Seychely

Pro ty co chtějí, nebo plují dál...daleko....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 0

Seychely

Příspěvekod Macek0585 » stř úno 10, 2010 10:18 am

Koukal jsem do fóra a nikde jsem nenašel téma k Seychelám. Má někdo nějakou zkušenost (lodě, transport, ostatní) s touto oblastí? S ohledem na vzdálenost a časové pásmo mně připadají možná lepší než Karibik navíc s relativně dobrou dostupností
tataS
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 4

Příspěvekod tataS » stř úno 10, 2010 4:55 pm

Nejlepší je to vzít zkratkou kolem Somálska, se zastávkou v nějakém jejich přístavu. Pokud jsem mluvil s lidmi co tam strávili dovolenou,
tak je celkem nezajímavé místo a nic tak není. I ten superzloděj Krejčíř odtamtud co nejrychleji utekl. A mají tam drahé pivo.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » čtv úno 11, 2010 8:25 am

No abych pravdu řekl spíš jsem čekal názor někoho kdo tam byl :) :) :)
Lakomec

Seychely

Příspěvekod Lakomec » čtv úno 11, 2010 9:05 am

Ahoj, když tak napiš email paní Kapičkové, nebo jí zavolej, www.altumare.cz. Vím uritě, že tam s manželem byli, jen nevím jestli na catu nebo jachtě, něco mi o tom i vyprávěla, ale ať to máš z první ruky.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 108
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » čtv úno 11, 2010 9:28 am

Za chvíli bude zpátky Jirka Denk. Ten tam taky plul: modules.php?name=News&file=article&sid=661

Tak se ho pozeptej, je zde jako "altego"
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » čtv úno 11, 2010 2:09 pm

Díky. Zatím jsem zkusil Altumare a zdá se že pro začátek budu mít informací ažaž.
M.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » stř úno 02, 2011 10:15 am

Ahoj všichni. Tak Seychelly proběhly, bohužel beze mne :oops: . Nicméně kolega, který to vzal za mne mi určitě pár postřehů řekne, takže pokud by byl zájem, můžu zprostředkovat pá informací nebo i fotek. Zároveň mám k prodeji týden používaného seychellského pilota
IvoK
návštěvník fóra
návštěvník fóra

Příspěvekod IvoK » stř úno 02, 2011 3:13 pm

Macek0585 píše:Ahoj všichni. Tak Seychelly proběhly, bohužel beze mne :oops: . Nicméně kolega, který to vzal za mne mi určitě pár postřehů řekne, takže pokud by byl zájem, můžu zprostředkovat pá informací nebo i fotek. Zároveň mám k prodeji týden používaného seychellského pilota

Zajem samozrejme je. Pokud mozno co nejvice informaci...
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » úte úno 15, 2011 8:53 am

Takže začnu tím, že mám na prodej téměř nepoužitého pilota :D :D .
Jinak k samotnému charteru:
Dohodnuto u Sunsail prostřednictvím farmy Altumare. Paní Kapičková z této firmy byla velmi vstřícná a zařídila vše, co jsme po ní s kolegou chtěli. Trochu byly obavy z lednového (deštivého) počasí, nakonec za celý týden sprchlo celkem asi 5 hodin.

Loď, doklady:
Kolega vládne pouze chorvatskými papíry, nicméně zapůjčení na ně bylo bez problémů
Loď Lagoon 38 byla v dost blbém stavu nikoli vlivem údržby, spíše vlivem nekkvalitní výroby. Vrcholem bylo, že bylo uvolněné jedno táhlo kormidla, což kolega zjistil až druhý den, kdy se mu zdálo, že reakce na pohyby kormidelního kola by měly být výraznější. Nicméně závadu (vyšroubovanou matici) opravili svépomocí a pak už v pohodě.
Co se týče vybavení, nadstandartem byla klima (jen 220V, generátor na lodi nebyl), solární nabíječka, gril, mraznička. Objem nádrží na vodu dostatečný na týden pro 6 lidí, možnost doplnění jen na dvou místech (Mahé, Praslin).
Z dvodu zpoždění letu předání lodi až v neděli ráno, nicméně společnost umožnila přespání ze soboty na neděli.
Stejně tak check out v pátek bez problému (bez potápěče), přespání na lodi do sobotního rána do odletu.

Ostatní
Počet lodí minimální, kotvení v zátokách bez problémů, maximálně 3 lodi na jednom kotvišti, podle všeho ve srovnání s Chorvatskem lázně :) .
Možnost nakoupit potraviny celkem bez problémů, přes Altumare jsme objednali startovací balíček (od pití až po saponát v kuchyni), celkem pro 6 lidí i s dokoupenými potravinami kolem 600 EUR s tím, že téměř každý večer byla večeře v restauraci.
Vítr celkem pravidelný NE do 25 uzlů. kotviště hůř chráněná, takže po první noci moc nechutnala snídaně :lol: .

Pokud budou dotazy, zkusím na ně zajistit odpovědi, fotky snad časem dodám.
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » úte úno 15, 2011 10:35 am

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Obrázek

Obrázek