Harta jaro 2007

Vše kolem VN Slezská Harta

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Irena
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 122
Registrován: sob dub 01, 2006 6:57 pm
Reputace: 0

Harta jaro 2007

Příspěvekod Irena » stř bře 28, 2007 4:12 pm

Kdy se chystá otvírání Harty?Počasí už láká.Někdo už se zminoval o Orlíku,kolik tam zrovna fouká a že by to šlo i bez grogu.No alespon rum by nebyl k zahození.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř bře 28, 2007 4:35 pm

Dobra otazka na kterou se tezko da odpovedet. Jarda je v Anglii, Tomas to navrhl loni a pak neprijel. Nakonec tam byly jen tri lode. Snad Olda jestli bude aktivni. Nevim, nevim, ale po lonsku se do toho nikdo nehrne a me se taky dvakrat nic chystat nechce. To neznamena, ze bych se neucastnil. Klic na odemykani vody mam jeste od lonska poveseny na zdi. Ale jsetli se do toho chces pustit, jsem pro.
Uživatelský avatar
Pepa
moderátor
Příspěvky: 2669
Registrován: pát dub 14, 2006 9:03 pm
Reputace: 24

Příspěvekod Pepa » stř bře 28, 2007 5:42 pm

kdepak Ireno, i s tebou se něco jarního děje. :D Unikají ti zásadní informace :( . O groku jsem uažoval já, ale stejně naladěný Karel přešel rovnou k rumu :D , stejně jako ty :D . Je příjemné vědět, že člověk ve svých úvahách není osamocen. Nicméně únik zásadních informací lze lechce pochopit - je tu jaro. :D :D
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Harta

Příspěvekod Richard » stř bře 28, 2007 6:10 pm

Rád bych informaci, kdy tam bude někdo s jeřábem, či jen větší množství silných mužů. Sám netuším, zda stihnu jaro (nějak se vše kupí), ale možná bych nějakou loď na sezonu alespoň přivázal k bojce :). I kordinované půjčení klíče (na hrázi) je pomocí ...
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř bře 28, 2007 6:54 pm

Ja budu letos davat lod na Hartu az po navratu z Chorvatska. Maly zajem o plavbu v mem okoli zpusobil, ze nechci 2x strojit a odstrojovat, jednou bude stacit. Takze budu rad asistovat nekomu druhemu, staci dat vedet kdy. Klice neni problem domluvit, pokud vim krome Hraze byvaly take k dispozici v Nove Plani. A pokud uz bude v provozu pujcovna lodek (do prazdnin pouze vikendy), tak je ma i Vojta z pujcovny a pusti nas.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » stř bře 28, 2007 9:42 pm

Ja to taky letos na jaro nevidim nebot jsem taktez v anglii a na lodicky chodim cucet do mariny v Brightonu,mimochodem bezva primorske mestecko.Takze HANNAH bude muset ve stodole v Leskovci pockat minimalne do srpna a pak se uvidi,nak se mi porad vnucuje myslenka ze by se ji tady taky libilo,more je prece jenom more,ze jo :D .
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Harta jaro 2007

Příspěvekod MARIS » čtv bře 29, 2007 8:44 am

To Dan,
můžu se zeptat v kterém Leskovci?Docela rád bych se na tvou loď podíval,je to do Leskovce asi 6 km.Je-li to ten pravý?
Není.
Leskovec nad Moravicí. Leží u přehrady Slezská Harta na levém břehu. Kousek od přehrady.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » čtv bře 29, 2007 9:45 pm

toz z teto otazkodpovedi nejsem mudry :D .nicmene lod je zamcena ve stodole takze by jsi stejne nic nevidel a ja ted zrovna vubec netusim kdy se tam ukazu.
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Harta jaro 2007

Příspěvekod MARIS » pát bře 30, 2007 8:18 am

to Dan,
v pořádku,já to mám do Leskovce 6 km,ale to je u Vsetína,jen jsem si říkal,že by byla na blízku zpřízněná duše,tak proto jsem se ptal,promiň.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát bře 30, 2007 9:41 am

To Maris
Dan mluví o Leskovci nad Moravicí, leží na levém břehu vodní nádrže Slezská Harta, kousek od hráze.
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Harta jaro2007

Příspěvekod MARIS » pát bře 30, 2007 2:24 pm

to Libor,Jo,už to někdo předtím připsal na můj předcházející dotaz.Ale když tě mám"na drádě"můžeš se mě ozvat jak pojedeš k nám do firmy(myslím tvoji firmu),potřebuji něco ukázat.Díky
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » ned dub 01, 2007 8:22 pm

Já na Hartu určitě pojedu, do léta možná i vícekrát. Loď si přivezu a zase odvezu, jako vždy. Termín ještě nevím, ale můžeme se dohodnout. Poprvé asi začátkem května. Dle chuti a počasí. Pokud by bylo víc lidí, bylo by dobře. Pokud někdo vyhodí nějaký termín, rád se přidám, když to bude technicky možné.

Když vono je to plánování a domlouvání dost složitý, jak bylo vidno vloni.
Buď nějaká silná osobnost, za kterou se nepovažuju, vyhlásí pevný termín, který se bude dodržovat každý rok bez ohledu na cokoliv a časem se to ujme. A nebo holt se budeme domlouvat na poslední chvíli a někdy se třeba sejdem.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 12, 2007 10:58 am

První termín: tuto neděli t.j. 15.4. budem dělat 2 nové bójky jako náhradu za loni utržené. Kdo se tam tedy bude o tomto víkendu pohybovat, dejte vědět.
Uživatelský avatar
Richard
věčný začátečník
věčný začátečník
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 06, 2006 9:53 pm
Reputace: 82
Bydliště: Metylovice

Bojka

Příspěvekod Richard » čtv dub 12, 2007 11:03 am

Už jsou to snad dva roky ... nebo tři?! ..., kdy jsem na Novou Pláň dával bojku - plovák byl z hasícího přístroje a byla kvalitně kotvena na ocelový svařenec pomocí (6mm?) řetězu a opatřena dalším kratším řetězem sloužícím k uzamčení lodě. Mám koupenou novou bojku a přivítal bych informaci, zda se tam ta popsaná ještě nachází ... díky. Pokud tam je, bylo by pro mne jednodušší vyměnit pouze plovák.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 12, 2007 11:20 am

Nevím, zjistím v neděli. Mám pocit, že ještě loni jsem tam něco takového viděl. Bylo to poblíž půjčovny, celkem blízko u břehu, přesněji jedna z těch nejblíž břehu.
Ale taky se občas někomu loď utrhla, jednomu borcovi prý už 3x (loď Iris). Tak někdy se postižený postaví na volnou bóji a ta to nemusí přežít. Já jsem takto taky loni o ni přišel, ale už je zjednaná náprava.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » čtv dub 12, 2007 9:06 pm

jo jo a coz teprve kdyby tam bylo to molo.... :D .Na cem to vlastne zkrachovalo?Pokud si vzpominam tak bylo v planu neco pro asi 8 lodi,ja se te diskuse tenkrat nezucastnil neb jsem jeste "kotvil" u segry na zahrade.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » čtv dub 12, 2007 9:09 pm

mimochodem ta moje boje zustane letos volna,takze pokud ji nekdo chce pouzivat klidne muze,ale ruku do ohne bych za ni asi taky nedal.
Uživatelský avatar
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 7505
Registrován: úte lis 08, 2005 5:21 pm
Reputace: 152
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Denis » čtv dub 12, 2007 9:35 pm

Molo je predsa tam.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv dub 12, 2007 9:36 pm

Molo jsme vlastním nákladem spolu s Jardou zrealizovali, mám pocit že už jsem něco někde psal. Každopádně fotky z realizace zde: http://jachting.info/modules.php?name=c ... ge=2&sort=
Obrázek
Následovalo pak odemykání vody s vyjíždkou a večerní posezení "U Jelena".
Nakonec to dopadlo tak, že jsme realizovali jen základní modul pro cca 4 lodě, kvůli povolení (je to plovoucí zařízení a větší bychom museli registrovat na SPS se všemi starostmi kolem). Nakonec se stejně nikdo nepřidal, ani o stání u mola nikdo neprojevil zájem.
Vzhledem k tomu, že Jarda odešel na podzim do Anglie, řešili jsme co s tím dál a byla učiněna nabídka jedním místním člověkem (asi vášnivým rybářem) na odkoupení. Takže jsme jej po půl roce užívání ještě v záruce se ztrátou prodali. Ale mám možnost jej v sezóně dle potřeby příležitostně využívat. :)
A to je konec jednoho velkého snu (jaký měl Jarda než odešel).
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » čtv dub 12, 2007 11:15 pm

Aha tak tohle molo jsem tam samozrejme videl,ja myslel ze se jednalo jeste o neco jineho.no bohuzel nebo spise bohudik to jeste asi bude par let trvat nez se na Harte rozjede jachtareni natolik,aby se vyplatilo vybudovat nejake komercne vyhodne zazemi "aby se to alespon zaplatilo" :? potencial na to kazdopadne ma.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pát dub 13, 2007 6:06 am

dan píše:mimochodem ta moje boje zustane letos volna,takze pokud ji nekdo chce pouzivat klidne muze,ale ruku do ohne bych za ni asi taky nedal.

Znamená to že letos na Hartu tvoje loď nevypluje?
Jinak bych asi jednoho zájemce o bójku měl. Kamarád pojede teď někdy do Polska pro svou první loď a nevím jak to bude mít s bójkou, takže by ji asi určitě uvítal, alespoň dočasně.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » sob dub 14, 2007 1:18 am

jo,bojka je letos komukoliv kdo ma zajem k dispozici.pokud by se nahodou situace zmenila,asi bych stejne kotvil v Leskovci,mam to z chajdy jen 3 kilaky,na rozdil od 25 km do Plane.prece jen mi vyhovuje vice otevrena voda a tech dlouhych navratu do Plane vecne proti vetru jsem si loni uzil dost :D .pravdepodobne se stejne budu tento rok prohanet po Harte maximalne na gumaci. no ale tudle jsem zmercil na netu starsi 14 stopovy katamaran Hobie cat za prima cenu,tak treba mozna....? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » stř čer 13, 2007 9:21 pm

Teda jaro už končí a já měl tolik řečí, jak budu jezdit na Hartu. No je to složitý. Ale tentokrát, tedy snad už konečně, v pátek odpoledne 15.6.07 pojedem. A co vy? Kdo tam bude ještě?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř čer 13, 2007 10:30 pm

Já letos až v srpnu.
"Ami" ještě spí zimním spánkem ve stodole a tento víkend ji doufám už probudím a nachystám na plavbu. Pak už pojede okusit opět slanou vodu...
Ale Tomáš tam je celkem často a jsou tam i noví kluci s novou kajutovkou Janmor 20. Stojí poslední v zátoce a poznáš je lehce - podobná loď jako moje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti