Předpisy potápění HR 2014

Vše kolem potřeb k potápění, jachting o potápění tak nějak patří k sobě.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Předpisy potápění HR 2014

Příspěvekod Anonym » sob úno 22, 2014 12:10 am

Nesplňuje to až tak podmínky názvu sekce, ale myslím že tomu zde bude nejlépe ...

Potřeboval bych od někoho fundovaného vědět, jestli stále v HR platí že přístrojové potápění je možné provozovat pouze z bází.

Mám posádku na léto a jejich představa je, že se mě budou z lodi potápět. Což mě moc nebere, protože to bylo doposud zakázáno a podle všeho za to zodpovídá skipper.
Díky 8)
Uživatelský avatar
Pema
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 126
Registrován: čtv zář 15, 2011 2:00 am
Reputace: 5

Příspěvekod Pema » sob úno 22, 2014 7:10 am

Bohužel je situace stále stejná, nedávno jsem to zjišťoval.
Buď se musíš potápět pod dohledem báze (tedy za peníze), nebo si koupit povolenku za 2400,- KN/rok (tedy za ještě víc peněz).

Podrobnosti zde:

http://www.mppi.hr/default.aspx?ID=6798

To by tak hrálo, aby Chorvatům nějací cizáci koukali pod vodou na ryby a na šutry úplně zadarmo! :-(
Uživatelský avatar
Josef
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 397
Registrován: pon lis 06, 2006 1:00 am
Reputace: 3
Bydliště: Chomutov,ČR

Příspěvekod Josef » sob úno 22, 2014 5:23 pm

Jednodužší by bylo, kdyby při vjezdu do Chorvatska se na hranicích zaplatil nějaký "permet". Jeho velikost by byla určena podle délky pobytu na osobu a dál by se už neplatilo nic. Chorvati by dostali své a cizinec by nemusel lítat ve své dovolené po úřadech a zjišťovat co všechno musí nahlásit a co zaplatit, aby se nedostal do zbytečných problémů. :? :mad:
Uživatelský avatar
Monty
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1125
Registrován: pon lis 28, 2005 4:47 pm
Reputace: 6
Bydliště: EU

Příspěvekod Monty » ned úno 23, 2014 9:28 am

Josef píše:Jednodužší by bylo, kdyby při vjezdu do Chorvatska se na hranicích zaplatil nějaký "permet". J. :? :mad:


:lol: :lol: :lol: Jednodušší je tam nejezdit vůbec a dovolenou trávit v civilizaci a ne v krajinách třetího světa,jako třeba na Balkáně... :lol: :lol: :lol:

howk
Monty
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pon úno 24, 2014 10:32 am

Díky za potvrzení mého tušení a jasné odpovědi k tématu :) .
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř úno 26, 2014 10:14 am

Ještě bych se s dovolením vrátil k problematice potápění, konkrétně z charterové lodě.

Pročetl jsem HR vyhlášky, celkem to pomocí google šlo, ale nikde jsem nenarazil na odpovědnost skippera, který by eventuálně posádce dovolil se potápět s přístrojem z lodě.
Má někdo vědomí, jestli toto je nějak řešeno, nebo to je o zodpovědnosti těch lidí / potápěčů? Si říkám jestli je nutné abych musel znát i předpisy o potápění..... :?
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Příspěvekod RACEK » stř úno 26, 2014 11:30 am

Potápět z charterové lodě se lze.

Ale, kdo něco ví o potápění a jachtingu, ví že charterová plachetnice není vhodná pro potápění. Není kam dát lahve a závaží, pomalá dostupnost na lokality, málo místa na sušení neoprenů a jiné výstroje. Hezká místa pro jachting jsou jinde, než hezké lokality pro potápění. Buď se jedu potápět, nebo jedu jachtat.

Konkrétně v Chorvatsku je nutné se domluvit s místní potápěčskou bází, za nějaký poplatek se u nich registrovat, a pak se vesele potápíte z vlastní, nebo charterové lodě. Stejně je potřeba někde plnit lahve, takže se na bázi vrátíte, sdělíte že žijete a nafoukáte.

Odpovědný za svoje potápění je potápěč. Má licenci, potápěčský průkaz. Jak by mohl být odpovědný skipper, který sedí na lodi o potápění nic neví, třeba za překročení povolené hloubky při ponoru?
Uživatelský avatar
PerlaNegra
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 103
Registrován: čtv dub 01, 2010 2:00 am
Reputace: 2

potapanie

Příspěvekod PerlaNegra » stř úno 26, 2014 10:12 pm

suhlasim s Rackom.
Po prve na lodi nie je miesto na skladovanie, ani na pohodlny vstup potapaca do vody.
Po druhe, vlacit flase so sebou 800km je cista chujovina.
Po tretie zaplatit povolenie treba tak ci onak
po stvrte, najlepsie miesta aj tak poznaju miestni

Ja si vopred vytipujem diving centra, prisposobim trasu, ak teda mam zaujemcov o potapanie. So zakladnou dohodnem miesto a cas, na 90% po teba pridu na kotvu, zoberu ta z lode, odpotapas, zaplatis a privezu ta spat na lod (teda neviem ako je to v Chorvatsku, ale Karib, Seychely to tak robievame) Bezny ponor je stale okolo 50 eur, First Dive je trocha drahsi, ale o posadku je postarane a zodpovedne je Diving centrum. Ak to pekne naplanujes tak si za dve hodiny vybaveny a mozes este pokojne pojachtit, alebo si uvarit veceru a uzit si zvysok dna oddychom. Nevidim absolutne ziadny benefit vozenia potapacskeho materialu hore-dole...Caf
Uživatelský avatar
luban
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 16, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Registrace

Příspěvekod luban » čtv úno 27, 2014 10:25 am

RACEK píše:Potápět z charterové lodě se lze.

Ale, kdo něco ví o potápění a jachtingu, ví že charterová plachetnice není vhodná pro potápění. Není kam dát lahve a závaží, pomalá dostupnost na lokality, málo místa na sušení neoprenů a jiné výstroje. Hezká místa pro jachting jsou jinde, než hezké lokality pro potápění. Buď se jedu potápět, nebo jedu jachtat.

Konkrétně v Chorvatsku je nutné se domluvit s místní potápěčskou bází, za nějaký poplatek se u nich registrovat, a pak se vesele potápíte z vlastní, nebo charterové lodě. Stejně je potřeba někde plnit lahve, takže se na bázi vrátíte, sdělíte že žijete a nafoukáte.

Odpovědný za svoje potápění je potápěč. Má licenci, potápěčský průkaz. Jak by mohl být odpovědný skipper, který sedí na lodi o potápění nic neví, třeba za překročení povolené hloubky při ponoru?


Racku- zdravím
nemám zatím žádné zkušenosti s potápěním v Ch a zrovna absolvuji výcvik u nás. co prosím tě obnáší registrace v Chorvatské potápěčské bázi a jaké jsou náklady na tuto registraci - pokud máš teda zkušenosti.
Jinak nesouhlasím s tvrzením Buď se jedu potápět, nebo jedu jachtat. Jezdím se rád jachtat :) přosto nevidím důvod si jachtání - krásné večery - nezpestřit potápěním nebo rybařením (za povolenku platím :) )
Máte někdo info o dobré bázi v okolí Zadaru ?
všem dík Luban
Uživatelský avatar
lebon
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 351
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod lebon » čtv úno 27, 2014 2:07 pm

Najeď na " Strany potapecske " tam máš všechny informace.
Uživatelský avatar
RACEK
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1113
Registrován: pát čer 26, 2009 2:00 am
Reputace: 100
Bydliště: Praha

Příspěvekod RACEK » pát úno 28, 2014 9:05 am

Lubane, až budeš mít alespoň 50 ponorů za sebou, lépe porozumíš tomu o čem hovořím.
První ponory po kurzu doporučuji absolvovat s centrem se kterým jsi dělal kurs.
Nezapomeň, že jsou o hodně hezčí místa k potápění než Chorvatsko.
Uživatelský avatar
rogix
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 181
Registrován: pát říj 07, 2011 2:00 am
Reputace: 2

Příspěvekod rogix » pát úno 28, 2014 9:57 am

Lubane, da sa v pohode skombinovat jachta aj potapanie aj v Chorvatsku, ale ako zaciatocnik to urcite nebudes robit zo svojej lode. Zakotvis, zajdes na najblizsie diving centrum, je ich tam dost, zaplatis im cca 50eur za vystroj a ponor a ides s nimi. Tu mas zopar dobrych ponorov v Hr: http://www.croatiatraveller.com/Activit ... 0Dives.htm
Uživatelský avatar
luban
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 16, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod luban » pát úno 28, 2014 10:17 am

Rogix dík za rozumné info. Už mám domluvenou spol. Bougainville. pro ty co hledají stejné info jako já tak: vyzvednutí a návrat na plachtu 60 éček, 58 éček ponor s dodáním vzduchu a olova. (případná výbava 24 éček/osoba). Jinek jde o rakušáka a holanďana, kteří maji chorvatskou společnost.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » pát úno 28, 2014 10:37 am

Hledal jsem také pro klienta diving centra v oblasti Zadaru, vyplouváme koncem června, a našel jsem několik českých bází.

OceanPro na Pagu, FunDiving v Tisně, All4Dive v pakoštane. Všichni nabízejí standardní služby.
Uživatelský avatar
luban
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 16, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod luban » pát úno 28, 2014 10:46 am

i tobě dík za info. Jinak já vyplouvám 26. dubna proto jsem se trochu obával jestli nejsou báze připravené až na tur.sezonu. Ale neměl by to být problém.
Uživatelský avatar
rogix
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 181
Registrován: pát říj 07, 2011 2:00 am
Reputace: 2

Příspěvekod rogix » pát úno 28, 2014 11:40 am

luban píše:Bougainville ...


nie su prave najlacnejsi

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti