Jak najít nějaký již publikovaný článek, nebo něco podobného

Ptejte se co Vás zajímá a kdo ví nechť neprodleně odpoví. Když ne, budu se toho muset ujmout já a moderátoři fóra. Pozor bude se i hodnotit :-)

Moderátoři: Pepa, smike, vilma

doktorq10
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: stř úno 20, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Jak najít nějaký již publikovaný článek, nebo něco podobného

Příspěvekod doktorq10 » úte dub 22, 2008 7:05 am

Nedávno jsem tady někde na jachting.info narazil na takovej přehled pořadů v TV týkajících se jachtingu ... ale teď ji ne a ne najít ... :-/

Námět ... co takhle dát na vhodné místo na hlavní stránce jachting.info odkaz něco jako Jachting v médiích, tedy takovej jakejsi přehled jak budoucích tak již proběhlých pořadů, reportáží, dokumentů týkajících se jachtingu v TV, články v tisku, na internetu, pořady v rozhlase ...

++++++++++++++++++++++++++++++++
Dobrý vítr do plachet!
Naposledy upravil(a) doktorq10 dne úte dub 22, 2008 9:45 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte dub 22, 2008 7:57 am

To doktorq10
Máš výbornej nápad :good: , ale nejsou lidi. Kdo by to dělal, sledoval a dával sem :?
Já se snažím co to jde a když něco najdu, vždy to sem dám.

A pokud to nemůžeš najít, asi něco dělám špatně.. :(

Zkusím se tedy vžít do role relativně nového uživatele, který ale už ví co hledá (TV pořad).

Kde začít?
Vlevo je blok s nabídkami "Navigace". V hlavní nabídce to nevidím. Zkusím tedy další "Ostaní nabídka" - i když zajímavá, také tam není co hledám.
Jdu tedy dále "Články". Všechny procházet je náročné, zkusím tedy až poslední "Témata článků" a ejhle. Přehled všech témat.
Pokud sjedu až do spodní části, naleznu tam 2 témata, kde by mohlo být co hledám.
První se jmenuje "Výbět TV pořadů satelitních stanic" http://jachting.info/modules.php?name=News&new_topic=5
a druhé "Zajímavé pořady v TV" http://jachting.info/modules.php?name=News&new_topic=12
Nikde jinde to asi nebude (mimo nějaké poznámky ve fóru, pokud o nějakém pořadu diskutuje více lidí).

No pro hloubavé či celkový přehled tu máme ještě mapu webu. Když hledám něco a nevím kde začít, podívám se do celkového přehledu, který mě už navede: http://jachting.info/modules.php?name=Site_Map


Je to dostatečné ?????
Všechno dát na hlavní stranu nemůžeme, už tak je toho tam hodně.
Ale stačí používat navigaci na webu ....
doktorq10
návštěvník fóra
návštěvník fóra
Příspěvky: 87
Registrován: stř úno 20, 2008 1:00 am
Reputace: 0

Příspěvekod doktorq10 » úte dub 22, 2008 11:10 am

To Libor ...

Libore, ďýg za rychlou a vyčerpávající odpověď.
Jak píšeš, tak přes tu Mapu stránek jsem se nakonec (než jsem četl Tvou dopověď)
k tomu tématu Zajímavé pořady v TV dostal ... ale dá to hledání ... :-/

Koukal jsem i na to druhé téma, Výběr TV pořadů satelitních stanic, ale je prázdný.

Pokud jde o pořady v TV českých programů, nějak tam moc návštěvníci fóra nepřispívají,
nedávno byla např. reportáž z ČNR2007 atd. Fajn, že je tam ten dnešní dokument na ČT1.
Pořád mám tedy jaski za to, že toto podle mě docela šikovný téma je hodně utopeno
kdesi na první pohled neznámo kde ... proto mám rozhodně za to, že by patřilo
na nějaký šikovný místo hlavní stránky ... jde přece jen o malej odkaz v podobě
dvou tří slov např. v jednom z těch krajních sloupců stránky ...

Jsem toho názoru, že když to bude mít takhle každej na očích, sem tam i písne
nějakej šikovnej tip na TV pořad, článek v tisku atd.

Chápu, že všechno bejt na hlavní straně nemůže, ale tohle bych tam rozhodně
uvítal, rád budu pak co možná nejčastěji svými tipy přispívat ...

Pavel
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte dub 22, 2008 11:19 am

doktorq10 píše:...
Koukal jsem i na to druhé téma, Výběr TV pořadů satelitních stanic, ale je prázdný...
Pavel


Jak prázdný? Prázdné články nevkládám :x
Musíš si ho otevřít celý a pak uvidíš toto http://jachting.info/modules.php?name=N ... le&sid=421

Jinak nad tím odkazem pouvažuji a asi i přidám. Ale otázkou je kam by měl odkazovat. Mezi články (a které) nebo do fóra? :?
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

Příspěvekod Renda » úte dub 22, 2008 1:08 pm

Libor píše:Kde začít?
Vlevo je blok s nabídkami "Navigace". V hlavní nabídce to nevidím. Zkusím tedy další "Ostaní nabídka" - i když zajímavá, také tam není co hledám.
Jdu tedy dále "Články". Všechny procházet je náročné, zkusím tedy až poslední "Témata článků" a ejhle. Přehled všech témat.
Pokud sjedu až do spodní části, naleznu tam 2 témata, kde by mohlo být co hledám.
První se jmenuje "Výbět TV pořadů satelitních stanic" http://jachting.info/modules.php?name=News&new_topic=5
a druhé "Zajímavé pořady v TV" http://jachting.info/modules.php?name=News&new_topic=12
Nikde jinde to asi nebude (mimo nějaké poznámky ve fóru, pokud o nějakém pořadu diskutuje více lidí).

No pro hloubavé či celkový přehled tu máme ještě mapu webu. Když hledám něco a nevím kde začít, podívám se do celkového přehledu, který mě už navede: http://jachting.info/modules.php?name=Site_Map

Toť problém přímo fylozofický! Ony ty články tady nejsou tak silnou parketou jako samotné Fórum, které je fakt vymakané a dobře moderované. Dát článek znamená prudit admina, těžko ho následně upravovat a vylepšovat, - zase přes Admina? Komentáře ke článkům ne, že by nebyly, ale Fórum to není...

Navrhuji: pro TV, radio a p. pořady zřídit rubriku Fóra. Klidně pro každý měsíc novou.
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

Fastnet

Příspěvekod Renda » úte dub 22, 2008 1:11 pm

Ostatně dnes večer je jachtařsky povinná koukanda na ČT1 od 20:00
Slavný závod rozprášila nevídaná bouře. Dokumentární rekonstrukce BBC

Závod Fastnet začal v 13.30 v sobotu jedenáctého srpna roku 1979. Více než 300 jachet vyplulo podél jižního pobřeží Anglie. Regatu ale zasáhla nevídaná bouře, i když předpověď počasí byla zprvu dobrá. Byla zahájena největší mírová záchranná operace ve vzduchu a na moři na britských ostrovech. S ranním rozbřeskem se k osmi vrtulníkům Královského letectva a pátracímu letounu Nimrod přidávaly britské a irské záchranné lodě a prohledávaly oblast o rozloze téměř 30 tisíc čtverečních kilometrů.Pátraly po nejméně 15 posádkách, které opustily své jachty a nasedly do záchranných člunů. Ze 303 jachet, dokončilo pouhých 85. O život přišlo 16 jachtařů. Brzy se ukázalo, že lodě byly na takovou bouři nedostatečně vybavené. Po tomto neštěstí došlo u námořních závodních jachet k mnoha změnám. Satelity a dlouhovlnné vysílačky dnes umožňují příjem podrobných předpovědí počasí. Aby se posádky mohly prestižních závodů zúčastnit, musí projít kvalifikací.
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte dub 22, 2008 1:17 pm

Každá část má své pro a proti.
Klidně pruďte admina :D , těch článků zase není tolik a v pohodě to jde zvládnout.
Na vkládání článků, v případě zájmu, udělám krátký kurz / příspěvek - ono ten Wysywig editor občas stávkuje, tak je ideální vkládat už předpřipravený HTML text. Pak není problém a není třeba ani nic upravovat. Výhodou článků je, že jsou přehlednější a snáze dohledatelné. Zkus z fóra vydolovat 1 rok starou informaci ;) . Než projdeš vše napsané před ní, asi to vzdáš. V článku jseš na 2 kliknutí.
V tomto případě to vidím nerozhodně - jak kdy a jak co. :whist:
Uživatelský avatar
Renda
aktívní jachtař
aktívní jachtař
Příspěvky: 833
Registrován: pon úno 11, 2008 1:00 am
Reputace: 2

TV program

Příspěvekod Renda » úte dub 22, 2008 3:21 pm

Libor píše:Každá část má své pro a proti. Klidně pruďte admina :D , těch článků zase není tolik a v pohodě to jde zvládnout.
Na vkládání článků, v případě zájmu, udělám krátký kurz / příspěvek - ono ten Wysywig editor občas stávkuje, tak je ideální vkládat už předpřipravený HTML text. Pak není problém a není třeba ani nic upravovat. Výhodou článků je, že jsou přehlednější a snáze dohledatelné. Zkus z fóra vydolovat 1 rok starou informaci ;) . Než projdeš vše napsané před ní, asi to vzdáš. V článku jseš na 2 kliknutí.
V tomto případě to vidím nerozhodně - jak kdy a jak co. :whist:
Nó, jó... Zase s Tebou souhlasím. ;) Každé má své pro a proti, ale:
V případě TV a radio programů výchozí článek asi není nikdy dokonalý. Tu někdo něco ještě zjistí a chce to doplnit. Právě ve fóru je pro tohle dokonalý aparát, protože upozorní na Hlavní stránce a za aktuální měsíc těch příspěvků nebude tolik, aby nešly rychle prohlídnout. (Jako jsem teď upozornil na ten Fastnet, který dávají dnes večer.)
Uživatelský avatar
Libor
bez hodnocení
Příspěvky: 9321
Registrován: úte lis 08, 2005 1:40 pm
Reputace: 177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Libor » úte dub 22, 2008 4:48 pm

A já to šoupnul už v neděli semhle http://jachting.info/modules.php?name=N ... le&sid=429
protože se mi zdálo, že když je na to "šuplík" a není o čem diskutovat, je zbytečné s tím zvětšovat fórum...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů