Umístění lodě na Slezské Hartě

Vše kolem VN Slezská Harta

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

spuctum
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 85
Registrován: stř črc 15, 2009 2:00 am
Reputace: 0

Umístění lodě na Slezské Hartě

Příspěvekod spuctum » pát úno 24, 2012 10:03 am

Ahoj , pokud bych chtěla převést plachetnici na Slezskou Hartu /celoroční kotvení - zimě vytažení / na koho se mám obrátit . Děkuji za případné rady .
Naposledy upravil(a) spuctum dne pát zář 27, 2013 10:43 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
burjar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: sob bře 21, 2009 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod burjar » pát úno 24, 2012 6:43 pm

Ahoj, na Hartě máš dvě možnosti. Buď si pořídit vlastní bójku a kotvit na ní, nebo se domluvit u mola. Vloni byla nějaká volná místa u mola v Leskovci. Mola patří firmě Misgurnus a spravuje jim to tam pan Šárka tel.602722351 který tam zároveň provozuje vodní záchrannou službu a půjčovnu loděk. V leskovecké zátoce jsou lodě většinou u mol, pokud je někdo na bójce tak už mimo zátoku na volné vodě. Hodně lodí je na bójkách v Nové Pláni. Pár lodí také občas bývá na bójce v Razovské zátoce. Povolení k umístění bójky se prý vyřizuje u hrázného. Ceny stání u mola se dají najít na internetu, ale už nevím přesně kde to bylo ( asi na stránkách Misgurnusu nebo Mikroregion Slezská Harta ).
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » pát úno 24, 2012 9:15 pm

Pokud mas k lodi prives tak muzes zimovat ve stodole v Leskovci,patri to obci a pronajimaji mista za velmi dobre ceny,obratit se muzes na starostu v Leskovci.Pokud potrebujes autojerab muzu doporucit pana Melicharka z Bruntalu.
Uživatelský avatar
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 92
Registrován: ned kvě 23, 2010 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Studénka

Příspěvekod vasaditkavasa » sob úno 25, 2012 9:00 am

Ahoj, v Leskovecké zátoce je zákaz kotvení mimo kotvení u mola, jak je napsáno výše. Cena za sezonu pro rok 2011 byla 4.200,- Kč za sezonu, tedy oficiálně od 1. května do konce října. Molo není hlídané a v létě slouží především pro koupající, kteří z něho a ze zde uvázaných lodí skáčou do vody. Někdy místní omladina tráví na cizích lodích dlouhé večery. K molu je sice příjezd autem, ale dopustíš se přestupku, neboť na začátku příjezdové cesty je zákaz vjezdu, nicméně auta tam přes léto stávají a nezaznamenal jsem žádný problém. WC a pitná voda bude možná někdy v budoucnu v doposud neotevřené restauraci U Kormidla. Elektrická přípojka u mola není a nevěřím tomu, že někdy bude, byť jsou na Hartě povolené jen elektromotory. V žádném případě Tě nechci odradit, ale tohle jsou holá fakta a zkušenosti.
Vzhledem k tomu, že do Nové Pláně to je pro Tebe asi zajížďka, tak buď to se smíříš s molem, nebo se ukotvíš mimo Leskoveckou zátoku. Osobně žádám povolení vždy přímo u Povodí Odry, jsou velice vstřícní.
Ještě mě napadá třetí možnost a to stát se členem jacht klubu se sídlem v Leskovci, kde mají taky umístěné molo, ale někde na netu jsem četl, že vstupní poplatek je 10.000,- Kč, ale podrobné informace musím vygooglit.
Tak se tam na jaro někde na vodě potákeme...
Naposledy upravil(a) vasaditkavasa dne ned bře 11, 2012 7:01 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 92
Registrován: ned kvě 23, 2010 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Studénka

Příspěvekod vasaditkavasa » ned bře 11, 2012 6:58 pm

Ahoj, nebyli jste se někdo kouknou na Hartě? Kolik je vody a je pořád ještě celá zamrzlá? Web kamera v Leskovci nefunguje. Dle kamery v Nové Pláni to vypadá, že tam je pořád ještě led...
Uživatelský avatar
Hovez
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 146
Registrován: pát pro 21, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hovez » pon bře 12, 2012 6:25 pm

3.3. bylo ještě zamrzlo.
Uživatelský avatar
burjar
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 24
Registrován: sob bře 21, 2009 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod burjar » pon bře 12, 2012 9:01 pm

Na stránkách povodí Odry píšou sílu ledu 23 cm, ale proti včerejšku je to o 3 cm míň, tak snad už to brzy rozmrzne........
Uživatelský avatar
zralok
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 45
Registrován: pon dub 25, 2011 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod zralok » stř bře 28, 2012 10:18 pm

Hojda,
byl jsem na Nové pláni 23.3.Led byl už jen uprostřed.Po krajích jen neskutečný binec.Nechápu kde se v lidech bere ta potřeba házet PET flašky atd.do vody.Doufám že se domluví parta ,která to uklidí.Jestli někdo takovou akci bude domlouvat rád přiložím ruku k dílu.Kotvím tam.
Na sezonu se moc těšíme..posádka Trosečnice .-)
Uživatelský avatar
vasaditkavasa
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 92
Registrován: ned kvě 23, 2010 2:00 am
Reputace: 9
Bydliště: Studénka

Vytažení lodě Bílčický sjezd - OK

Příspěvekod vasaditkavasa » ned zář 30, 2012 7:55 pm

Ahoj, dnes jsem vytahoval plachetnici na Slezské Hartě naproti Leskovecké zátoky - Bílčiciý sjezd. Ze staré cesty jsme vyházeli v celku dost štěrku, dalo to zabrat, tak zde chci upozornit, že sjezd je připraven i pro Vás. Vody je tam zatím dost, ale každým dnem upouštějí a dle sdělení z hráze se stále upouštět bude a to dost!
Tímto pro mě letos skončila bohužel krátká jachtařská sezóna. Všem přeji bezproblémové vytažení lodě z vody a bezpečnou cestu domů. Venca

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti