Molo II

Vše kolem VN Slezská Harta

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Molo II

Příspěvekod Jarda » čtv pro 29, 2005 4:19 pm

Ahoj v?ichni slezskohar?áci.
Chci se zeptat v?ech co sem na stránky chodí a jsou se svou lodí Slezské Hartě jestli by měl někdo zájem stát u placenýho mola v Nové Pláni. Je?tě netu?ím co, kdy kde a proč, ale je tady jistá mo?nost vybudovat profi molo. V?e je zatím na teoretické úrovni, ale je zapotřebí se zabývat otázkou zda molo pro 5 lodí, nebo pro 15. Cenu za stání na sezónu nedoká?u odhadnout, proto?e ka?dopádně půjde zezačátku o stání bez elektriky a vody, ale dejte třeba někdo nějaký návrh.
Čau Jarda
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv pro 29, 2005 10:41 pm

Ahoj Jardo, u? jsem domluvený s Tomem, ?e se budu podílet na nákladech, tj. u? jsme na to tři.
Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Příspěvekod Jarda » čtv pro 29, 2005 10:59 pm

Zdárek Libore,
dnes jsem právě Tomá?ovi navrhoval trochu jiný ře?ení, ale je?tě to mů?e zkrachovat třeba na nějakým papíruchtivým byrokratovi. Nicméně jsem sehnal peníze na "profi-molo" a je mo?ný v Pláni vybudovat komfortní stání třeba pro 12 plachetnic. Má to ale víc háčků. Třeba to, ?e mám mladou rodinu a nemám moc čas. Potřeboval bych s tím určitě pomoct. Mám krásnou vidinu s výhledem 20-ti let, udělat v Pláni zázemí pro jachtaře, jaký "svět" neviděl. Třeba počínaje 20-ti metrovým molem a za rok třeba mobilním hajzlíkem na břehu. Za 5 let větrnej agregát na molu na dobíjení atd atd. Vymej?let se toho dá spoustu. Asi bychom se měli po novým roce někde sejít a probrat mo?nosti. Je?tě jsem ani nevolal na stavební úřad do Bruntálu ani hrázné. V?e je v teoretické rovině, ale říkám si, ?e kdy? jsou prachy, tak to snad půjde. Čau Jarda
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv pro 29, 2005 11:42 pm

Prima. Jsem pro. Nějaký čas jsem schopen si udělat, ani to nemám daleko. Napi? tady, nebo na mail s čím začnem a kde potřebuje? vypomoc. Kdy? je mo?nost profi molo, tak to bude určitě dobré. Jakou má? představu na podílení se, případně jakého má? "sponzora". Dej určitě víc vědět (nějaké info). Před časem tady někdo psal, ?e existuje územní plán, kde je i marína se zázemím někde v místě kde letos kotvil parníček. Něco by o tom mohl vědět starosta v Nové Pláni
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Molo II

Příspěvekod ficcus » pát pro 30, 2005 10:46 am

Podobnou my?lenku jsem měl (pořád v koutku mám) ohledně Lipna. Plovoucí molo s vodou a el. pro pár lodí s malým kioskem a velkou krytou terasou nad vodou :) Jeden ze zádrhelů byl ten, ?e plovoucí molo se prý dle jakéhosi předpisu musí na zimu vytáhnout z vody :?
Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Re: Molo II

Příspěvekod Jarda » pát pro 30, 2005 11:03 am

ficcus píše:Podobnou my?lenku jsem měl (pořád v koutku mám) ohledně Lipna. Plovoucí molo s vodou a el. pro pár lodí s malým kioskem a velkou krytou terasou nad vodou :) Jeden ze zádrhelů byl ten, ?e plovoucí molo se prý dle jakéhosi předpisu musí na zimu vytáhnout z vody :?


Čau Ficcusi,
vytahovat plovoucí molo na zimu z vody je ve tvým zájmu. Muselo by to bejt molo ze ?eleza aby se nezkroutilo a i tak nevím jak by se tvářilo kdy? se pohybujou ledy v síle třeba 70-80 cm. Jinak na Lipně teď holanďani udělali krásný molo kousek od hráze, byl jsem tam v létě a čuměl jsem jak puk.
Jarda
Uživatelský avatar
ficcus
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1713
Registrován: stř pro 28, 2005 7:02 pm
Reputace: 39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Molo II

Příspěvekod ficcus » pát pro 30, 2005 11:21 am

Ahoj Jardo, lipenskou marinu znám dost dobře. I jsem si tam pro jednu firemní akci půjčovali pár (3 páry:-) 5timetrovek. Je to tam luxusní. Ceny tomu odpovídají.
Co se týče plovoucího mola, tak tam je?tě jde o pokles hladiny. Na Lipně cca o 2 metry :( V kombinaci s ledem je to asi fakt nemo?ný.
A čemu říká? profi molo? Molo montované z profi marine systémů? Zná? ceny? Dodavatele? Mů?e? mi k tomu eventuelně něco poslat mailem. Moc rád si o tom počtu. Dík
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » pát pro 30, 2005 2:55 pm

Na dunaji kolísa hladina 8m, hladina v ramenách zamŕza a nikto mola nevy?ahuje, preto?e sú tak robené aby ich lad nerozpučil a o breh sú kotvené tak aby odolávali povodniam, teda rýchlosti prúdu a aj kolýsaniu hladiny. Ahoj
P.S. pridte na exkurziu.
martin58
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 15, 2005 8:50 am
Reputace: 0

Re: Molo II

Příspěvekod martin58 » čtv led 26, 2006 4:31 pm

Ahoj,
před časem jsem informoval zde přítomné o existenci územního plánu...vidím, ?e vá?ných zájemců o výstavbu mola přibývá. Rád kolektiv roz?ířím i s nabídkou "papírové" pomoci. Vlastním projekční firmu na vodohospodářské stavby a zabývám se i projekcí přístavů. Je pravdou, ?e u nás zájem o tento druh projektů není velký, ale mohl bych v této oblasti pomoci jak s návrhem, seznámením zájemců s mo?nostmi, tak se zaji?těním různých povolení a zaji?tění projednání. Domnívám se, ?e optimální by byla schůzka zájemců, kde by se dal dohodnout dal?í postup. Co se týká kolísání hladiny na Hartě, tak mů?e být velké, proto?e se jedná o nádr? pro zaji?tění vodohospodářských potřeb...zále?í na srá?kách a obecných potřebách. Určitě ne na potřebách jachtařů.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Molo II

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv led 26, 2006 6:17 pm

Mám to k Vám sice flák cesty, ale pokud by na výstavbu do?lo, mů?ete se mnou počítat co se týče elektroinstalací! Pomoct se stavbou taky nebude problém. Snad se dostanu na vý?ku a budu mít 3 měsíce volna. Inc´vestice do toho teda moc nedám, ale pomoct se nebráním!
Uživatelský avatar
ZdendaZ
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 120
Registrován: stř lis 09, 2005 10:47 am
Reputace: 0
Bydliště: Beroun

Re: Molo II

Příspěvekod ZdendaZ » čtv led 26, 2006 6:19 pm

To bylo ode mne, omlouvám se :)
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Re: Molo II

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř úno 01, 2006 4:19 am

Take me to zajima a rad bych ziskal vice info,prpadne se zucastnim
na budovani mola a jachtklubu prací i financně....Ros?a
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

odpověď

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv úno 02, 2006 7:52 am

Ahoj chlapi,

nemohu v současné době nic vlo?it do společného mola - nedostatek financí.
Jen mohu přispět názorem - společná věc a vlo?ené finance + společné vyu?ívání té věci(mola) mohou v budoucnu způsobovat problémy. Nejlépe kdyby molo zařídil jeden a bral za vyu?ívání mola poplatky.
Mluvím ze zku?enosti z jiné přehrady a společné stavby a vlastnictví jedné nejmenované lodi.
Lidi okolo Slezské Harty se je?tě moc neznaj a bude chvilku trvat ne? se to tam vytříbí.
Mů?ete souhlasit nebo ne.
Ahoj
Tom
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv úno 02, 2006 11:19 am

100% pravda. Proto to udělá jeden/dva. Ale bylo by dobré vědět jaký je zájem o stání u mola. S čím se dá počítat atd.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

odpověď

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv úno 02, 2006 11:39 am

Zpočátku zájem moc nebude, v?ichni budou pádlovat na své bójky ale postupem času pohodlnost lidská zvítězí.
Jako je to v?ude jinde - místo u mola pro loď předplacené na sezónu s číslem nebo cedulkou s jménem lodi. Bude zále?et taky dost na ceně stání.
čau Tomá?
Jarda
s/y Pietro Filipi
Příspěvky: 31
Registrován: stř lis 09, 2005 9:33 pm
Reputace: 0
Bydliště: Králíky

Molo

Příspěvekod Jarda » čtv úno 02, 2006 9:58 pm

Pro v?echny z Nové Pláně!!!
Proto?e nejdou sehnat lidi kteří jsou v Pláni na bójích, tak jsme se s Liborem nakonec dohodli, ?e tuto sezónu vybudujeme stání u mola pouze pro 4 plachetnice. Během nadcházejících týdnů proběhne jednání se starosty z Pláně a Razové, co? ujasní dal?í sled společného projektu. V sezóně se chceme zkontaktovat s ostatními majiteli lodí a promluvit s nimi o jejich mo?nosti stání u mola a na pří?tí rok zvět?it molo o tuto poptávku.
Jarda
Uživatelský avatar
Hovez
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: pát pro 21, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hovez » pát zář 25, 2009 4:25 pm

Po dnešní rozmluvě s hrázným (že se prý chystají na příští rok nějaké změny) by mne zajímalo, jestli se situace s molem v Nové pláni nějak pohla?
Čistě teoreticky by na nějaké molo byl materiál i peníze...jenom času se mi letos moc nedostává.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned zář 27, 2009 5:20 pm

Hovezi pohla se 2x. Reaguješ po 3 letech.... :D
Molo jsme zbudovali, jednu sezónu používali. :)
Foto s instalace zde
Obrázek
http://jachting.info/modules.php?name=c ... ge=2&sort=
Pak Jarda odešel do Anglie, se ztrátou jsme ho prodali a o peníze se podělili.... :hmm:
Žádný zájemce se nenašel a mě to už přešlo.
Letos se zdálo, že majitel bude ochoten ho opět odprodat, ale zatím se to odložilo.
Uživatelský avatar
jarhro
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 14
Registrován: pát říj 05, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Břidličná

Příspěvekod jarhro » úte říj 13, 2009 7:13 pm

Na jakém místě ho chcete vybudovat,když okolo pozemky někdo vlastní .Jaký bude přístupk němu abych se kněmu netrmácel 20min od parkoviště . Za tu dobu připádluji k lodi,vyrazím a jsem u skal.







4 lodě parkující na bojce jsou kluků z Břidličné. Víc lodí z jednoho města v plání nekotví (':?')

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host