Kotvení na Slezské Hartě

Vše kolem VN Slezská Harta

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Kotvení na Slezské Hartě

Příspěvekod Libor » úte lis 08, 2005 10:08 pm

Než jsem koupil loď hledal jsem informace jak je to s kotvením na Hartě a Tomáš mi emailem napsal:
Dobré místo na kotvení je u obce Nová Pláň. Je tu klid a pro loď bezpečno, což se o jiných obcích kolem přehrady říci nedá. Místní "domorodci" si jen pomalu zvykají. Pokud loď budeš dávat na přehradu, tak opět doporučuji Novou pláň. Je tam pěkný sjezd do vody na dvou místech a v případě potřeby i jeřáb v obci asi 6km od přehrady (jeřábník už je na lodě zvyklý a ví co a jak...) Předem ale zavolej hráznýmu a oznam mu to - kde bys budoval kotvení, po mě chtěli vidět i papíry od lodi.....prostě chtějí mít přehled. Nejsou povoleny spalovací motory, jen elektro. Za kotvení a bóji se tu nic neplatí. Jestli budeš mít ještě nějaký dotazy, rád ti je zodpovím. Pokud budeš chtít vidět loď, není problém.
Naposledy upravil(a) Libor dne stř zář 05, 2007 12:30 pm, celkem upraveno 3 x.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

dotaz

Příspěvekod AdsBot [Google] » sob lis 12, 2005 11:32 pm

Ahoj, díky za radu.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

odpověď

Příspěvekod AdsBot [Google] » ned lis 20, 2005 3:03 pm

Dobré kotvení je i v Roudně v malé zátoce pod domem hned u vody. Jsou tam v pohodě, dá se u nich dobrat voda a možná po domluvě i třeba dobít akumulátory. Loď jsme tam nechávali stát několik hodin, co jsme byli buď v hospodě nebo někde na výletě. Nikdy se tam nic neztratilo.
Pak se dá stát v zátoce u Razové. Vzniká tam také nějaké zázemí(půjčovna loděk, molo). Špatné zkušenosti mám v Leskovci s trvalým kotvením( ne s krátkodobým na pár hodin), po týdnu jsem nacházel na palubě stopy, neustále spuštěný žebřík na zádi a jednou jsem tam nachytal partu výrostků, kteří s odvázaným velkým molem pluli k mé lodi. Dost nešetrně přistáli u boku a začali přelézat zábradlí. Jeden kolega jachtař dokonce našel v kokpitu své lodi pár použitých prezervativů. A před pár lety tam jednomu loď odřízli od bójky. Problémem jsou tam party nudících se dětí a puberťáků, kteří si myslí, že mohou všechno, a že jsou beztrestní. Časem se to určitě zlepší a bude tam klid. Pár plachetnic tam v letošní sezóně kotvilo. Třeba majitelé objeví toto fórum a napíšou své zkušenosti.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » čtv lis 02, 2006 9:26 am

Kam dáváte lodě na zimu?Uvažuji o malé plachetničce na místní vody a Hartu máme blízko.Přes léto tam můžete lod nechat někde na bojce třeba týden?Jak to chodí?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv lis 02, 2006 9:43 am

Přes léto (v podstatě celou sezónu) stojíme téměř všichni na bójce. Tu si budeš muset udělat a ohlásit se na hrázi. Jeden kolega dojíždí na víkendy z nedaleka. Přijede, je na lodi a pak i s lodí odjede. Pokud by šlo jen o týden, dalo by se s někým třeba domluvit na zapůjčení bójky. Já například jezdím každý rok na cca 3 týdny do Chorvatska i s lodí. Po tu dobu je bójka volná.
Na zimu už to každý řeší různě. Volné stodoly v okolí a dále (loni jsem stál cca 40km daleko). Nebo Tomáš, po špatné zkušenosti se stodolou, stojí na volném prostranství pod plachtou. Záleží na velikosti lodě a na finanční částce, kterou by jsi chtěl za zimní stání dát. Nějaká možnost zimování je údajně v Leskovci. Příští rok to chci ověřit.
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » sob lis 04, 2006 12:04 pm

Jak je to stěmi motory?Ty máš na AMI elektromotor?
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob lis 04, 2006 12:56 pm

Anonymous píše:Jak je to stěmi motory?Ty máš na AMI elektromotor?

Jak je to s motory? Stačí si přečíst vyhlášku z roku 2002 - viz článek zde.
Ale nejen já, všichni na Hartě mají (musí mít) elektromotor.
A kdopak se na to ptá?
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 178
Registrován: ned srp 19, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » úte zář 04, 2007 6:54 pm

Co nevidět budu vlastnit mou první plachetku a rád bych s ní plachtit na Hartě. Dotaz zní: závora u mola na Nové pláni se dá otevřít ? není problém se spuštením malé 5.5m plachetky v daném místě (plachetka štír, vysunovací kýl) ? Kam po té zaparkovat vozík s autem ?
Není v místě volná (na pujčení) bójka ? Jsem ze Šumperka a zatím uvažuji, že plachetku budu vozit domů, ale co kdyby.. 8) Jsem úplný začátečník a tak Vás místní budu alespoň v začátcích neustále votravovat :P
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte zář 04, 2007 9:17 pm

Za chvíli vy přespolní "přes kopec" budete v přesile ... :D
  • Ano závora (jako každá) se dá otevřít, když máš ten správný šém.
  • Problém se spuštěním není. Letos to jde o něco hůře, ale pořád v pohodě, protože je málo vody. Sám jsem spouštěl nedávno svou 6,5m velkou loď.
  • Auto pak můžeš nechat před závorou, oficiálně není povoleno. Nebo kousek, zhruba uprostřed obce u koupaliště je placené parkoviště. Po sezóně se ale nevybírá. Nevím ale kdy přesně končí sezóna, počítám že v září se platí ještě o víkendech (o prázdninách je tam někdo každý den).
  • Bójka by snad byla. Kontaktuj Dana - loď Hannah z tohoto webu. Je teď v zahraničí a psal
    dan píše:jo,bojka je letos komukoliv kdo ma zajem k dispozici.pokud by se nahodou situace zmenila,asi bych stejne kotvil v Leskovci,mam to z chajdy jen 3 kilaky,na rozdil od 25 km do Plane.prece jen mi vyhovuje vice otevrena voda a tech dlouhych navratu do Plane vecne proti vetru jsem si loni uzil dost :D .pravdepodobne se stejne budu tento rok prohanet po Harte maximalne na gumaci. no ale tudle jsem zmercil na netu starsi 14 stopovy katamaran Hobie cat za prima cenu,tak treba mozna....? :mrgreen:
    Jen nevím kdo ti ji teď ukáže. Která to je se težko popisuje. Můžu poslat fotku a zkus si ji pohledat .... ;)
Naposledy upravil(a) Libor dne stř zář 05, 2007 10:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » úte zář 04, 2007 11:33 pm

no tolik praznejch kanystru snad v plani jeste neplave,nebo jo? :shock: budu se tam muset zajet podivat.... :)
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 178
Registrován: ned srp 19, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » stř zář 05, 2007 6:16 pm

Librc: dej tu fotku teda sem ať fšici vidí kde budu parkovat. Už mám Danovo svolení :good: A co ten šém na závoru ? jag pag nato ? :mad: A ten trpělivý první rádce byl Olda ze Sobotína ;) V té době kdy jsem tam obcházel, bylo mé uvažování o jachtingu na počátku, tak jsem se styděl :D Dnes jsem si v Brně dokonce koupil knížku "Jachting-vášeň a profese" a zítra jedu pro mou první plachetku :P hm...to je fofr....to je fofr :shock:
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř zář 05, 2007 10:26 pm

No ne tak hrr, s plachetkou to jde někdy velmi pomalu. A propó jaký budeš mít motor (někdy fakt nefouká)?
Fotku máš tady (myslel jsem, že budu mít lepší :( ):
Obrázek
Není to moc vidět, vlevo vzadu :D
Jinak to poznáš tak, že je to ta nejvzdálenější bójka při plavbě směrem ven ze zátoky. Pozor je tam dnes ještě jedna volná ,na které stojí v sezóně jedinný dvojstěžník na Hartě - "Zefýr". Ten ale po úspěchu - zisku 3. místa v Polsku na mistrovství Polska odpočívá. Jeho bójka je klasická kotevní červená bójka. Ta od Dana bude mít nějaký kanystr. Pokud nenajdeš, zavolej a nějak se tam potkáme. Možná ti to ukáže někdo z přítomných.

Šém...Už jsem to psal tolikrát :? .
Oficiálně jsou klíče od závory na hrázi. Pak je má ještě jeden zaměstnanec povodí co bydlí v Pláni. No a poslední a nejlepší možnost je, že ti otevře někdo z Vojtovi půjčovny loděk. Mají klíč. O prázdninách jsou v maringotce denně, teď už jen o víkendech. Ale může se stát, že v případě špatného počasí tam nikdo nebude. Pak už zbývá opravdu poslední možnost, jet kousek dál a projet na jiném místě - nevím jak máš velký / široký přívěs.

Zbytek ti jistě poví Olda, ten to také už zná.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned zář 09, 2007 9:40 pm

Tak jsem dnes byl na Hartě skontrolovat loď po té bouřce a vichřici co se tu přehnala.
A nazapoměl jsem ti nafotit tu bójku od Dana. Měl by to být ten bílý kanystr mezi Tomášem a druhým Tomášem ;) . Pokud tam některý bude až přijedeš, jistě ti to upřesní, ale jiná volná bójka v těch místech tam stejně není.
Obrázek
Obrázek
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 178
Registrován: ned srp 19, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » pon zář 10, 2007 7:38 am

to Libor: dík....ahój. ;)
Uživatelský avatar
Olda
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 100
Registrován: pát pro 09, 2005 2:26 pm
Reputace: 0
Bydliště: Sobotín

Příspěvekod Olda » ned zář 16, 2007 8:53 pm

Téměř vše už bylo řečeno, jen ještě telefon na Vojtu, který má klíče, jak bylo výše řečeno. 777866180. Doufám, že neprozrazuju nic tajnýho, když ho má napsaný na boudě. Já mu zavolám, když tam jedu, jestli tam náhodou nebude. Když jo, vše je pak jednoduché.
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 178
Registrován: ned srp 19, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » sob zář 22, 2007 9:23 pm

Tak přeci jenom jsem si ještě stihnul pořídit plachetku před zamrznutím harty ;) Zítra ji dám na Danovu bojku. snad bude v pořádku.
Obrázek
Naposledy upravil(a) mikiviki dne sob zář 22, 2007 9:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » sob zář 22, 2007 9:39 pm

parada akorat si to nesmis plest s Tomovym Zefyrem ma bojku hned vedle :? :good: no loni Harta vubec nezamrzla tak si to snad jeste letos uzijes
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » sob zář 22, 2007 10:33 pm

Najdeš ji v pohodě. Dnes jsem tam byl a je tam pořád, dávej bacha, dnes fičelo jak sviňa, vůbec jsem se nemohl dostat od břehu. A nakonec jsme vůbec nevypluli... :(
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 178
Registrován: ned srp 19, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » ned zář 23, 2007 9:20 pm

Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned zář 23, 2007 9:33 pm

To mikiviki
Blahopřeji a podle fotky vidím, že to bylo v klidu. Dnes byl vijímečně pěkný den. Bohužel jsem nemohl být na vodě. Včera bys měl asi se spouštěním problém...Loď bez plachet, tak jsi asi moc neplul?
No ještě se tam asi potkáme. Počasí asi už nic moc nebude, tak asi při vytahování. Jestli už nebudou slušné víkendy, tak budu hledět loď brzy odvézt.
Uživatelský avatar
dan
s/y Hannah
Příspěvky: 747
Registrován: ned úno 26, 2006 6:49 pm
Reputace: 2
Bydliště: Denia,Espana

Příspěvekod dan » ned zář 23, 2007 9:59 pm

to mikiviki:ahoj jak jsi dostal lod k boji mas tam elektromotor nebo jsi padloval?
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 178
Registrován: ned srp 19, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » ned zář 23, 2007 10:18 pm

tam jsem dojel "by padlunk "a táhl jsem z sebou takovou zelenou skříň, kterou jsem si půjčil v přístavu a ve které jsem dopádloval nazpět ku břehu ;) Motor jsem koupil i z lodí, ale benzíňák a tak budu shánět nějakej elektrickej. Mimochodem jaký by mi kdo doporučil ? Ten můj ZEFIR je 500kg váhy.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » ned zář 23, 2007 10:40 pm

mikiviki píše:tam jsem dojel "by padlunk "a táhl jsem z sebou takovou zelenou skříň, kterou jsem si půjčil v přístavu a ve které jsem dopádloval nazpět ku břehu ;) Motor jsem koupil i z lodí, ale benzíňák a tak budu shánět nějakej elektrickej. Mimochodem jaký by mi kdo doporučil ? Ten můj ZEFIR je 500kg váhy.



Tak to sis máknul !
Ovšem - pokud nemusíš kličkovat mezi plachetnicemi u mola, potřebuješ ho vůbec ? ( ten motor ?)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » pon zář 24, 2007 7:31 am

Po zkušenosti v sobotu, bych ti doporučil ten nejsilnější co sezeneš ;) , to by jsi se neodpádloval ani metr. Ale takových dnů není moc. Kup co sezeneš za dobrou cenu, stejně je to jen na manévrování a když lehne vítr - vetšinou kolem 17:00.
Já mám 2x tolik koliko a mám Minn Kota Endura 30
http://shop.jachting.info/index.php?mai ... ts_id=1380
Naposledy upravil(a) Libor dne pon čer 28, 2010 8:01 pm, celkem upraveno 1 x.
mikiviki
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 178
Registrován: ned srp 19, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mikiviki » pon zář 24, 2007 7:33 am

Myslím, že motor budu určitě potřebovat. Jsem v plachtění naprostej zelenáč a jistotu návratu když zrovna vypnou, nebo otočí vítr tu budu ještě dlouho potřebovat ! :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host