jak vložit fotku do svého profilu

Ptejte se co Vás zajímá a kdo ví nechť neprodleně odpoví. Když ne, budu se toho muset ujmout já a moderátoři fóra. Pozor bude se i hodnotit :-)

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

jak vložit fotku do svého profilu

Příspěvekod vilma » úte pro 04, 2007 7:43 pm

Myslím, že by více uživatelů vložilo své foto do svého profilu, kdyby vědělo jak na to.
/Jestli lze využít postup jako u vkládání obrázků, tak mne prosím opravte či vymažte/.
Proč to píšu :
Svého času jsem se pokoušela vložit své foto. Vyblejskla jsem se mobilem, ale pak se mi zobrazilo, že ten portrét má cca 150kb kdežto povolená kapacita vkládaného fota je 6 kb. Co s tím ? Jak to přecedit na požadovaných 6? Mě tehdy pomohl alffa, ale způsob mi zůstal utajen. Možná by se ale někomu postup hodil.
Pak se mi zas po čase portrét "ztratil", pomohl mi ho obnovit jerryx, ale způsob mi opět zůstal utajen. :( Je ale možné, že někomu gramotnějšímu by stálo za to podat zasvěcenou informaci, jak na to.
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Re: jak vložit fotku do svého profilu

Příspěvekod alffa » úte pro 04, 2007 7:59 pm

vilma píše:Myslím, že by více uživatelů vložilo své foto do svého profilu, kdyby vědělo jak na to.
/Jestli lze využít postup jako u vkládání obrázků, tak mne prosím opravte či vymažte/.
Proč to píšu :
Svého času jsem se pokoušela vložit své foto. Vyblejskla jsem se mobilem, ale pak se mi zobrazilo, že ten portrét má cca 150kb kdežto povolená kapacita vkládaného fota je 6 kb. Co s tím ? Jak to přecedit na požadovaných 6? Mě tehdy pomohl alffa, ale způsob mi zůstal utajen. Možná by se ale někomu postup hodil.
Pak se mi zas po čase portrét "ztratil", pomohl mi ho obnovit jerryx, ale způsob mi opět zůstal utajen. :( Je ale možné, že někomu gramotnějšímu by stálo za to podat zasvěcenou informaci, jak na to.

Ahoj Vilmo,
Je to skutečně tak jak uvádíš. Tedy stejně jako u vkládání obrázků.
Prostě tagem [:img]http://ADRESA OBRÁZKU[:/img] BEZ TĚCH DVOJTEČEK V ZÁVORKÁCH.
Návody na vkládání obrázků jsou tady nejméně dva. ;)
zdravím, alffa
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte pro 04, 2007 8:34 pm

Hledím jako vejr. Bavíte se oba dva o tom samém? :?
Vilma se ptala na fotku v profilu a Alffa mám pocit že odpovídá na fotku do příspěvku...
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte pro 04, 2007 8:38 pm

Přecedit svou fotku na požadovaných 6kb můžeš Vilmo přes sítko. Ale pozor, musí být to plastové! Kovové sítko u fotek odírá rožky. ;)
Pak jsou i kultivovanější způsoby v PC. Je spousta programů, já používám Adobe Photoshop. Ale to vysvětlit lze pouze tehdy, pokud jej máš. Po úpravě je už samotné vložení snad sranda...
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » úte pro 04, 2007 8:41 pm

Baharis píše:Hledím jako vejr. Bavíte se oba dva o tom samém? :?
Vilma se ptala na fotku v profilu a Alffa mám pocit že odpovídá na fotku do příspěvku...

Ne :lol:
Skutečně se bavím o vkládání fota (obrázku), do profilu, neboli "osobního nastavení".

Je to ale to samé jako vložit přímý odkaz, pro zobrazení obrázku v příspěvku.
To Tě asi popletlo. ;)
alffa
P.S.
Joó, na ty kb jsem zapomněl.
To omezení na 6 kb, je zejména s ohledem na načítání. Je ale pravdou že obvyklých je 10 kb.
Možná by stálo za úvahu to upravit. :?
Naposledy upravil(a) alffa dne úte pro 04, 2007 8:49 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomaskre
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 166
Registrován: čtv úno 15, 2007 1:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tomaskre » úte pro 04, 2007 8:42 pm

... taky jak zmenšit foto....


Vilmo, budeš muset použít soft na úpravu obrázků. Např. Fotoshop, Corel apod.
Asi záložka transformovat, nebo tak něco....

Ahoj Tom

Ve Photoshopu je nejjednodušší použít: Uložit pro Web. Baharis
Uživatelský avatar
Strycek_Bidlo
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 1171
Registrován: pon kvě 07, 2007 2:00 am
Reputace: 8
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Strycek_Bidlo » úte pro 04, 2007 8:43 pm

Takže když alffa vysvětlil jak obrázek vložit, možná bych přispěl informací o úpravách velikosti.
Velikost obrázku záleží na velikosti snímače, na rozlišení a na kompresi (hovoříme-li o nejobvyklejších fotkách s příponou JPG).
Čím větší fotka, tím větší soubor. Čím podrobnější (kvalitnější) fotka, tím větší soubor.
Potřebuji-li fotografie zmenšit, a moc o tom nevím, můžu použít nouzové možnosti:
1) Pokud je fotka hodně veliká a potřebuju jí zmenšit a nevím si s tím rady, často pomůže Microsoft Outlook. Pomocí něj si mohu poslat fotky mailem sám sobě.
Postup (vyzkoušeno na WinXP a Outlook 2002) : Vybrat v Průzkumníku fotku nebo fotky, kliknout pravým myšítkem a zvolit Odeslat>Příjemce pošty. Spustí se průvodce, který nabídne zmenšení fotek do formátu 640x480, 800x600 nebo 1024x768 pixelů (obrazových bodů).
2) Můžu použít nějaké veřejné fotoalbum. Například když si udělám účet na http://foto.tiscali.cz, tak tam pak po Internetu nahraju fotky co mám v počítači, tam někde se to přežvejká a vznikne mi náhled 110x82 pixelů, malá fotka 450x337 pixelů a velká fotka 1024x766 pixelů (ty poměry se mohou trochu měnit, podle toho, jaký mám formát snímače ve fotáku). Tím pádem mám na Internetu veřejně přístupné fotoalbum a mohu se chlubit fotkama známým, a mám taky k dispozici různě veliké fotky, které si můžu zpětně uložit na svém počítači a různě je používat, posílat, vkládat atd.
Poučenější osobě samozřejmě nad uvedenými možnostmi vstávají vlasy na hlavě hrůzou (tedy pokud má dotyčnému co vstávat), protože má na úpravy fotek program. Spousta fotek z digitálního fotáku (a zejména když se místo fotoaparátem fotí mobilem či podobným nesmyslem na pořizování obrázků) potřebuje úpravu. Srovnat horizont, opravit kontrast, stáhnout přepaly, oříznout nepotřebné… Je dobré si o úpravě fotek něco přečíst. Bohužel to spousta lidí nedělá a pak je plný Internet hnusů, na které se nedá koukat.
Takže program na úpravu fotek – pro naprosté neználky se mi jako nejlepší jeví Zoner Photo Studio, verze 9 vyšla v létě jako příloha nějakého fotočasopisu (Digifoto? Asi jo), současná verze stojí od tří stovek nahoru http://digiarena.zive.cz/default.aspx?s ... ticle=4730 .
Úplně zadarmo je k dispozici třeba GIMP http://www.slunecnice.cz/sw/gimp-windows/ a dá se najít mraky dalších programů, některé jako trial verze, některé jako freeware http://www.slunecnice.cz/grafika-a-webd ... e-obrazku/ .
Jinak pro obecné seznámení s digitální fotografií doporučuji stránky http://www.digineff.cz/
V každém případě: Originální fotky někam nahrát, pak je zkopírovat a hrát si s kopiema!!! Zní to jako samozřejmost, ale…
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » úte pro 04, 2007 9:12 pm

No, máš pravdu Alffe. Já bych ten návod spíše viděl jako: Tvůj účet - Osobní informace - Nahrát postavičku z Vašeho počítače - Nahrát obrázek postavičky ze svého počítače na server: Procházet.

Co se týká těch úprav. Mám ale pocit, že než aby někdo kvůli jedné fotečce sháněl program a učil se to, že je jednodušší mu to upravit. Kdo mě pošle fotku, tomu to udělám a obratem pošlu nazpět.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte pro 04, 2007 9:23 pm

Limit zvednut na 10kB

K programu, je to jedno, každý nechť si najde jeden a ten používá. Já jsem si pro rychlou úpravu oblíbil "Picture Manager" - součást balíku Office. Je tam tlačítko Upravit obrázky -> dále mužete měnit velikost nebo komprimovat. U komprimace vidíte přímo velikost v kB. U změny velikosti si vybíráte rozměr nebo procentuální změnu velikosti, nebo přímo předdefinovanou velikost podle použití. Řekl bych, že pro ovládání, jeden z těch nejjednodušších programů ...
Pokud bude zájem, nějaký program mezi užitečné programy v souborech ke stažení můžeme umístit, případně doladit i postup pro ovládání.
Naposledy upravil(a) Libor dne stř pro 05, 2007 6:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » stř pro 05, 2007 8:49 am

Skvělé odpovědi, kluci, už se těším, jak budu mít více času, že něco jednoduššího zkusím, zvlášť to nahrání někam a zpět se mi líbí :) !
Ptala jsem se za nás negramotné, co ovládáme počítač intuitivně :x .
Já prozatím zůstávám u plastového sítka !
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř pro 05, 2007 9:33 am

Dobře Vilmo, tak ještě jednou, pokusím se přehledně a hlavně intuitivně.
Problematika vkládání avatarů má dvě samostatné a naprosto rozdílné části. Úprava fotky a vložení do svého profilu.

- Úprava fotky. Pokud si vyberu nějakou fotografii ze které bych chtěl udělat avatar, je potřeba několik úkonů. Udělat výřez, zmenšit počet pixelů a zmenšit velikost. To minimálně. Může ještě být úprava histogramu, koláž a podobně. Existuje spousta programů a v každém se to provádí trochu jinak. Než se to člověk naučí, chvíli to trvá. Když to příště bude potřeba za 1/2 roku, může se to učit znovu. Navíc se potřebuje ten program. Proto si myslím, že se to prostě nevyplatí a je vhodnější o tuto úpravu požádat. Já se už výše nabízel.
Pokud by jsi se přeci jenom rozhodla do toho pustit, výše je uvedených několi typů. Jakmile budeš mít program, já nebo kdokoliv jiný ti poradíme step by step, jak se to dělá.

- Samotné vložení. To jsem nahoře schematicky napsal. Tedy slovně.

1. Klikneš nahoře na odkaz "Tvůj účet".
2. Z nabídky si vybereš "Osobní informace".
3. Úplně dole je řádek Nahrát postavičku z Vašeho počítače:, tam klikneš na "Nahrát na stránce s osobními informacemi ve fóru".
4. Nová obrazovka a dole je "Nahrát obrázek postavičky ze svého počítače na server:", prázdné okýnko a odkaz "Procházet"
5. Klikneš na "Procházet", objeví se ti obsah tvého HDD a tam najdeš upravenou fotečku, kterou chceš použít.
6. Klikneš na ni a dáš odeslat.

Snad to tak je dobře. Procházel jsem to během psaní, až na ten konec. Nechci si to měnit. U mého fóra schází bod č. 3 a po dvojce jsem přímo na bodu čtyři.
Uživatelský avatar
vilma
moderátor
Příspěvky: 3179
Registrován: pon kvě 28, 2007 2:00 am
Reputace: 46
Bydliště: Olomoucko

Příspěvekod vilma » stř pro 05, 2007 9:50 am

Díky Baharisi, já jsem prosím tak geniální, že jsem se v tom postupu zarazila vždy až u bodu 5, kdy se ta fotka ukázala jako moc tlustá a ne a ne zhubnout na 6 kb.
Já už avatárek mám a měnit ho nebudu. Je to ale od Tebe šlechetné, že nabízíš pomoc komukoli bližnímu svému, TO JÁ TEDA CENÍM:good:.
Snad Tě někdo využije a já se dočkám :) více portrétů při diskusi. Samozřejmě to nikomu nenařizuju dokonce ani nedoporučuju. Myslela jsem jen na Ty, kteří by chtěli a prostě neumí.
Tvoje veřejná šlechetná nabídka toto ošetřuje ato je teda dobře. Jsme prostě uživateli přátelský web. :good:
Uživatelský avatar
lynx
zkušený harcovník
zkušený harcovník
Příspěvky: 3501
Registrován: pon říj 01, 2007 2:00 am
Reputace: 409
Bydliště: Praha

Příspěvekod lynx » stř pro 05, 2007 10:24 am

Ahoj všichni,
dík za návod, také jsem s tím bojoval.
Doufám, že teď se to zdaří :?
Uživatelský avatar
MARIS
moderátor
Příspěvky: 1090
Registrován: sob říj 21, 2006 2:00 am
Reputace: 5
Bydliště: zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

návody

Příspěvekod MARIS » stř pro 05, 2007 11:31 am

To Baharis:díky za "blbovzdorný"návod,už jsem to dokázal i já,a to je co říct. :mad:
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř pro 05, 2007 12:12 pm

Hezkýýý. Dobrý kluci už vás vidím.
Jsem rád že jsem mohl pomoci. Největší podíl ale má Vilma, že se takto veřejně zeptala. Kdybych to nebyl já, určitě by to udělal i někdo jiný.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř pro 05, 2007 1:38 pm

vilma má pochvalu před nastoupenou jednotkou a za to, že vidí věci, které mi délesloužící už nevidíme :good:
Baharis má kladný bod za nezištnou pomoc. :good:

Nezbývá si než přát, aby většina uživatelů nahrála svůj avatar -> rozuměj nějakou podobiznu, protože komunikace na dálku je potom taková lidštější.
Předem všem děkuji a nabízím také svou pomoc.

Už jsem vybral a nahrál do souborů ke stažení program JPEG Resampler 4.7 , který je velice vhodný pro jednoduchou úpravu takových fotografií. Ani návod není potřeba. Vybere soubor, zvolíte kam se uloží po úpravě, vyberete zbůsob úpravy (podle velikosti, v procentech nebo rozměr a kvalitu komprese/úpravy) a dáte START. To je celé :good: ;)
Uživatelský avatar
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: pon črc 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rosice

Příspěvekod 13paja » stř pro 05, 2007 2:24 pm

:( a nefunguje a nefunguje :x a stejně tak mě nejde odhlásit (pořád visím na 1 nebo 2 místě) a nejde se stát předplatitelem :x
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř pro 05, 2007 2:38 pm

O předplatném nic nevím, odhlášení bude asi problém tvého železa a co se týká avataru, trochu to přibliž. A nefunguje a nefunguje. Z toho prd poznáme, kde může být chybka.
Četl jsi tam a dodržel toto:
Zobrazí malý obrázek u příspěvků pod informacemi o vás. Pouze jeden obrázek postavičky bude zobrazen, jeho šířka by neměla být větší než 80 bodů, výška 80 bodů a velikost souboru by neměla přesahovat 11kB. ?
Uživatelský avatar
alffa
Site building team
Příspěvky: 3492
Registrován: úte led 16, 2007 1:00 am
Reputace: 2
Bydliště: LOĎ

Příspěvekod alffa » stř pro 05, 2007 2:56 pm

To 13paja,
vydrž, na podrobném návodu, jak vložit avatar a grafický podpis + uživatelská podpora se pracuje.
Odhlášení jako takové, mě funguje.
Po odhlášení se mohu pohybovat po foru pouze jako NEREGISTROVANÝ uživatel. :!:
Funkce PŘEDPLATIEL mě není také úplně jasná. :?
Je to jakási NUKE funkce. Mě například zbývá 47 dnů do konce „PŘEDPLATNÉHO“. :lol:
Jestli bude po-té, moje registrace zrušena, nebo začnu zase od nuly, netuším. :!:
Možná by to osvětlil „jerryx“ nebo „Libor“.
Zatím bych si s tím nedělal hlavu. Je ale dobře že jsi na to upozornil. :)
alffa
P.S.
Ostatní doplnil Baharis.
Zatím to musí stačit, no naděje umírá poslední ;)
Uživatelský avatar
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: pon črc 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rosice

Příspěvekod 13paja » stř pro 05, 2007 3:12 pm

:? Popisuji příležitost pro zlepšení: Postupu co napsal Baharis předchází vymazání zvolené postavičky. Po opětovné kontrole velikosti obrázku (v mém případě 5kB) aplikuji pětibodový postup a nic. Prostě ni to ten obrázek nenačte i přes různé další zkoušky a varianty.
Co se týče neho odhlašování, používam diskuse na tomto principu již asi 4 roky a nikde a nikdy jsem žádné problémy s odhlašováním neměl.
Co se děje: řádně se odhlásím (hláška "Vaše odhlášení proběhlo úspěšně) a dále jsem na straně jako neregistrovaný uživatel. Při následném vyvolání adresy "jachting.info" se mě úvodní strana otevře jako přihlášenému uživateli (prostě jsem zalogovanej a nevím proč?)
To je celý :hmm:
Ne že by mě to vadilo ale jestli mě někdo vidí, tak si může myslet, že od rána do rána pořád visím na webu a nemám co dělat :)
Anonym
účet uživatele zrušen
Příspěvky: 8270
Registrován: pon kvě 01, 2006 12:19 pm
Reputace: 159

Příspěvekod Anonym » stř pro 05, 2007 3:16 pm

Pošli mi ten obrázek mailem
Uživatelský avatar
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: pon črc 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rosice

Příspěvekod 13paja » stř pro 05, 2007 3:20 pm

Máš ho tam :)

Jako bych si to nemyslel. Nejenom velikost v kb je odmínkou. Ale také rozlišení v pixelech. Je psáno 80x80 a ty jsi to měl 117x125. No to by jsi tam nedostal ani přes plastové sítko. Posílám ti upravený originál a ještě jednu kopii s upraveným histogramem. Připadalo mě to moc tmavé. Měj se, Baharis
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » stř pro 05, 2007 3:22 pm

To 13paja

Vymaž si cookies. Jinak tě systém vždy přihlásí automaticky.
Pokud nevíš jak je tu návod. Jmenuje se Tutoriál č.1 a je v článcích.
Uživatelský avatar
13paja
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 111
Registrován: pon črc 30, 2007 2:00 am
Reputace: 0
Bydliště: Rosice

Příspěvekod 13paja » stř pro 05, 2007 3:35 pm

:hmm: to jsem již mnohokrát zkusil, vč. konzultace s naší podporou. Možná to někdy vyřeším (e)
:) Ale dík Libore, alespoň vím, že nejsem sám :)
AdsBot [Google]
Příspěvky: 0
Registrován: ned říj 25, 2015 1:10 am
Reputace: 0

Příspěvekod AdsBot [Google] » stř pro 05, 2007 4:17 pm

Pro začínající a i pro zkušenější "upravovače" fotek můžu doporučit program Paint.NET. Umí krom běžných základních úprav různé výřezy, hladiny a taky JPG s průhledným pozadím. Má klasické ovládání (ne jako office 2007) je to freeware a opravdu funguje. Zkuste a budete zírat, co za chvíli dokážete dělat za koláže. Stahoval jsem někde na slunečnici na základě dobrých recenzí.

Ne každý ví, co je Slunečnice. Odkaz ke stažení ZDE. Baharis

Díky za doplnění, to mi nedošlo. Lubor
Naposledy upravil(a) AdsBot [Google] dne čtv pro 06, 2007 8:30 am, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti