V. kurz freedivingu v Uherském Hradišti ...

Vše kolem potřeb k potápění, jachting o potápění tak nějak patří k sobě.

Moderátoři: Pepa, david, vilma

Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

V. kurz freedivingu v Uherském Hradišti ...

Příspěvekod FotoPetr » čtv bře 19, 2015 4:14 pm

Ahoj,

přijměte pozvání na další kurz freedivingu ( dle Apnea Academy http://www.apnea-academy.com/ ), který se bude konat v Uherském Hradišti. Patronem školy Apnea Academy je světově uznávaný rekordman Umberto Pelizzari http://www.umbertopelizzari.com/ .

Termin kurzu Apnea Indoor Freediver: 25.04. - 26.04.2015 ( sobota a neděle )
Začátek kurzu: v sobotu 25.04. v 08:30 hodin ( sraz před hotelem Grand v Uherském Hradišti v 08:00 hodin )
Instruktor Apnea Academy: Jan Eichler
Cena: 3800,- Kč
V ceně: veškerá teorie a praxe v bazénu, pronájem bazénu, certifikační karta, tričko Apnea Academy ...
Mimo cenu: výbava, zapůjčení výbavy ( za výhodné ceny ), doprava na kurz, strava, případné ubytováni ( zajistíme kvalitní a přitom levnější ubytování ).

Možnost rozšířeného tréninku během kurzu, kterého se mohou zúčastnit studentky a studenti z předchozích kurzů. Podmínky ještě upřesním dle zájmu. Více pošlu na e-maily.

Celková kapacita kurzu je 10 osob. Přihlášky posílejte na níže uvedený e-mail.

V termínu 26.09. - 03.10.2015 se uskuteční kurz freedivingu na lodi ( I. level, II. level ). Podmínkou účasti na kurzu na lodi je absolvování kurzu v bazénu Indoor Freediver ...

Pro doplňující informace prosím pište na divelive@divelive.cz, případně volejte na 775711251 a 775711252.

Tešime se ... Petr, Maruška a Honza
Naposledy upravil(a) FotoPetr dne čtv bře 19, 2015 5:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1415
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Omen » čtv bře 19, 2015 5:07 pm

Přátelé, kamarádi,
jsem začínající jachtař, z potápění mám respekt až strach. Nebude to zcela určitě můj koníček.
Vysvětlete mi prosím někdo, co by mi mohl zmíněný kurs dát pro potřeby jachtingu.
A nehledejte v mém dotazu prosím ironii, neboť jsem na zmíněný kurs zatím zaznamenal samou chválu.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » čtv bře 19, 2015 5:16 pm

Až před kotvením zapomeneš přivázat druhý konec kotevního řetězu, bude se Ti potápění móóóc hodit. :D

PS: Jednou jsem namotal uvazovací lano sousední bójky. Hodně by se mi hodilo dokázat být pod vodou na jeden nádech dvě až tři minuty. Reálně jsem musel při rozmotávání každých 40 až 50 vteřin na hladinu. :(
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » čtv bře 19, 2015 5:23 pm

Ahoj,

předpokládám, že se k Tvému dotaz vyjádří i další. Píšeš, že máš z potápění respekt až strach. Respekt je v pořádku, strach nikoliv. Kurz by Tě právě toho strachu mohl zbavit. Jako jachtař se můžeš dostat do situace, kdy bude zapotřebí " něco " řešit ve vodě. Opět: S kurzem si budeš daleko jistější. Budeš mít na lodi lidičky, co se budou chtít šnorchlovat. Jako zkušený kapitán a současně i zkušený potápěč jim můžeš více ukázat, poradit s bezpečností při i" šnorchlování " a hlavně rychleji a kvalitněji pomoci, bude-li zapotřebí. A je toho více.

Petr
Uživatelský avatar
Crazymen
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 308
Registrován: pát srp 05, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: furt někde v luftu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Crazymen » čtv bře 19, 2015 6:08 pm

Via Lynx,
sekla se nám kotva a nešla tam ani zpět. Sice jsem se k ní dostal, ale určo by to šlo líp a víc v klidu.
Bylo to na jedné turistické mělčině daleko od břehu. jediná další možnost byla to tam nechat aj s řetězem.
Uživatelský avatar
topper
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 121
Registrován: sob čer 20, 2009 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Orlík

Příspěvekod topper » čtv bře 19, 2015 9:13 pm

Omene, ale není to tak, že absolvuješ kurz a budeš schopen si doplavat pro kotvu 10 metrů hluboko a tam s ní ještě nějakou dobu manipulovat. To je věc pravidelného tréninku a pilování techniky. Zkrátka běh na dlouhou trať. Fyzické předpoklady a psychika taky hrají důležitou roli.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv bře 19, 2015 10:56 pm

lynx píše:Až před kotvením zapomeneš přivázat druhý konec kotevního řetězu, bude se Ti potápění móóóc hodit. :D

PS: Jednou jsem namotal uvazovací lano sousední bójky. Hodně by se mi hodilo dokázat být pod vodou na jeden nádech dvě až tři minuty. Reálně jsem musel při rozmotávání každých 40 až 50 vteřin na hladinu. :(


Nechápem, prečo si tam nezostal dlhšie a vynáral si sa po 40 až 50 vteřinách :D . No pretože si nebol na kurze :lol:

Fakt by ma zaujímalo, či Baharis po tom kurze vydrží vo vode cca 3 minuty.
Naposledy upravil(a) Denis dne pát bře 20, 2015 7:01 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » čtv bře 19, 2015 11:39 pm

topper píše:Omene, ale není to tak, že absolvuješ kurz a budeš schopen si doplavat pro kotvu 10 metrů hluboko a tam s ní ještě nějakou dobu manipulovat. To je věc pravidelného tréninku a pilování techniky. Zkrátka běh na dlouhou trať. Fyzické předpoklady a psychika taky hrají důležitou roli.


Ahoj,

nikdo tady netvrdil ani nesliboval, že základní kurz udělá z někoho obratem jedničku ve freedivingu. Tvrdím však, a na tom trvám, že bez kurzu se jím lze stát rozhodně daleko méně pravděpodobněji. Základní kurz naučí jak se na ponor připravit ( cvičení, tedy fyzická a mentální příprava ), jak nastartovat potápěcí reflex, jak se pod vodou pohybovat, jakou výbavu používat a hlavně jak bezpečně se potápět a v neposlední řadě taky jak se zlepšovat, jak dále trénovat. Prostě dozvíte se jak na TO. Jisté fyzické a psychické předpoklady mají všichni, mnoho lidí je však neumí správně využívat.

Petr
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1415
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Omen » pát bře 20, 2015 7:51 am

topper píše:.... To je věc pravidelného tréninku a pilování techniky. Zkrátka běh na dlouhou trať. Fyzické předpoklady a psychika taky hrají důležitou roli.


:? :? :?
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » pát bře 20, 2015 9:53 am

Denis píše:
lynx píše:Až před kotvením zapomeneš přivázat druhý konec kotevního řetězu, bude se Ti potápění móóóc hodit. :D

PS: Jednou jsem namotal uvazovací lano sousední bójky. Hodně by se mi hodilo dokázat být pod vodou na jeden nádech dvě až tři minuty. Reálně jsem musel při rozmotávání každých 40 až 50 vteřin na hladinu. :(


Nechápem, prečo si tam nezostal dlhšie a vynáral si sa po 40 až 50 vteřinách :D .

Denisi, já to taky nechápu. Ale mám podezření, že to bylo tím, že jsem se při vymotávání lana po oněch 50 vteřinách tak trochu dusil. :D
Ale vážně, věřím, že i netrénovaného jedince podobný kurz naučí, jak lépe „hospodařit s dechem" atd. A pak už je na každém, jestli v tom bude pokračovat.
Uživatelský avatar
Svobodak
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 755
Registrován: čtv led 24, 2008 1:00 am
Reputace: 46
Bydliště: olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Svobodak » pát bře 20, 2015 10:25 am

Ja vam, kluci, reknu, co jsem se naucil v kurzu hned, jak ho absolvuju (11 - 12.4.).
Nepochybuju o tom, ze to bude chtit nejaky dalsi cvik ci trenink, ale jsem nesmirne zvedavy na okamzity dopad.
To je relativne rychle vyhodnotitelne za predpokladu, ze mne z bazenu nevynesou patama napred ;) .

P

Edit PS : teda pardon, nejedna se o kurz v UH, ale uplne jiny kurz v OL, snad to bude soumeritelne.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát bře 20, 2015 5:17 pm

FotoPetr píše:Ahoj,

nikdo tady netvrdil ani nesliboval, že základní kurz udělá z někoho obratem jedničku ve freedivingu. Tvrdím však, a na tom trvám, že bez kurzu se jím lze stát rozhodně daleko méně pravděpodobněji. Základní kurz naučí jak se na ponor připravit ( cvičení, tedy fyzická a mentální příprava ), jak nastartovat potápěcí reflex, jak se pod vodou pohybovat, jakou výbavu používat a hlavně jak bezpečně se potápět a v neposlední řadě taky jak se zlepšovat, jak dále trénovat. Prostě dozvíte se jak na TO. Jisté fyzické a psychické předpoklady mají všichni, mnoho lidí je však neumí správně využívat.

Petr


Tak to je už trochu lepšie vyjadrenie ako v úvode 1. kurzu, tam si to prezentoval hoodne optimistickejšie. Tak by ma naozaj zaujímal Baharis, kolko vydrží pod vodou teraz.
Tvrdím však naďalej, že pravdepodobne všetko čo sa učí v kurze, sa dá dočítať v knihách. Kurz potopánia je dobrý tak ako kurzy pri všetkých iných činnostiach, aj háčkovať sa naučíš v kurze, ale ide to aj bez kurzu.
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » pát bře 20, 2015 5:31 pm

Ahoj,

já jsem stále stejně optimistický. Například klidová výdrž bez dechu ( statika ) na hladině před I. kurzem 0:40 minut a po kurzu 3:30 minut je podle mě dostatečně optimistický výsledek. O významu či prospěšnosti kurzu jsme " tady " již napsali hodně a nerad bych se znovu na toto téma rozepisoval. Kurz či kniha, na to ať si každý udělá názor sám. Já rozhodně nedoporučuji učit se základům freedivingu z knih. Minimálně z bezpečnostního hlediska rozhodně kurz. Jsou totiž dosti podstatné " věci ", které z knihy prostě nevyčteš. Á propos: Při háčkování se zatím ještě nikdo neutopil.

PS: K dnešku máme již první přihlášky. Počet míst omezený. Další kurz pravděpodobně na podzim.

Petr
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát bře 20, 2015 9:38 pm

Ani sa ti nedivím, že nedoporučuješ učiť sa s kníh. Ide predsa o tvoj kšeft. Chuďák Guttenberg. Kniha je dobrá len na čítanie fantazy a románov? :D Takže všetky jachtárske príručky do koša? A s nimi aj knihy skvelých jachtárov o ich plavbách? Všetko vyrieši kurz a absolvent kurzu bude najmúdrejší? V jachtingu nejde o život, to je každému jasné :?

Takže hláste sa do kurzu a potom sa prosím vás nezabudnite pochváliť, komu sa podarilo zostať pod vodou nad 3 minúty. A hlavne vy čo máte nad 50 rokov. Mladí športovci sú irelevantní.
Uživatelský avatar
FotoPetr
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát dub 10, 2009 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod FotoPetr » ned bře 22, 2015 10:03 pm

Denis píše:Ani sa ti nedivím, že nedoporučuješ učiť sa s kníh. Ide predsa o tvoj kšeft. Chuďák Guttenberg. Kniha je dobrá len na čítanie fantazy a románov? :D Takže všetky jachtárske príručky do koša? A s nimi aj knihy skvelých jachtárov o ich plavbách? Všetko vyrieši kurz a absolvent kurzu bude najmúdrejší? V jachtingu nejde o život, to je každému jasné :?

Takže hláste sa do kurzu a potom sa prosím vás nezabudnite pochváliť, komu sa podarilo zostať pod vodou nad 3 minúty. A hlavne vy čo máte nad 50 rokov. Mladí športovci sú irelevantní.


Ahoj,

pořád dokola. Pokud čteš pořádně, tak jsem napsal, že rozhodně NEDOPORUČUJI učit se z knih ZÁKLADŮM freedivingu. Pokud získáš v kurzu tyto nutné ZÁKLADY, tak další vzdělávání z knih je zcela v pohodě. Za naši práci se nestydím a je snad všem zřejmé, že se nejedná o charitu. Pod slovem " kšeft " si já osobně představuji něco zcela jiného. Při kurzu " prodáváme " vědomosti, mnohaleté zkušenosti a svůj čas. Je na tom něco špatného ? Ty snad pracuješ zadarmo ?

Mám řešení: Přijď na kurz. Zaplatíš polovinu ceny a zbytek doplatíš po kurz, v případě že usoudíš, že jsem měl pravdu. Pokud budeš stále trvat na tom, že kurz byl pro Tebe zbytečný a vše by ses naučil z knih, nebudeš nic doplácet.

PS: Statiku přes tři minuty měli mnohdy právě Ti přes padesát let.

Těšíme se na Vás - Petr, Maruška a Honza
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 391
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Příspěvekod shooter » pon bře 23, 2015 8:51 am

Omen píše:Přátelé, kamarádi,
jsem začínající jachtař, z potápění mám respekt až strach. Nebude to zcela určitě můj koníček.
Vysvětlete mi prosím někdo, co by mi mohl zmíněný kurs dát pro potřeby jachtingu.
A nehledejte v mém dotazu prosím ironii, neboť jsem na zmíněný kurs zatím zaznamenal samou chválu.

No nemám kurz Foto Petra ale mám kurz freedivingu u AA a přínos pro mne to mělo dost zásadní.Základ je že tě naučí dejchat.Naučí tě to že skočit do vody a potopit se do 30 m a tam něco dělat bez přípravy a rozdejcháni je blbost. Fígl je v tom že si zkusíš kde máš svoje limity a máš tam někoho kdo pokud to přepálíš tak ví co s tebou.Mě se zatím nestalo že bych se dostal do samby ale představa že já 120 kilo v křeči a moje mladá s poloviční váhou se mě snaží z toho dostat je vcelku bizardní.Takže jde hlavně o bezpečnost a oto,že máš za zádama pořád někoho kdo je minimálně na stejný úovni jak ty.Pokud se někomu z tvojí posádky něco stane v 15 m pod vodou tak ruku na srdce kolik máš v posádce dalších lidí který tam pro něj skočí a vytáhnou ho myslím že není od věci to umět sám.
Takže :
Bezpečnost,
Zklidnění pod vodou(protože víš svoje limity)
Před kurzem
1 min 15 statika
a cca 25 M bez ploutví
Na kurzu
3 min 30 statika
35 bez ploutví a 60 ploutve
Postavou spíš kytovec než sportovec 195 cm A 120 kg
Toliko za mě
Šutrák
Naposledy upravil(a) shooter dne pon bře 23, 2015 9:47 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » pon bře 23, 2015 9:46 am

Denisi, i jachtit se můžeš naučit z knih. Ale když pak sedneš do lodi, asi budeš mít velké problémy. U činností, kde o něco jde (třeba o život), je fakt lepší se z počátku svěřit do péče zkušeného člověka.
(Místo přísahy prohlašuji, že s kurzy freedivingu nemám nic společného. :-) )
martinptacek
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 628
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:00 am
Reputace: 21

Příspěvekod martinptacek » pon bře 23, 2015 11:18 am

Já jsem se takhle naučil pilotoval letadlo. Navíc jsem měl microsoft flight simulator. Takže si myslím, že to umím dost dobře. V letadle jsem ještě neseděl.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » pon bře 23, 2015 11:50 am

martinptacek píše:... V letadle jsem ještě neseděl.

A proto stále žiješ.
O létání něco málo vím. :)
Uživatelský avatar
ficzech
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 187
Registrován: stř lis 30, 2011 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvekod ficzech » pon bře 23, 2015 12:43 pm

Statiku pres 3min da uplne kazdej. Jenom o tom nikdo nevi :)
Nejsou to zadny kouzla jenom par technik,jak se zklidnit,rozdejchat a umet si nastavit rozehrivaci kola (warmup) tak, aby si na ten cca 3-4 pokus dal svoje maximum. K tomu potrebujes buddyho, kterej vi co ma delat a jak te vest.Merit casy, davat signaly, hecovat atd... To se dela bezne v tom kurzu. Da se to vycist i z knizky, ale bez toho zkusenyho partaka si to proste bezpecne nevyzkousis a nikdy se nedostanes na svoje maximum, kdyz by sis sam musel hlidat cas, pocitat si ty warmupy a tak, tak se nikdy nedostanes do takovyho klidu a pohody, aby sis dal maximum. U dynamiky a hloubkovyho potapeni bez partaka to uz je dokonce zivotni riziko.

Nerikam,ze bez kurzu to nejde, ale buddy,kterej vi, co ma v jakych pripadech delat (zna treningovy postupy, safety postupy, rescue postupy) je nutnost 100% !!!

+ tady priklad toho, ze i superzkuseny a vykonny freediver dopadne spatne, kdyz trenuje sam. Nasly ho manzelka s dcerou mrtvyho doma na dne bazenu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Patrick_Musimu
Uživatelský avatar
shooter
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 391
Registrován: pon pro 01, 2008 1:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Pilsen(urqell)

Příspěvekod shooter » pon bře 23, 2015 2:21 pm

Jenom pro ilustraci jak to muže dopadnout:
Samba:
https://www.youtube.com/watch?v=L4cy1Y6NUQE
Black out
https://www.youtube.com/watch?v=qLe81lUbPNg
Oboje jsou situace kdy jim někdo stál za zadkem ale pokud to budeš zkoušet z příručky tak asi nikoho takovýho hned nenajdeš.
Šutrák
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pon bře 23, 2015 7:56 pm

Páni kolegovia, , tak si teda robte čo chcete.
Naposledy upravil(a) Denis dne ned bře 29, 2015 7:19 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » úte bře 24, 2015 9:34 am

Denis píše:Avšak napriek tomu že nebol v kurze a ani nečítal príručku o lietaní, jeden z bratov Wrightovcov sadol do niečoho, čo sa trochu podobalo lietadlu a pomerne úspešne ho pilotoval.

:lol:
Denisi, a kolik příruček o létání v té době existovalo?

Denis píše:A k tomu čo je kšeft. Prezentovať svoju zárobkovú činnosť v diskusnom fóre, kde si ludia od lodí a od vody nezištne a zadarmo radia a pomáhajú si je nechutné. Výčítam to tebe a aj adminovi. Adminovy doporučujem, aby v takejto činnosti nepokračoval a ukončil propagáciu profíkov v diskusii v samostatných vláknach. Ak mi pameť dobre slúži, tak taká bola volakedy dohoda. Je to však vaša stránka /neviem presne koho/, tak si teda robte čo chcete.

Dost bych se divil, kdyby feediveři, kteří kurz nabízejí, neměli nějakou dohodu s Liborem. Stejně, jako ji mají jiní lidé, kteří ve fóru nabízejí jiné komerční akce.
To Ti zrovna freediving tolik leží v žaludku?
Světu mír! :)
Uživatelský avatar
Omen
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1415
Registrován: pon říj 15, 2012 2:00 am
Reputace: 159
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod Omen » úte bře 24, 2015 8:05 pm

lynx píše:Světu mír! :)

;)

Přátelé, kamarádi,
nechtěl jsem vyvolat až takovou bouřlivou diskusi. A odpovědi na mou otázku už jsem v ní našel - děkuji přispivatelům.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » úte bře 24, 2015 8:44 pm

Omen píše:
lynx píše:Světu mír! :)

;)

Přátelé, kamarádi,
nechtěl jsem vyvolat až takovou bouřlivou diskusi. A odpovědi na mou otázku už jsem v ní našel - děkuji přispivatelům.


Ty si to nebol :), ani náhodou.
Lynx, veď to hovorím, NAPRIEK tomu že neboli príručky, tak letel :good:

FotoPetr, ďakujem za pozvanie na kurz, rád sa ho nezúčastním. Peniaze radšej investujem do permanentky na bazén.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti