Sardinie-Tunisko, prosba o radu jak získat Tuniské vízum.

Pro ty co chtějí, nebo plují dál...daleko....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

Patras
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Sardinie-Tunisko, prosba o radu jak získat Tuniské vízum.

Příspěvekod Patras » ned črc 11, 2010 10:32 pm

Dobrý den všem, :)
vážení přátelé chci se zeptat zdali někdo máte zkušenost s přeplavbou ze Sardinie do Tuniska. Píšu za svého kolegu, který se už dva měsíce plaví ze Španělska na své plachetnici a cílem se má stát některý z ostrovů Řecka.V tuto chvíli jsou na Sardinii v Isola Rossa N 38 54,838 E 8 42,942. Rád by změnil původní plán plavby Sardinie-Sicilie a chtěl by jěště do Tunisu.Bohužel se rozhodli až na plavbě a tak teď mají problém jak získat víza v Tunisku.Požádal mě abych se zde zeptal zdali někdo z vás má tuto zkušenost jak to v Tunisku funguje, když se cestuje po vodě? Cíl v Tunisku je marína Idi Bou Said N 36 52,OO7 E 10 21,083 kousek od hl.města Tunis.
Předem se omlouvám jestli jsem použil špatné vlákno případně jestli se zde již v minulosti podobná věc někde řešila. :?
Děkuji všem za odpověď. Patras
P.S.Kolega má nějaké tech.potíže s připojením, proto požádal mě SMSkou zdali bych mu pomohl.
Libor
bez hodnocení
Reputace: 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » ned črc 11, 2010 10:44 pm

Správně je to Sidi-Bou-Said...
Obrázek

Byl jsem tam loni, víza jsme měli předem z Tuniské ambasády v Praze.
Prý to lze vyřídit i na místě, ale trvá to ...několik dní a po tu dobu nelze opustit přístav....
Patras
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Patras » ned črc 11, 2010 11:44 pm

Děkuji Libore za rychlou odpověď, snad se ještě někdo podělí ze zkušeností a upřesní to trvání několik dní.Zítra zavolám na ambasádu v Praze a večer písmu jak to dopadlo.
windward
moderátor
Reputace: 53

Příspěvekod windward » pon črc 12, 2010 9:54 pm

Pro arabske staty obzvlast plati, ze to, co mohu vyridit doma, musim vyridit doma. Neni nad to prijet na misto a pak bud zirat nekolik dni na pristavni molo bez prava odplout, anebo zaplatit nehorazne penize za "nalehave vyrizeni", pripadne s eskortou vypochodovat ven ze statu v tempu videnskeho valciku. Mluvim z vlastni (nekolikalete) zkusenosti s Tuniskem a navrhuji ji vzit blizko k srdci. Na reseni cehokoliv na miste samem je nutne se vykaslat. Dobre radim.
Patras
nováček na fóru
nováček na fóru

Příspěvekod Patras » pon črc 12, 2010 10:58 pm

Jojo, je to tak máte pravdu. Po dnešním rozhovoru se zástupcem Tuniské ambasády v Praze se nedá nic dělat nežli souhlasit. Už jsem poslal kolegovi SMS s doporučením, ať od nápadu mrknout se do Tunisu jen tak bez víza upusti. Případné problémy by mu jistě pokazily dosavadní krásné zážitky.
Díky Patras

Zpět na