Cabo Verde

Pro ty co chtějí, nebo plují dál...daleko....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

toms
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Cabo Verde

Příspěvekod toms » pon pro 07, 2009 3:47 pm

Není tu někdo kdo byl na Kapverdskách na jachtě? Nemám na mysli zastávku cestou přes Atlantik, ale jestli někdo nemá zkušenost s chartrem v této oblasti. Začínám uvažovat kam v lednu/únoru za teplem.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon pro 07, 2009 4:13 pm

Ahoj,
je tam jediná charterovka, funguje strašně dlouho. Nedaří se mi to vygooglovat, budu zkoušet dál. Šéf je Kai Brosnan, charterovka je v Mindelu na Sao Vicente. Mezinárodní lety lítají na Sal, takže je potřeba ještě místní přelet na Sao Vicente. Jdu ještě googlovat.....

Tak je to tady ;)
Denis
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 90

Příspěvekod Denis » pon pro 07, 2009 4:53 pm

Môj známi tam bol a nie je to žiadny výlet za teplom. Podla toho ako mi to popisoval je to oceánsky jachting. Pasát tam už fúka v celej sile, takže 30 uzlov je tam normálne, na plážach sa nedá nikde pristáť, len v chránených prístavoch. Pomoc v prípade núdze je iluzórna a problém si musíš riešiť sám. A problém mali, roztrhnutá gena, takže skoro nedobrovolne išli na preplavbu Atlantilu, zásoby jedla na dva dni a vody tak na týždeň.
toms
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod toms » čtv pro 10, 2009 4:09 pm

Dik za info.

To mysacek
boatcv jsem si taky našel ještě jsem našel caboverdesailing.com ale je možné že jde stejnou flotilu. Nabídka je lodí je podobná. Právě ta doprava mezi Sal a Sao Vicente mě trochu odrazuje letenky nejsou nejlevnější a cestu dost prodražují. Tak mě právě šlo o to jestli někdo neví o nějaké možnosti co mi unikla na přímo na Sal. Taky jsem koukal že Zindulka měl Kapverdy v nabídce, tak mohu zkusit jeho.

To Denis
Ty podmínky je to co mě tam táhne. Stabilní vítr, dobré vzdálenosti mezi ostrovy na přeplavby a to teplo je dobrý bonus. Na severní moře teď posádka moc protestuje. Beru to jako více jachtařskou alternativu ke Karibiku a možná exotičtější. Bohužel jsem si myslel, že se tam dá sehnat levná doprava, ale prodražuje to nutnost přesunu na další ostrov. Tak nevím.
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » čtv pro 10, 2009 7:00 pm

Ano, jde o jednu a tu samou flotilu. I s Denisem se da viceméně souhlasit, musel bych hodně dlouho lovit v paměti, kdy jsme tam byli my, ale .... Teplo bylo, ale žádná sahara, jako tady na Martiniku. Z pohledu sailingu i z pohledu exotiky to však bylo naprosto super. Pokud chceš vidět všechny ostrovy více méně v klidu, chce to dva týdny, které ale stojí za to.
Zázemí pro jachtaře na ostrovech žádný, všechno jsme vozili na dingy, bylo to sice asi před osmi lety, ale nevěřím, že se toho příliš změnilo - letos jsem měnil posádku právě na Salu v Baia de Palmeira - spolu Praiou a Mindelem jediné entry port a nevypadá to, že by se příliš posunuli, akorát vyrostlo zepár resortů. Co se týká přístavů, tak také nic moc, devadesát procent na kotvě. Ale zajímavá země.
JaOCZ
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 81
Kontaktovat uživatele:

Re: Cabo Verde

Příspěvekod JaOCZ » úte říj 24, 2017 3:42 pm

Zdravím přátelé,

oživím tuto téměř mrtvou (zde na foru :) ) destinaci. Nebyl tam někdo prosím v poslední době? Jedeme tam v únoru na jachtu na týden, tak hledám aktuální informace.

Děkuji

H.
snark
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 5

Re: Cabo Verde

Příspěvekod snark » sob lis 11, 2017 4:11 pm

zdar
řek bych senzační volba - když budete mít kliku na počasí. Jestli na to máte týden, omezil bych to na Barlevente - předpokládám že budete vyplouvat ze Sao Vincente z Mindela. Tuším že v Yachtu 11/2016 nám vyšel článek, kde jsme se trochu o Cabo Verde rozepsali. (mám to v pdf tak se to bohužel nedá přiložit) Kotvit se dá různě, ale je to na sto procent závislé na počasí. Rozhodně doporučuji na Sao Antao zátoku Tarafal, jemný černý písek, fajn holding, trošku swell a absolutní nutnost kotevní hlídky. Bohužel už asi dostavěli silnici, ergo tam možná bohužel potkáte i nějaké nemístní lidi. Na Vincentu je kromě Mindela v pilotu psaných několik kotvišť - Sao Pedro mi z nich přijde nejméně nesmyslné, ale je vyústěním údolí, které se táhne přes celý ostrov a pasát tam dělá senzační turbo, takže pro slabší jedince kotvení na kinedrylu. Jinak jsem nikdy nepotkal nikoho kdo by kotvil přes noc na Lucii. Na Nicolau je přístav a jezdí tam trajekt - nejspíš tam půjde hodit kotva ale rozhodně to nebude s prstem v nose. Všechny informace v Pilotu bych bral jemně s rezervou. O Antao tam tvrdí, že se dá kotvit v Porto Novo - já si to dost dobře představit nedovedu. Na Salu bude výhoda písečné dno se solidním holdingem.

Rozhodně bych nikdy nikde nenechával loď bez dozoru na kotvě abyste nedopadli jako "mořský vlk" Pepa Dvorský co nosí do televize epolety jak admirál. Ten kdysi vyrazil s tůristama na okruh na Santiagu (tuším), aby zjistil po návratu, že mu uskákala po šutrech nezaseklá kotva, loď je na břehu a čmoudi akorát odvážejí poslední náklaďák kořisti

Rozhodně na každé kotvení vázat trip line. Rozhodně na Sao Antao navštívit rumopalnu a lemtat fresh teplý rum rovnou z kolony. Rozhodně v Mindelu jít do Soni Baru, kde se dá koupit panák punče za minci. Kousek od Soni Baru je bezva prodejna rybářských potřeb a ještě kousek dál na nábřeží rybí tržnice. Hlavně si tam nenechte namluvit že kranas je tuňák.

p.s. Pro Myšáka - největší změna je že v Clube Nautico neplatili nájem tak je vyhodili a je to "under new management" takže naprd - už nemají za dvacku langusty, stěny obložené vlajkami a na baru Igorovo samolepku

Zpět na