Aukce na AUKRU.Kompletní vojenský potápěčský přístroj ZP 10.

Vše kolem potřeb k potápění, jachting o potápění tak nějak patří k sobě.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Aukce na AUKRU.Kompletní vojenský potápěčský přístroj ZP 10.

Příspěvekod alffa » pát bře 21, 2008 11:07 am

To all,
na AUKRU je k mání kompletní potápěčský přístroj.
No na potápění to moc asi nebude ale na nějakou tu nutnou opravu v podponorové části lodi,
propler, uvolnění kotvy a podobně, by to mohlo být zajímavé.

Nejsem potápěč (potápím se jen na HUBU), tak nemohu nijak doporučovat.
Jsem ale registrován na AUKRU, tak mohu pro případné zájemce vydražit.

POZOR aukce končí již zítra. (So 22. březen 2008, 17:56:49 CET)

Vyvolávací cena 990 Kč. Počítám že se vyšplhá tak na 2000 Kč.
Né, že se tam všichni slétnete a začnete se vzájemně přebíjet.
Jen by jste si vzájemně vyháněli peníze z kapsy.
Obrázky:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek


Popis z AUKRA:
Kompletní vojenský potápěčský přístroj ZP 10.
Láhve jsou na tlak 300 bar (vyraženo na láhvy + vyražená zkouška na 450 bar.)
Nikdy nebyl ve vodě!!!
Vyroben v roce 1990. Od té doby byl ve vojenském skladu.
Kompletní, obsahuje: 2 láhve (dvojče 2 x 2 litry), ventil, tlakoměr, automatiku Tajifun, kompenzátor vztlaku (tzv. škrtič), první a druhý stupeň, oktopus (? jestli je to oktopus?), originál obal, prostě kompetní potápěčská výbava.
Jde o vojenský přístroj, který byl ve skladu, takže na něm není dělaná revize a je tudíž bez záruky i přesto, že je nepoužitý!
Jestli na to máte odvahu, tak vám k potápění už stačí jen brýle a ploutve.
Pro ty bez odvahy- zaujímavá dekorace, popř. udělat atest na náhve.


Řekl bych že takováto příležitost se moc opakovat nebude. ;)
Ahoj, alffa
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod ferdas » pát bře 21, 2008 11:35 am

Affe, domnívám se, že užitná hodnota není příliš velká. Stejný přístroj jsem asi před 10 lety koupil v bazaru a byl problém se toho pak zbavit. Ty dvě flašky jsou tak na 15 - 20 minut ponoru a už je bez papírů a atestu nikdo nenaplní. Tenkrát mě to dost drželo a začal jsem shánět kompresor, měl to být vysokotlaký dvoustupňový z nějaké vojenské techniky. Za to chtěli další 2500, ještě bez motoru. A vézt to s sebou na dovolenou.... :?
Uživatelský avatar
hastrmank
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 23, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Přístroj

Příspěvekod hastrmank » pát bře 21, 2008 11:42 am

Ahoj a Veselé velikonoce. Nechci být rejpal, ale není to to pravé. Nemá automatiku na dýchání. Je to dobrý na rozebrání a použítí samostatných lahví Musí se nechat otestovat aby je bylo možno plnit a nasadit ventil. Plnicí tlak na 300 atm je krásný ,ale běžné kompresory plní na 225 atm. Potom by byl dobrý nosič lahví. Mám to tak udělané a jsem spokojený. Zdravím HastrmanK
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát bře 21, 2008 11:47 am

ferdas píše:Affe, domnívám se, že užitná hodnota není příliš velká. Stejný přístroj jsem asi před 10 lety koupil v bazaru a byl problém se toho pak zbavit. Ty dvě flašky jsou tak na 15 - 20 minut ponoru a už je bez papírů a atestu nikdo nenaplní. Tenkrát mě to dost drželo a začal jsem shánět kompresor, měl to být vysokotlaký dvoustupňový z nějaké vojenské techniky. Za to chtěli další 2500, ještě bez motoru. A vézt to s sebou na dovolenou.... :?


ferdas,
čti a pak teprve piš.
No na potápění to moc asi nebude ale na nějakou tu nutnou opravu v podponorové části lodi,
propler, uvolnění kotvy a podobně, by to mohlo být zajímavé.

Atest to mít nemůže když to leželo od roku 1990 v NZ skladu.
Atest se na to dá pochopitelně udělat. Tuším flaška za 300 Kč. :?
Pak Ti to naplní všude.
Tahat sebou konpresor, je pochopitelně blbost. :D

Znovu zdůrazňuji:
Přesto že jsem úplný laik, nedomnívám se, že je to vhodné pro rekreační potápění.
Jen nám to může někdy pomoci z průseru.
alffa
Edit:
hastrmank,
automatika Tajifun, je co :?:
To není na dýchání :?:
Uživatelský avatar
hastrmank
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 23, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Přístroj

Příspěvekod hastrmank » pát bře 21, 2008 12:00 pm

K té automatice Tajfun, na jednom obrázku je na červeném pozadí druhý stupeň Tajfun, první bude před ním. Na dalším obrázku jsou dvě šedé vrapové hadice které se pravděpodobně nasazovaly na masku. Aby to fungovalo potřebuješ masku. Klasický druhý stupeň máš v puse, tady by to nešlo. Můžeš mě věřit mám to doma a koupil jsem to celé za 500,-Jak jsem výše psal tak používám jenom jednu lahev kde mám jiný ventil a dvoustupňovou automatiku. Aho HastrmanKj
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod ferdas » pát bře 21, 2008 12:23 pm

Alffe, omlouvám se, možná jsem to napsal nepřesně. Ale co to je občasné ( příležitostné, nouzové..) ponoření? Vozit s sebou několik let přístroj, o němž netuším, v jakém je stavu a kolik zbývá vzduchu? To ja tak na dva hodně krátké ponory a pak - vyhodit.
Pokud nemáš licenci, tak to v Chorvatsku nikdo nenaplní. Je to můj názor. Pěkné svátky. :)
mopadji
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 18, 2005 8:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Brno

Příspěvekod mopadji » pát bře 21, 2008 12:50 pm

tady: http://www.stranypotapecske.cz/vystroj/ ... 0011258140 je popis i test tohoto zařízení, není to na potápění ale na úprk z tanku :)
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

Příspěvekod MaPa » pát bře 21, 2008 12:56 pm

Normální, běžná plicní automatika Tajfun JE samozřejmě na dýchání :D .Jedná se již sice o generačně starší typ, ale pořád se dá s ní potápět.
Automatika Tajfun u tohoto přístroje-jedná se o záchranný přístroj především pro osádky tanků při jízdě pod vodou-je upravena. Přesněji, její druhý stupeň ze kterého se u běžné automatiky dýchá. Jednak, aby bylo možné naplnit vzduchem "záchranou vestu" ve které je tento druhý stupeň uložený, jednak tak aby se z něj (2.st.) mohlo dýchat přes plynovou masku M-10 pomocí vrapových hadic, které se na ni nasadily.Závěr je, že tento druhý stupeň Tajfunu je jako takový na normální potápění nepoužitelný.Je to tak, jak píše hastrmank.
Jestli má platný test lze snadno zjistit prohlídkou přístroje, je tam případně vyražen.Jestli to bylo, nebo ne v NZ, to až tak není rozhodující, spíš-kdy to bylo vyřazeno z používání.Tlakové ocelové lahve mají (měly) obecně životnost 40let.
Otázku případné revize-viz alffa
Plnění na 300 atm- je již zcela běžné.
Co může být problém, je kapilárové propojení lahví-proti tomu může mít obsluha komresoru námitky.
Použití:Naplněný přístroj na tlak 300 atm obsahuje asi 1.200 l vzduchu.V hloubce 10m je spotřeba vzduchu potápěče dvojnásobná vůči hladině.Při kalkulaci spotřeby 20lit. za min na hladině (což odpovídá mírné námaze), tedy orientačně doba pobytu v 10m je kolem 30minut.Za tu dobu se dá lecos udělat, opravit a pod.-viz alffa.
A cena: za 1000.- by to snad ještě šlo
Tak to vidím já :good: .
P.S.
mopadji byl rychlejší :)
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

dražba

Příspěvekod Renda » pát bře 21, 2008 1:37 pm

to Alffa: Zkusil bych se o něj zajímat. - podrobnosti domluvíme - dík
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » pát bře 21, 2008 3:07 pm

Jasně Rendo,
Detaily dohodneme po SZ.
Na tu masku vznesu doplňující dotaz k prodejci. ;)
Také jí na obrázcích nevidím.

No, pokud se s tím někdo zachrání z tanku, tak jiný s tím možná zachrání kotvu, nebo šrajtofli se všemi doklady a celou hotovostí. :?
Někde v tramtárii to může být docela rozhodující. :whist:

Pro ostatní,
Tento příspěvek jsem napsal proto, že jsem se domníval, by to někomu mohlo pomoci.
Nejsem propagátorem tohoto přístroje.
Nejsem šef vojenských eN-zetů.
Nejsem vlastníkem tohoto přístroje (což mě mrzí).
Nemám z prodeje žádný ekonomický prospěch.

Měl jsem za to, že se třeba myšlenka vzájemné pomoci chytne.
Hodně lidí na našem webu je zaregistrována na nejrůznějších aukcích světa.
Domníval jsem se naivně, že bychom si mohli vzájemně, nezištně pomoci.
Ona taková registrace na aukci (jakoukoli) chvilku trvá.
Než se stačíte zaregistrovat, vysněný kousek už je fuč.
No hluboce se omlouvám velectěnému publiku.
Moje chyba. Zapomněl jsem na knihu knih. (Matouš 7,1-6) :hmm:
alffa
Uživatelský avatar
ferdas
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon črc 16, 2007 2:00 am
Reputace: 36
Bydliště: Znojmo

Omluva

Příspěvekod ferdas » pát bře 21, 2008 3:22 pm

Pokud to bylo na mě, omlouvám se, Alffe. Myslím do normálně, ne jako ironii. Pěkný den.
Uživatelský avatar
hastrmank
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 23, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Přístroj

Příspěvekod hastrmank » pát bře 21, 2008 3:43 pm

Za sebe mohu říct, tento přístroj jak je není vhodný k potápění, potápím se přes třicet let a jsem instruktor potápění. Bral jsem to jako varování před pokusy. Původně jsem na to nechtěl reagovat, ale utopených každý rok přibývá. Zdravím HastrmaK.
Uživatelský avatar
MaPa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 04, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Znojmo Beluga "MOANA" Vranovská přehrada

ZP-10

Příspěvekod MaPa » pát bře 21, 2008 4:31 pm

V sestavě, tak jak je nabízen, se s ním samozřejmě potápět nedá! Je to v podstatě speciální záchranný prostředek!
Použitelné pro to, o čem píše alffa, jsou prakticky jen láhve a první stupeň.Po úpravě popruhů, doplnění 2.stupně a dalších drobností by se ovšem jako nouzový prostředek pro opravy lodě pod hladinou apod. dal dobře použít.Oprávnění k potápění se vzduchovým přístrojem(znalost problematiky) je nutným předpokladem!!
Ale to už je :offtopic:
Uživatelský avatar
MartinB
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv led 19, 2006 8:02 pm
Reputace: 106
Bydliště: Praha

Příspěvekod MartinB » sob bře 22, 2008 12:27 am

Já jsem kdysi dávno podobnou sestavu koupil, ale mělo to 3 lahve. Rozdělal jsem to, jednu jsem si nechal a další prodal. Nosil jsem ji sem tam na potápěčský bazén. Mám na tom normální ventil a tak na to jde nandat jakákoliv automatika.
Pokud tohle budete chtít použít, bude se to muset asi trochu upravit (škrtič vyhodit, zaslepit hadici ke škrtiči,..). Další věc je ta, že bude nejspíše problém s plněním (v zahraničí). Ono se totiž nikomu moc nechce plnit takovýhle podivný věci pokud to nezná. Když venku přijdete s lahví k naplnění tak ji vždy dost podrobně zkoumají - moc se jim nedivím, viděl jsem pár fotek když to bouchne - to je masakr :o .

A navíc to chce opravdu o potápění něco vědět, dá se totiž při tom velice rychle a snadno se zabít i v malých hloubkách kde si člověk myslí, že nic nehrozí. Třeba: někomu stačí se ve 4řech metrech nadechnout, vyplavat na hladinu a je vymalováno :(
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » sob bře 22, 2008 10:39 am

Od samého začátku zde došlo k nějakému nedorozumění.
Já zde nic NEDOPORUČUJI :!:
Jen nabízím zprostředkování.
Viz zde:
No na potápění to moc asi nebude ale na nějakou tu nutnou opravu v podponorové části lodi, propler, uvolnění kotvy a podobně, by to mohlo být zajímavé.
Nejsem potápěč (potápím se jen na HUBU), tak nemohu nijak doporučovat.
Jsem ale registrován na AUKRU, tak mohu pro případné zájemce vydražit.

Bohužel nevím jak bych vám to vysvětlil.
Je to asi tak, jako když vám nabídnu, že pro vás můžu koupit parní válec:
........................... Obrázek

A vy mě začnete vysvětlovat, s tímhle se formule 1 vyhrát nedá. :hmm:

Takže;
Tady máte odkaz na tu aukci a dělejte jak umíte:
http://www.aukro.cz/item328359399_kople ... stroj.html

Ještě je tam druhá aukce:
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=330447080
Podle mě ještě lepší. JEN PODLE MĚ :!: Je na ní ale zapotřebí takzvaná PLNÁ AKTIVACE.
No vy si jistě poradíte. Já si meju ruce.

Zde popis a pár obrázků které tam nenajdete:

LPP 10 slouzil v armade jako pristroj na praci do deseti metru pro zenysty. Upevnovani pontonu, stavba pilonu, mostu.. Vim ja ceho vseho. Ale take se pouzival na zatopovani tanku. Kdyz se tank dostane pod vodu a zhasne mu motor a nemuze ven, musi se tank nejprve zatopit vodou a pak teprve muze posadka z tanku ven. Na tuto dobu slouzil posadce taktez LPP 10. Ja prisel do styku s dvema modely. Se dvema lahvemi a se trema lahvemi. Nejsem si jist jestli se to "dvojce" treba puzivalo jen na tu praci a "trojce" na zatopovani, protoze tri lahve jsou mensi nez ty dve, ty jsou vetsi. Z toho plyne take fakt, ze vsude kde jsem narazil na LPP tak byly temer shodne udaje. Co se tyce udaju. Udaje jsou orientacni, nebot zalezi na rychlosti dechu, hloubce a popripade i stresu a namaze ktera souvisi s tim dechem. Doba ponoru je tedy uvadena na 20 az 30 min, dle dechu hloubky atd. Nebot pristrouj pomoci automatiky napere do vaseho tela tolik vzduchu, aby vyrovnal tlak okoli. proto se s pristrojovym potapenim da potapet do velkych hloubek. Tedy cim vetsi hloubka, tim vetsi tlak, tedy vic vzduchu o plic. Proto je take dulezite, kdyz se potapite s pristrojem, pri vyplavani na hladinu mit vydechnuto, nebot muzete mit v sobe tlak na hloubku treba placnu 5 metru i vice kdyz je nekdo blazen, nebo ma spatne serizenou automatiku a kdyz zustanete nadychnuty, tak vam to muze roztrhnout plice, proto jeste tesne pod hladinou vydechnout. Lahve se plni na nejakych 200 atmosfer a zkousi asi na 300. jen pro porovnani.

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

TAK, HOTOVO.
TO JE VŠE CO PRO VÁS MOHU UDĚLAT.
alffa
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » sob bře 22, 2008 7:23 pm

to alffa :

Jménem svým i výboru WKND Tě žádám, nenech se otrávit! Předpokládám, že většina místních frekventantů oceňuje stejně jako já, že se o nás tady staráš jak o vlastní :good:

Možná, že ta diskuse sklouzla do zbytečně konfrontačního tónu, ale je nás tady dost a co jednomu nesedí, může být pro jiného právě to pravé ořechové ... Myslím, že je naopak třeba ocenit, že jsi sem tu aukční nabídku, včetně té své s pomocí pro případného zájemce, vyvěsil! Na to pánové v zápalu odborné argumentace opravdu trošku pozapomněli :whist:

Na druhé straně bych řekl, že ta diskuse taky nebyla na škodu, protože ozřejmila laikům (jako jsem třeba já) určitá omezení tohoto přístroje. Tak to , prosím, neber osobně a vydrž :D Wlady
Jak vidíš, ....... tak držím :) (jakž, takž) a
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » sob bře 22, 2008 8:32 pm

Je velice chvályhodné a správné že jsi se Wlady zastal i jménem VeleVáženého klubu Námořních Důchodců Alffiho.Mě totiž vůbec ani nenapadlo,že by Alffa někdy něco neustál a nevydržel,u něho je to přece alffa omega,viď Alffíčku? :D
Uživatelský avatar
Wlady
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 617
Registrován: ned led 21, 2007 1:00 am
Reputace: 4
Bydliště: Praha

Příspěvekod Wlady » sob bře 22, 2008 9:56 pm

Slovutný předsedo,

já se možná trochu nešťastně vyjádřil. Mě ani nenapadlo, že by alffa něco neustál, ostatně my ze starý školy vydržíme ledasco. :D Máme obdivuhodnej tréning z dob minulých.
Spíše jsem měl na mysli, ať vytrvá ve své chvályhodné snaze o naši informovanost jakož i v péči o naše blaho všeobecně. A že mu za to náleží náš nehynoucí dík. Začínal jsem totiž mít pocit, že se tu odehrává téměř exaktní důkaz platnosti přísloví .....že každý dobrý skutek má být náležitě potrestán ...
Nicméně děkuji za podporu a dodatečně se omlouvám, že jsem si bez Tvého svolení dovolil mluvit i jménem WKND :oops: :oops: :oops:

Wlady
Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » stř dub 15, 2009 5:46 pm

Zkuste napsat na
http://www.excaliburarmy.com/
videl jsem to tam pred lety. Meli i povlaky na spacaky z Goretexu za 2000,- kacek. Ma to hnizdo v Prelouci a prodejny i po republice. Maji tam i veci z armad USA a obou Nemcu.
Beda
radioamatér
radioamatér
Příspěvky: 2300
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Beda » čtv dub 16, 2009 7:26 am

Jeste k tem bombam. Spolupracovnik delal do potapeni a zucastnoval se zavodu. Aby tu bombu mel lehci, tak ji na soustruhu stocil aby mela slabsi plast a tim byla lehci. Urcite to nemel ze svoji hlavy a meli to mozna vsichni....Plnili si to sami a asi mensim tlakem aby to nebouchlo. Je to tak 25 let zpatky.
Uživatelský avatar
george9
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 59
Registrován: stř bře 25, 2009 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george9 » stř lis 11, 2009 7:24 pm

LPP10 byl opravdový potápěčský komplet. Ty novější se dvěma 300bar láhvemi už byl jen doplněk¨masky M10. U obou je trochu problém s manometrem.
Tajfun je stará automatika otevíraná po proudu. Mám s ní odpotápěno dost. Každopádně to není suchá automatika. Kdo se s ní nepotápěl může mít pocit že se topí. Ale je poměrně spolehlivá, pokud tak jednou za 2 roky vyměníte gumové membrány. Moc toho nevydrží.

Tak a k čemu takový přístroj použít. Něco málo pod lodí - např. lano namotané na hřídel propeleru. Zde by asi nebylo velké zdravotní riziko. Ale lze to zvládnout i se šnorchlem. Tahání kotvy z 10 m už může skončit smrtí. Stačí nemít zažito vydechování při vynoření.
Celkově je to pro potápění dost nebezpečné. Nepohodlně se to nosí pod vodou - je lepší mít postroj aby byly ruce volné. Pak není vidět na manometr (sloupcový). A to už je o koledování si. Opravdu vynořovat se s prázdnou lahví je nebezpečné. I pro člověka i pro techniku. Někde Vám ani nenafoukají, není li v lahvi zbytkový tlak nad 10 barů.

Rád se podělím o zkušenosti, pokud budete mít jakékoliv dotazy. Jsem také instruktorem potápění a mám za sebou i podobné experimenty.
Uživatelský avatar
anryj
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 16, 2008 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod anryj » pát zář 16, 2011 11:31 pm

Beda píše:Jeste k tem bombam. Spolupracovnik delal do potapeni a zucastnoval se zavodu. Aby tu bombu mel lehci, tak ji na soustruhu stocil aby mela slabsi plast a tim byla lehci. Urcite to nemel ze svoji hlavy a meli to mozna vsichni....Plnili si to sami a asi mensim tlakem aby to nebouchlo. Je to tak 25 let zpatky.


Nechápu jak si nekdo muze dobrovolne ztenčit plášť tlakové lahve. Přijde mi to jako zmenšit průměr brzd u auta aby nebylo tak těžký. Rovněž souhlasím s tím že lahev musí mít atest aby vám ji někdo nafoukal. Pocybuju, že někdo dá atest na stočenou lahev.
Jinak každoročně rozebíráme, v našem klubu sportovních potápěčů, nehody za uplynulý rok. Před pár lety jsme tam měli jednu kdy praskla natlakovaná lahev přímo na zádech. Nechtěl bych bejt u toho.
Zdravím
Uživatelský avatar
Corwin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 291
Registrován: úte kvě 31, 2011 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Praha / Stará Boleslav

Příspěvekod Corwin » ned zář 18, 2011 9:34 pm

Trochu pozdě ale přeci :D
Uvedenou sestavu vlastním - (Excaliburarmy 650Kč).
Podotýkám, že ne na potápění - do toho bych fakt nešel. Koupil jsem si jí na plnění větrovky (vzduchovky).
Mám platnou tlakovku (ca 1300Kč na pět let). Láhve jsou ze skladu vojenské techniky - a po revizi říkali, že jsou v dobrém stavu (netknuté).
S tím není problém plnit na 300bar :D
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » ned zář 18, 2011 9:55 pm

Corwin píše: Podotýkám, že ne na potápění - do toho bych fakt nešel. Koupil jsem si jí na plnění větrovky (vzduchovky).

Trochu OT:
Jakou PCP vlastníš :?:
alffa
Uživatelský avatar
Corwin
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 291
Registrován: úte kvě 31, 2011 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Praha / Stará Boleslav

Příspěvekod Corwin » ned zář 18, 2011 10:24 pm

Hodně OT - ale alespoň jsou tam ty 300bar bomby....
Mám pušku QB78 po tuningu a přestavbě na PCP (původně 2x 12g bombička) s optikou 3-9x40.... (kromě toho teda ještě krátké CO2 pistole LOV21 a Crosman model 3576W)
Ty něco máš taky?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti