Karibik - potápanie, Catana 41, na čo si dať pozor.

Pro ty co chtějí, nebo plují dál...daleko....

Moderátoři: Pepa, windward, vilma

KoMiKo
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Karibik - potápanie, Catana 41, na čo si dať pozor.

Příspěvekod KoMiKo » pát pro 12, 2014 12:14 pm

Koncom februára sa chystáme na do Karibiku na 16 dní, je nás 7 kúskov (3m + 4ž) a všetci sme potápači. Každý má skúsenosť s jachtingom, v posádke máme dvoch kapitánov, ale nemáme skúsenosť s Karibikom (potápanie v Karibiku sme už absolvovali, ale nie z katamaranu).
Prilietame na Martinik, máme z Dreamu prenajatý kat. Catana 41. Ešte sme neriešili, či južná alebo severná trasa (alebo z každej trochu).

Som veľmi rád, že som našiel tento web a všetko čo je tu ohľadom Karibiku som už prelúskal. Mnoho výborných informácií, hlavne Lakomcove reportáže sú na nezaplatenie :thmbup:
Napriek tomu by som mal zopár otázok:
1/Potápanie. Berieme si vlastnú výstroj, potrebujeme zapožičať fľaše, a olovo. Vie niekto doporučiť na Martiniku dobrú bázu? Sú k dispozícii aj DIN fľaše, alebo treba zobrať strmienky? Aké sú možnosti dofúkania fliaš na ostrovoch? Prípadne ak má niekto tipy na zaujímavé lokality
2/Catana 41 (2009) - dosť neskoro sme sa rozhodli a moc sme nemali na výber. Vie niekto, v ako stave je táto loď (Myšáček?) :)
3/ Keďže nemáme skúsenosti s Karibikom, privítam akékoľvek info ohľadom zvyklostí a správania, aby sme nikoho neurazili ale ani aby sme neboli za blbcov, ktorí boli ochotní zaplatiť nehoráznu sumu za bójku alebo ponúknutý trs banánov.Prípadne info, na čo si dať pozor, kam sa oplatí ísť a čomu sa naopak vyhnúť.
Lakomec

Catana a jiné

Příspěvekod Lakomec » pát pro 12, 2014 4:01 pm

Nevím, jakou máte loď, jestli HAWAI anebo OUESSANT, obě jsou v normálním stavu (teda loni byly), malé problémy po 5 letech se dají očekávat. Ale vesměs prkotiny.
Základny na potápění: hned kousek u Mango Bay v Le maren je kancelář, další je na Sv.Anně. Najdeš to na netu.
Pošli email nebo SZ s kontaktem, dám Ti číslo na Myšáka, když tak mu zavolej a zeptej se. Na Unionu, pokud poplujete na jih, je kamarád Pawel, je to polák, ale poradí a pomůže.
Lakomec

Potápění

Příspěvekod Lakomec » ned pro 14, 2014 11:59 am

Dobře se potápí na Sv.Lucii v Soufriere, severní část zátoky. Najdi si na netu adresu jejich touristinfo, jsou tam milí zaměstnanci, dají Ti informace. Pěkné potápění je u Young Islandu. Zdi do 15 metrů. A pak určitě Marine park Tobago Cays, potápění na vnějším Korálovém útesu ma své kouzlo. Při troše štěstí potkáte i žraloka.
Pokud si přečteš vše o Karibiku tady na jachting.info, máš dobrý základ. A když se budete chovat normálně, tak za blbce určitě nebudete.
KoMiKo
nováček na fóru
nováček na fóru
Reputace: 0

Příspěvekod KoMiKo » ned pro 14, 2014 6:32 pm

Lakomec, vďaka za tipy a rady na fore aj v SZ.

Zpět na