahradily moderni snimaci, komunikacni a projekcni technologie a taky se tomu vsemu dnes nejak nove rika.
Nejlepe anglicky, protoze to zni prece svetove, byt tu a tam jeste zustalo neco latiny.

Neco se vsak prece jen zmenilo. Pred temi mnoha lety, za to mel kazdy uplne hov.no a delal to proto, ze to delat chtel.
Dnas nad vsim vyhraly penize. A to je pripad i toho usmevneho kurzu, ktery jsem absolvoval a ktery dle meho soudu nema a nemuze mit s nadechovym potapenim nic spolecneho.

Zaplat a budes hvezda. Co jsi nedokazal vcera, zitra zvladnes levou zadni.
Jen blb muze na neco takoveho naletet.
Jen blb vystreli po desetiletem odpocinku na gauciku pred televizi jako papirovy certik z krabicky a pujde si bez seznameni s problematikou a bez pripravy udelat osobni rekord na 110m pres prekazky nebo v triatlonu.
Cestou na plac se stavi ve specializovanem obchode a nakoupi za nemaly peniz veskere potreby, samozrejme znackove, protoze jen s temi muze dosaahnout toho prvaveho a hodnotneho vykonu.

Tak je dnes konstruovana nabidka a fakticky za ni neni nic noveho, krome bezmezne snahy ziskat od cloveka, ktery je uplne zmatlany z vsudypritomne reklamy, prachy.
A jelikoz je lidi jako sra.cek, je potreba ze vsech udelat rychlokvasne odborniky a rekordmany pres vsechno.
A jelikoz je tech lidi jako sra.cek, tak i penez z toho muze byt pekna hromada.

Pratele, to je muj nazor na drtivou vetsinu komercnich kurzu, kterou jsem si timto pokusem jen potvrdil.

Velevazeni prodejci cehokoliv, manazeri, lektori, instruktori, asistenti, a co ja vim, kdo jeste, verte mi.
To ze davno zjistenym a lety overenym skutecnostem davate nova jmena a prezentujete je na modernich zarizenich neznamena, ze sdelujete nejaka nova moudra, na ktera jste prisli vlastnim zkoumanim, badanim, satranim a odrikanim.
Ne kazdy stravil pul zivota pred televizni obrazovkou a ne kazdy je liny si potrebne informace o problematice, ktera ho zajima, najit.

Takovy 'jiny' clovek ale potom muze pravem ocekavat, ze kdyz zaplati nejaky peniz, dostane za to odpovidajici sluzbu. Moje zkusenost je vsak jina.
Nejsem, pravda, nejnovejsi model. Na moji vyrobni dokumentaci uz bezmala pet desetileti pada v archivu prach.
To ale nutne nemusi znamenat, ze jsem blby, jako tri dny stary pes (i kdyz v mem pripade o tom lze s uspechem pochybovat).

Ne kazdy negativni nazor je tedy nutne nazorem spatnym a nezadoucim.

Timto preji vsem budoucim ucastnikum Petrova kurzu, aby jejich zkusenost byla v souladu s jejich ocekavanimi, ne-li lepsi.
Treba to bude vzacna vyjimka, potvrzujici pravidlo, ze nelze cokoliv pausalizovat a hodnotit od stolu.

P
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1415
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Omen » úte dub 14, 2015 8:45 am

Svoboďáku, moc hezké povídání. Ne o potápění, ale o životě vůbec :good:
I z těchto myšlenek by se dalo tesat :?
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » úte dub 14, 2015 12:07 pm

Svoboďáku,
moc pěkně jsi to napsal, jak to v životě chodí.

Doplním Tvé úvahy o dva body:

1. Pokud k nějaké aktivitě nebudeš přistupovat s přesvědčením, že zvítězíš, zlepšíš se, nemůžeš nikdy zvítězit nebo se zlepšit.

Svobodak píše:.........

Jak jsem uvedl ve svem zhodnoceni, neocekaval jsem, ze se neco zmeni, natoz potom zmeni dramaticky,
........
P


To je přesně ten důvod, proč nepojedu na kurz freedivingu, přestože bych potřeboval se vylepšit, neboť pokud musím pod loď, je to pro mne tragedie a vždy mám pocit, že se utopím.

2. Já jsem typ člověka, který mnohem rychleji chápe nové věci z výkladu, zvláště pokud je podpořen novými prezentačními technologiemi.
Pokud musím něco úplně nového, o čem nemám základní terminologické znalosti, studovat z knih, je to šílená ztráta času.
Proto investuji své peníze do mnoha kurzů. Dělám to s pocitem, že šetřím neskutečné množství času.
Podporuji každého, kdo je ochoten dělat nějaké kurzy.
Vydělávat peníze není nic nemravného.

dodatek:
Nikdo nikoho nenutí jít na jakýkoliv kurz. Každého věcí, za co zaplatí své peníze.
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » stř dub 15, 2015 12:24 am

Jsem očekával, že se FotoPetr (nebo že by VeselýRoman) pochlapí, bude kontrovat a napíše, jak by měl takový kurz probíhat/neprobíhat, jak probíhá jeho kurz, když Svoboďák popsal, co sám a vypadá neuspokojivě zažil.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř dub 15, 2015 1:47 am

Já si myslím Martine, že na to nebude mít nikdo z těch co o tom něco vědí vůbec chuť. Když tomu někdo nerozumí, nechce to pochopit a apriori to odmítá, je to zbytečná diskuse. My co jsme byli to víme a nám to stačí. Je možné že Svoboďák narazil na špatný kurz..... Je mi to líto, třeba špatný oddíl. Když si vybírám něco takového, hledám reference, najdu si kdo jakou "školu" freedivingu má a praktikuje, kdo jej vyučil a podobně. Náš instruktor Honza se učil od těch nejlepších, dal nám hodně, ale přeci jenom je o individuálních schopnostech a možnostech každého jednice. Ani sebelepší instruktor za nás pod vodou dýchat nebude.

Jenom tedy něco v bodech.

- V prvé řadě si myslím že když mě některé téma nezajímá, nečtu je a už vůbec v něm nereaguji. Proč bych se měl třeba já srát do astronavigace nebo stavby lodí, že?
- Dále si myslím že když někdo nesouhlasí s tím co je uváděno na fóru, má postupovat podle pravidel, obrátit se na moderátora - admina - majitele a vyříkat si to s ním soukromě. Co nám ostatním je po tom? Proč nás unavuje desítkami zbytečných příspěvků a zapleveluje vlákno?
- Základní problém proč jsem byl ochoten jít do diskuze bylo prvotní Denisovo vyjádření že kurz je zbytečný a odkazem na svého švagra de facto nabádal lidi neznalé věci, že si mají sehnat příručku a klidně se potápět do dvaceti metrů. O tomto nesmyslu je celá má diskuze a blvajúcí smajlík je více než na místě. Denis neodvolá, protože on zásadně neodvolává a já se s tím nesmířím.
- Neznalí vůbec netuší (ač jsem tu již vzpomínal), že základní kurz je (nutný) úplný začátek a vstup do předsálí problematiky freedivingu. Až teprve na po absolvování tohoto přichází LEVEL I., II. a III. Takže to co dělá Petr slouží k tomu aby byl člověk vůbec připravený se začít potápět.. A tady může skončit, nebo jej to chytne a jde dál.
- Lidé kteří se otáčejí a shání po tom že "o kolik" jsem zvýšil své výkony, v souvislosti s výše uvedeným, vůbec FD nechápou. Materialisticky dělat úměru kolik jsem vydal za kurz a co z toho mám, kam se ponořím, to je o ničem. Že se člověk z kvalitním instruktorem učí nové techniky, poznává jak funguje jeho tělo, jaké jsou jeho limity, naslouchá mu, to je někde jinde a nelze to vysvětlovat lidem kteří naslouchat nechtějí.
- Že kurz nesouvisí s jachtingem, že není přínosný pro lidi kolem jachtingu je nehorázný nesmysl a zjednodušování. Řeknu to takhle. Pokud jsem na kurzu, na tréningu, na FD akci s buddym, je jasné že mohu hledat své limity a jít skoro na doraz. Ovšem když jsem sám a potřebuji/chci jít dolů, mohu jít řekněme (plácám) na 50%. Ale mám s sebou vybavení které jsem dříve nemíval a které k nějakým výkonům nutně potřebuji. Nikdy jsem před tím s sebou nevozil neoprén s kuklou, olověné závaží, slušné ploutve, správnou masku, i ta kudlička k tomu patří. Teď to mám a dokáži to efektivně použít. Díky FD.

Každý jsme jiný. Někdo to má vrozené, mezi prsty blány a jen tak bez průpravy chodí to dvaceti metrů. Já ne.
Ale ať si dělá každý co chce. Jenom že jsou aktivity a sporty, kde zásadně odmítám učení pouze podle příručky.
Moc dobře si vzpomínám, jak jsem před lety zoufale doloval kotvu v pěti metrech. Teď se tomu musím smát. Opravdu jsem se neskutečně zklidnil, vím co mám dělat, jak to dělat. Vím i to jak jít dál, jenom trochu nepřízeň osudu mě přibrzdila. Ale spustit se do pěti - deseti metrů mezi korálové rybičky, nafotit si je, to je dnes zážitek. Nedosahuji zatím žádných převratných výkonů, ale jsem vděčný za každý posun.
Uživatelský avatar
veselyroman
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 357
Registrován: pon zář 03, 2007 2:00 am
Reputace: 14
Bydliště: Mělník

Příspěvekod veselyroman » stř dub 15, 2015 9:35 am

MartinB píše:Jsem očekával, že se FotoPetr (nebo že by VeselýRoman) pochlapí, bude kontrovat a napíše, jak by měl takový kurz probíhat/neprobíhat, jak probíhá jeho kurz, když Svoboďák popsal, co sám a vypadá neuspokojivě zažil.

Ještě jednou bych rád zdůraznil, že FotoPetra neznám a netuším jakou úroveň mají jeho kurzy. Kurz jsem absolvoval v Čestlicích a výběru školící firmy jsem věnoval dost času.
Na debatu už jsem víc nereagoval, protože mi přišlo, že všechno co jsem chtěl napsat, jsem napsal ve svých dvou příspěvcích.
Nicméně ve zkratce:
- podle mě není nezbytně nutné po absolvování kurzu, věnovat spoustu času dalšímu FD tréninku. Stejně tak (podle mě) není nezbytně nutné se před zanořením rozcvičit, rozdýchat. Viz. můj vlastní pokus jak dlouho jsem schopen vydržet pod vodou bez rozcvičení a rozdýchání. Bez absolvování FD kurzu a schopnosti uvědoměle se uvolnit bych to nezvládnul. Výše vyřčené ovšem neznamená, že trénink, strečinka rozdýchávání není vhodné, to samozřejmě naopak! Jen to v případě nouze jde (samozřejmě s určitými limity) i bez toho.
- jak by správný FD kurz měl, nebo neměl probíhat. Na to si nedovolím reagovat, protože nejsem FD instruktor, nemám na to tudíž dostatečné znalosti. Po absolvování základního kurzu a pokročilého kurzu mám pouze nějaké malé zkušenosti a maximálně bych byl schopen říct, co vyhovovalo mě a co mi vyhovovalo méně. Ale to je spíš na delší debatu z oka do oka a ne na bušení do klávesnice.
- škoda, že Svoboďák nebydlí někde blízko Mělníka (a nebo ano?). Rád bych se s ním potkal na bazéně a věřím tomu, že přesto že nejsem instruktor FD, byl bych schopen ho posunout přes 1:25 ve statice ;-) <- ten výkon mi totiž vůbec nejde do hlavy. Tahle moje nabídka platí po neomezený čas, tak když budeš mít třeba cestu kolem a chuť, dej vědět.
Uživatelský avatar
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1721
Registrován: pon lis 26, 2012 1:00 am
Reputace: 102
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda885 » stř dub 15, 2015 12:42 pm

veselyroman píše:.........škoda, že Svoboďák nebydlí někde blízko Mělníka (a nebo ano?). Rád bych se s ním potkal na bazéně a věřím tomu, že přesto že nejsem instruktor FD, byl bych schopen ho posunout přes 1:25 ve statice .........


Nebyl, dokud se k tomu bude Svoboďák stavět takhle:


Svobodak píše:.........

neocekaval jsem, ze se neco zmeni, natoz potom zmeni dramaticky,
........
P


Stejně tak nemá cenu nabízet kurz jiným lidem se stejným přístupem.
Už jsem to napsal výše:
Pokud k nějaké aktivitě nebudeš přistupovat s přesvědčením, že zvítězíš, zlepšíš se, nemůžeš nikdy zvítězit nebo se zlepšit.
Uživatelský avatar
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: čtv led 24, 2008 1:00 am
Reputace: 46
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » stř dub 15, 2015 2:43 pm

Ahoj Jardo,
nereagoval bych, kdybys nepouzil pro oduvodneni citaci. Ty jsi ji ale pouzil a pouziti citace ma takovou jakousi zvlastni moc.
Zejmena potom v pripade, kdy ji pouzijes a cilene ji omezis tak, aby zduvodneni melo vahu.

Cela veta, jejiz cast jsi pro citaci pouzil, zni takto :
Svobodak píše:Jak jsem uvedl ve svem zhodnoceni, neocekaval jsem, ze se neco zmeni, natoz potom zmeni dramaticky, ocekaval jsem ale, ze se neco muzu (ciste teoreticky) dovedet.


Mozna se mylim, ale ja v tom spatruji pomerne velky rozdil a tento citim i z vyjadreni ficzecha
ficzech píše:Tak ono je taky blahovy si myslet, ze po 2 dnech zakladniho kurzu se neco nejak zasadne zmeni. Dozvis se, jak se to dela....


Dle tohoto vyjadreni by me ocekavani melo byt v naprostem souladu s obvyklou praxi a ja to taky tak citim.
Predpokladam, ze o teto aktivite ficzech vi dost na to, aby kvalifikovane prezentoval svuj nazor a ja s nim naprosto souhlasim.
Neocakaval jsem dramatickou zmenu, ocekaval jsem informaci jak to delat, aby ke zmene doslo.

Jediny problem tedy spatruji v tom, ze ja jsem se na mnou zvolenem kurzu nedovedel, v nicem jinem.
Clovek obvykle chybuje proto, ze konstrukci stavi na domnenkach a nikoliv na skutecnostech.
No a ja jsem se chyby dopustil v tom, ze jsem si vybral kurz, ktery mi nic nedal v domneni, ze bude srovnatelny s jinym, treba s Petrovym, kurzem.

Romanovi jsem odpovedel na jeho prispevek sneci postou, protoze mi pripadalo minimalne slusne reagovat a dalsi Svobodakovu reakci zde na foru jsem neuvedl proto, ze mi pripadala zbytecna a obtezujici ostatni uzivatele.

Mej se. P
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » stř dub 15, 2015 11:17 pm

Hele ty blijíci smajlíku :lol: , nikde som nenapísal s odvolaním na môjho švagra, že sa ludia bez znalostí majú a môžu potápať do 20 metrov. Láskavo neprekrúcaj a hlavne si nevymýšlaj. To či zaplevelujem vlákno si dovolím rozporovať, rozprúdil som tu debatu, vďaka ktorej sa ludia dozvedeli, že jeden kurz nestačí, že je treba absolvovať sériu kurzov a hlavne že freediving je potencionálne nebezpečný šport, nedá sa vykonávať individuálne a to je presne to čo mi šnorchlisti na dovolenke robíme. Potápame sa individuálne. Tak sa radšej zanorím na dovolenke len na 5 metrov a na minútu, než to siliť na pomyselných 50% a niekde aby ma vystrelo v kŕči a zhoršil som štatistiku úmrtí na dovolenke. To že si milý Baharisi bez kurzu nevedel, že máš používať neopren, neoprénovú kuklu, vyvažovací opasok, masku, plutvy a pre istotu nosiť nožík, tak to ma fakt mrzí. Nekomu je holt z húry dáno, druhý musí do apoteky. Ja čo som v kurze nebol mám doma celý neoprén aj šorty. Prečo? Lebo som si prečítal knihu o potápaní. Knihy sú studňa múdrostí, od doby keď vymysleli písmo, akurát dnes sú niektorí ludia darební čítať a tak chodia do kurzov. Holt, aj keď sú podaktorí alfabetickí, nedokážu porozumieť písanému textu.
A mohli by sme tu založiť aj debatu o lietaní, veď kolko to má spoločného z plachtením, aero dynamika krídla, meteorológia a podobne. A hneď najlepšie nejaký kurz. Že po kurze nebudete vedieť lietať? To nevadí, vžiť je to jenom záčátek :lol:. Keby Joshua vedel, že k jachtingu potrebuje kopec kurzov, tak by v živote nevyplával :D .
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » čtv dub 16, 2015 4:02 pm

Ahoj příznivkyně a příznivci kurzů freedivingu, stejně tak i ahoj odpůrkyně a odpůrci kurzů freedivingu,

nestačím sledovat jak se nám diskuse o kurzu freedivingu bujaře rozvinula, aniž bych si to jakkoliv plánoval. Takovou popularitu kurzu jsem si ani v duchu nepředstavoval ;-)

Proč FotoPetr neragoval ihned ? Protože měl jinou důležitou práci a k diskusi se dostal až dnes. Jinak FotoPetr je Petr Medek z Uherského Hradišťa ... nick Petr byl obsazen a proto FotoPetr coby vzpomínka na doby, kdy jsem ještě fotil a snad taky jako plán fotit znovu ...

Kdyby už nic, tak celá tato diskuse má jeden velký význam a to, že se o freedivingu začalo mluvit. Nemyslím ve smylu nehorázná toť reklama na závratné zbohatnutí jednotlivce na úkor bezbranné a bez mluvčích nesvéprávné skupinky. Mám na mysli spíše to, že snad nikdo tady už nepújde do vody s tím, že když se rozdýchá " na doraz " vydrží pod vodou dýl a ponoří se hlouběji. Je snad již všem tady jasné, že se jedná o hyperventilaci a že si takto zadělá na pořádný problém, kterým si může zkazit celé odpoledne, neřkuli celý život sobě i blízkým. Je snad všem jasné, že freediving má svá specifika, která je nutné dodržovat a že mnohá z nich jsou ze stránek příruček prostě na člověka nepřenosná ... je snad jasné, že se tady jednalo o nabídku kurzu, který není povinný a je na každé či každém, zda se jej zůčastní ... Tímto se moc omlouvám adminům, za případné problémy a nařknutí že dovolili takovou nehoráznou propagaci ... Diskutovali jsme o tom a došli jsem ke stejnému názoru, že by to nemělo nikomu vadit, ba naopak mohlo by to přispět k lepší informovatelnosti o daném tématu. A jak je vidět ... prospělo.

Omlouvám se, že nebudu jmenovat či citovat. Předchozí texty jsou však tak obsáhlé, že bych se nedostal k jiné práci. Mimochodem aktuálně a dosti aktivně pracuji na přípravě kurzu, aby vše proběhlo v pořádku ...

Popis kurzu u jiné organizece: Jiný kraj jiný mrav, jiný instruktor jiné pojetí a podobně. Každý máme své postupy jak kurz " dělat " a ne všem musí každý způsob nutně vyhovovat. U našich kurzů zatím převládá spokojenost. Nejlěpší ovšem, aby tuto zde prezentovali studentky a studenti ... jinak bych mohl býti nařknut z podjatosti ... Možná mi nebudete věřit, ale nejdůležitější a primární je pro nás spokojenost studentek a studentů a když pak na konci z toho vypadne nějaká ta korunka coby odměna za naše zkušenosti a čas, tak máme radost dvojnásobnou ... to už je život. Jinak nesouhlasím s tím, že kurz nic nedal ať už byl jakýkoliv. To je však na každém jek toto dokáže zpětně a sebekriticky posoudit co před kurzem skutečně znal či věděl a čemu se vlastně naučit chtěl. A že kurz neposune kohokoliv a jakkoliv dopředu ? Tak to se nám ještě nestalo, aby toto nastalo ...

Další napsal ... když jdu pod loď je to pro mne trágedie ... no není toto ten pravý důvod proč na kurz jít ? A mnoho dalších, na které snad ještě odpovím ...

Moc se tak omlouvám dalším, na které jsem nereagoval, skutečně mám nyní spoustu jiné práce a jak už tady bylo napsáno ... reagovat na někoho či něco co je z principu odmítáno fakt nedává moc smyslu ... i když mělo by se za pravdu bojovat a nenechat se ... když ono to tak unavuje ... ;-)

Takže kurz je NEPOVINNÝ a je KAŽDÉ či KAŽDÉM zda se ho zúčastní. Pro ostatní, pamatujte si prosím co tady bylo napsáno a žijte životem šťastným a dlouhým ( myšleno zcela vážně bez jakéhokoliv sarkasmu ).

Jakmile bude opět chvilka, tak na každý dotaz ohledně freedivingu rád odpovím.

PS: Ještě volná místa na tento víkend do Uherského Hradiště ...

... a opravdu nejsem proti Vám, naopak, jen se mi nelíbily některé reakce a dosti nepěkná oslovení, přirovnání a podobně ... víme ;-)


Těšíme se - Petr, Maruška a Honza
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv dub 16, 2015 6:22 pm

:lol: Diskutovali jsme o tom a došli jsem ke stejnému názoru, že by to nemělo nikomu vadit, ba naopak mohlo by to přispět k lepší informovatelnosti o daném tématu. A jak je vidět ... prospělo.
Milej zlatej, takže dvaja zainteresovaní ste sa dohodli, že by to nikomu nemalo vadiť. JO, za peníze v Praze dúm. Ale ono to niektorým vadí.
Čím si prispel do tej skvelej diskusie ty? Len rečami prídte k nám do kurzu, informace sú inak neprenosné a naraz tu vyprávaš niečo o hyperventilácii, čo je písané nielen v príručkách o potápaní, ale aj v článkoch o dovolenke pri mori v modnych časopisoch :? Koho si ty tu varoval pred hyperinflácou??? Tvoj prejav len potvrdzuje, že finančne zainteresovaní nie sú schopní otvorenej diskusie. Priznáš len to k čomu ťa pritlačia. Dosť smutné.

Tento web si získal dôveru a popularitu aj sloganom s ktorým začínal: nekomerční stránka o jachtingu. To sme to dopracovali. Simon prepáč, mýlil som sa.

A k tomu osloveniu blijíci smajlíku, určenému pre Baharisa, NIKDY by som si v diskusii nedovolil k niekomu takú nehoráznosť, aby som mu k jeho výrokom umiestnil blvajúceho "smajlíka". Takže moje oslovenie je iróniou na nevhodné konanie diskutujúceho.
Uživatelský avatar
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 2499
Registrován: čtv říj 26, 2006 2:00 am
Reputace: 201
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » čtv dub 16, 2015 6:39 pm

FotoPetře, funguje to ! kdybych to neměl tak daleko, snad bych se i přihlásil... :good:
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » čtv dub 16, 2015 6:48 pm

Denis píše::lol: Diskutovali jsme o tom a došli jsem ke stejnému názoru, že by to nemělo nikomu vadit, ba naopak mohlo by to přispět k lepší informovatelnosti o daném tématu. A jak je vidět ... prospělo.
Milej zlatej, takže dvaja zainteresovaní ste sa dohodli, že by to nikomu nemalo vadiť. JO, za peníze v Praze dúm. Ale ono to niektorým vadí.
Čím si prispel do tej skvelej diskusie ty? Len rečami prídte k nám do kurzu, informace sú inak neprenosné a naraz tu vyprávaš niečo o hyperventilácii, čo je písané nielen v príručkách o potápaní, ale aj v článkoch o dovolenke pri mori v modnych časopisoch :? Koho si ty tu varoval pred hyperinflácou??? Tvoj prejav len potvrdzuje, že finančne zainteresovaní nie sú schopní otvorenej diskusie. Priznáš len to k čomu ťa pritlačia. Dosť smutné.

Tento web si získal dôveru a popularitu aj sloganom s ktorým začínal: nekomerční stránka o jachtingu. To sme to dopracovali. Simon prepáč, mýlil som sa.

A k tomu osloveniu blijíci smajlíku, určenému pre Baharisa, NIKDY by som si v diskusii nedovolil k niekomu takú nehoráznosť, aby som mu k jeho výrokom umiestnil blvajúceho "smajlíka". Takže moje oslovenie je iróniou na nevhodné konanie diskutujúceho.


Ahoj,

sice jsem měl na mysli, že odpovím na smysluplné dotazy, nikoliv na to co tady neusále píšeš, přesto ještě jednou odpovím. O hyperventilaci a dalších úskalích freedivingu jsme psal v již příspěvcích k druhému kurzu. Stačí si to jen pročíst ... Každopádně jsem vždy varoval před neuváženým přístupem k potápění na nádech. Ještě něco ? Toto snad už musí člověka bavit či co ?

Petr

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti