zachování dat pro možnost bez připojení

Ptejte se co Vás zajímá a kdo ví nechť neprodleně odpoví. Když ne, budu se toho muset ujmout já a moderátoři fóra. Pozor bude se i hodnotit :-)

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

zachování dat pro možnost bez připojení

Příspěvekod marks » pon úno 09, 2009 10:56 pm

Přicházím opět s jedním ze svých speciálních dotazů a tím je možnost stažení jakési verze celé stuktury obsahu jachting info. Jde mi o využití v případě, že nejsem na signálu a rád bych dohledával, prozkoumával a znova pročítal dosavadní diskuze. Netuším jestli je to nějak reálné, je zde spousta informací, které zřejmě musí být někde uložené. Nevím jestli jde třeba udělat vlastní archiv, stahováním na cd, nebo něco podobného. Je tu nějaká taková možnost, třeba jen prohlíče, přeci jen jsem na systém a vyhledávání v něm navyklí?
Uživatelský avatar
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 239
Registrován: pon zář 24, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » pon úno 09, 2009 11:37 pm

Ahoj Marksi , to je velmi zajímavý dotaz . Nevím jestli by to šlo vyřešit , je to spíš otázka pro tvůrce webu , než pro adminy . Nicméně taky bych uvítal stažení komplet stránek celého fóra . Je to přece jen mraky informací a když nemáš přístup k netu někde na moři , tak se ti uložené informace můžou hodit . Stačil by holý text . A samozřejmě i pro PDA , jen tak mimochodem ,na PDA JI. stále nefunguje. Jsem zvědav co na to odborníci :whist: Zdraví Zdenek.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte úno 10, 2009 12:33 am

  • samozrejme to lze udelat na urovni kodu a dat, ale to neni ani uzivatelsky, ani zadouci rozdavat kod tohoto webu
  • na urovni nejake uzivatelske offline verze webu to je bohuzel nerealne ...
do budoucna se nic takoveho ani neplanuje, osobne to nepovazuji za dobre reseni :sorry:

chapu vase pohnutky, ja bych chtel mit taky pristup k informacim offline, jenze o tom to prave je, ja si stale myslim, ze ve foru by meli sice informace vznikat, ale nemelo by byt jejich zdrojem / archivem. z duvodu neprehlednosti a zabordeleni (i kdyz se moderatori snazi ;-)). chce to jinou formu, nejlepe(?) wikinu (ktera tady jakasi je), ale hlavne to chce cloveka, ktery by se o to staral a stale dokola to plnil, ... protoze samo se nic neudela :-(
a kazdopadne i toto ja na diskuzi, jak by to melo fungovat ...

  • kdyby nekdo prece jenom trval na offline verzi, tak si ji muze udelat sam, pomoci nejakeho weboveho offline downloaderu - dobry je treba Offline Explorer, bohuzel toho pak bude moooc
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » úte úno 10, 2009 6:51 am

No, na DVD by se to snad vešlo, jen by to zastarávalo.
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » úte úno 10, 2009 7:35 am

Jsem rád, že to není úplně zhovadilý nápad, nejsem jediný kdo po něčem podobném touží a je tu jakási možnost vytvořit si to i sám.
Mé pohnutky jsou ve stylu co napsal Karay2, z tepla domova jde především o komunikaci na fóru, informací je spousta, některé se v hlavě uloží, přesto se debatováním poněkud rozmělní to důležité, paměť taky není nafukovací a není nad to si o problému něco pročíst v případě jeho aktuálnosti na moři. Něco o plachtách a podobně jsem si vytiskl, kdybych tiskl všechno, budou na lodi jenom lejstra a knihy. To že bude verze stárnout je mi při plavbě bez signálu asi fuk, můžu ve volných chvílích podrobně pročíst debaty, které jsem z nedostatku času jen tak přeletěl a navíc je tu pro vyhledávání informací ten zmiňovaný navyklý systém. Netrofufl bych si požadovat nějaké takové řešení, určitě né zdarma, možná by se to dalo i prodat, ale zajímavá je myšlenka vytvořit si před plavbou něco podobného sám. Samozřejmě je možné si i vycucnout důležitá data, ale na to je asi spíš čas až na lodi, než při přípravách na odjezd, čož asi prožíváme před dovolenou všichni.
Pro príklad,loni jsem se před plavbou snažil vytisknout etiketu jachtaře a nějaká info o plachtách pro učení se a v tom fofru jsem otevřel spoustu souborů zbytečně (kde to jen bylo?), potiskl spoustu papírů zbytečně ( nastavení formátu, vytištění celé stánky kůli jednomu příspěvku) a podobně, až mi nakonec došla barvevná kartuš a co nebylo černý, nebylo vidět. No taková moje hektická klasika :cry:
Že není fórum nastavené na takové ukládání a šiření offline chápu, jsem za to i rád, jen jsou prostě chvíle kdy by se mi některé informace hodily i bez internetu.
Uživatelský avatar
bast
nováček na fóru
nováček na fóru
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 06, 2008 2:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod bast » úte úno 10, 2009 10:41 am

Na tyhle veci pouzivam HTTrack Website Copier http://www.httrack.com/.
Stahnout si nejake forum me jeste nenapadlo, ale asi to pujde. Mam v tom stazene ruzne pruvodce.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte úno 10, 2009 10:44 am

karaya2 píše:Ahoj Marksi , to je velmi zajímavý dotaz . Nevím jestli by to šlo vyřešit , je to spíš otázka pro tvůrce webu , než pro adminy . Nicméně taky bych uvítal stažení komplet stránek celého fóra .


Nevím jaký je rozdíl mezi tvůrcem webu a adminem ale faktem je, že se stáhnutím webu do ofline, nemáme nic společného. :)

Jsou na to nejrůznější programy. Netřeba objevovat Ameriku. Jeden zmínil jerryx.
Tady máte jeden zdarma: HTTrack Website Copier

ZDE je recenze:
V recenzi s zejména všiměte, co všechno pro JI uděláte, když si to vás pár pustí. :hmm:

Tohle všechno bylo dobré v dobách vytáčeného připojení.
Weby měli pár stránek, tak se vše cpalo do PC.

Na dnešní rozsáhlé redakční systémy je to absolutně nevhodné.
Aby se vám do počítače vešlo JI, museli by jste mít tak velké úložiště dat jako náš server.

Pochybuji, že někdo takové PC vlastníte.
Jedině by to mohl zachránit haladin, se svým SUPER MAXI DVDíčkem. :lol:

Pokud tedy chcete někdo studovat různé informace (třeba na moři), nezbude než růčo vyselektovat jen to potřebné a uložit do vhodné struktury adresář, podadresář, atd.

marks píše: Samozřejmě je možné si i vycucnout důležitá data, ale na to je asi spíš čas až na lodi, než při přípravách na odjezd, čož asi prožíváme před dovolenou všichni.

Nedělej to před dovolenou. Zima je dost dlouhá. ;)

marks píše:Pro príklad,loni jsem se před plavbou snažil vytisknout etiketu jachtaře a nějaká info o plachtách pro učení se a v tom fofru jsem otevřel spoustu souborů zbytečně (kde to jen bylo?), potiskl spoustu papírů zbytečně ( nastavení formátu, vytištění celé stánky kůli jednomu příspěvku) a podobně, až mi nakonec došla barvevná kartuš a co nebylo černý, nebylo vidět.

Proč tiskneš kvůli jednomu příspěvku celou stránku :?: :shock:
Vytiskni si z celého topicu jen příspěvky které Tě zajímají. Případně jen jejich části. :)
alffa
Uživatelský avatar
teista
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 767
Registrován: úte srp 14, 2007 2:00 am
Reputace: 1
Bydliště: Znojmo

Příspěvekod teista » úte úno 10, 2009 11:06 am

Mě se to Marku nezdá moc dobrej nápad. Foŕum má kouzlo především v tom, že je živé. Ta data, která stojí za to mít doma, jsou většinou už jako taková publikována "soubory ke stažení" a je toho tady myslím dost.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » úte úno 10, 2009 3:28 pm

Hm, vidím, že podle Alffovy reakce jsem objem dat na jachtingu hrubě podcenil :D
Kolik tady toho vlastně zatím je ?
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MARIS » úte úno 10, 2009 4:09 pm

Moc.
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » úte úno 10, 2009 4:34 pm

Moc je len keď bijú :D
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Příspěvekod jerryx » úte úno 10, 2009 9:13 pm

ja bych alffu trochu poopravil:

alffa píše:Aby se vám do počítače vešlo JI, museli by jste mít tak velké úložiště dat jako náš server.

pomoci offline downloaderu byste museli mit mnohem vetsi kapacitu ;-)

alffa píše:Pochybuji, že někdo takové PC vlastníte.
Jedině by to mohl zachránit haladin, se svým SUPER MAXI DVDíčkem. :lol:

ale jinak to zase tak hrozny neni - momentalne ma web cca 3GB cistych dat - takze na to nemusi byt super komp, staci prirucni flashdisk :mad:

ale to jsou jen suche nic neresici udaje :hmm:
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » úte úno 10, 2009 9:56 pm

No takže na DVD by se to vejít mělo. I když ten flash bude praktičtější .
A redakční systém nehraje roli, ten by se nenahrával
marks
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1416
Registrován: stř pro 26, 2007 1:00 am
Reputace: 33

Příspěvekod marks » stř úno 11, 2009 5:43 am

to teista: nezákládám si na tom, že všechny mé nápady musí být dobré, přesto rozhodně nejde o myšlenku mít offline fórum doma

to alfa: s tisknutím pouze částí tématu jsem zatím v plenkách, vytisknutí si nějakých dat sebou bylo spontání těsně před odjezdem a byl jsem rád, že jsem vůbec našel co jsem chtěl. Teď se to právě snažím řešit trošku v předstihu a pokud možno v elektronické podobě

Všem samozřejmě děkuji za komentáře a návody, jak bude trošku času, zkusím využít nabídnuté odkazy a něco s tím provést. Ono není nutné mít sebou na moře stažené diskuze o například slezké hartě, to by se člověk musel opravdu nudit a kvůli civění do nooteboku se na plachetnici nejezdí. Celý obsah fóra by se hodil pro možnost vyhledávat až ve volných chvílích, bohužel či spíše bohudík pro mne zima neznamená více volného času než v létě. S příspěvků vyplívá, že tu reálná možnost existuje a třeba už se takovou myšlenkou zabýval a něco zkoušel, tak uvidíme. Nejsem počítačový kouzelník, je to pro mne pracovní nástroj ale s něčím prodobným se poprat může být naučné do budoucna. zatím dík
Uživatelský avatar
karaya2
pravidelný návštěvník
pravidelný návštěvník
Příspěvky: 239
Registrován: pon zář 24, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

re:

Příspěvekod karaya2 » stř úno 11, 2009 4:08 pm

Ahoj Alffo. V mém příspěvku jsem popletl administrátora s moderátorem , soráč ;)
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: re:

Příspěvekod alffa » stř úno 11, 2009 4:42 pm

karaya2 píše:Ahoj Alffo. V mém příspěvku jsem popletl administrátora s moderátorem , soráč ;)

O to přece nešlo. :)
Jde o to, že stahnout si webstránky, musí každý sám. Mi v tom nemůžem nijak pomoci.
Maximálně radou.

Jak jsem předeslal výše, radím nedělat to. :!:
Raději opravdu vyselektovat oblasti svého zájmu a ty si patřičně uložit.

haladinovi, ovšem radit nelze. :roll: Je mě líto. :hmm:
P.S.
jeeryx mě jistě opraví. To je ale fuk. :whist:
Uživatelský avatar
halladin
vytrvalý návštěvník
Příspěvky: 1809
Registrován: pát srp 17, 2007 2:00 am
Reputace: 2
Bydliště: Nové Mlýny III

Příspěvekod halladin » stř úno 11, 2009 7:19 pm

Ale jo, haladinovi radit lze. On si dokonce ty rady občas vynutí přednesením nějakého mylného názoru. A když mu někdo slušnou formou vysvětlí (za což děkuji) , že tudy opravdu, ale opravdu cesta nevede, a proč, zapíše si to velmi podrobně za uši, a je dotyčnému vděčný,. Protože je zase o něco znalejší.
A jen o to halladinovi jde. Ne o to, držet ústa a bát se něco říct, aby náhodou neukázal, že něco neví, a aby o něm ten či onen neusoudil, že halladin je vůl.
To je problém onoho dotyčného, halladinův ne.

Halladin taky nikdy neřekl, že si hodlá celý tento web stahovat. Nehodlá. Jen projevil názor, že by se to asi na DVD vešlo.

Ale určité partie by se stáhnout vyplatily.
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

jak je ti s daty JACHTING,INFO

Příspěvekod Renda » čtv úno 12, 2009 12:39 pm

jerryx píše:... ja si stale myslim, ze ve foru by mely sice informace vznikat, ale nemelo by byt jejich zdrojem / archivem. z duvodu neprehlednosti a zabordeleni (i kdyz se moderatori snazi ;-)). chce to jinou formu, nejlepe(?) wikinu (ktera tady jakasi je), ale hlavne to chce cloveka, ktery by se o to staral a stale dokola to plnil, ... protoze samo se nic neudela :-(
a kazdopadne i toto ja na diskuzi, jak by to melo fungovat ...
Mohl bys svou představu trochu rozvést, prosím?
Jestli myslíš wikinou tu encyklopedičku, která tady je, tak v té se moc dobře nehledá... :x
Taky se domnívám, že fórum by mělo být archivem informací a z toho pak logicy vyplývá touha po off-line zálohování. Jestli tomu tak není, měl bych postoj k fóru přehodnotit. :?
Tvé slovo jako systémáka má v tom velkou váhu...!
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » čtv úno 12, 2009 12:55 pm

No já nevím. Fórum je vždy fórum, živý pulsující organismus. V každém okamžiku je jiné. To, že se snažíme aby se drželo témat a lépe se zpětně hledalo, si myslím že z něj ještě nedělá encyklopedii.

V době obrovského rozmachu připojení k internetu, kdy se člověk opravdu připojí odkudkoliv, nějaké zálohování na off-line prohlížení také nevidím. Je to naprosto zbytečná práce.
Byly doby kdy jsem všechno stahoval, ukládal a někdy i tiskl. Kolik stromů jsem tak "spálil". Dnes už neukládám nic. Co musím vědět to vím a co chci vědět, to si kdykoliv lehce vygooglím.

Ale když se někdo bude cítit líp, je to jeho věc.
Uživatelský avatar
jerryx
Site Admin
Příspěvky: 2450
Registrován: pát čer 16, 2006 12:00 am
Reputace: 87

Re: jak je ti s daty JACHTING,INFO

Příspěvekod jerryx » čtv úno 12, 2009 2:03 pm

zacnu odzadu ;-)
Renda píše:Tvé slovo jako systémáka má v tom velkou váhu...!

nema, to totiz neni slovo systemaka, ale praktika ;-) taky bych rad offline informace, ale toto je naprd.
v mem pripade: denne je kolem mne mraky informaci, a proto potrebuji jen opravdove informace a to ve foru neni.
ve foru obdrzis nejake informace, jiste i dulezite, ale je to vsechno zabaleno v pratelskem (aspon doufam ;-)) pokecu
a kdyz se tim zacnes probirat, tak zjistis ze vetsina z toho je jen ten pokec, ktery v te dobe byl urcite dobry, ale pro
offline info je (alespon mnou) absolutne nechteny - stravim s nim prilis mnoho casu, ja potrebuji mit vytazene hodnotne
informace a ne cteni na dobrou noc.
TOLIKO TEDY MUJ POSTOJ K TOMUTO.

BTW ja samozrejme mam offline verzi webu, kdyz neco programuji, tak to musim nejprve odladit (aspon do trochu funkcni
verze :whist:) nez to dam na ostry server. a kolikrat si myslis, ze jsem ve svem offline webu hledal nejakou informaci
pro mne (teda mimo veci k naprogramovani neceho). za tu dobu co tady jsem, tak ani jednou ! ale treba soubory
'ke stazeni' mam ulozeny a do tech se i podivam, ty svoje misto maji. forum bohuzel nikoliv.
...

Renda píše:Mohl bys svou představu trochu rozvést, prosím?
Jestli myslíš wikinou tu encyklopedičku, která tady je, tak v té se moc dobře nehledá... :x

... o to vice bych uvital prave nejakou wikinu - zase: je to vec, ktera mne napadla a kterou znam a pouzivam.
ale muze nekdo vymyslet neco lepsiho. o kvalitach nebo nekvalitach zdejsi encyklopedie nehodlam diskutovat.
nejdrive musi byt zajem, potom lidi na praci a potom se s tim muze neco delat ......... a teprve potom si nekdo muze zacit cist :D

Renda píše:Taky se domnívám, že fórum by mělo být archivem informací a z toho pak logicy vyplývá touha po off-line zálohování. Jestli tomu tak není, měl bych postoj k fóru přehodnotit. :?

jestli mas dostatek casu, tak je tvuj postoj spravny. ja budu vyhledavat jen, kdyz to bude moooc dulezite, jinak budu spolehat
na to co jsem uz cetl a nebo se znovu zeptam (lidi sice za to karame, ale ja si to snad muzu dovolit nebo ne ? :oops:) - a treba
i desetkrat :crazy:

[hr]
ted kdyz jsem napsal, ze mam offline verzi, tak urcite nejakeho chytraka zase napadne, ze by to mohl mit i on.
tak to je VELKY OMYL, protoze:
1, by si musel vytvorit nejaky server na ktery by si to dal - to asi neni problem pro zbehlejsiho uzivatele
2, a to je problem - nejde jednodusse vybrat jen urcita data, aby to bylo funkcni, tudiz by kazdy musel dostat vsechna
data a to JE NEMOZNE, ponevadz to by kazdy pak mel pristup ke vsem ulozenym cislum vasich kreditnich karet ... :mad:

[hr]
z toho vseho vyplyva, ze chcete-li offline forum, tak by se muselo neco naprogramovat ... a to se samo neudela,
bohuzel je tady spoustu jinych veci, ktere maji prednost :-(
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

slyšeli jste slovo jerryxe

Příspěvekod Renda » čtv úno 12, 2009 2:13 pm

Děkuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů