Prepadeni v Alexandrii / Je Egypt bezpecny

Pro ty co chtějí, nebo plují dál...daleko....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 2
Kontaktovat uživatele:

Prepadeni v Alexandrii / Je Egypt bezpecny

Příspěvekod bozakafka » čtv říj 04, 2012 7:35 pm

Omlouvam se za hacky carky a jine znaky, ale s arabskoanglickou klavesnici se opravdu zatim nekamaradim. Na zacatku zari jsme s malty vypluli na potapecko archeologickou expedici do Alexandrie a do Abukiri. Prvni na co jsem se vlastne ptal bylo jestli je egypt bezpecnou zemi. Sef expedice mi presvedcive rekl ze ano. Cesta z malty nam s plne nalozenou lodi expedicniho materialu vtrvala pet dni. Po pripluti do Alexandrie nic nenapovidalo ze se tu neco muze odehrat. Fakt je ten ze Alexandrie neni vubec hezka ani na pohled, ale z more vypada clkem poklidne. Prvnim prekvapenim byla starsi britska superjachtam ktera se pred nasima ocima a ocima projizdejicich policajtu asi kvuli technicke chybe potopila. Nikoho to vubec nezajimalo. Nezajimalo to nikoho ani na kanalu16, nikdo se neozval.

Dalsi sok prisel za dva dny. Mel jsem rani sluzbu od 4 do 8 asi v pul pate jsem zaslech zvuk na pravoboku. Sebehl z mustku zjistit co se deje. Pak uz to bylo jak z blbeho filmu. Jeden manik zkocil na lod a druhy na mne miril bouchackou z drevene lodi ktera prorazila k nasemu boku. Ihned jsem zalehl na zem a doplazil se do bezpeci. mezi tim nam bylo ukradeno velke dingy a dva potapecske sety. Zlodeji zaslechli ze burcuji posadku a zmizeli. Kanal 16 mlcel a policie taky ta se nam podarila zkontaktovat az po nekolika hodinach. Potiz je v tom ze tady po revoluci policie takrka neexistuje. Mohutne vysetrovani a uklidnujici reci nas uchlacholili ze se uz podobna akce nodehraje. Osobne kdybych byl zlodej tak bych se nevratil.

Druhy den stejna hodina rani. Zase slysim zvuky na pravoboku opatrne po minule zkusenosti lezu z mostu a vidim stejnou lod a o neco vetsi partu na pravoboku. Je mi jasne ze jsou to stejny hovada. Burcuju celou posadku a utocnici ku podivu odjizdeji. Myslime si ze nam daji pokoj. Jelikoz si nejsme jisty tak se pomerne dlouho dohadujeme jestli zavolame namornictvo. Nakonec padlo hloupe rozhodnuti ze zelilime hlidky a uvidime co se bude dit. A delo se parta lupicu si dojela pro posili a vrhli se na nas s macetami a pistolemi v rukach a neozbrojeny zbytek po nas hezel kameni. Jako krysi jsme zalezli do der a podarilo se nam zajistit alespon nektere dvere. Jedinou zbrani byly CO2 hasici pristrojje a tyce ze strojovny. Kapitanovy se mezitim podarilo spojit s namornictvem a mi bojovali o dvere ktere nejdou zevnitr na teto lodi zamknout. Nez prijelo vojsko podarilo se lupicum vyrabovat co se dalo. Nastesti jedina slozka ktera funguje, kterou je namornictvo zasahla vekmi schopne a lupice pochytala. vVratilo se nam 90 procent lupu, ale elektronika byla v haji, protoze vojaci utocniky nekompromisne potopili.

Byli jsme v naprostem soku a blizko toho expedici ukoncit. Diky tomu ze nam armada zajistila ochranu stale kopeme pod morem.

Definitivni muj pocit a zaver nekotvete v zadnem Egypstskem portu.
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Reputace: 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » čtv říj 04, 2012 7:46 pm

To je velmi nepěkná příhoda.
Dodám informaci, kterou mám z doslechu od člověka, co má za sebou pár podobných zážitků: pro obranu je prý mnohem účinnější práškový hasicí přístroj.
Naposledy upravil(a) Strycek_Bidlo dne čtv říj 04, 2012 7:49 pm, celkem upraveno 1 x.
japek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod japek » čtv říj 04, 2012 7:48 pm

Páni, tak to je silný zážitek... A kde přesně se to stalo? Každopádně gratuluji že jste z toho v pořádku vyvázli... :good:
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » čtv říj 04, 2012 8:17 pm

Slalo se to ve starem pristavu v Alexandrii. Potapeci zkoumaji trosky potopeneho mesta Antirhodos. Vzdy jsem si myslel ze je dobre CO dekuji za radu. Vertemi ze jsem bal unikovym poklopem ve strojovne v cuku letu. Fakt je ten ze se mi po ceste po zebriku zadrhlo tricko a vypadl mne z kapsy fotak. nejhorsi bylo vyjit ze strojovny a zjistit kde je podadka, ale ta uz statecne drzela dvere. Strach jsem mel slusny a le musim rict ze diky profesionalni discipline posadky jseme se celkem slusne ochranili. Dobry bylo ze kazdy z nas znak kdejakou diru do podpalubi a dokazal ve zpechu bez paniky poklop za sebou zavrit. Zaccli jsme operovat s myslenkou mit na pristi expedici sebou zbran.
japek
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Reputace: 1

Příspěvekod japek » čtv říj 04, 2012 8:50 pm

No, ačkoliv se zbraněmi jsem velký kamarád a mám i celkem slušně nastříleno, tak si myslím, že v tomhle případě vám absence zbraně na palubě možná zachránila život.... Tedy pokud se bavíme o střelné zbrani.

Ale nevím, nebyl jsem tam, neprožil to... Prostě z toho jak jsi to popsal si myslím, že by to ty "frajery" jen pěkně podráždilo a když ne a vy byste měli pár úspěšných zásahů, tak by vám zase hrozil pěkný průšvih, hlavně tam kde jste byli..
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kaptn » pát říj 05, 2012 3:49 pm

Tak to je teda nářez,..... :gun: když už i v přístavu řádí banditi-piráti.Co je ještě víc zarážející,že nefungoval CH16. :hmm: :gun: A potom se pusťte do světa. V jednom mořeplaveckém cestopise popisoval autor jednoho američana,jak vypálil do dřevěné lodě tak rychle brokovnicí tolik děr,že šla ihned ke dnu. Pokud by člověk byl trochu na tuto situaci připraven, což by mě v Egyptě nenapadlo, napadají mě snad už jen k brokovnici molotovky. Tento příspěvek je velmi poučný a nedělám si iluze, že to nebude na moři horší. :cry: Opět začíná právo silnějšího. :gun: :whist: :cry:
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » pát říj 05, 2012 4:32 pm

Dnes nam byli po velkych prutazich vraceny policii nase ukradene pasy a lodni papiry. Jsem nesmirne stastny protoze nase ambasada v egypte bohuzel neni. Vse za cechy resi nemecke zastoupeni v kahyre. Nicmene jsem se vcera odvazil na breh si zaridit novy internet. Procestoval jsem toho pomerne dost, ale takova bidu jako je v alexandrii se da videt jen malokde. spina, neporadek, zebraci vcetne deti vsude pritomny zapach jak ve veprine. Prvni kram s nabidkou internetu se mi hned pokusil podvest a natahnout cenu. nastesti se mi podarilo najit oficialni kancelar, ktera mne durazne varovala pred temito podvodniky. tesim se zpet do civilizace. mam rad eoitiku, ale tohle s exotikou nema nic spolecne. kanal 16 nefungoval i v te nejvetsi tisni a nefunguje i dnes je to bordel. uz vime co se stalo s potopenou britskou superjachtou north star. pristala tu v tisni a dostala ohromnou pokutu kterou vlastnik nedokazal vcas zaplatit. asi ji nechtel sverit do cestne AR ruky. nez suez tak radsi mys dobre nadeje.
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kaptn » pát říj 05, 2012 4:44 pm

bozakafka píše:.... uz vime co se stalo s potopenou britskou superjachtou north star. pristala tu v tisni a dostala ohromnou pokutu kterou vlastnik nedokazal vcas zaplatit. asi ji nechtel sverit do cestne AR ruky. nez suez tak radsi mys dobre nadeje.

Můžeš Noth Star osvětlit blíže?Za co pokutu,zvláště,pokud byla v tísni?Co to je AR ruka?
Nebyl by lepší Suez z druhého břehu? Řvoucí 40ky taky žádná sláva,si tedy myslím. :oops:
TashonkaWitko
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Reputace: 8

Příspěvekod TashonkaWitko » pát říj 05, 2012 4:53 pm

Bozo - jako vzdy, vse ma dve strany ... ta dobra a HLAVNI zprava je, ze jste OK.
ta spatna zprava je, a hlavne jeste bude, ze tento bordel nebude jen v Egypte, ale rozsiri se (pokud uz tam jiz neni) velmi brzo do vsech africkych zemi .. obavam se, ze na jizni cast Stredozemniho more budeme velmi brzo moci, jako rekreacni jachtari, tak akorat zapomenout, nebo se mu naopak zdaleka vyhybat. To vse je jen a pouze vysledkem tzv "Arabskeho jara" . Ve mediich je to prezentovano jako "osvobozujici a demokracii prinasejici ozdravny proces". Ja se ale obavam, ze jde pouze o destrukci stavajicich systemu, ktere byt nedobre, ale presto tak nejak fungovaly. Na fakt, ze ty rezimy asi byly diktatorske, ja osobne zvysoka se*u. Podstatne pro me je, ze ti diktatori dokazali tu mistni verbez a chamrad udrzet jakz takz na uzde. To bohuzel padlo (i zasluhou nas, jako clenu EU) .. ted tyto zeme ceka "svoboda" ovsem svoboda v tom nejprimitivnejsim podani"... tedy jen chaos, bida, s tim souvisejici radikalizace nabozenska i civilni .. atd atd ...

Navic a Bohuzel, euroatlanticka civilizace uz davno neni co byvala (duvody neresim, bo JI neni politicke forum) .. co tim chci rict je to, ze Evropa i USA ztraci v mnoha mistech svuj kredit (cti: mistni verbezaci se nas prestavaji bat, protoze zjistuji, ze se nic nestane, kdyz si na nas dovoli - coz jeste pred par lety bylo naprosto nemyslitelne) ... a Evropan pripadne USman (z jejich pohledu je to jedno - jsi proste Bily Pes) se tak ve vetsine techto zemi stane pouze lovnou zveri - nositelem snadneho zisku a vydelku. V tom lepsim pripade. V tom horsim si nad tvoji zohavenou mrtvolou chvili zajasaji, spali nejakou (s vasi osobou naprosto nesouvisejic)i vlajku a druhy den uz si na Vas ani nevzpomenou.

Asi tak ...
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » pát říj 05, 2012 5:08 pm

totiz my kdyz jsme priplouvali do egyptskych teritorialnich vod tak jsme se sateltnim telefonem spojili s nasim agentem v alexandrii a ten vse resil osobne a asi cestou tucneho baksise v dostatecne vzdalenosti od portu jsme volali znova. takze celnici byli na nas velmi slusny a celni procedurou jsme nevidane za dva dny prosli. north star takove zazemi zrejme nemela a nepocitala pri ceste do suezu s nucenou zastavkou. bohuzel jak jsem se dozvedel tak nektere staty a jejich instituce ve tretim svete si zakony vykladaji po svem a vyse pokuty muze byt urcena bez jakehokoliv limitu. proste podle obliceje a baksise. jestli jim nefungovalo radiove spojeni jako nam tak vpluli do portu bez ohlaseni na celni urad. kde neni zakon a poradek nastava pruser. my jsme pozorovali potapejici jachtu celi den a bez vysledku se pokusili incident oznamit. nikoho nic nezajimalo a ani peojizdejici namornictvo nezasahlo. zrejme to neni v jejich kompetenci. pobrezni hlidka jako AFM tady asi neni a nebo nemaji na palube radio. Tady ve strarem portu je celkem pekny jachtklub z dobryma molama. nestoji tu jedina cizi lod. asi projizdejici jachtari vedi proc. jedinou cizi navstevu v alexandrii ted smutne propominaji z more vycnivajici anteny a satelit jachty north star. mam chut si odplivnout
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » pát říj 05, 2012 5:19 pm

jsem v deprasi ani to nase info v tomto svete nejde fufu :shock: :shock:
JardaF
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JardaF » ned říj 07, 2012 7:23 pm

bozakafka: napsal jsem ti SZ, kdyz tak tam jukni...
spuzva
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Reputace: 22

Příspěvekod spuzva » čtv lis 29, 2012 10:30 pm

TashonkaWitko píše:Bozo - jako vzdy, vse ma dve strany ... ta dobra a HLAVNI zprava je, ze jste OK.
ta spatna zprava je, a hlavne jeste bude, ze tento bordel nebude jen v Egypte, ale rozsiri se (pokud uz tam jiz neni) velmi brzo do vsech africkych zemi .. obavam se, ze na jizni cast Stredozemniho more budeme velmi brzo moci, jako rekreacni jachtari, tak akorat zapomenout, nebo se mu naopak zdaleka vyhybat. To vse je jen a pouze vysledkem tzv "Arabskeho jara" . Ve mediich je to prezentovano jako "osvobozujici a demokracii prinasejici ozdravny proces". Ja se ale obavam, ze jde pouze o destrukci stavajicich systemu, ktere byt nedobre, ale presto tak nejak fungovaly. Na fakt, ze ty rezimy asi byly diktatorske, ja osobne zvysoka se*u. Podstatne pro me je, ze ti diktatori dokazali tu mistni verbez a chamrad udrzet jakz takz na uzde. To bohuzel padlo (i zasluhou nas, jako clenu EU) .. ted tyto zeme ceka "svoboda" ovsem svoboda v tom nejprimitivnejsim podani"... tedy jen chaos, bida, s tim souvisejici radikalizace nabozenska i civilni .. atd atd ...

Navic a Bohuzel, euroatlanticka civilizace uz davno neni co byvala (duvody neresim, bo JI neni politicke forum) .. co tim chci rict je to, ze Evropa i USA ztraci v mnoha mistech svuj kredit (cti: mistni verbezaci se nas prestavaji bat, protoze zjistuji, ze se nic nestane, kdyz si na nas dovoli - coz jeste pred par lety bylo naprosto nemyslitelne) ... a Evropan pripadne USman (z jejich pohledu je to jedno - jsi proste Bily Pes) se tak ve vetsine techto zemi stane pouze lovnou zveri - nositelem snadneho zisku a vydelku. V tom lepsim pripade. V tom horsim si nad tvoji zohavenou mrtvolou chvili zajasaji, spali nejakou (s vasi osobou naprosto nesouvisejic)i vlajku a druhy den uz si na Vas ani nevzpomenou.

Asi tak ...

Souhlas s Tbeou do písmene, bohužel.....
daliborM
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod daliborM » sob kvě 04, 2013 5:06 pm

Bozo: Napada te nejaky ucinny zpusob ochrany kdyz to vidis ted z odsupu?
Jak se tomu vyvarovat, krome toho tam nejezdit?

Pripadne jak to resi jini jachtari, protoze s tou zbrani na lodi by to oficialne asi neslo.
Dík,
Dalibor
kaptn
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kaptn » pon kvě 06, 2013 9:22 pm

daliborM píše:Bozo: Napada te nejaky ucinny zpusob ochrany kdyz to vidis ted z odsupu?

Pripadne jak to resi jini jachtari, protoze s tou zbrani na lodi by to oficialne asi neslo.
Dík,
Dalibor

Mě napadly jen Molotovky :gun:
bozakafka
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bozakafka » úte kvě 07, 2013 6:42 am

daliborM píše:Bozo: Napada te nejaky ucinny zpusob ochrany kdyz to vidis ted z odsupu?

Dík,
Dalibor

Letos na zacatku zari odplouvame do Alexandrie znova. Lod prosla dvoumesicnima opravama a jedna cast predelavek se tykala zvyseni bezpecnosti posadky. Jedine co jsme v podstate udelali tak je moznost uzamknout vsechny dvere, vcetne strojovny. :? Trochu jsme s vedenim diskutovali o zbranich na palube. Bohuzel jsme vyzkumna expedice a ne horda zoldaku, kteri bojuji s loupeznikama. Stejne si vubec nejsem jistej jestli bych dokazal zbran pouzit. To je velka otazka. Nicmene jsme se dohodli ze kazdy clen posadky na hlidce bude mit u sebe signalni pistoli. Efekt tohoto opatreni my neni do dneska jasny. Nicmene doufame ze se to nebude uz opakovat. Tri pirati jsou mrtvy a dalsi tri dostali trest smrti. Doufam ze to bude pro dalsi dostatecny ponauceni. I kdyz o tom silne pochybuju. Arabove maji jinou mentalitu.

Velka potiz je take v tom ze egyptani najati jako ochranka se valej v kajute, zerou a modlej se k alahovy. Takze jsou uplne k nicemu. Bohuzel bez vladou pridelenych pracovniku by jsme nedostali povoleni k praci :? :?
kzeman
návštěvník fóra
návštěvník fóra

prevence

Příspěvekod kzeman » stř kvě 08, 2013 1:32 am

Osobní zkušenost nemám, ale příbuzný mi líčíval nutné přípravy před proplouváním Suezem, než přivezou lodivoda.
Uklidit z paluby vše co jde ukrást do nepřístupných prostor a aby nebylo na očích, připravit karton cigaret a předat na uvítanou, chovat se k arabům velice slušně a ochotně, v žádném případě nic nevytýkat, nekritizovat, pokud si nechcete podstatně prodloužit průjezdní dobu.
I tak se jim stávalo že uzavírací špunty z barevných kovů opatřené závitem a dotahované pákou pro napouštění balastu jim dokázali podupáváním bosé nohy povolit a odnést. Prostě šikulové a soudržný kolektiv.

Zpět na