První velké přístaviště na Slezské Hartě

Vše kolem VN Slezská Harta

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

První velké přístaviště na Slezské Hartě

Příspěvekod Libor » úte kvě 12, 2009 6:33 pm

V Leskovci nad Moravicí započaly práce na umístění prvního přístaviště na Slezské Hartě, které poskytne dostatek prostoru pro kotvení lodím s délkou šesti až deseti metrů.

Výstavba je součástí koncepce rozvoje okolí přehrady, kterou zaštítila společnost Misgurnus a.s., investor akce.
Cílem je položit základní kámen pro využití rekreačního potenciálu přehrady, její zpřístupnění široké veřejnosti a podpora rozvoje nejen jachtingu, ale všech vodních sportů v oblasti.

Molo v Leskovci bude mít kapacitu 10 – 15 lodí. Jeho umístění na volné vodní ploše zaručuje dostatek prostoru pro bezpečné manévrování lodí. Stavební řešení pak umožňuje jeho multifunkční využití např. pro stálou stanici vodní záchranné služby.

Velká přístaviště tohoto typu, by měla vznikat v přiměřených vzdálenostech od zajímavých bodů v okolí, jako jsou například Razovské tufity nebo Velký Roudný. Lze předpokládat, že tento systém přístavišť bude s rozvojem jachtingu a ostatních vodních sportů rozšířen o menší mola v majetku např. obcí nebo jiných zájmových skupin.

Obrázek
Obrázek

A další info v pdf:

Koncepce přístavišť
Uživatelský avatar
bokal
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 528
Registrován: ned dub 13, 2008 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Třinec

Příspěvekod bokal » úte kvě 12, 2009 11:10 pm

Dobrá zpráva Libore, další impuls, abych se tam vydal plachtit. Ale to asi tak rychle nebude hotové. Už jsem to tam byl v Leskovci 2x obhlídnout při cestě z Rýmařova a hned mi to přišlo, že je škoda taková hezká místa a takové nevyužité.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte kvě 12, 2009 11:28 pm

Slezská Harta je tak trochu bohem zapomenutý kraj. Někomu to také tak může vyhovovat.
O podobných projektech už jsem slyšel několikrát.
Sám jsem měl snahu se v něčem podobném angažovat.
Zájemců ale mnoho nebylo.
Snažil jsem se před léty přivést zahraničního investora.....Velkým vzorem mi byli holanďané na Lipně....
Ale bohužel přehrada leží relativně vysoko a sezóna je zde, na rozdíl od jiných vod, velmi krátká. A aby někdo investoval milióny, musí mít zaručenou rozumnou návratnost. Ta zde je velmi dlouhá, všichni z toho zatím vycouvali. Uvidíme jak tentokrát.

Ano máš pravdu, bude to na velmi dlouho. Nicméně plány mají smělé a kéž by se jim zadařilo, turismus a volnočasové aktivity mají dnes zelenou, třeba bude i nějaká dotace....
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » pon srp 17, 2009 2:16 pm

Tak jsem dojel o víkendu do Leskovce. Mola už jsou nainstalovaná. Zatím mi tam pořád chybí elektrická přípojka. Osobně můžu kotvit kdekoliv, ale baterky někdy nabít musím. Zvlášť na Hartě, kde jsou zakázány spalovací motory. Za to bych já rád zaplatil.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon bře 01, 2010 6:59 pm

Jak probíhala montáž mola lze shlédnout v krátkém sestřihu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=id7Wi2Wx5hk[/youtube]
Uživatelský avatar
simon
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 722
Registrován: čtv srp 30, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Dolni Kounice

Příspěvekod simon » pon bře 01, 2010 8:07 pm

nemate nekdo realnou predstavu co tohle stani pro 8 lodi (divam li se dobre) stoji?
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Příspěvekod Richard » úte črc 27, 2010 8:45 pm

Molo Leskovci už stojí, je v provozu a přidám pár postřehů
- je to pěkný kus poctivé práce (pozinkovaná ocelová konstrukce s dřevěnými rošty),
- molo nemá elektrifikaci a není zde zdroj pitné vody,

K provozu mola mám jen jednu, pro mne zásadní, připomínku - molo je veřejně přístupné a slouží místní omladině jako koupací místo a bohužel přitom není respektováno, že zde vyvázané lodě jsou něčím majetkem. A tak na lodich se posedává, slouží jako skokanský můstek ... Svou loď tam nenechám, škoda.
Uživatelský avatar
Fulda
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 229
Registrován: pon lis 20, 2006 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Plzeň, Hracholusky,
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fulda » stř črc 28, 2010 5:50 pm

Richarde, nezoufej. My na Hracholuskách máme soukromé molo, označené zákazem vstupu a přesto by nám někteří lidi vlezli pomalu až do lodě. Prostě někteří lidé žijí stále v socializmu a nenaučili se ctít soukromý majetek.
Nedávno jsem měl rozhovor s jedním tatínkem dítěte které běhalo po mole a házelo písek (bahno), až nám to lítalo do lodí. S mými argumenty plně souhlasil, ale aby své dítě odvolal ho ani nenapadlo. Prostě někteří lidi jsou zúzní blbý a pitomí.
Uživatelský avatar
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 92
Registrován: ned kvě 23, 2010 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Studénka

Molo v Leskovci

Příspěvekod vasaditkavasa » stř led 05, 2011 6:04 pm

Z doslechu jsem slyšel, že v roce 2010 mělo stát kotvení u mola 3.000,- Kč a v roce 2011 by měla cena stoupnout.
Co se týče kotvení u mola, tak je pravda to, že molo slouží hlavně pro koupající, kteří z mola a ze zakotvených lodí skáčou do vody, kdy lodě potom tlučou do mola, protože někdo vytáhne fendry a hodí je do lodě. Sám jsem několikrát místní mládež napomínal, ale pomůže to asi tak na 5 minut. Dokonce jsem se jednou setkal i stím, že podnapilí občané při návštěvě mola do zakotvené lodě odhodili nedopalek cigarety, který jsem poté z cizí lodě lovil a tento ještě hořel - prostě hnus. Nakonec jsem byl ještě terčem posměchu, ale nic si z toho nedělám.
U mola bych rozhodně stát nechtěl.
Nejhorší na tom je to, že naproti je molo do yacht klubu a přesto, že na toto je vstup zakazaný a je tam uzamčená branka, tak ani toto lidi neodradí od pobytu na mole a na zakotvených lodích.
Celou Leskoveckou zátoku na začátku roku 2010 snímala web kamera, ale nějací dobráci tuto pootočili a nasměrovali si ji tak, že snímá pouze soukromé molo společnosti Mysgurnus.
Leskoveckou zátoku mám rád a je pro mě nejdostupnější,ale pokud Povodí Odry nebo někdo jiný přikáže kotvit u zmíněného mola, tak budu nucen tuto opustit, protože nechci si nechat zničit loď nebo si z ní nechat něco ukrást :gun:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host