Maledivy-info

Pro ty co chtějí, nebo plují dál...daleko....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 10
Kontaktovat uživatele:

Maledivy-info

Příspěvekod catamaran » pát pro 24, 2010 9:19 pm

Ahoj a všem přeji krásnýho Ježíška :-)
Známá byla na dovolený na Maledivách. Nemohla si to vynachválit. Tak jsem začal po netu hledat různé informace a fotky. Strašně moc mě to oslovilo. Hledal jsem nějakou charterovou společnost. NIC! Tak jsem začal hledat Marínku. Taky NIC!
Prosím Vás, nevíte a nebo nemáte někdo zkušenost s jachtingem na Maledivách? Žádná agentura to nemá v nabídce. Nebo jestli nevíte o někom kdo tam má loď a vzal by mě do posádky. Předem moc děkuji. Martin
Naposledy upravil(a) catamaran dne pon úno 18, 2013 2:05 pm, celkem upraveno 1 x.
geronimo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod geronimo » pát pro 24, 2010 9:47 pm

Podívej se tady
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » sob pro 25, 2010 12:58 pm

Díval jsem se na to a ceny v lednu začínají na 1.500€ / osoba. Myslím si, že je to trochu dost. Já si spíš říkal nějakeký charter. Na Googlu jsem si zadal seznam marín a na Maledivách mi to neukázalo ani jednu, tak tam asi nic nebude. Ale pokud se mýlím a někdo víte o portu či charteru, tak budu moc rád za info......
Ale stejně díky za odkaz....
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pon úno 04, 2013 9:35 am

Po přečtení cestopisů a příruček pro jachtaře, mi je jasné proč na Maledivách není charter, takový jak ho známe.

Důvod je jasný, teda dva. Vláda si to nepřeje a druhý důvod je spleť atolů a reefů.

O víkendu se tam chystám do hotelu. Jediné co jsem našel k půjčení je Hobie Cat 16.

Aspoň takhle zajachtám.

Cat...
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 73

Příspěvekod Jarda885 » pon úno 04, 2013 10:43 am

Byl jsem na Maledivách vloni, na katamaránu, pronajatá kajuta. Přes Jachting4U. Ti objednali u Dream Yacht.

S jachtingem, jak jej známe, to nemá nic společného.
Je to korálová oblast. Nejvyšší nadmořská výška 2 metry. Pokud nejsou stromy, ostrov uvidíš až na pár metrů. Zákaz noční plavby. Není tam žádné značení. Námořní mapu jsem na kapitánském pracovišti neviděl. Při přejezdech vytáhnul kapitán přenosnou GPS ke kormidlu. Jen pro místní znalce. Oni znají místa, kde se dá mezi korály projet. Navíc silné proudy. Za týden jsem viděl jeden znak, něco mezi kardinálním znakem, majákem, tyčkou označující konec korálového útesu. S náznakem světla. Ale podle vzhledu nevím, jestli by to v noci svítilo. Jinak pár tyčí v moři, zřejmě na hraně korálů.
Předpokládám, že nenajdeš, kdo by Ti půjčil loď. První den jsem se domluvil s kapitánem, že mi občas půjčí kormidlo.
Stalo se to jenom druhý den při přejezdu z jednoho atolu na druhý, na širém moři. Pochvalně pokýval hlavou. Pronesl větu o tom, že vidí člověka, co umí řídit loď a zmizel v salonu. Asi míli před dojezdem k druhému atolu si kormidlo už zase vzal. Předposlední den se nabídka opakovala.
Uprostřed atolu, celý týden, jsem slyšel větu "company rules don´t allow". Tu samou větu jsem slyšel mnohokrát. Kdykoliv, když jsem se chtěl chytit jakéhokoliv lana nebo čehokoliv od ovládání lodě. Po třech dnech jsem pochopil, že nemá cenu, cokoliv nabízet.

Byl to válecí úlet. Týden šnorchluješ a válíš se po palubě. Nic jiného se tam nedá dělat.
Za týden jsme navštívili 17 ostrovů, většinu z nich za 20 minut obejdeš kolem dokola a křížem krážem. Na dvou z nich byly domorodé vesnice, na jednom rekreační resort. Největší jsme prošli za hodinu a půl. Tempo procházky volíš co nejpomalejší, ať procházka vydrží co nejdéle. Žena fotila každou drobnost - zastávka na 2 minuty. Zbytek liduprázdné nádherné ostrovy. Vše jako z prospektů.

Nádherný týden, ovšem s jachtingem nic společného.

Bylo nás 6 evropanů. Kolem nás tři chlapi, kteří se snažili splnit jakékoliv přání. Kapitán, kuchař, oba vysocí profesionálové. Třetí asistent - tak mám představu, že byli nebo jsou osobní sluhové.
modrymax
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 0

Příspěvekod modrymax » pon úno 04, 2013 10:53 am

Jarda 885
Zajímavá zkušenost, na lodi bez lodi :D
Ale jinak jak v ráji, ne ?
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » pon úno 04, 2013 11:04 am

Šel jsem do toho s ubezpečením od Jachting4U, že přece každý kapitán je rád, když chce někdo pracovat za něj. Myslel jsem si, že se naučím na katamaranu pod dohledem profesionála.

Po té, co jsem zjistil skutečný stav, našel jsem si jinou zábavu.

Přece nebudu naštvaný. Lán světa z domu, za nemalé peníze.....
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » pon úno 04, 2013 1:54 pm

Bareboat charter byl na Maledivach a zrusili ho nekdy kolem roku 2004, ale tim rokem si jisty nejsem. Zrusili to tam prave kvuli slozitym navigacnim podminkam a castym nehodam. Byl tam Igor Pinos z Vltava Yachtu, tak si ho muzes odchytnout v Libstatu.
Ale krome lodi s posadkou, ktere si muzes objednat pres internet, tam bude urcite par cruiseru, kteri by nejakym eurem nepohrdli a nekde tre povozili. To vis, pri ceste kolem sveta se penize hodi a Indicky ocean neni zrovna misto, kde by se dalo po ceste prividelat.
Mysak
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » úte úno 05, 2013 8:15 am

Ahooooooj Myšáku, hmmmmm, Libštát je v sobotu a to už jsem na cestě na letiště.

Takže nestíhačka :-)

Dočetl jsem se to na netu, že je tam půjčovna malejch catamaránů.

Uvidíme, jak to bude, pak písnu...

Díky, Cat...
mysacek
s/y Kirké
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mysacek » úte úno 05, 2013 12:10 pm

Hehe, tak to pozor, aby te tam nezrekvirovali na pujcovani...
Pokud se na netu objevi, ze jim v nabidce pribyl jeden vetsi catamaran, tak udelame trestnou vypravu na tve osvobozeni... :D
Mysak
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » úte úno 05, 2013 1:08 pm

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pon úno 18, 2013 2:14 pm

Tak jsem se vrátil z Malediv. Všude jsem hledal půjčovnu lodí apod.

Je tam hodně na potápění, různé atrakce pro turisty, ale katamarány a pod. jsem nikde nenašel.

Jinak je tam docela levno, dobrý oběd přímo u moře cca 70Kč. Trajekt z ostrova na ostrov cca 5Kč.

Draho je prý na resortech, nevím, tam jsem nebyl.

Já byl pouze Male, Hulhumale, Hullhule a Villingili. Takže lokální ostrovy.

Cat...
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod teista » úte úno 19, 2013 8:46 pm

Ahoj, catamaran, kde jsi bydlel když ne na resortech? Můžeš to trošku rozvést? Dík F.
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » úte úno 19, 2013 8:59 pm

Já bydlel v normálním hotelu na lokálním ostrově (Hulhumale).

Je to Xkrát levnější než na resortech.

Cat...
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » stř úno 20, 2013 7:56 pm

To je hotel vedle mezinárodního letiště s venkovním bazénem?
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » stř úno 20, 2013 11:04 pm

Ty myslis ostrov Hulhule. Ja byl na Hulmale. Ten je s tim tvym spojen nasypem.
Ja mel hotel bez bazenu.
Jarda885
zkušený harcovník
zkušený harcovník

Příspěvekod Jarda885 » stř úno 20, 2013 11:43 pm

Dík za upřesnění. Spletl jsem to.
Nějak mi ty názvy připadají hodně podobné.

Teď už se mi objasnily ty cenové relace.

Já jsem v této oblasti byl pouze od rána (opustili jsme katamaran asi v 8 hod) do večera, kdy letělo letadlo. Trajektem jsme přejeli od mezinárodního letiště do města Male za 1 USD. Večer potom zpět. To jsme měli pár místních rupií, takže v místní měně vyšel trajekt asi na 2/3 dolaru.
Byl ramadán, vše bylo zavřeno. Našli jsme jeden otevřený obchod, kde jsme koupili trochu jídla na přežití. Levné nám to nepřipadalo.
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » čtv úno 21, 2013 9:02 am

Tak vitaj doma.
Aj keď si tam catamaran na prenájom nenašiel, mal si ho zo sebou aspoň v mene pod ktorým ťa tu poznáme ;).

Malé divy sú manželkinou túžbou, odrádza ma zatiaľ nezmyselnosť letieť tak ďaleko na pár málo dní strávených v mne nesympatickom izolovanom animovanom luxuse rezortu za naozaj veľmi mastný peniaz.
Možnosť ísť na Maledivy ako normálny nikde neviazaný turista voľne disponujúci svojim časom je zaujímavejšia a zaiste aj lacnejšia...

Rád by som ťa poprosil o trochu informácií o tvojom zaujímavom výlete, letenky, hotel, potápanie, prípadne daľšie tipy (čo ten Hobbie Cat?) čo si tam naplánovať. Myslím, že by to mohlo zaujímať aj daľších, ktorí by sa tam so štandardnou cestovkou nikdy nevybrali. Ďakujem vopred...
:)
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » čtv úno 21, 2013 10:22 am

Ahoj Miloši,

tak já se trochu rozepíši tedy :-)

Protože v letní sezóně jsem pracovně mimo, tak jsem chtěl vzít synka někam do tepla teď v zimě. Tak jsem začal hledat kam a za kolik.
Začátkem února jsem narazil na nabídku od Emirates letět z Waršawy na Maledivy za 8.500Kč/osoba. Hned mě to nakoplo a do hodiny jsem měl letenky koupený. Jenže vůbec jsem neměl představu kde budu spát a pod. Hledal jsem resorty. Ceny 40.000Kč/osoba/týden mě dostala na kolena. Nahodou jsem narazil na BOOKING.COM a za cenu 650dollarů jsem si koupil týdenní pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Na osobu to bylo 325dollarů x 20Kč= 6.500Kč hotel/osoba + 8.500Kč letenka. Takže mě to stálo 15.000Kč/osoba. Na Maledivách máš dva světy. Ostrovy pro domorodce a ostrovy pro turisty. Problém je v tom, že oni neví k čemu slouží popelnice. Všude je milion nepořádku. Byl jsem i v jiných Asijských státech, ale tady to bylo nejhorší. Resorty podle lidí, co jsem se bavil na letišti, byly perfektně čisté. Tam jsem nebyl. Za to chtěli 96dollarů na osobu. V ceně je odjezd lodí ráno na resort, jedno jídlo a večer zpět do Male. To jsem jim nedal. Trajekty mezi ostrovy stojí 5Kč. Jídlo za 70Kč. Klasický nudle nebo rýže s kuřecím masem apod. A pokuď by jsi chtěl znát můj názor jestli jsem byl happy? Ne, nebyl, už tam nikdy nechci. Aspoň ne takhle. Zavřenej na ostrově kam není možnost jít, plný odpadků a ještě špíny. Na Maledivy bych si uměl představit jet s krásnou milenkou, na resort a v kapse mít tučnou peněženku. S manželkou(kdybych nějakou měl) bych jel úplně jinam, kde se dá cestovat a sem tam se jít vykoupat k moři. Ještě bych chtěl napsat, že Male(hlavní město/ostrov) je s nepořádkem trochu lépe než Huhumale. Jenže je to nejmenší hlavní město na světě a nejhustěji obydlené město světa. Všechno strašně natlačené na sobě. Milion lidí a motorek.

Snad ti to nějak pomohlo.

Cat...
Milos
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Milos » čtv úno 21, 2013 8:41 pm

Tak že na "domorodých" ostrovoch špina - týka sa to aj pláží?
Aké boli možnosti si zašnorchlovať, pozrieť korály?
Alebo je to v domorodej zóne zdevastované aj v mori a príroda je uchovaná iba v rezortoch, dostupná ako výlet za 75 USD/osobu/deň?
A čo malý HobieCat, chceli za požičanie priveľa?

... prepáč mi moje všetečné otázky. :roll:
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát úno 22, 2013 7:32 am

Půčovnu jsem nikde nenašel, ptal jsem se i v agentuře a nic.

Pláže jsou docela čisté, ale odpadky tam taky najdeš.

Problém je v tom, že Hulhumale je vybudován uměle. Pláže jsou zde jenom písčité.

Na potápění to určitě není. Když jsem byl v Male a obcházel ostrov,

tak jsem viděl pár místních šnorchlovat. Ale já se nepotápěl.

Male je průmyslové město, všude spousty cargo lodí a rybářů a špíny, to mě fakt nelákalo.

Na potápění jsou prý nádherné resorty a vzdálenější ostrovy.

Tam se za nějaký poplatek jezdí potápět/šnorchlovat.

Když jsem procházel Malem, tak mě odchytil domorodec a nabízel mi za cca 30dollarů, že mě odveze na nějaký Bandos

a tam je to prý moc krásné na šnorchlování. V ceně bych měl i nějaké jídlo. Byl to celodenní výlet.

Ale taky říkal, že by nás muselo být aspoň 6 nebo co, abychom se dostali na těch 30 dollarů.

Cat...
Macek0585
aktívní jachtař
aktívní jachtař

Příspěvekod Macek0585 » pát úno 22, 2013 8:08 am

Taky jsem objel pár ostrovů v Indickém oceánu (Srí Lanka, Mauritius, Seychely) a pocity stejné. Resorty (pokud jsem v nich byl) super, za branou špína, bordel, odpadky. Na druhou stranu úžasní lidi, prostě tam žijou tak jak žijou, celkem beze stresu a jestli je někde hromádka stavební suti na chodníku???? Je téměř v každé české vísce :? . Je fakt, že jsem měl jiné představy - přece jen jsme masírováni informacemi, že tyto ostrovy jsou perly Indického oceánu, ale nemohu říct, že jsem byl kdekoli zklamán nebo z něčeho výrazně otrávený.
Obecně je pro mne mnohem přijatelnější ulice v Thajsku než čtení českých novin o dění kolem nás :cry: :cry:

Sorry za :sorry: :offtopic:
catamaran
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catamaran » pát úno 22, 2013 10:38 am

Fotky....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek