Karibik - praktické informace (TRIM)

Pro ty co chtějí, nebo plují dál...daleko....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 8

Karibik moje zkušenost - 8. co vidět

Příspěvekod TRIM » ned pro 13, 2009 10:55 pm

Co vidět :
Největší exotika byl St Vincent a Grenadiny .

Cokoliv a kdekoliv stálo za to. Přátelské večerní vesnice , hospůdky , bufety . Temné noční město přecpané a kypící . Příroda . Kýčovité Tobago Keys . Šnorchlování na jeho podkovovitém refu. Výstup deštným pralesem na sopku . Vrcholky hor v mlze. Horko vlhko , že i z bubáka teklo. Na vrcholu vyjící vítr . Při návratu jsem šel sám a potkal jsem osamocené čenochy . Svaly , dredy a mačety. Jak já se přátelsky usmíval a zdravil první. Říkám byznys ? a ukazuju do hor. Jo jo odpovídá bubák , marihuana. Nebo Montrealské zahrady na st Vincentu .

Ach jo . Já tam chci zase.
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Karibik moje zkušenost - 8. trasa

Příspěvekod TRIM » pon pro 14, 2009 12:01 pm

Trasa :
První rozhodovací křižovatka je za jakým cílem jedu.
My jsme měli partu docela dobrou , ale rozdílné názory byly . Levý plovák upřednostňoval požitky jako snídaně o více chodech a dobré vínko. Pravý plovák chtěl poznávat . Můj názor je že požitky ,které mohu mít v Čechách levněji a snáze si dopřávám v Čechách. A v cizině si klidně vstanu dříve ať něco vidím. Dále jeden z účastníků měl problémy s autoritou kapitána a dopředu to signalizoval . Tak jsem se uvolnil a neřešil co kdy a kam . Demokratické diskuze na lodi mají humorný nádech . Po hodině diskuzí účastníci sami dojdou k jedinému původnímu možnému řešení a pak ho další půlhodinu opakují. Humorné je , že se to dá vyčíslit v pěnězích . (Celkové náklady dovolené / aktivní doba dovolené - mimo spánek ) : 2200 Kč /hod .
Co se týče autority kapitána , tak když byly podmínky plavby sportovnější , vlny a vítr větší , nebo v noci bylo potřeba refovat a pod tak fungovala.
Závěr:
Cílem výletu v této destinaci by mělo být vidět karibská specifika , - příroda , místní kultura.

Druhá rozhodovací křižovatka je - s kým jedu.
U nás polovina posádky buď na plachetnici nebyla nebo se ji dělá špatně. Což také svým způsobem rozhoduje. Přesto se dala domluvit náročná trasa s tím , že když tak z ní odskočíme a zastavíme .
Závěr :
Dejte si vyšší cíle a když tak operativně reagujte na nepřízeň.

Při volbě z Martiniku na jih a zpět. se domnívám že jsou tři možné velikosti plavby .

1. Cíl Grenadiny - pohoda , uvidíte to nejpodstatnější
2. Cíl Grenada - není to daleko , tak proč ne Toto byla naše trasa.
3. Cíl Tobago - noční plavby , údajně jediné ještě nezdevastováno turistickým ruchem.

Vždy bych doporučoval nonstop plavbou na začátku sjet až na st Vincent , nebo dokonce v případě trasy 2 , 3 až na Carricaou.

Hypotetická trasa na Tobago
den náplň
1 Přílet vyspání na lodi
2 Převzetí na noc -vyplutí . Celonoční plavba
3 Přistání na Carriacou - přihlášení se na Gernadu koupání , prohlídka večer přejezd na Grenadu . Večerní plavba
4 Grenada St Georges - prohlídka města nákupy , dotankování odhlášení z Grenady , večer nebo ráno přejezd na jih Grenady na pláže.
5. Plážování , večer přejezd na Tobago . Celonoční plavba
6. Tobago
7. Tobago zahájení přejezdu na Union - Grenadiny Celonoční plavba
9. Tobago Cays
11. Grenadiny
12 Grenadiny
13 St Vincent
14 Martinik

Varianta B :
Mohovití jachtaři si zaplatí jednosměrnou plavbu a z Grenady letí na Martinik letadlem.
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Karibik moje zkušenost - 10. konkrétní místa

Příspěvekod TRIM » pon pro 14, 2009 1:28 pm

Místa která se líbila :

CARRIACOU - Hillsborough:
Snadné přihlášení na celním mole . od 10 do 15.00 .
Rázovitá vesnička , kostel , domorodci , obchůdky .
Skvělé koupání na ostrůvku SANDY na proti přístavu.

Ostrůvek RONDE pod Carriacou
Divoká návětrná pláž cca 1 km veliká , písek palmy džungle , samota. Zakotvi na závětrné straně ostrova a pomocí dingi se pokusit přistát na severní návětrné pláži. Před ní je reef na kterém se balí vlny. Nutno objet a na pláž se nablížit a východní stranou. Po druhé se nám to moc nepovedlo. Přistáli jsme s člunem plným vody a já byl ve vodě jako vodní kotva. Ale stálo to za to.

UNION : Clifton
Přihlášení na letišti , kotvili jsme v "marině" na molu . WIFI dostupné. Voda i nafta. Večerní vesnice , bary , exotická večeře ve vesnici. Při odplutí kýčovité pohledy na pláž ostrova PALM

TOBAGO CAYS :
kýčovité pohledy kam se podíváš , na BARADEL - želvy , leguáni , úžasné šnorchlování na reefu.

St VINCENT

Kingstown - hlavní město . Přístav nic moc . Lze stát na konci mola za Cruisship , ale moře vlní a my jsme o to molo orvali boční lištu. Večerní nedělní prohlídka města měla náboj.

Vallilabou - pěkná zátoka dokonalý servis pro jachtaře bubáci příjemní ale cenově zvlčilí . Ceny mravné jsou za bóji (30EC) , vodu restauraci a WIFI . Zbytek smlouvat . S úsměvem a tvrdě. Zajistí i taxika . Mrkněte se vozu na gumy . To se nasmějete.

Montrealské zahrady - jestli vám něco říká flóra , jeďte . Nemůžete litovat .

Botanická zahrada v Kinstown - ně je to až také bohvě čo . Zajímavý byl výklad průvodce .

Sopka SOUFRIERE . Máte-li nohy v pořádku jděte . Nemáte -li jděte také a vraťe se z půlky . 6km vzdušnou čarou 950 m převýšení . A zpět. Cesta deštným pralesem . Nutno absolvovat. Lehlé boty s vibramem nebo kvalitní sandály s vibramem lehkou bundičku , , svačinu , vodu , foták a náplasti. Nasaďte ostré tempo ať to stihnete . Žádné posedávání . Fyzicky náročné.
Kde nechce platit za průvodce :
Taxikem se nechat dovést až na konec cesy . Přejít řeku , pokračovat po pláži až narazíte na přírodní suchovod kterým v období dešťů valí voda.
N 13 st 19'03,4''
W 061 st 13'36,1''
Pokračovat cestou vedenou vymletým hlubokým , úzkým , klikatým korytem ve slepencové hornině a odbočit do leva .
N 13 st 19'03,1''
W 061st 13'04,0''
Stezka by vás měla dovést až na kráter. Značení není , pouze jedna cedule že jste v půlce. Potkáte li místní , pokecejte , nabídněte cigáro , a zeptejte se na cestu . Ze stezky nikam neodbíhejte mohli by jste vyrušit místní při byznysu. Místní pozdrav není podání ruky , ale je nutné sevřít ruku v pěst a dotknout se přední stranou stejně tak sevřené ruky partnera ( začátek je prostě jak kdyby jste mu chtěli dát do zubů akorát je to zpomalené a ciknete si rukama o sebe) pak se důstojně jak Vinetů bouchněte do hrudi.
Vybafne li na vás hafan místního příslušníka rasta komunity hoďte po něm kámen . Tomu bude rozumět.

Dále co mě se moc líbilo byly černošky .
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Karibik 11 nebezpečí manchineel tree

Příspěvekod TRIM » úte pro 15, 2009 1:06 pm

Nebezpečí :

Námořní průvodci pro danou oblast uvádí jako první a hlavní nebezpečí strom manchineel tree . Malá zelená jablíčka a velmi jedovatá . Dokonce i postávání pod stromem za deště je nebezpečné , nebo oheň z jeho dřeva. Výskyt manchineel tree na pobřeží je častý .

Druhé v pořadí je riziko zraněním šnorchlaře motorovým člunem.

Třetím rizikem jsou místní kokteily a horké slunce.

Žraloci a další podmořská havěť je uváděna jako převážně neškodná , do doby než se je snažíte harpunovat.

Večer na plážích by se neměl nikdo pohybovat sám , natož ženy.

Poněkud divočejší komunity jsou na Tobagu a Trinidadu. Ale podle literatury jachtaři stojí mimo války drogových gangů a jsou relativně v bezpečí.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » úte pro 15, 2009 6:46 pm

Ahoj Trim,
drobná výhrada k hypotetické cestě na Tobago - vracet se z Tobaga v polovině je pozdě. Nejvzdálenějšího místa bys měl dosáhnout v první třetině plavby (stará dobrá poučka) ;) a tady to platí dvakrát tolik. Kór když cesta dolů je rychlá a pohodlná, doporučil bych to s jednou zastávkou někde na Grenadínách jenom na pár hodin na jídlo a koupačku a pak pokračovat dál. To nepohodlí na začátku se během pohodlné cesty zpátky zapomene a zůstanou jenom příjemné vzpomínky na krásné ostrůvky, pláže s palmami sklánějícími se k moři a rytmu steel bandu s chutí karibského rumu na patře ;)
Myšák
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod TRIM » úte pro 15, 2009 9:16 pm

Asi ano . Ono pak koukat na propadlé letenky ...
martin63
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod martin63 » stř pro 16, 2009 12:44 am

Pokud jde především o turistiku po ostrovech a ne o jachting, tak bych plavbu na Tobago vypustil. Ne že by to byl ošklivý otrov, ale na Malých Antilach jsou zajimavějsí a turismem ještě méně zasaženejší ostrovy, třeba severní část Sv. Vincentu, Dominica nebo neprávem opomíjená a téměř úplně zapomenutá Barbuda.
Irwin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Irwin » stř pro 16, 2009 2:01 pm

Ano Martin má pravdu.Je to znalec zdejšího prostředí.Domenika je skutečně fantastická stejně jako další destinace ,které jsi uvedl.Je to samozřejmě opomíjenější a méně známé a atraktivní nežli i od Martiniku na jih..Ale také většinou náročnější na plavbu.
Irwin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Pozdrav z Prahy.

Příspěvekod Irwin » stř pro 16, 2009 2:12 pm

Ahoj Myšáčku,už jsem doma.Flašku Ti předá Richard ,který se chystá ji s Tebou i vypít.Nenašel jsem Tě v Mangu na Tvé narozky,takže dodatečná gratulace aspoň takto.Jinak ahoj za tři týdny.
Irwin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Trimovi

Příspěvekod Irwin » stř pro 16, 2009 3:39 pm

Pár malých poznámek k Trimovi.Měl jsi, jak psal Myšáček, velkou kliku na počasí.Odplouval jsem v pátek z Unionu a do pondělí dopoledne nepřestalo foukat okolo 35 Kn.v některých nárazech i víc o dost víc.Zřejmě už první náznaky X winds o kterých jsme tu už na začátku mluvili a na které jsi se dotazoval.Plavba ostře proti severovýchodnímu větru,zas není tak úplně jednoduchá a velká slast to také není.Vitr si katamaránem na vlně vesele pohrával sa snos byl značný.Při jednom z nárazu větru nám rupla topenanda,jako strará šnůrka od bot.Mnoho lodí jsme v kanálech mezi ostrovy opravdu nepotkali.Kdo byl rozumnější a mohl, tak zůstal tam, kde byl.Jezdit v takových větrech při nočních plavbách nepovažuju moc za rozumné někomu doporučovat.Navíc pokud nesvítí měsíc ,jako právě nyní.Vnější orientace je potom nula.
Co se týká kotvení v Kingstownu,kde jezdí cruisry,trajekty na ostrovy a nákladní a obchodní a pasažerské lodě obří lodě.Je zde dle toho špína a nepořádek a nebezpečno. atd.Kotví se buď Young Island Cut nebo v Blue Lagoon,několik mil dál na východ od středu města.Do centra se pak jede taxikem za 10 min a jedno EC.Zde také pravidelně v noci objíždí Coast guard boat a pravidelně kontroluje lodě ,aby se něco neztratilo a nestalo.Dokonce si vaši lod fotí ,zda má a nemá dingu atd.Je to také záruka Vaší bezpečnosti.
Botanická zahrada v Kingstownu je opravdu něco a stojí za vidění.
Jinak cena za bojku 30 EC není nijak velká .Dnešní ceny se pohybují okolo 50 až 60 EC.Spolehnutí na ně je však diskutabilní.
V okollí závětří ostrova Il de Ronde,blízko malých ostruvků Sisters,je podmořská aktivní sopka.Průjezdu nad ní se připisuje ztráta některých lodí.Takže také zde pozor.Spíše se zde moc nemotat.
Je třeba také uvést ,že cena letenky na Martinik,kterou ty uvádíš se vztahuje k mimosezoní době.V sezoně je podstatně dražší.
Jinak jsem se Tě chtěl zeptat proč nazýváš obyvatele zdejších ostrovů bubáky?Má to snad něco společného s rasismem?Tomu moc nerozumím.
TRIM
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník

Příspěvekod TRIM » čtv pro 17, 2009 2:54 pm

K rasizmu .
Černoch mi zní blbě .Poněkud pejorativně . To už by jsme mohli rovnou říkat negr. Asi to vadí i více lidem a tak se často volí výraz např.: černoušci i když se nejedná o děti. Je zajímavé že "černoška" , alespoň mě zní daleko lépe. Konec konců v Americe už jsou z toho tak zpitomělí , že používají afroameričan . Výraz "bílý" mě osobně čpí nadřazeností.

Při našem výletě jsme používali (nikomu to nepodsouvám ) výrazy běloby a bubáci . Bělobama jsme označovali sebe . Výraz bubáci byl pro místní. Výraz jsme převzali od jednoho nejmenovaného Čecha žijícího před pár lety dlouhodobě v Africe . Ten zakoupil černošku , protože potřeboval vést tamní domácnost . Černoška byla velmi drahá , protože měla 8 dětí a tím se prokázala její plodnost což zvedlo cenu . Dotyčný ji označoval jako bubáka . Mimo téma - naučil ji úžasnou svíčkovou. Irwine já bych tady nerozněcoval vášně .

Počasí a bezpečnost plavby.
Počasí při naší plavbě bylo tak setrvalé , jako by ani neumělo být jiné. Úplně mě to ukolébalo do mylného pocitu jistoty a bezpečí . Na druhou stranu jsem byl trvale vyhukaný z katamaránu. Nikdy jsem si nezvyk .
Příspěvky vás , kteří se se pohybujete v dané oblasti dlouhodobě , vše uvádějí na správnou míru. Čtenář by měl čerpat především z nich .

Lokality .
V průvodcích je Tobago, teď nevím zda i Trinidad uváděno jako poslední místo s opravdu karibskou kulturou. Docela jsem litoval , že ostatní odmítli martýrium nočních plaveb a nedostali jsme se tam . Teď vidím , že se tak moc nestalo. Máte li někdo z těch kteří jste znalci diskutované oblasti čas, napište seznam míst , které je rozumné navštívit . Věřím že to někomu pomůže.
Irwin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Irwin » čtv pro 17, 2009 4:22 pm

Jo jsem rád ,že jste to zvládli.Projeli jste toho napoprve dost a celkem bez problemů.To je na zdejší poměry úspěch.Měj se.Irwin
Irwin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Pro Trima..doplněk o počasí

Příspěvekod Irwin » čtv pro 17, 2009 9:57 pm

Jenna na doplnění a ukázku jak se změnilo počasí těsně po Vašem dojezdu do Marin.Zde varování jedné karibských meteo stanic.

It's been windy out there! I was going to take a short video when I was coming back in my dinghy but was too worried I'd get the camera soaked. And it's not easy to take a photo of the wind...

URGENT - WEATHER MESSAGE
NATIONAL WEATHER SERVICE SAN JUAN PR
206 PM AST SUN DEC 13 2009

WINDS OF 25 TO 35 MPH ARE EXPECTED ESPECIALLY ACROSS THE HIGHER
ELEVATIONS OF PUERTO RICO AND THE U.S VIRGIN ISLANDS.

A WIND ADVISORY MEANS THAT SUSTAINED WIND SPEEDS OF 25 MPH OR
GREATER ARE POSSIBLE ACROSS THE ADVISORY AREA. PEOPLE IN THE
ADVISORY AREA SHOULD SECURE ANY LOOSE OUTDOOR ITEMS SUCH AS GARBAGE
CANS OR LAWN FURNITURE. TRUCKS AND HIGH PROFILE VEHICLES SHOULD BE
PREPARED FOR STRONG GUSTY WINDS...ESPECIALLY ACROSS HIGHER TERRAIN
AND MOUNTAIN PASSES.
Irwin
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Upozornění.

Příspěvekod Irwin » sob pro 19, 2009 12:12 pm

Rád bych na těchto stránkách upozornil všechny, kteří v této době do Karibiku míří,nebo se o něj zajímají, také na jednu skutečnost,která na jachtaře pocházející z české republiky vrhá nikoliv zrovna pěkné světlo.Na jaře letošního roku byla na Martiniku pronajata jachta a posleze ukradena a zachycena v Belize.Jednalo se o zjevný úmysl a kriminalní čin.Jachta byla z Ishtar přejmenována na Victoria.Zloději byli bohužel všichni české národnosti.Jestli byl kapitan k únosu jachty donucen místní zdroje neuvádějí.Jisté je ,že jeden z iniciatorů akce, Miloš Gašpar, už před třemi lety podobným způsobem ukradl katamaran Lagoon 410 na Guadeloupu a ten byl zachycen až na Cabo de Verde.tento nový "český" případ byl zde značně publikován a také se o něm dost mluvilo.Jachtařský časopis je zde zdarma k dispozici od Baham, až po Venezuelu a věci jsou dosti sledováné. Zdejší provozovatelé charterových společnosti hodně zpozorněli po této události co se týká jachtařů z Česka, stejně jako uřady malých karibských státečků. Na zdejší poměry to byla docela velká událost. Běžné nehody vyplívající z námořního provozu jsou zde příjmány celkem vstřícně a s pochopením. Tento ubohý čin k nim však rozhodně nepatří a pošpinil nás zde značně,ikdyž to nedávají najevo.Uvedu zde proto také jména osob které se na činu podíleli,aby bylo jasno. Mimo zde jmenovaného Miloše Gašpara se jednalo a Miroslava Doležálka a Jana Minarika. Kapitána nechci uvádět,neboť mohl být k činu donucen. Jak vidno z předešlého,mohou tito "také jachtaři" pokusit svuj záměr opět realizovat s někým jiným.
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » sob pro 19, 2009 2:59 pm

Ahoj,
bylo to letos na jare a byla to opravdu udalost, dokonce se mluvilpo o tom, ze cesi budou muset dokladat vypis z rejstrikuu trestu :(
jsem rad, ze jsi neuvedl jmeno, protoze kapitan o umuyslu posadky opravdu nevedel a dokonce se predpokladalo, ze mohl byt "odstranen". Nastesti byl na lodi pouze zajat a podarilo se mu uniknout a s jeho pomoci byla lod nalezena. Nutno podotknout, ze presto, ze meli ceske pasy, jednalo se o rodile slovaky (je mi to lito, sam jsem polovicni slovak, ale je to realita). Nastesti je to over, a myslim, ze se tu na to vicemene zapomelo, tedy spise vyhnuli se kolektivni vine.
Jinak Oldo Diky za rum, oslavili jsme se s Richardem natolik, ze jsem do prace dorazil az na desatou :hmm:
dan
s/y Hannah
Reputace: 2

Příspěvekod dan » sob pro 19, 2009 8:41 pm

sorry za OT ke karibiku ale nedalo mi to tak jsem trochu zagogloval a on ten Gaspar ma na svedomi krome tech lodi taky nevraceny karavan v Missouri a byl na nej vydan mezinarodni zatykac v US.No pokud ho Belize vyda tak to hned tak znovu nezkusi.ted hlavne aby ho nevratili do Cech,to by byl za chvili venku...
http://www.amandala.com.bz/index.php?id=8427
plus platby nekrytymi seky.ma na par let vystarano
Alenaa
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod Alenaa » ned pro 20, 2009 12:36 am

Viete niekto niečo o pozorovaní veľrýb na Dominike?
mysacek
s/y Kirké
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » ned pro 20, 2009 3:59 am

Zitra prijede Martin Stikar, tak se poptám, ale byli jsme koncem řrina v Rosseau, stabilne tam jezdi pozorovat stado, ale vic az Martin :o
martin63
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod martin63 » sob pro 26, 2009 11:40 am

Pozorovanim velryb na Dominice se zabyva nekolik divecenter, nejprofesionalnejsi z nich je Dive Anchorage patrici hotelu Anchorage hotel v hlavnim meste Roseau. Maji z zimnich mesicich 95% uspesnost vychledani velryb a jejich lod je vybavena hydrofony. My jsme nekolikrat zkouseli najit velryby "naslepo" nasi plachetnici a take s uspechem, i kdyz az po nekolika hodinach a jednou treba i v okamziku, kdy uz jsme to vzdali a vraceli se na kotviste. U Dominiky lze spatrit napriklad vorvane, kulohlavce, keporkaky nebo kosatky.
Anonym
účet uživatele zrušen
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte led 03, 2012 2:30 pm

martin63 píše:Prihlasovani a odhlasovani lze podstatne urychlit dopredu vytistenymi seznamy posadky - crewlisty. Na dvoutydenni plavbu je jich dobre vzit asi 15 kusu. Pokud je posadka pocetnejsi, jako byla Vase, tak se to vyplati. Dale byva tolerovano prespani na ostrove bez prihlasovani, pokud posadka nevystoupi na pevninu a rano pokracuje. To lze pouzit napriklad na Sv. Lucii pri plavbe z Martiniku na Sv, Vincent.

Za necelé tři týdny odlétáme a věděl jsem že to tu někde je. Jen mě dalo dost práce, než jsem to našel :jupi: v jednom nehezkém vlákně. Přenáším raději dotaz sem: Jak to je s těmi předepsanými crewlisty? Jakou mají mít formu, stačí jen seznam v excelu?
(vím ještě o jednom kapitánovi, který to ve stejnou dobu určitě uživí... ;) )
Libor
bez hodnocení
Reputace: 154
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte led 03, 2012 2:52 pm

Tady máš jeden vyčerpávající v pdf
http://web.jachting.info/downloads/detail?id=274

A pokud máš raději Excel
http://web.jachting.info/downloads/detail?id=105

A do třetice ať je to komplet ve Wordu
http://web.jachting.info/downloads/detail?id=8

Ono na tom není co vymýšlet.
tatinecek
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 6

Příspěvekod tatinecek » úte led 03, 2012 3:09 pm

To Baharis: Stejně to budeš muset všude vyplnit ručně nebo elektronicky, jen máš výhodu, že to z crew listu opíšeš a nemusíš listovat v pasech. A těšíš se Jirko? ;)
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte led 03, 2012 4:48 pm

tatinecek píše:A těšíš se Jirko? ;)
Ty bláááho!!! :crazy:
Aspoň na chvilku si oddechnout od bulváru a ucítit sílu větru a vůni moře! A teplého!!! :crazy:
Však víš. No, vzpomenu na Irwina, to víš že ve spojitosti s touto lokalitou se to vrací, Myšáček se mě na SZ neozývá - na otázku co mu dovézt nereaguje, La Grace už asi bude v trapu, tak tam asi budeme je spolu s ostatními z JI. A co vy, sever, sever? ;)

Já z toho Martinového příspěvku tehdy pochopil, že to jde i jinak. Jen jsem netušil, že to budu tak brzo potřebovat, jinak bych se zeptal hned. Ono se to Libore vypisuje do formuláře na jeden list, spolu se spoustou dalších informací. Takže pokud to jde, nepředpokládám že by stačila klasická excelová tabulka. Ale to by měl (mohl) říci Martin, nebo někdo jiný - znalý. Jinak si to stačí na opisování vytisknout jednou. Ale on píše 15x, tzn., že jim to tam nechával...
Hauz
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hauz » úte led 03, 2012 8:36 pm

To Baharis :
loni přesně touto dobou :
Crew list jsme měli sebou v tabulce na papíře, Le Marin - diktovala úřednice, co napsat do počítače, ale s tou jejich francouzskou klávesnicí to byla celkem sranda (i ona se bavila), Dominika - Portsmouth - nic, Les Saintes - nic, St. Lucia Rodney Bay - nic (v tak velké zátoce tolik lodí, takže hledat nějaký úřad?). St. Vincent Wallilabou - kotvíš přímo proti celnici, kde sedí dost nepříjemná ropucha a je dobré se přihlásit co nejdřív po zakotvení, obchází totiž břeh a kontroluje, kdo je novej a když si myslí, že to někomu dlouho trvá, volá na něj policii, je dost komisní, ale vše se píše ručně do formulářů - nejdražší poplatky. St. Vincent - celnice v zátoce Chateaubelair -vypisuje se ručně do formulářů, St. Lucie - Soufriere - celníci v pohodě, vše se vypisuje ručně do formulářů, poslali nás ještě na policii se přihlásit, kde si nás vzal nějaký vyšetřovatel do kamrlíku a 20 minutový výslech - 5 minut mlčel, pak jedna otázka, my odpověď, zase mlčel, pak zase otázka atd. Po dvaceti minutách vytáhl šílené formuláře s desítkami kolonek, když jsem je začali vyplňovat, tak ve čtvrtině formuláře jsme to vzdali a dál psali nesmysly, co nás napadli a to následně pak pro celou posádku, byl spokojen a propustil nás na svobodu. Všude jím stačili jen papíry od lodě a pasy, zbytek se psal ručně.
Já vááám tak zááávidím, p.s. vlastně přeju... :good:
Anonym
účet uživatele zrušen

Příspěvekod Anonym » úte led 03, 2012 9:36 pm

Jo jo Hauzi. V Le Marinu a také všude jinde sami bez úřednice. Pak šla Soufriere, Hilsborough, Clifton Harbour (na letišti), Walliabou mají otevřeno od 16:00 do 18:00 a bez problémů, Marigor Bay a nakonec znovu Le Marin. To jsme s Tatínečkem prošli vloni. Je psáno v lodním deníku. V Soufriere si matně pamatuji že jsme snad také byli i na polici, ale bez toho šaškování (to letos v Řecku v Chanii to bylo podstatně horší).
Jen stále toho vypisování! :smash:

Zpět na