Slezská Harta a okolí

Vše kolem VN Slezská Harta

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Slezská Harta a okolí

Příspěvekod Libor » úte lis 08, 2005 4:26 pm

Když už jsem se pustil do tvorby fóra, rozhodl jsem se jej trochu rozčlenit na zajímavá témata. Myslím si, že i přehrada "Harta" si zaslouží své fórum, přestože má i své stránky - ty jsou však včetně diskuze velmi obecné. Zde by naopak čtenář měl najít vše co souvisí s jachtingem na této přehradě. Jeden návštěvník stránek mi napsal:
Pisem si z jednym chlapcom z Prahy a dal som mu tvoj web a Harta sa mu strasne paci a aj to je uspech.Mne sa osobne paci ze ste predstavili svoj revir, skoda ze to nespravia vsetci vodaci. Vies si predstavit co by to bolo? Absolutne perfektny a fundovany popis revirov a vodnych ciest? To je sen.Dalej t.j. nadale ti trzim palce. Ostatne ludia komunikuju asi cim dalej tim menej.
Naposledy upravil(a) Libor dne pon pro 17, 2007 10:13 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Slezská harta je pěkná :-)

Příspěvekod ZdendaZ » stř lis 09, 2005 10:49 am

Harta je vážně pěkné místo! Sice jsem na ní nikdy nebyl, ale podle fotek se mi moc líbí. V yachtingu sice jsem zatím pasivní, ale už mám na léto domluvený pronájem od yachtsportu. Jsou velmi ochotní a nemůžu se dočkat až se tam podívám:-)!
Zdenda
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Slezská harta je pěkná :-)

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř lis 09, 2005 10:05 pm

maxxiboy píše:Harta je vá?ně pěkné místo! Sice jsem na ní nikdy nebyl, ale podle fotek se mi moc líbí. V yachtingu sice jsem zatím pasivní, ale u? mám na léto domluvený pronájem od yachtsportu. Jsou velmi ochotní a nemů?u se dočkat a? se tam podívám:-)!
Zdenda

Dobrý začátek. Lidi z Yachsportu dobře znám. V začátcích mi hodně pomohli. Dnes na Hartě jezdím aktivně sám a také v současnosti snimi aktivně spolupracuji.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Nová Pláň

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned lis 13, 2005 9:20 pm

Před časem jsem se zmiňoval na stránkách Harty www.slezska-harta.cz o obci Nová Pláň, která se mi velmi líbí. Teď jsem se dozvěděl, že Pláň je jakousi střediskovou obcí, kde starostové ostatních vesnic z okolí Harty "snovají" plány, jak to udělat, aby se ze zdejší oblasti stalo známé a navštěvované rekreační místo v ČR. Pomoci má také Krajský úřad, který vyhlásil program "Slezská Harta" a snad i pro tento účel vyčlenil nějaké peníze.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned lis 13, 2005 9:26 pm

Několik tipů

Nabízíme tip na pěknou tůru v okolí přehrady. Velký Roudný je vrch s ambicí na nejvýraznější dominantu Slezské Harty.
Zde je tedy návod, jak si protáhnout údy:

Výstup na Velký Roudný

Nová Pláň (10 km)
Autobusem zajedeme do Roudna, odtud po zelené tur.značce vystoupíme na Velký Roudný. Zpátky sejdeme po neznačené křížové cestě do Roudna ke kostelu, odkud se dáme po cestě směrem nahoru, na první odbočce zabočíme vpravo až se dostaneme zpět na zelenou tur.značku. Pokračujeme dolů po silnici na Volárnu a dále po zelené až do Nové Pláně.
Možnosti občerstvení: Penzion U jelena v Nové Pláni (teplá jídla), Hostinec Roudno (pouze nápoje).
Roudno (3 km)
Vydáme se od Rybářského domu po silnici směrem do kopce, na křižovatce, odkud už vede turistická značka, pokračujeme po zelené značce doleva. Trasa odbočuje ze silnice do stráně. Cestou nahoru se nám otevírají překrásné výhledy do okolí - na hřeben Hrubého Jeseníku, na Roudno a Slezskou Hartu. Na vrcholku se uprostřed lesa objeví nádherná louka s kapličkou. Na nedaleké lípě je ukryta návštěvní kniha, kde zaznamenáme datum svého výstupu a vtipnou průpovídku. Od kapličky sejdeme prudce dolů směrem do Roudna po křížové cestě.

--------------------------------------------------------------------------------
Než budou postupně naplněny jednotlivé podsekce, nabízíme pár tipů pro shlédnutí. Například tento odkaz na přehlednou mapku přehrady: zde

Dále pěkné stránky rybářského znalce a nadšence pana Mihuly: http://rybarske.misto.cz/
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned lis 13, 2005 9:33 pm

:arrow: Přečtěte si velmi hezké povídání a zajímavé informace o Slezské Hartě a jejím okolí.
V deníku Právo vyšel od B.Borovičky velmi ucelený a dobře napsaný článek.
Opravdu stojí za přečtení - zde je odkaz na celý článek:

http://sweb.cz/martin.markovic/harta.htm

Admin - článek už byl zřejmě stažen z webu.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

odpověď

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon lis 21, 2005 8:50 pm

Harta je pěkná přehrada. Před pár lety tu bylo vidět jen pár plachetnic a pramic.... V Nové Pláni stály na bójkách jen dvě kajutovky. V letošní sezóně jich tam bylo asi 15. Docela rychlej vývoj a jestli to půjde tímto tempem, tak Harta bude vypadat za pár let jako přehrady blízko Prahy(Orlická přehrada a Slapy), kde jsou v plné sezóně desítky kajutových plachetnic, spousty turistů...atd. Harta má ale jednu velkou výhodu(nebo nevýhodu). Pod ní je Kružberk a tak to určitě pár let potrvá než ten turismus přeskočí až sem. Věřte, znám to z Orlíka - je to podobný vývoj.
Zpočátku jedna, dvě lodě. Trvalo to dlouho (komunisti moc nepřáli buržoaznímu sportu) než si lidi plachetnice a hausbóty postavili. Přehrada se pomalu plnila, vznikaly tábory, kempy, jachtařské kluby... Po revoluci se vývoj hodně urychlil. Dnes jsou všechny zátoky plné a pěkná opuštěná místa na zakotvení přes noc obsazená. Myslím si, že toto čeká i Hartu. Užívejte si toho klidu a luxusu volných zátok a toho, že se na vodě nemusíte obávat srážky s jiným plavidlem. Dnes totiž nemůžete mít jistotu jako dřív, že ta plachetnice nebo krásná jachta, je vedena člověkem, který umí a zná.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon lis 28, 2005 8:05 pm

Ahoj Libore!
A s těmi rámečky je to přehlednější, dík!
Tvůj web je jinak naprosto perfektní! Nalákal jsi mne na příští rok na Hartu a už si sjednávám pronájem na víkend (na delší nemám)! Podle fotek je to vážně krásné!
Zdenda
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » pon lis 28, 2005 8:10 pm

Tak já do diskuze o hartě něco hodím! Termín už mám, byl by to jeden výkend z posledních dvou v červnu. Chci vyzkoušet malou BEZ2, má jen 4,2 metru. Jsem amatérský fotograf a fotím myslím celkem dobře, tak chci celou Hartu nafotit včetně okolí a udělat www stránky s galerií fotek. Že je málo propagovaná vím, není tam žádný kemp a to je škoda. Chtěl jsem tam původně na víkend, ale přítelkyně nechtěla na tak dlouho protože na lodi není wc, což celkem chápu. Tak alespoň víkend, i když z Prahy to tam máme poměrně dost daleko:)!
Zatím ahoj!
PS: chtěl pustit do stavby plachetnice, líbí se mi Vagabond 23. Vyjde tak na 200 tisic, ale během vysoký to zvládnu, budu na to mít 5 let. A hlavně je konstruovaná jako A plachetnice, čiže neomezená plnomořská plavba a časem bych se přeci jen rád vydal přes oceán. Je to můj sen.
Zdenda
_________________
Každý člověk má svůj velký sen, ale jen někdo je ochotný za ním jít...
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon lis 28, 2005 8:19 pm

S cestou z Prahy bych to neviděl tak špatně. Za pěkného počasí to jedu 3 hod. Co se týče WC, dá se řešit. Jezdí sem lidi běžně na týden. Jsou kolem vody cca 4 obce a minimálně 3 restaurace. Jinak nějaké sdružení obcí to chce řešit (mobilní ToiToi), protože sem v létě už jezdí celkem dost lidí se koupat. Pak to bude zase lepší.
Moje loď v té době nebyla až tak drahá (to je ale relativní pojem co kdo považuje za drahé), ale nesmíš zapomenout na výbavu a vše kolem (vozík, kotvy, lana, fendry, motor, člun, vesty, výbavení lodě - kuchyň, lékarnička atd., chem. WC, háček a vím já co ještě). Prostě pořád dokupuješ, ještě jsem neskončil po 2 letech. No a to máš další prachy až 30-40% z ceny lodě.
Nevím jak počítáš, ale 200 000 se mi zdá málo. Napiš Denisovi z tohoto fóra, pustil se do něčeho podobného a má už nařezané žebra atd. Vyměnil jsem si s ním o tom několik mailů a on mi poslal fotky této lodě co už pluje po moři (postavil ji někdo z Českých Budějovic), ale rozhodně je to vyšší rozpočet.
Dnes stavět loď (sám :wink: ) to chce pořádný kus odvahy a taky znalostí. Myslím si, že koupě jeté je výhodnější a zpravidla tam ponechává původní majitel většinu vybavení a tím se dá hodně ušetřit. 23 stop na cestu přes oceán taky není mnoho. Ale musíš zvážit kde s ní budeš převážně plout. Pro "A" potřebuje? pevný kýl. Já jsem záměrně volil sklopný kýl = žádný problém s transportem a jeřábem. Taky bych rád někdy přes oceán, ale to bych v prvé řadě jel s někým kdo má zkušenosti a jel už přes tu velkou louži a má k dispozici větší loď. Na zahraničních webech se dá najít plno nabídek na cestu, zpravidla jen za výpomoc (nebo malý příspěvěk na jídlo). Hledají se také skippeři na převoz lodí, slyšel jsem o někom z Čech co si tak i vydělává. Možností je mnoho. Chce to jen dobře kalkulovat a vyhodnocovat pro a proti.
Naposledy upravil(a) Libor dne stř lis 08, 2006 10:48 am, celkem upraveno 1 x.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

odpověď

Příspěvekod AdsBot [Google] » úte lis 29, 2005 12:09 am

Nedá mě to a zkusím reagovat. Vážím si lidí co si loď postavili sami a byli schopni s ní vyplout na moře a udělat s ní pěknou plavbu. Jsou to ale roky dřiny a odříkání. Spousta lidí to nedokončilo nebo pak po vyplutí na moře zjistili, že na to nemají (zdravotní potíže, strach...atd.) Nebo se oženili a rozestavěná loď zůstala stát zaprášená někde ve stodole. Přítelkyně a manželky zpravidla nepřejí tomuto koníčku - nechápou ho. Mluvím o jachtingu , ne o koupacích dovolených na lodi někde na Jadranu.
Také si myslím, že koupit starší loď je výhodnější ale je třeba hledat v přístavech na severu. Staví je tam trochu bytelněji než někde ve středomoří.
Můj názor je ten, že než se pustíš do stavby námořní plachetnice, tak si to na tom moři vyzkoušej o co jde. Stavět námořní loď to chce opravdu hodně zkušeností. Znám hodně lidí co postavili lodě, chtěli na moře a pak to nevyšlo.
K tomu Atlantiku - ušetři si prachy na letenku a jdi do toho. Hodně lodí i českých každoročně přeplouvají z Karibiku do Evropy aby se uklidily před hurikány. Doporučuju Severní Atlantik - tam člověk zjistí jestli na to má. Zkus to a pak se rozhoduj jestli stavět loď nebo ne.
Letenky se dají sehnat z Paříže za cenu okolo 13000,-kč u společnosti Corsaire. Lítá to na San Marten - odtud hodně lodí odplouvá do Evropy.
Ahoj , hodně štěstí a ať se ti sen splní
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte lis 07, 2006 9:17 pm

Četli jste poslední YACHT? Jsou tam o Slezké Hartě čtyři stránky povídání od Fr. Novotného. :D
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte lis 07, 2006 9:20 pm

Nečetli! Sem s tím :!:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř lis 08, 2006 8:01 am

Kdybych nečetl YACHT, tak nevím kdo jsem!!! :D

Nevím jak jsi to myslel - Sem s tím! Přepisovat to při mé "vypilované" metodě dvou prstů, to je nekonečná práce a ani převod do textové podoby pomocí ABBY, momentálně z časových důvodů není možný. Tak jsem to jen naskenoval a přenesl na můj server. Lepší varianta by byla, kdyby jsi si to přesunul k sobě a upravil cestu. Nebo povolil (i do budoucna) přístup do určitého adresáře na tvém FTP serveru.
Tak tady jsou ty naskenované stránky:
harta001, harta002, harta003, harta004,
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv lis 09, 2006 7:43 am

Baharis píše:Kdybych nečetl YACHT, tak nevím kdo jsem!!! :D

Když už jsme u toho. Dotaz bokem. Nevím kdo jsem, tak čtu Yachting -revue. Právě mi končí předplatné a zvažuji, jestli nepříjít na Yacht :? Kdo může srovnat a poradit? :?: Cena obdobná , obsah obdobný :?: :? Nedokáži posoudit a rád bych už věděl kdo jsem :D
Naposledy upravil(a) Libor dne pon lis 13, 2006 10:22 am, celkem upraveno 1 x.
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv lis 09, 2006 8:05 am

Asi tři roky jsem bral YACHT a vloni jsem si řekl, že si přehodím a celý rok jsem bral Yachting -revue. Pro letošní rok jsem se vrátil znovu k YACHTu. Nedokážu ti říct přesně proč. Jen takový pocit, že mě vyhovuje víc. To je asi dost individuální a každému bude vyhovovat něco jiného.
Je topravdu dost podobné, u YACHTu mě připadá, že je více praktických rad pro obyčejné jachtaře a vůbec je to více pro ně, než komerce. Přehoď si taky a porovnej. :wink:
Naposledy upravil(a) Anonym dne pon črc 23, 2007 10:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BERmaestro
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 10, 2007 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod BERmaestro » pon črc 23, 2007 5:24 pm

K tomu kde plachtit, por mě jako okruhového jachtařek tkerý hledá pořádný svezení je nová pláň naprosoto utopená orptoi tomu Leskovec, ten má co nabídnout hospoda je velice blízko a vítr se an té pořádné ploše dokáže skvěle roztáhnout a člověk si to při torchu silnějším větru pořádně užije.... jinak je harta děsivě úzká až an top jezero v leskovci...:-) navic když se člověk vrací z nějake delší plavby je větší rpavděpodobnost že večer bude foukat právě na tom velkém jezeře resúp. k večeru toršku víc foukat.... Neni tomu davno a skončil jsem v 5 večer u karlovce v totalni flautě .... čim vic jsme se bližil k leskovic tim vic foukalo.....
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon pro 17, 2007 10:41 am

To BERmaestro
Musím ti dát za pravdu. Ale hodně také záleží od které strany člověk přijede k přehradě. A pak hlavně pokud nemám okruhovku ale kajutovku a chce ji nechat delší dobu na bójce, tak jakou si vybere zátoku. V tomto ohledu bohužel má Leskovec nejhorší pověst díky místní "omladině".
Naproti tomu Nová Pláň zase tu nejlepší pověst. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Nikdy se v Pláni, na rozdíl od Leskovce, nic nestalo.
Poslední případ z letošního léta, někdo ukradl vodním záchranářům v Leskovci motor z lodě. Lump jeden, chtěl bych ho vidět až bude mít nějaký problém na vodě.....a záchranáři nikde.

Jinak celkem velká plocha je ještě před kostelem v Karlovci po Roudno. Trošku užší, ale taky dobrá.
Slabé a trchu problematické místo pro nás z Pláně ze zůžení před zátokou v Nové Pláni, fouká zpravidla málo a obvykle protivítr. Ale to už člověk zpravidla odhadne a pluje se většinou na elektromotor po Karlovec.
Uživatelský avatar
selinak
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř srp 03, 2011 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod selinak » ned srp 11, 2013 1:31 pm

Poradil by mi prosím někdo, kde by se dalo začátkem září nejlíp vyspat? (3 noci)
+ aktuální info o půjčovnách lodí a třeba i nějakej tip na výlet ;)

Díky
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Příspěvekod Richard » ned srp 11, 2013 4:16 pm

Poslal jsem Ti SZ, bych respektoval nekomerčnost veřejně psaného ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host